Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.02.12 0 0 201
Amikor a tarolo csapnyitas elotti tartalma kiurul, onnantol mar teljesen normalis atfolyoskent muxik (ecceru: kazan teljesitmenye fix, viznyomas ugral a kozben nyitogatott csapoktol, ettol ugral az atfolyt mennyiseg amit az x energiaval melegitene a kazan -> ugralni fog a homerseklet is.
Előzmény: PappSajt78 (200)
PappSajt78 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 200
A tárolóba folyamatosan 1X liter / perc intenzitással kéne, hogy töltse a forró vizet, szal elvileg nem csak az elején biztosítja a komfortot, nem?
Előzmény: nixon70 (199)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 199
Külön tárolósat (120l)vegyetek, a jobb komfort miatt,ha van helyetek.
A tárolós ami beépített csak a kezdeti ingadozást egyenlíti ki HMV vételezéskor.
Mi is 4-en használunk átfolyósat helyhiány miatt,de megszoktuk,hogy amíg zuhanyzik v.ki,addig más csapot nem használunk:))))
Előzmény: PappSajt78 (198)
PappSajt78 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 198

Sziasztok,

 

az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízhatók ezek a mai kombi kazánok.

Újépítésű házat akarunk venni, s az a dilemma, hogy sima kombicirkót vegyünk, vagy beépített tárolósat. 2 fürdőszoba, 2 felnőtt + 2 gyerek lenne a terhelés.

 

A hozzászólásokat előre is köszönöm!

 

Sándor

nixon70 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 197
Hali!
gyere át a víz-gáz-fűtésszerelés topicba,ott nagyobb a mozgás!
Előzmény: Gandolfíni (196)
Gandolfíni Creative Commons License 2010.02.11 0 0 196
Üdv mindenkinek !
tudnátok abban segíteni, hogy Komárom-Esztergom megyében hol találok olyan szervízt, mestert stb. aki Radiant kombi gázkazán javításával foglalkozik ?

nixon70 Creative Commons License 2010.02.07 0 0 195
Nincs mit!
Előzmény: boxer-gs (194)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.06 0 0 194

Köszi a biztatást.

Ma beszéltem néhány ismerőssel, akiknek sima átfolyós kazánjuk van és nagy rémségeket nem meséltek. Azt vontam le tanulságként, hogy vannak bizonyos használati sajátosságaik, amiket figyelembe kell venni és akkor nincs gond.

Úgyhogy 99%, hogy egy átfolyósat fogok venni, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: nixon70 (193)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 193
Ha kitapasztaljátok a keverési arányt,nem lesz gond.:)))
Előzmény: boxer-gs (192)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 192

Úgy rtémlik, hogy 60cm széles hely áll rendelkezésre, egy mm-el sem több. Ide a sima átfolyósok beférnek, de az általam eddig látott tárolósokban még tán én is el tudnék bújni szükség esetén, pedig nem vagyok aprólék. És a méretek közül még a mélység is számít sajna.

 

Azt már írtam, hogy párommal azt simán meg tudjuk oldani, hogy amíg az egyikünk zuhanyzik, a másik önmegtartóztató lesz és nem akar sem kezet mosni, sem mosogatni.

 

Számomra az érthetetlen, hogy sokan panaszkodnak arra, hogy használat, tehát melegvíz vételezés közben egyszer csak jelentősen csökken a vízhőmérséklet (egyéb vételezés nélkül).

Előzmény: nixon70 (188)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 191

Basszus, tényleg figyelmetlen voltam. :-)

Gondolom, a tároló szigetelése hasonló lehet ezeknél a kazánoknál. Bizonyára van rá valamilyen szabvány, gondolom én. Mert ha ilyen vásárlására adnám a fejem és a sok egyéb paraméter mellett még a tárolótartály szigetelése is választási szempont lesz, akkor a kardomba dőlök. Már így is zavarba hozom az értékesítők 90%-át a lehetetlen kérdéseimmel... :-)

Előzmény: nixon70 (187)
A77 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 190
Kb. laboratóriumi körülmények között, ez csak elméleti számítás.

1kg száraz bükk tüzifa = 15 MJ = 16 Ft
3,6 MJ = 1 KWh
70%
=5,5 Ft
Előzmény: Törölt nick (189)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 188
Ha tényleg ennyire helyszűkébe vagy,akkor az asszonnyal meg lehet beszélni,hogy míg zuhanyzol,addig ne mosogasson:)
Nekünk így bevált(nincs helyem nekem sem):((((
Előzmény: boxer-gs (185)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 187
A tároló hőszigjére gondoltam:)))
Előzmény: boxer-gs (185)
janijani Creative Commons License 2010.02.05 0 0 186

Száraz tüzifával , 70%-os hatásfokkal égetve...

Nekem 50% hatásfokkal működik a kazánom, pedig egész nyáron száradt a tüzifa. 

