Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.10 0 0 802

Az ölet, az persze ötlet akart volna lenni, csak elírtam. Nem csak jó ötlet, jó program is.

Előzmény: Csimpolya (801)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.10 0 0 801

Azt hiszem, ez jó ölet. Nagyon régen nem voltam szabadtéri előadáson, be sem merem vallani, hogy utoljára alighanem a Csák végnapjait láttam a Gyulai Várszínházban. Ez viszont tetszett, mert csak otthon vettem észre, hogy jól összecsipkedtek a szúnyogok, ott fel sem tűnt. Az Abigél a musical változat? Az Írószövetségben az egyik szereplő nagyon dicsérte, mármint hogy színészi szempontból nagyon jó.

Előzmény: zsanna (800)
zsanna Creative Commons License 2015.07.10 0 0 800

Holnap "átruccanok" Szegedre, egy szabadtéri színház erejéig :-)) Nyugdíjas szomszédasszonyom dünnyögött korábban, hogy három darabot is megnézne idén Szegeden, de eddig csak egyre talált partnert. Egyedül meg ugye Pécsről elmenni.....   Némi gondolkodás után mondtam, hogy az Abigélre csatlakozom, ha a barátnői közül nem megy vele senki.

Remélem, jó lesz. Igen régen voltam már Szegeden, a szabadtérin meg csak egyszer, az István a király főpróbáján. Nagy élmény volt. 

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.07 0 0 799

Az általánosban még volt kézimunka óra, de az én hímzésem volt az elriasztó példa. Próbálkoztam szőnyegszövéssel, de nem volt meggyőző az eredmény. Viszont a tésztagyúrás-nyújtás elég jól ment, csak mostanában nem nagyon művelem. 

Előzmény: dmmddm (798)
dmmddm Creative Commons License 2015.07.07 0 0 798

Hát,minden tiszteletem a tiéd, réteshez biztos nem kezdenék hozzá.

Egy időben még azoktól a süteményektől is óvakodtam,amelyeknek a receptje így kezdődött: "Morzsolj össze x dkg vajat x dkg liszttel". Valahogy nem tudtam elképzelni, ez az én kétbalkezességemmel hogy sikerülne, de azért egyszer mégiscsak nekiálltam és siker!

 

De manapság én ugyanúgy vagyok a kötéssel,mint te a rétessel. Volt kötős időszakom,van is belőle néhány darab. Főleg olyanok,ahol nem kellett karkivágást csinálni,mert az biztos nem ment volna. De kötöttem azért V kivágású csavartmintás pulóvert. Ha ma pisztolyt tartanának a fejemhez, hogy kössem meg újra, még így sem menne.... :)

 

Tévé-szempontból szeretem a nyarat,mert ilyenkor a sorozataim elmennek pihenőre és szabadabb vagyok. A nagy meleg is ellene szól a tévézésnek, nagyon meleg van a szobában....

 

 

Előzmény: Csimpolya (796)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.06 0 0 797

Mióta a telken vagyok, alig-alig nézem a tévét. Csak a leggyakoribb csatornák jönnek be a kis dobozzal, és szenvedés beállítani, mert mindig újra kell kezdeni. Ha jó a kép, pocsék a hang, és megfordítva, ráadásul most még el is mászkáltak a csatornák. Ezért aztán jóval többet olvasok, időnként keresztrejtvényt fejtek, és határozottan fejlődik a kombinációs készségem. Persze, ha itthon vagyok, jöhet a tévé.

Előzmény: dmmddm (791)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.06 0 0 796

Már számomra is nehezen hihető, de harminc évvel ezelőtt még én is nyújtottam rétest, méghozzá sikerrel. No de a mostani lisztekkel nem vállalkoznék rá, Isten áldja, aki kitalálta a mélyhűtöttet.

Előzmény: dmmddm (790)
dmmddm Creative Commons License 2015.07.06 0 0 795

Hát persze! :-) Amolyan gyermeklelkű 40-en túli vagyok. Szeretem a rajzfilmeket, ha pl. véletlen Frakkba vagy Magyar népmesék-sorozatba,Mátyás király-sorozatba, Kukori-Kotkodába, Mézgáékba stb. botlok a tévében, ottragadok :) Nagy kedvencem pl. a Jégkorszak első része. Ahogy visszaemlékszem, a moziban ahol láttuk,a közönség egyrészt  szülő-gyerek csoportokból, másrészt gyermek nélküli felnőttekből állt össze.

