Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3663

Kedves kis történet. :-)

Előzmény: szandra000 (3657)
Sven7 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3662

sziasztok, szabadföldbe mikor lehet magokat vetni?

Vacike Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3661

Köszi,megfogadom tanácsod!

Előzmény: gergerg (3656)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3660

Az jó lehet, egy 2m-es paradicsom. Megnézem, holnap kapok-e.

Előzmény: gergerg (3659)
gergerg Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3659

2m magasságra is meg tud nőni, folyamatosan virágzik és hozza a termést, mindig följebb. Jól emlékszel, hónaljhajtásokat kell leszedni de ez olyan messze van még..... A levélnyelek tövében előbújó hajtások ezek, ha meghagyod őket akkor ezekből újabb törzsecskék fejlődnek aminek egy végtelenül sűrű lomb az eredménye de a termés ezzel arányosan csökken.

Előzmény: Fázisceruza (3658)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3658

Köszi a használati utasítást. Megpróbálom betartani.

 

Ez a paradicsom fa mit tud?

És halovány emlékeim szerint, a paradicsomtőről le kell szedegetni valami hajtásféleségeket. Ezt jól tudom?

Előzmény: gergerg (3655)
szandra000 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3657

Sziasztok!

 

Be szeretnék mutatni valakit nektek: Zöldike

 

Ő az első palánta csapatom(9db) egyetlen harcias túlélője! Nagyon büszke vagyok rá, ő túlélte a palántadőlést, az átültetést, és  tapasztalatlan gazdája minden egyes ballépését, amit el lehet követni egy szerencsétlen palántával. Dupla olyan erős szára lett és két lapát levele, hihetetlen hogy ilyen szép lehet még ezek után is :)

A tobbi 8 fele kihult a dőlésben a másik fele az átültetés után valahogy összesorvadt, de ő ott feszített mellettük végig :)

Ma kapta az első tápoldatos vizet :) Sajnálom a többieket, de ő annál becsesebb számomra.

 

És az utánpótlás: Ma meglepetten tapasztaltam, hogy a következő levelek kezdeményei már ezeken is kibújtak. Egyenlőre masszívnak és rendíthetetlennek tűnnek. Én tanultam a hibáimból, nekik már nem kelelett annyit szenvedni. Ha ők 4en megmaradnak, bőven elegek lesznek az erkélyre :)

gergerg Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3656

Ezesetben nem árt ha megcsíráztatod, csak hogy ne gondozd a poharat feleslegesen ha nem csíraképes, vagy több magot tegyél a pohárba. Lényeg hogy a magok legyenek nedves földben, nappal üveggel letakarva a tűző napon kelésig, éjjel bent.

Előzmény: Vacike (3653)
gergerg Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3655

Ne számíts nagy választékra, vegyél valami korait (többet úgysem árulnak el a fajtájáról) és vegyél faparadicsomot is. Így korán lesz paradicsomod, és később is folyamatosan. A kiültetéssel viszont én várnék még vagy 2 napot, hátha visszajön a tavasz, tehát ha van rá mód akkor poharasat vegyél. Ne hagyd magad elcsábítani, nem kell hogy kicsi paradicsomok legyenek a palántán, virágoznia sem kell még. És azt is tudnod kell hogy ezek a piaci palánták fólia alól jönnek tehát edzeni kell őket kiültetés előtt. Lényeg a lényeg, poharas palánta, nappal szélvédett félárnyékos helyre tenni este bevinni zárt nem feltétlen fűtött helyre néhány napig.

Előzmény: Fázisceruza (3654)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3654

Holnap megyek a piacra. Milyen paradicsom palántát vegyek? Melyik a legfinomabb?

Vacike Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3653

Pohárba

Előzmény: gergerg (3652)
gergerg Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3652

Pohárba vagy ládába veted?

Előzmény: Vacike (3651)
Vacike Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3651

Szerintetek áztassam be a magokat éjszakára.Mert úgy gondoltm,hogy most a földet behoztamma garázsból hagyom melegedni,holnap pedig elvettem.

epl Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3650

Fura hogy 3-4 naponta elég neked a locsolás. Nekem naponta kell. A múltkor kihagytam egy locsolást és úgy lekonyultak hogy annak a rendje. Szerencsére nem lett bajuk de megijedtem. Nekem 3 és 5 decis műanyag poharakban vannak.

Előzmény: peti444 (3644)
Vacike Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3649

Köszi ,akkor neki is kezdek!

Előzmény: Anzika (3648)
Anzika Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3648

Ültesd el nyugodtan, lesz belőle idén paradicsom.

Előzmény: Vacike (3645)
Retro_Elizé Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3647

Zsebi,

Jött Tőled válasz email, de üresen.

Előzmény: zsebi41 (3635)
CBNora Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3646

Ezt én is tápanyaghiánynak gondolom. A sandis virágföldet nem ismerem, de a palántaföldek tápanyagszegények, a perlit csak lazít, úgyhogy lehet. Persze nem tudom, mekkorák a palánták, mennyire számít egyáltalán nagynak a félliteres pohár.