Előzmény: A77 (184)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.05 0 0 185
A hőszigetelés jó lesz elvileg, tavasszal csináltatom. További gondom a helyhiány. Sajna nem sok lehetőség, ahol elhelyezhetném optimálisan a fali kazánt. A jelenlegi helyen pedig egy beépített tárolós nem fér el. Legalábbis eddig csak hatalmasakat láttam. No, majd nézelődök valami karcsúbb készülék után.
Előzmény: nixon70 (182)
A77 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 184
Száraz tüzifával , 70%-os hatásfokkal égetve pedig 1kwh = 5,5 Ft. A gyakorlatban ennyivel nyilván nem olcsóbb.

Természetesen , hozzá kell venni mindegyik berendezés árát, élettartamát, fenntartási költségeit.
Előzmény: A77 (183)
A77 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 183
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=20941042&t=9046110

Fenti hsz alapján mai árakkal számolva:

vezérelt áram: 28 Ft/Kwh
földgáz: 13,3 Ft/kwh (=3,26 Ft/Mj = 111 Ft/m3 )

ha helyes az eredeti számítás akkor ezek szerint a földgázból fele annyiba kerül egységnyi melegvíz előállítása.

Két 100l-es tárólósra a gyári adatok alapján a költség:

Ariston SG 100 R Elektromos vízmelegítő
Hasznos hőteljesítmény: 1,5 kW
Felfűtési idő ΔT 45ºC: 3 óra 20 perc = 138 Ft

Ariston 101607 100 KN Gázüzemű vízmelegítő
Hasznos hőteljesítmény: 1,7 kW
Felfűtési idő ΔT 45ºC: 2 óra 54 perc = 68 Ft


Átfolyós gázosra itt pl. 20%-al kevesebb költséget írnak egy turbós tárolóshoz viszonyítva.
példa
nixon70 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 182
Ha jó a hőszigetelése és felfűtéskor feltolod 60°C-ra,nem nagyon fűt rá,ha nem használjátok!
Előzmény: boxer-gs (181)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.03 0 0 181

Az az egy fogyasztót kiszolgálni tudó rendszer nekem már megfelelne, ha más egyéb praktika, trükk nincs. Ketten vagyunk és nem órákig zuhanyzunk, tehát az épp nem fürdő kibír 15 percet vízhasználat nélkül. Ha csak ezt kell betartanunk és azt, hogy használat közben már ne akarjak hideg vizet keverni a sugárhoz, akkor elvileg nálunk nem lenne probléma.

 

A tárolóssal csak a szokásos ellenérzésem van. Kis túlzással dupla ár dupla helyigénnyel párosulva, ráadásul akkor is fűtögetheti a tárolót, ha nekem egyébkét arra nincs szükségem. Ez utóbbit tekintve mondjuk nem vagyok biztos, mert nem ismerem rendesen a rendszert.

Előzmény: Axióma (180)
Axióma Creative Commons License 2010.02.03 0 0 180
A mikrotarolo csak arra jo, hogy az _elejen_ egyenletes vizet tudjon adni. De folyamatosan tovabbra is csak 1 fogyasztot szolgal ki (es varhatoan csak akkor marad egyenletes, ha kozben masik csapot - hideget sem! - nyit meg senki, nem huzza le a wc-t vagy ilyesmi).
A tarolos meg tenyleg folyamatosan melegen tart, es teljes nyomason tud melegvizet akar tobb csapon is (persze csak amig ki nem fogy - de gazos esetben nekem a kb. 120 liter felfutesehez 10-15 perc eleg). Elvi szinten nem kene gond legyen hogy programozos legyen a termosztatja, de eloben en meg nem lattam ilyennel integralva. Mondjuk amig a futott burkon belul van a bojler, addig jelentosege nincs, mert az is a lakas futesere megy... esetleg kicsit rosszabb hatasfokon. Amennyiben ez darabokbol szerelgetos lenne (nalunk a kazanban nincs keringeto, csak vezerelni tud, es 2-t, kulon futesre es hmv-re, a kulon kapott inputok alapjan), akkor velhetoen barmely villanyszerelo sorba tudja kotni egy egyszeru mechanikus kapcsolooraval.
Előzmény: boxer-gs (179)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.03 0 0 179

Mármint a mikrotárolósakra gondolsz? Ott az a lényeg, hogy nem pl 60 lityi vízet tárol a kazán, hanem csak 5-10 litert, ami az átmeneti rövid időszakban segíti a folyamatosságot? De ha ez a módszer jó, akkor minek kellenek a nagy tárolók?

 

Egyébként a nagyobb beépített (vagy akár különálló) tárolóval ellátott készülékeknél programozható a tároló fűtésének intenzitása, időtartama,, tehát van olyan megoldás, hogy ne fűtögesse a tárolót olyankor is, amikor nincs rá szükségem?

Ha elmegyek otthonról reggel 6-kor és csak este 8-kor megyek haza, a köztes időben hogyan lehet szüneteltetni a tároló általam feleslegesnek vélt fűtését?

Előzmény: Axióma (177)
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.03 0 0 178

Szia!

