Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2008.04.30 0 0 47506

Szia Mmormota!

          A bírkák is kórusban bégetnek, és azt is értenem kellene?

Nem tehetsz róla, hogy nem értetted meg. Nem hibáztatlak érte.

  Te még arra sem kaptad fel a fejed, hogy a c-ről nem tudhatjuk biztosan,

hogy állandó és irányüggetlen lenne a sebessége.

   Vagy arra sem, hogy az is lehet, hogy a fotonok mindegyikéhez a szingularitás

alatti sebessége miatt rendelhető IR..

   Nem várom el, hogy azt is megértsd, hogy mindez csupán egy logikailag

megalapozott felvetés.

   Te maradj  a specrel, klasszikus modeljének rendíthetetlenségébe vetett

 hitedben!  A világért sem szeretném, hogy eretnek gondolatok megértésével

nehezítsd az életed!

   Egyébként köszönöm a hozzászólásod!

Előzmény: mmormota (47498)
Arilou Creative Commons License 2008.04.30 0 0 47505
Privatti, a c állandóságát a relativitásban nem kell bizonyítani, mert az idő definíciója van úgy igazítva, hogy a c eleve mindig állandó legyen.

Ha te a relativitás ellentmondásait akarod kimutatni, akkor kénytelen vagy te is elfogadni a c állandóságát, különben nem a relativitás ellentmondásait mutatod ki, hanem valami más elméletét, amiben a c nem állandó.
Előzmény: Törölt nick (47504)
ivivan Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47503
Ahogy gondolod:

#47387

mmormota-nak: "Csalónak tartalak, ..."

#47384

szintén mmormotának: "Hazudsz hogy kivesézték."

Most szépen kérj tőle bocsánatot. Ja és ezért a hozzászólásodért tőlem is...
Előzmény: Törölt nick (47502)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47501
Inkább megértem, Mester!
Előzmény: Gézoo (47496)
Mungo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47500

A lyukas szona elve (megtalálod #24500-25000) igazolja, hogy a foton a térben, és nem valamely rendszerhez kötve mozog.

 

Kedves Gézoo!

 

Igazán megtisztelnél, ha elmondanád nekünk, hogy mi is az a foton és mik a terjedési tulajdonságai. Már csak azért is, mert olyan sokszor és magabiztosan nyilatkozol, hogy a foton így, meg úgy terjed, (halad?, mozog?) ezért az az érzésem neked ezt elmondani számunkra igazán semmiség, szóval hagy okosodjak.

Előzmény: Gézoo (47497)
ivivan Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47499
Összefoglalnád röviden: most nincs energiám visszamenni 20000 hozzászólást...
Előzmény: Gézoo (47497)
mmormota Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47498
Mindenki kórusban magyrázta neked, hogy nem teszi lehetővé. Szokás szerint nem értetted.
Most meg visszatérsz rá, mintha úgy lenne, ahogy állítod. Francot van úgy... :-)
Előzmény: Gézoo (47497)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47497

  A lyukas szona elve (megtalálod #24500-25000) igazolja, hogy a foton a térben, és nem valamely rendszerhez kötve mozog.

   Ez lehetővé teszi bármely zárt rendszer térhez relatív sebességének meghatározását.

 

Előzmény: HondaVuk (47485)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47496

   Csupán tudományos tény, hogy a rendszerek sebessége változik.

Ezt tudva, világos a Te számodra is, hogy 10 milliárd év alatt ezek a

változások nagyon nagy értékűek lehettek.

 

   Ezt vagy megérted vagy kötözködsz tovább.

Előzmény: HondaVuk (47484)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47495

  Ismered: E=m*c2. Ahogy Einstein átvette Lebegyev 1902-ben Koppenhágában

megjelent publikációjából.

  Ott másként írják ezeket. Javaslom olvasd át újra!

Előzmény: egy mutáns (47483)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47494
NEm fogalmaztam félreérthetően, bár mindegy, nem sokat számít.
Előzmény: Gézoo (47492)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47493
Nem voltál eléggé figyelmes és nem tanultál a Mesterektől! Kicsit átfogalmazom a mondandódat, hogy számodra is világos legyen és máskor precízen fogalmazzál!

"Gondolom az triviális, hogy a tér tágulása hülyeség. Teljes zagyvaság az egész, totál értelmetlen és ráadásul ellentmondásos is. Ha tágulna, akkor nem működnének a rádiótelefonok, tehát nem tágul. Ha viszont nem tágul, akkor vajon mi a magyarázata a vöröseltolódásra? Ugye-ugye? Mi más lenne mint a DVAG! És ebből is látszik, hogy a relativitáselmélet hülyeség. Olyanra alapozták, ami nem bizonyított! Tehát megbukott!