(Lehet,hogy mégis pesti mozizás lesz belőle)

Előzmény: zsanna (794)
zsanna Creative Commons License 2015.07.06 0 0 794

Ja, és levetted ugye, hogy ez alapvetően animációs gyerekfilm ? :-)) 

Előzmény: dmmddm (791)
zsanna Creative Commons License 2015.07.06 0 0 793

Bizony-bizony hogy szükség van :-)) Ez be is bizonyosodik a végén, nem írom le hogyan, hátha más is megnézi majd. 

Előzmény: Csimpolya (789)
zsanna Creative Commons License 2015.07.06 0 0 792

Nem, az Árkádban nincs mozi. A Plázában van, ami a kertvárosi Vásártérnél van. (Ha esetleg nem ismernéd: ez is olyasmi, mint az Árkád, csak jóval régebbi, jóval kisebb, és valahogy nem igazán jött be, mert már jó régóta erősen döglődnek benne az üzletek.  Talán a mozi-része az, ami még életben tarthatja. Talán nem jó helyre álmodták meg.)

Előzmény: dmmddm (791)
dmmddm Creative Commons License 2015.07.06 0 0 791

A tévés topikban írtad,hogy tegnap sok jó film volt. Hát többek közt az rtl-n volt a Fel! c. animációs film, amiről nagyon jókat hallottam, be is jelöltem, hogy megnézem.Aztán úgy elfelejtettem, hogy csak egy véletlen kapcsolgatás közben jutott eszembe, hogy én ezt nézni akartam. Úgy tud bosszantani az ilyesmi....

 

Pécsett hol van mozi, esetleg ezt az általd említettet megnézném? (Árkádban esetleg?)

Előzmény: zsanna (788)
dmmddm Creative Commons License 2015.07.06 0 0 790

Nekem a rétesről mindig az alábbi Jókai-idézet jut eszembe,ami a Horváth Ilona-szakácskönyv rétestészták c. részénél van leírva:

"Művészet,ahogy a kihúzott asztalokon  két lány kétfelől egy ökölnyi tésztát oly szélesre kinyújt, mint  maga az abrosz, hogy azt egy régi római nő mint palástot felvehetné. Azt pedig Magyarországon meghintik tejföllel, zsírral, mandulával, mazsolaszőlővel,aztán összehengerítik, boa konstriktori alakban tepsibe terítik, spanyol inkvizítori rafinériával lassú tűzön megpirítják, s szánakoznak a barbár népeken, akik ezt nem ismerik."

Előzmény: Csimpolya (787)
Csimpolya Creative Commons License 2015.07.06 0 0 789

Az ötlet jó, de a másik négyre is szükség van, persze, nem azonos mértékben.

Előzmény: zsanna (788)
zsanna Creative Commons License 2015.07.06 0 0 788

Pénteken nagy családi mozizást rendeztünk :-))  Az Agymanókat néztük meg, nagyon aranyos kis film, a  gyerekek is pont úgy élvezték, mint mi, felnőttek.  A film szerint 5 kis manó van mindenki agyában: Derű, Bánat, Harag, Hiszti és Majré. És ha nem a Derű koordinálja a dolgokat, akkor bizony gondok lesznek :-))

Csimpolya Creative Commons License 2015.07.04 0 0 787

A mai napon autóbusszal átutaztam Dabason. Az egyik megállóban a közismert múzeum emblémát pillantottam meg, alatta egy nyíl, no meg egy felirat, miszerint Rétesház. Érdekfeszítő kiállítás lehet, csak sajna, nem tudtam megnézni, mert a következő busz három óra múlva jött volna.

zsanna Creative Commons License 2015.07.03 0 0 786

Unokával minden évben fel kell ülni egyszer, pedig már 9 éves :-)) Idén még vissza van...

A Negyedbe nem  megy be, csak elmegy addig, mellette levő kis utcán lejön, és a 6-os főúton megy vissza, így útba esik a Kodály központ és a Tudásközpont is.

 

 

Előzmény: dmmddm (785)
dmmddm Creative Commons License 2015.07.03 0 0 785

Igen, ezt tervezem, mert már egyszer (2-3 éve) felültem erre a kisvonatra és nagyon kellemes jó élmény volt. Akkor a kolleganőmmel voltam, most anyámat viszem, úgyhogy mindenképpen szeretném ezt megtenni.

Akkoriban nem tudom,hogy volt-e már Zsolnai Negyed, de oda biztos nem ment az a vonatocska.

Előzmény: zsanna (784)
zsanna Creative Commons License 2015.07.03 0 0 784

Jut eszembe: ha belefér, akkor szerintem érdemes felülni a városnéző kisvonatra. Szépen körbevisz a belvárosban, kivisz a Zsolnay negyedhez is, és közben mondják is, hogy mi miért érdekes.