 

Ezek szerint a hideg/meleg arányt nehéz jól belőni. Illetve az lenne a lényeg, hogy ha beállítottam a kívánt hőfokot, akkor azon ne változtassak (ne keverjek rá több hideget). Ez esetben elvileg nem kapcsolhat le a kazán, tehát folyamatos lehet a meleg víz szolgáltatás.

 

A csőméret választáshoz nem konyítok, de a sok negatív véleményt hallva ezen rendszerű készülékekkel kapcsolatban, talán a gépészek egy része sem. Vayg nem kérik ki a véleményüket? Egyébként mi lenne a jó csőméret? Vayg ezt nem lehet általánosságban kijelenteni, hanem milliónyi adat alapján lehet csak megállapítani?

 

Az INKA 24-es az kondenzációs kazán én viszont nem olyat nézek, mert sima radiátoros fűtésem van ill lesz a felújítás után is, ahhoz pedig állítólag nem feltétlenül optimális a magasabb vízhő miatt. (ha jól olvasgattam utána)

Előzmény: nixon70 (176)
Axióma Creative Commons License 2010.02.03 0 0 177
Vagy valaszthatsz gyorstarolosat, kicsit jobb hmv-biztonsag es keves feleslegesen elfolyott (vegyes hom.) viz, viszont kicsit tobb keszenleti fogyasztas varhato. Velhetoen nagyjabol ugyanott van atlagban.
Előzmény: boxer-gs (175)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 176
Heló!
Sok gáz és víz elmegy az átfolyósnál mire beáll az elvárt hőfok,elvileg 13l/percet tudnak,zuhanyzáshoz ez elég.
Az" elfogyás"úgy jön létre,hogy ha engedsz a melegvízhez hideget a csaptelepnél,a vízmelegítőnél leesik a nyomás; a gázszelepet víznyomás működteti, tehát ha nagy a nyomásesés egyszerűen kialszik az égősor.
Ezt jó csőméretválasztással ki lehet küszöbölni.
Vannak már olyan kazánok,amelyeknek az elektronikája képes külön tárolót is üzemeltetni(pld :INKA 24).
boxer-gs Creative Commons License 2010.02.03 0 0 175

Szervusztok!

 

Gázkazán vásárlás előtt állok egy felújítás kapcsán. Zárt rendszerű, turbós cirkót szeretnék venni. Viszont előttem is nagy a dilemma, mint oly sokak előtt, hogy átfolyós, vagy tárolós legyen.

 

Ketten vagyunk a feleségemmel, kád nem lesz, csak zuhanyzás és meg tudjuk oldani, hogy egyszerre csak egy helyen legyen vízvételezés. Ezek alapján én úgy gondoltam, hogy nekünk megfelelő lenne a sima átfolyós gázkazán.

De azért időnként csak hallok olyan véleményeket, mint alább is, hogy zuhanyzás közben egyszercsak elfogy a meleg víz. Ezt mondjuk nem nagyon értem, hogy fordulhat elő, ha jól működik a kazán és zuhanyozásom közben máshol nem történik vízvétel.

Sajna egy nagyobb méretű tárolós fali kazán nem is nagyon férne el a kiszemelt helyen a szélessége okán. Arról nem beszélve, hogy egy sima közfal lenne a tartóváz, amit egy hatalmas, tárolós készülék talán túlterhelhetne. Alá se nagyon tudok külön víztárolót kötni, mert helyszűke miatt ott lesznek a fűtésrendszer vízelosztói.

 

Bízhatok az én esetemben az átfolyós rendszerek folyamatos és egyenletes meleg víz ellátásában? Azt nem bírom felfogni, hogy hogyan maradhatnak forgalomban ezek a készülékek, hogy ha nem tudják azt garantálni, amire ki lettek találva. Épp ezért egyelőre laikusként azt gondolom, hogy az ilyen menet közben megszűnő melegvíz ellátási problémák esetében talán nem is a kazán a hibás, tehát számomra talán mégis megfelelő lehet.

 

Most akkor mi a helyzet ezzel az elfogyó melegvízzel? Bár én bírom a hűs fürdőzést is, de párom sírva fakadna, ha a meleg heylett váratlanul hideg zuhanyt kapna a nyakába.

nixon70 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 174
Az átfolyóst 4-en használjuk,sokat kell vele dekázni,mire olyan hőfokú víz jön,amilyen kell(kád).
Ezzel szemben egy 120l-es tárolós egyenletesebb HMV ellátást biztosít.
Előzmény: A77 (172)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 173
Semmi gond,nem vagyok sértődős,főleg,hogy valahol igazad is van!!!!!:DDDDD
Előzmény: Törölt nick (171)
A77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 172
Ez hány főre használt mennyiség?
Ennyire nem jött be az átfolyós?
Előzmény: nixon70 (170)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 170
Gázfogyasztásból csak átfolyósra van tapasztalatom,1,1.5m3/nap.
Viszont komfortilag a tárolót tudom ajánlani.
Előzmény: A77 (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!