Persze ezt itt ezen az ovodás szinten senki sem veszi észre!
"

Na, így kell ezt! A te stílusodban ez úgy hangzott, mintha érdekelne a válasz! Máskor ne kövess el ilyen hibát! :)

Amúgy meg én sem tudom, bár engem is érdekelne egy érzékletes magyarázat. Nem biztos amúgy, hogy ezt így fel lehet fogni, lehet, hogy csak a matematikáján keresztül tudod megragadni.
Előzmény: egy mutáns (47491)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47492

 

   Azaz félreérthetően fogalmaztál. És úgy értetted, hogy ez egyes modelek melyik tartományban fedik át egymás eredményeit, és hol térnek el.

    Ilyen értelemben egyetértünk, valóban a Newtoni fizika és az SR a zéró

közeli tartományban átfedi egymást,  és c felé közeledve drasztikusan

eltérő eredményt ad.

Előzmény: HondaVuk (47482)
egy mutáns Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47491

Sose sikerült még megértenem, mit jelent az, hogy tágul a tér.

Naív szemléletem szerint ha felrobbantok egy petárdát ezermillió darabra, amik szétrepülnek, azok annál messzebb kerülnek a robbanás heyétől is, de méginkább: egymástól, minél nagyobb a sebességük. Fordítva mondva ez lenne a Hubble törvény: minél messzebb vannak, annál gyorsabban mennek.

De ez nem a tér tágulása, hanem egy adott térben az anyagi pontok távolodása.

Kérdésem: mi a tér tágulása?

1m

Előzmény: geckkko (47490)
geckkko Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47490
Tágul a tér.
Előzmény: Gézoo (47478)
geckkko Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47489
Semmi közöm ahhoz amiről beszéltek. Én nem keverek semmit.
Lehet hogy mégis szövegértelmezési problémáid vannak?
Előzmény: Gézoo (47420)
Arilou Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47488
Kb annyira volt igehirdetés, mint a tiéd. Te is csak kinyilatkoztattál, és már bocs, de arra én nem fogok érvelni, hogy hülyét csináljak magamból. Akkor én is csak kinyilatkoztatok, aztán majd jól elbeszélgetünk.

Ha lesznek érveid, majd én is érvelek.
Előzmény: Gézoo (47480)
NevemTeve Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47487
Azt hiszem, azt már tisztáztuk, hogy az Ohm-törvény vagyis az ellenállás állandósága egyáltalán nem törvény...
ivivan Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47486
Bocs. Nem arra a kérdésemre válaszoltál, amire gondoltam :-) Elnézést kérek...

Akkor sincs igazad egyébként: lehet, hogy az Ohm törvény nem igaz, ha 1000 jegy pontossággal mérünk. Az is lehet, hogy az energia megmaradás elve sem igaz, ha 1000 jegy pontossággal mérünk: ezeket azért fogadjuk el, mert jelen ismereteink szerint igazak, de semmi nem garantálja, hogy igazak is maradnak...
Előzmény: Gézoo (47479)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47485
"A lyukas szoba elve cáfolja.."

A lyukas szoba elve miért is cáfolja? Lemaradtam valamiről? A múltkor még nem cáfolta.
Előzmény: Gézoo (47479)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47484
"Újabb csacskaság! Nem. Ez csak azt jelenti, hogy vagy a megfigyelt vagy mi változtattuk meg az elmúlt 10 milliárd év alatt a sebességét-sebességünket."

Miért kellett volna, hogy meg megváltoztassa bármelyik is. Ez melyik törvényen alapul? Gézoo 1. törvényén?

Viszont baromira nem értem mi a francot kötözködsz. Triviálisan benéztél valamit, elkezdtél kioktatni, aztán most meg kapaszkodsz körömszakadtáig. Nem lenne egyszerűbb a benézést elismerned?
Előzmény: Gézoo (47478)
egy mutáns Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47483

Érdekes ezt kiszámolni, itt egy példa:

Legyen egy m tömegű, v=0 sebességű test.

Ütközzön neki ennek egy E energiájú és E impulzusú foton, amit a test elnyel.

(tudjuk, a foton energiája és impulzusa ugyanakkora, tömege nulla, persze c=1 mértékegységekkel)

Mi történik:

Impulzusmegmaradás miatt az ütközés után a test sebessége v' lesz, és a tömege is megváltozik: m' lesz.

Energiamegmaradás:

E+m=m'/gyök(1-v'2)

Impulzusmegmaradás_

E=m'v'/gyök(1-v'2)

Elosztva őket:

v'=E/(E+m)

Ha me nagy, ezt nem venni észre, de ha kicsi, igen.

Beírva ezt pl. az energiamegmaradásba:

m'=gyök(m2+2mE)

vagyis a rendszerünk tömege nőtt.

De nem m'=m+E, mint gondolnánk esetleg.

1m

Előzmény: Gézoo (47481)
HondaVuk Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47482
"Örülök, hogy így látod, de tekintsünk el az utolsó bekezdésedtől. A hiba mértéke nem sebességfüggő, legfeljebb a számításainkat kevés számjegy pontossággal végeztük."