Előzmény: dmmddm (773)
zsanna Creative Commons License 2015.06.26 0 0 783

Van, a Hullám. De az egyrészt ugyanolyan, mint 30 évvel ezelőtt, másrészt meg elég kicsi. Harmadrészt meg ott edzenek a vizilabdások, az úszók, a vizibalettosok, a vizikosarasok meg a bánatom tudja még, hogy milyen egyéb vizicirkuszosok :-((

El kell menni bármilyen irányba 30-60 kilométert, hogy egy jót standolj/áztass/gyerekek pancsolhassanak kedvükre.

(északra Magyarhertelend, Sikonda, délre Siklós, Harkány,  kicsit távolabb Barcs, Kaposvár, hogy csak a hirtelen eszembe jutottakat írjam. És ezek mind élményfürdők is egyben. Kivéve Harkány, de ott is van élmény-részleg is. Itt meg a nagy nulla :-(( )

Előzmény: dmmddm (780)
Csimpolya Creative Commons License 2015.06.26 0 0 782

Bíztam benne .-)))

Előzmény: dmmddm (777)
dmmddm Creative Commons License 2015.06.26 0 0 781

Illetve eszembe jutott persze,hogy a lakosságnak is jól jöhetne egy kellemes strand, bocs,hogy csak a turisták fejével gondolkodtam. :)

Előzmény: dmmddm (780)
dmmddm Creative Commons License 2015.06.26 0 0 780

Értem, köszönöm.

Nem is tudom, most van strandolási lehetőség Pécsett? Igaz, én nem vagyok fürdőturista, úgy látszik, gyerekkoromban kifürödtem magam a túrkevei kisvárosi strandon:)

Az a szerencséje Pécsnek,hogy még így is nagyon vonzó célpont, rengeteg minden van. Tegnap,amikor újságoltam a kolleganőimnek,hogy megyek Pécsre, mindenki elkezdett áradozni,hogy milyen szép,milyen jó stb. ...

Előzmény: zsanna (779)
zsanna Creative Commons License 2015.06.25 0 0 779

Na, az előbb írtam egy jó hosszút, de elszállt :-((

Szóval a Balokány az egy strand volt, viszonylag nagy zöld füves területtel. Igaz, a mellette levő töltés tetején  megy a vasút, de hát ez azért kibírható volt akkor is. 

Még a '80-as évek elején bezárták, azóta az enyészeté. Hogy ki a tulajdonos, azt passzolom, de hogy valami stikli van benne,  abban biztos vagyok. Szerintem rohadt sokat érhet a terület, nem lehet véletlen, hogy vagy 30 éve nem történik ott semmi. 

És még egy strand iszonyatosan kéne ennek a városnak. 

Előzmény: dmmddm (778)
dmmddm Creative Commons License 2015.06.25 0 0 778

" Most látszik, mennyire nagyon hiányzik ott szemben egy működő Balokány. "

 

Ezt  a mondatot nem értem, kérlek magyarázd meg! Mi az a Balokány?

Előzmény: zsanna (775)
dmmddm Creative Commons License 2015.06.25 0 0 777

Köszönöm szépen a beszámolót! Én nem bánom,ha sok betűt írsz, el tudom olvasni:)

Előzmény: Csimpolya (776)
Csimpolya Creative Commons License 2015.06.24 0 0 776

Próbáltam rövidíteni, de csak mérsékelten sikerült.

