Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2017.03.16 0 0 15755

A 15 lamellásnak a diffrakciós képe jobb. Úgy tudnám szemléltetni, hogy hat lamellánál mintha hatszögeltű volna a távcsöved/objektíved lencséje, míg 15 lamellánál már közelítőleg kör. Ez megmutatkozik (többek közt) a pontszerű dolgok intra és extrafokális képében oly módon, hogy az hatszögeltű lesz.

Ízlések kérdése, de engem pl. nem zavar. :-)

A hatlamellás, amit linkeltél, amúgy beugróblendés ugyan, de nem automata, hanem kézi működtetésű. Ha jól látom.

Előzmény: _atilla_ (15753)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.16 0 1 15754

A bugyborekot nem a lamellak fujjak, mivel teljesen nyitva habzik legjobban a hatter. 

Előzmény: _atilla_ (15753)
_atilla_ Creative Commons License 2017.03.16 0 0 15753

Köszönöm a válaszokat!

 

Tehát ha jól értem, ha fontos a bubis effekt, akkor a 15 lamellás változatot érdemes keresni. Valamint az adapternél figyelni kell, hogy peremes legyen a beugró blende miatt.

kenya15 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 15752

és persze árban sem mindegy, durván megszaladtak a "köröcske-effektes" obik

Előzmény: _atilla_ (15749)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.03.16 0 0 15751

Az egyik 6, a másik 15 lamellás az előbb említetten kívül.

Előzmény: _atilla_ (15749)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.03.16 -2 0 15750

Szevasz!

 

A 6 lamellás beugró blendés.

Előzmény: _atilla_ (15749)
_atilla_ Creative Commons License 2017.03.16 0 0 15749

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

 

Mi a kölönbség, egyáltalán van é valami különbség minőségben az alábbi Meyer optikák közt. A fekete változat mindegyik 6 lamellás?

 

1,

http://www.ebay.de/itm/Fuer-Exa-Exakta-Meyer-Optik-Goerlitz-Trioplan-N-2-8-100-Q1-Objektiv-lens-6-blades-/311817758049

 

2,

http://www.ebay.de/itm/Fuer-Exa-Exakta-15-Blades-Meyer-Optik-Trioplan-2-8-100-Objektiv-lens-mit-case-/311823015105

 

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

 

 

astreno Creative Commons License 2017.03.09 0 0 15748

Sziasztok!

 

Gondolkozom egy M42-es zoom objektíven és találtam is egyet, ami végül is szimpatikus, de alig találok róla információt a neten. Esetleg valaki ismeri a Revuenon 35-105 f3.8-at? Milyen neveken futott még? Mikori darab lehet? Sokat nem használnám, inkább csak mint utazózoom (bár annak lehet kicsit nagy és nehéz... ránézésre...) ennek megfelelően nincsenek is nagy elvárásaim, de azért jó lenne egy használható képminőség. Szóval, ha nagyon gáz, akkor nem erőltetem.

 

A másik opció egy Tokina RMC 35-105 lenne, ami fényerőben és macro képességekben kicsit gyengébb, de szerintem újabb, ami jótékony hatással van a bevonatok minőségére és kisebb is. De alapvetően ez a "B" terv.

Dekaaa71 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 15747

En a Fuji X-ekkel ereztem ezt a felszabadulast!

Arra is van mindenfele adapter, bar nem FF... Szoval a Helios csavarodasahoz nem az igazi. Minden mashoz viszont igen!

Előzmény: Noxin (15737)
El Joe Creative Commons License 2017.02.28 0 0 15746

Köszönöm! (csak mint tősgyökeres "pesti parasztgyerek" szoktam így emlegetni) :) No offense! :)

Előzmény: Rollei (15745)
Rollei Creative Commons License 2017.02.28 0 0 15745

Ha megígéred, hogy nem használod többet ezt az elég proszticsek "nagyfalu" kifejezést, akkor itt megtalálod a Kalocsay Karcsi paramétereit:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137454275&t=9033172

 

:-)

 

 

Előzmény: El Joe (15741)
El Joe Creative Commons License 2017.02.28 0 0 15744

Köszönöm, valahova egyszer lementettem ezeket a szakikat, de mivel nem volt rá szükség.... Tudnátok segíteni egy elérhetőséggel?

Előzmény: Rőth Sándor (15742)
Jahno Creative Commons License 2017.02.27 0 0 15743

Ez marha jó cucc, érdemes.

Előzmény: El Joe (15741)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.02.27 0 0 15742

Persze hogy erdemes, par ezer forintert megjavitjak. Barmelyik ismert muszeresz helyre teszi. 

Előzmény: El Joe (15741)
El Joe Creative Commons License 2017.02.27 0 0 15741

Sziasztok,

Van egy szép állapotban lévő, de rekesz hibás Flektogon 35mm/2.4 objektívem. Érdemes ezzel foglalkozni (javíttatni), ha igen tudtok ajánlani valakit a "nagy faluban"?

Noxin Creative Commons License 2017.02.13 0 0 15740

Mondjuk szegény Nikon évek óta termeli a veszteséget, kérdés meddig bírja. Most megint leírtak egy kisebb összeget...