De, a hiba sebességfüggő, hasonlóan mint mondjuk a specrel és a newtoni világkép különbözősége esetén. Ha egy - hozzánk képest - 1m/s sebességel távolodó autóból kilövünk (az autóhoz képest) 1m/s sebességgel előre egy testet, akkor a newtoni szerint 2m/s lesz a sebessége hozzánk képest, a specrel szerint meg közel annyi (sok tizedesjegy pontossággal), ellenben ha egy 0.6c-vel haladó autóból lövünk ki előre 0.6c-vel egy testet (most is az autóból nézve a kilökési sebességet), akkor a newtoni 1.2c-t, míg a specrel 0.8c-t ad eredményül, ami százalékos hatalmas eltérés.

Hasonló lenne igaz erre a specrelre, ha kiderülne, hogy a fény mégsem izotróp. Csak persze ott még nagyobb sebességek esetén jönne ki ekkore differencia a mért és a specrel által jósol eredményhez képest.
Előzmény: Gézoo (47475)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47481

  Komolyra fordítva, a tömeget a kinetikai energia nem növeli, csak a tehetetlenséget.

  A többi energiafajta  egy részének befogódása valóban tömeg növekedéssel

jár, más- a kinetikai energiához hasonló energiákénál nincs tömeg növekedés,

csak valamilyen tulajdonság megváltozása.

 

 

Előzmény: Arilou (47471)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47480

Ámen.

 

  Igehírdetést olvastunk. Köszönjük!

Előzmény: Arilou (47471)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47479

  A kérdés az volt. hogy mondjak legalább egyl olyan törvény, amely biztosan korrekt!

  Hármat kaptál, most meg kötözködsz..

 

  Különben az SR-t a light-aberration sokatt vitatott törvénye cáfolja, az azonos

frekvenciájú fényfront pillanatnyi helye cáfolja.. A lyukas szoba elve cáfolja..

  Soroljam még?

Előzmény: ivivan (47476)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47478

   Ez aranyos!  Szóval nem a múltbéli fényforrás és a mi rendszerünk jelenbéli relatív sebességét mérjük..  Érdekes. Akkor miért írtad ezt?:

 

  " (persze nyilván csak a műltbeli sebességüket látjuk). "

 

  Jaa, mert mégis csak a mi jelenlegi sebességünkhöz vetítjük a megfigyelt múltbéli sebességét. 

           Csak azt nem értem, hogy akkor minek ellenkeztél?

 

  "De, ezt sokszor meg lehet. Persze ha arról a környékről (térrészről) csak egyetlen objektum sebességét tudjuk megállapítani, akkor valóban nagy a bizonytalanság."

 

  Ez az ostoba ellenkezési mánia!  Már két test relatív sebességéből sem tudhatjuk biztosan, hogy milyen arányban osztoznak rajta a tagok..három és tetejében

évmilliárdokkal eltérű idejű tagok esetén pedig képtelenség egy relatív sebesség ismeretében három tényezőre bontani.

 

  "A lényeg azonban az, hogy a tőlünk mondjuk 10 milliárd fényére lévő galaxisok már egyöntetűen elég nagy sebességgel távolodnak tőlünk. Elvileg - és nyiulván gyakorlatilag is - tudnánk találni olyan galaxisokat, amik mondjuk c-t akár néhány száz m/s-al megközelítő sebességgel távolodnak tőlünk"

 

  Újabb csacskaság!  Nem. Ez csak azt jelenti, hogy vagy a megfigyelt vagy mi

változtattuk meg az elmúlt 10 milliárd év alatt a sebességét-sebességünket.

 

   Azaz ez a különbség a megfigyelés szerint, csak ekkora időeltéréssel érvényes.

Még az is lehet, hogy jelenleg a megfigyelt galaxisok már zéró relatív sebességgel mozognak hozzánk képest.

  (Erről majd 10 milliárd év múlva meggyőződhetsz! Amikorra ideér a most elindult fényük.)

 


 

  

  

Előzmény: HondaVuk (47468)
Arilou Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47477
Persze, sejtem én, hogy már ezer helyen ezerszer elmagyarázták neki sokkal precízebben is, de mivel annyira tiltakozik a matematika ellen, szerintem azokat a magyarázatokat el se olvassa, ezért próbáltam szerencsét nála képletek nélkül :)
Előzmény: egy mutáns (47408)
ivivan Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47476
Milyen módon cáfolják is ezek az SR-t? Ez mindhárom elektronikai törvény. Az első egy alapszabály: így definiáljuk az ellenállást. A második és harmadik pedig a hurok- és csomóponti törvény, amelyek az energiamegmaradási törvény egyenes következményei. Hol jön itt be az SR? Ráadásul hogyan cáfolnák ezek az SR-t?
Előzmény: Gézoo (47472)
Gézoo Creative Commons License 2008.04.29 0 0 47475
   Örülök, hogy így látod, de tekintsünk el az utolsó bekezdésedtől. A hiba mértéke sem sebességfüggő, legfeljebb a számításainkat kevés számjegy pontossággal végeztük.
Előzmény: HondaVuk (47467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!