Részt vettem a Múzeumok Éjszakáján, elmentem, hogy nézegessek egy kicsit. Ezúttal arra gondoltam, hogy olyan helyet, illetve helyeket keresek, ahol nincsenek annyira sokan, mert nem túl nagy kedvem volt tolongani. Majd kiderül, mennyire sikerült. Kezdtem a Tanulmánytárral, ahol már jártam néhányszor, és van pár kedvencem. Ezek egyike az az óra, ami 47 (vagy ehhez hasonló számú) város idejét mutatja, 24 órás számlapon, takarosan ABC sorrendben véve a városokat. A hátlapja üveg, és látni lehet az óra szerkezetét. Mutatja tovább a hőmérsékletet és a páratartalmat is, de ez csak hab a tortán.
A másik, amiket mindig szívesen nézek, azok a távcsövek, ezek persze nem profiké, hanem lelkes amatőröké voltak, az amatőr szót a legjobb értelemben véve. Akárhogy is nézem, nagyon szépek. A harmadik kedvencem egy kisméretű modelltűzhely, azt mindig megcsodálom. A mellette lévő tárlóban a mártogatós tollak szerepeltek, rengeteg, különféle tollheggyel.. Ki lehetett próbálni, milyen az, madártollal, illetve töltőtollal írni, ez előbbit megpróbáltam, elég körülményes. Minden tiszteletem a krónikaíróké! Az egyik helyen pedig egy tévékamera is látható, rögtön hallani véltem az egykori tévéhiradó szignálját.
Némi kalandos világjárás után jutottam le a MaNDA-ba, (Magyar Nemzeti Digitális Archívum) nem volt könnyű odatalálni. Egy beszélgetésnek a végére értem oda, a Moszkva tér című film volt a kiindulási alap. Sok érdekes dolgot hallottam, és a háttérben levetítették néhány régi, ún, kultfilm plakátját. Bevallom, ezekből csak egyet-kettőt láttam, azt is a tévében. Kárpótlásul körülnéztem, egy csomó érdekes szerkezetet láttam, a kedvencem a diavetítő őse, a laterna magica volt, ez még petróleumlámpával működött. Aztán felfedeztem egy csöpp szobát, ott Macskássy Gyula egyik reklámfilmjét mutatták, a Darmol nevű hashajtót ismertették benne, a közismert mondattal: Míg ön alszik, a Darmol dolgozik!
Egyébként jókat beszélgettem, és jól is éreztem magam.
Elkezdődött egy filmvetítés, de nem vártam meg, indultam vissza Pestre. Arra gondoltam, hogy egy kisebb múzeumot választok, hátha ott nem lesznek tl sokan. A Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai múzeumra gondoltam. Ahogy kiszálltam a földalattiból, menten gyanús lett, hogy hányan ácsorognak a kapu előtt, de azért befurakodtam. A múzeum kertjében is sokan voltak, de az épületbe való bejutáshoz olyan hosszú sor állt, hogy ezt inkább nem vártam meg, maradtam kint. Ez is érdekes volt, éppen egy indiai, nőkből álló tánccsoport lépett fel, megcsodáltam szép, színes ruhájukat és a kecses mozgásukat. Rajtam kívül még jó néhány embernek tetszett, mert nagyon megtapsolták.
Zárótételnek az Iparművészeti Múzeumot választottam, szerencsém volt, nem voltak túl sokan. Bevallom, ezúttal inkább a földszinten lévő iparművészeket nézegettem, Egy fiatal nő ruhákat és táskákat árult, legjobban a ruhái tetszettek, olyasféle elegáns stílus, amit bárhova fel lehet venni, már úgy értem, valami ünnepibb eseményre. A táskái főleg farmeranyagból készültek, véletlenül sem volt köztük két egyforma, ügyesek és tetszetősek. Sajnos, nem az én stílusom. Ugyanezt elmondhatom az ettől nem mesze látható, csinos kis kalapokról. A harmincas évek filmjeiben lehetett látni ezeket a tenyérnyi, fátyollal díszített kalapkákat. Az eladónő (illetve ő is készítette), azt mondta, hogy eddig minden nő azt állította magáról, hogy nincs jó kalaparca, de amikor felpróbálta valamelyiküket, megnézte magát a tükörben és felsikkantott, hogy milyen jól áll! Ráadásul megtudtam, hogyan is rögzítik ezeket a kis csodákat: hát kalapgumival., ügyesen eldugva a frizura alá.
Azon gondolkodom, hogy jövőre talán Szentendrére megyek, ott minden utcában két múzeum is van, lehet válogatni.

Előzmény: dmmddm (773)
zsanna Creative Commons License 2015.06.24 0 0 775

Ha szerencséd van, még valami kis fesztivált is kifoghatsz :-)) 

Nekem egyébként tetszik a Zsolnay-negyed. Jól megcsinálták, egy hátránya van, hogy kicsit kiesik a város vérkeringéséből. De hát a hely ugye adott volt :-))  Most látszik, mennyire nagyon hiányzik ott szemben egy működő Balokány. 

Előzmény: dmmddm (773)
Csimpolya Creative Commons License 2015.06.24 0 0 774

Túl hosszúrra nyúlna, de holnap megpróbálom viszonylag kevés szóval összefoglalni.

Előzmény: dmmddm (773)
dmmddm Creative Commons License 2015.06.24 0 0 773

Semmi beszámoló a múzeumok éjszakájáról ? :-)

 

/Az ilyen lusta dögöknek,mint én.... Tudom,hogy kifogás,de mindig olyan hétvége éjszakáján van ez a rendezvény,mikor nekem vasárnap itthoni munkám van és ha ellődörgöm az éjszakát,nem tudom,hogy csinálom meg utána az itthoni munkát frissen fiatalosan alvás nélkül ..../

 

Zsannának: megyek Pécsre augusztusban,Zsolnay-negyed megtekintése a cél! Már előre örülök az én kedves Pécsemnek! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!