Előzmény: Százbolha (15738)
Jahno Creative Commons License 2017.02.13 0 0 15739

Kisebb érzékelőre meg ha érdekes hátterest szeretnénk, akkor Jupiter-8, Mir 37, akármik.

Előzmény: Noxin (15733)
Százbolha Creative Commons License 2017.02.13 0 1 15738

Erre 2 hónapja rábeszélhetett volna valaki....  Most már van Nikonom meg Nex-em is.  A nex-el éreztem meg újra a fotós szabadságot.

 

Talán nem bánom meg ezt a kitérőt, már tudok várni akár 1 évet is, mikorra az A7 használt ára elfogadható lesz.  Most is 300K alatt van már.

Előzmény: Noxin (15735)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 2 15737

Nálam a cél szentesíti az eszközt. Gátlás nélkül cserélnék bármire ha azzal tágulnának a lehetőségeim.
Az A7 jelenleg ilyen, van egy halom MD, FD, EXA, m39 meg m42 végű obim, szóval egyszerűen nincs amit ne rakhatnék fel és a belenagyítással mindegyiket élesre lehet állítani, pont úgy mint az analóg korszakban. Az EVF-ben a valós (elkészülő) képet látod mélységélességgel, szinhőmérséklettel együtt, nem kell a visszanézéshez elvenni a szemedtől a gépet, mert azonos pozicióból lőhetem a következőt ha valami nem stimmel.
El nem tudom sorolni mit adtak még a rómaiak... béklyónak éreznék már egy tükrös gépet :-)

Előzmény: pater68 (15736)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15736

:)

Kijönne. 

De ez már elvi kérdés... Sok éve szeretem a Nikont. Nehéz lenne a szakítás.

Előzmény: Noxin (15735)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15735

Akkor már 80%-ban Sony-s vagy, innen már csak egy kis ugrás...
A Nex és a Nikon árából már kijön az A7 és nincs probléma a teszteléssel és semmi mással :-)

Előzmény: pater68 (15734)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15734

Sajnos tudom. De FX Sony sajnos mostanában nem elérhető számomra. A nikonon azárt FX-n kipróbálom, meddig látnak az alap Heliosok.

Előzmény: Noxin (15733)
Noxin Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15733

Sajnos a kisebb érzékelő miatt jóval nehezebb lesz előállítani a csavarást, mint egy FF vázon, hiszen pont lemarad a képkör széléhez közeli rész ahol intenzivebb az effekt.

Előzmény: pater68 (15732)
pater68 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 15732

Noxin, Jano, kösz a választ! Neki kell ugranom kipróbálni a dolgot. Lassan csak tavasz lesz, ha nyögvenyelősen is. Tavaly említettem az 58mm-es Heliosok tesztelését, ennek keretében beleférne a csavarás "vizsgálata" is.

Az 1.5/85 sajnos nem elérhető most számomra, full frame milcem sem lesz.

Nexből és Nikon FX-ből kell majd kihoznom valamit. :)

Előzmény: Noxin (15731)
Noxin Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15731

Fullframe + Helios 1,5/85mm az ütős páros (oké, ff mellé a sima 44-es sorozat is jó)
http://bobatkins.com/photography/reviews/helios-40-2_85mm_f1-5_review.html
egy erdő lombjai, sok pici fénybeszűrődéses levéllel elég jól kihozza, nappal városban jelentősen nehezebb

Előzmény: pater68 (15729)
Jahno Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15730

Távolságba az érzékelő mérete és miazmás beleszól, nézegess pár teszt-képet a neten, abból át lehet látni. Legjobb tán a 40-2es.

Előzmény: pater68 (15729)
pater68 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15729

Azt vettem észre ezzel körözéssel, hogy tárgy - háttér távolság nagyon nem mindegy.

Szerinted/szerintetek melyik Helios a "legjobb" ebben a műfajban? Milyen távolságokat ajánlotok mondjuk portrézni ezen örvényes képek készítésére?

Mostanában nagy divat lett...

Előzmény: monyesz (15728)
monyesz Creative Commons License 2017.02.08 0 0 15728

A körkörös bokeh az optikai felépítés sajátja.

Előzmény: astreno (15727)
astreno Creative Commons License 2017.01.31 0 0 15727

Kicsit konkrétabban fogalmazok: az l39-es Heliosra is igaz, hogy jellegzetes körkörös bokeh-ja van, képminőség tekintetében pedig középen használható, a sarkokban pedig gyenge? Vagy az l39-es még gyengébb a sarkokban a kisebb bázistáv miatt?

 

Az előző link lemaradt:

http://vintage-camera-lenses.com/carl-zeiss-jena-biotar-258/

 

 

Előzmény: Jahno (15726)
Jahno Creative Commons License 2017.01.31 0 0 15726

Teljesen mások. Itt 2 egyforma típusú is lehet más rajzolattal, attól függ melyik évben gyártották vagy éppen mennyire volt precíz a jómunkás.

Előzmény: astreno (15725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!