Előzmény: peti444 (3644)
Vacike Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3645

Sziasztok! Ma kaptam meg Beetee-től a magokat,amit itt is nagyon szépen köszönök neki.Igaz írtam neki mailt is,de tudna nekem gyorsan válaszolni,hogy ha még most elültetem őket lesz belőle pari.Vagy hagyjam jövőre.

peti444 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3644

szépen nőnek az én palántáim is, de azt figyeltem meg, hogy a paradicsom palánták alsó levelei enyhén sárgásak a felsőkhöz képest, némelyik palántán a levelek a végüktől elindulva kezdenek száradni, eleinte amikor a sziklevelek sárgultak és hullottak le, nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, mert az ugye ha elveszti funkcióját akkor lehullik, de ha ez így folytatódik a rendes alsóbb levelek is erre a sorsra jutnak...

azt olvastam, hogy ez valószínűleg tápanyaghiány (konkrétan nitrogén) okozza, ezért a hétvégén adtam neki egy kis levéltrágyát (volldünger, 0,3%-os oldat), de látszólag nem sokat segített

nagy fél literes tejfölös poharakba vannak a palánták, a föld amibe kerültek sandis virágföld, garri palántaföld és perlit keveréke, a talaj sem lehet levegőtlen, mert egyáltalán nem nyomkodtam meg amikor pikíroztam, csak megrázogattam, meg komposzt teás vízzel belocsoltam

ezt a kis problémát leszámítva nagyon szépen fejlődnek

kicsit szárazabb talaj okozhatja ezt? elég gyorsan kiszáradnak nekem a palánták, napos időben kb 3-4 naponta öntöznöm kell, ami nem mindig sikerül utánna meg olyan nehezen veszi fel a nedvességet

vagy esetleg magas hőmérséklet? napsütéses időben az ablak előtt kb 26-30 fok is lehet, mondjuk ha jobb idő lesz most már kinyitom rájuk az ablakot csak eddig féltettem a palántadőléstől

köszönöm előre is a segítségeteket!

 

 

epl Creative Commons License 2011.04.15 0 0 3643

törpicsekmama !
A húgom 2 hete hétvégén ültetett ki próbákat a paradicsomaimból a paprikáimból és a padlizsánból ( úgyis nagyon sok lett ). A paradicsomoknak a nagy szélviharok ellenére sincs semmi baja, igaz hogy nem is nagyon növöget, a paprika már rosszabbúl tűrte, volt amelyik eltört a szélben, a padlizsán meg belepusztult ( még jó hogy van még vagy 70 :) ).
Én még próbálok várni a paradicsomokkal csak már elég nagyok. Van amelyiket már nem tartja meg a pohár mert elborul(cherolla)  :)

Ed

Előzmény: törpicsekmama (3642)
törpicsekmama Creative Commons License 2011.04.13 0 0 3642

szevasztok.Zsebikét nem tudom elérni nem engedi a gépem,és azt szeretném kérdezni,hogy a kiültetett paradicsomod hogy érzi kint magát.Erre nálunk üvöltő szelek fújnak,még nappalra sen lehet a palántákat kitanni.Egyébként köszönöm a hasznos tanácsot.Zsebike légyszi írjál n3kem erre palhazi51@freemail.hu ,utánna már fogog tudni én is írni.A felkötözésről szeretnék én is tanácsot kérni,szegyen ide szégyen oda nem értem Öreg vagyok és depi/60/ köszönöm előre is Yucus

gakomisz Creative Commons License 2011.04.12 0 0 3641

Aha!! Mostmár mindent értek! Köszi a választ.

Előzmény: GKorni (3640)
GKorni Creative Commons License 2011.04.11 0 0 3640

Az elsőket január 14-én vetettem, de nézd meg az oldalamat, a képeknél lent van a naptáram.

Előzmény: gakomisz (3639)
gakomisz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 3639

GKorni!

 

Mikor vetetted el a paradicsom magokat, és mit csináltál velük hogy már ekkorák? Nagyon kíváncsi vagyok! Valahogy nekem soha nem lesz ilyen szép. :-(

Előzmény: GKorni (3636)
janijani Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3638

Nincs kivágva az alja, de nem pang benne a víz mert csak érzéssel locsolom. Ellenőrízni is tudom milyen nedves a föld a doboz alján, mert a doboz oldalát el lehet húzni a benne levő földkockától és le lehet látni az aljáig.

Előzmény: GKorni (3637)
GKorni Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3637

Szuper ötlet a tejesdoboz,de ki van-e vágva alján a sarka,hogy kicsurogjon a felesleges viz? Ne pedig pangjon benne.

Előzmény: janijani (3624)
GKorni Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3636

Nekem is kezdenek virágozni, de fóliába kiültetettek.Még sose vártam meg hogy palánta állapotába virágozzon.

Előzmény: zsebi41 (3635)
zsebi41 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3635

a paradicsom palántáim között már van ami virágzik, bimbó van a csili paprikán, a fahéj, és citrom illatú bazsalikomról már le kellett vágni a virágot, hogy bokrosodjon.

 

a lakásban tartott palántát még nem kéne ki ültetni előbb fokozatosan kell a levegőhöz, és naphoz szoktatni.

 

Én már csak arra várok, hogy az éjszakák ne legyenek 5 fok alatt, és ne legyen szélvihar és már is ültetem a paradicsomot, mindeképp még április 20-ig a földbe teszem.

zsebi41 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 3634

Szia!  itt vagyok! De írhatsz nekem emailt is nyilvános a címem. a nevem mellett megtalálod de majd igyekszem ide is benézni.

Előzmény: törpicsekmama (3628)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!