Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3784

Nem kell vennem mert van itthon, már be is takartam vele a paprikát. Azóta még lejjebb ment a hőmérő -1,1 fokig. A salátaleveleken vastag jégréteg van. Várom hogy keljen a nap hogy leszedhessem a takarást.

Estére mindenképpen komoly takarás kell mindenre amire lehet.

Előzmény: tuutuu (3783)
tuutuu Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3783

Vegyél festékboltban fátyolfóliát, az 4x5 méteres. ( Én 280-ért vettem, ugyan nem emiatt, de az mindegy.)

Csíkozd fel alkalmas méretre, és azzal takarj.

Lesúlyozni meg valami nagyobb kövekkel, földdel, ilyesmi.

Úgyse a szél a gond, különben nem fagyna.

Előzmény: janijani (3782)
janijani Creative Commons License 2011.05.05 0 0 3782

Kint voltam a kertben, dér csillog a fűszálakon. Kivittem egy hőmérőt is, -0,5 fok és holnapra még hidegebbet mondanak. Remélem túlélik és estére betakarom a palántákat (már amennyit tudok mert sok van)

Retro_Elizé Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3781

Nagyon-nagyon szép a veteményesed Neked is.

 

Tegnap voltam piacon és még mindig nem volt palánta :(

 

Mivel Isten tudja mikor jutok ki piacra legközelebb, hát ma vettem egy kertészetbe faparadicsom palántákat és koktélparadicsom palántákat.

Szép vaskosak és már nagyok.

.. de még életembe soha ilyen drágán nem vettem palántát, le sem merem írni mennyiért:)  Hiába.. a kényszer rávitt:(

Előzmény: zsebi41 (3778)
Solear Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3780

Húúú, de szépek a paradicsomjaid! A lugas is nagyon jól néz ki.

Előzmény: zsebi41 (3778)
Solear Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3779

Sikerült kicsinyiteni a képeket :).

zsebi41 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3778

Fagyzugos helyen mondanak fagyot de csak talajmentit. Remélem minket kihagy majd.

Nagy kárt még az se tenne mert már olyan erőssek a növényeim, hogy 2 hét alatt kiheverik. Azért igyekeztem még április 20-ig kiültetni, hogy mostanra már erősek legyenek.

Amitől igazán félek az a jég eső, tavaly május 7.-én volt de még azt is kiheverték .

 

Most ilyenek:

Solear Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3777

Látom írjátok a csalánlevet, én is hallottam már róla, de nem igazán tudom mire jó, erősödnek a palánták, vagy betegségre is? Mi mező mellett lakunk, itt tudnék is szedni, hány napig kell áztatni?

Solear Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3776

Igazad van, beviszem, én is így gondoltam. Nem tudom kicsinyiteni a képet, hogy fel tegyem, de olyan mintha átlátszó lenne a levél, kellene permetezni valamivel? A fekete pöttyök meg a hidegtől vannak? Jaj, nem szeretném, ha tönkre menne, annyit bíbelődtem vele!

Előzmény: CBNora (3775)
CBNora Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3775

Most pár napig inkább vidd be éjszakára!

Lehet fagy.

Előzmény: Solear (3774)
Solear Creative Commons License 2011.05.04 0 0 3774

Sziasztok!

 

 Legyetek szivesek segítsetek, mi lehet a szép kis palántáimmal. Nemrég észre vettem, hogy valami mintha szívogatná a leveleit, most már fekete pöttyök is vannak rajta, de érdekes, hogy csak ezen a fajtán (lugas F1). Még nem ültettem ki, de most tervezem, már pár hete kint vannak a szabadban, és pár napja már éjszakára is kint hagytam.

  Köszönöm szépen a segítségeteket!

gergerg Creative Commons License 2011.05.03 0 0 3773

A csalánlé ritkán romlik, és túladagolni sem igen lehet. Én nem hígítom, hodókat félig rakok majd feltöltöm vízzel és akkor kezdem el használni mikor már habzik és olyan rohadt büdös hogy a belem kifordul ha csak a közelébe megyek. Ez melegben napon 2 nap.

BöPö Creative Commons License 2011.05.03 0 0 3772

Növényt ne köszönj, mert nem vállik be.. :-))

Én is kiültettem..próba cseresznye...

Csalánlevél nálam már 2-3 hete ázik...gondolom "még" jó...én nem higíttom...

Előzmény: Midnightx (3767)
pippoka Creative Commons License 2011.05.03 0 0 3771

Na megjött a hideg előszele. Olyan hirtelen hűlt le a lavegő, délben még a teraszon ettünk, most meg hdeg és nagy szél van. A pari palántáim, olyan kicsik még, nem tudja a szél megtépázni őket. Remélem fagy azért nem lesz.

 

Pont ma akartam csalánlével meglocsolni őket, hogy fejlődjenek végre. A csalánlevet ti szoktátok higítani öntözéshez, vagy mehet egyből? Félig volt a vödör levéllel(20l) és 2 napja ázik

Előzmény: BöPö (3766)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.05.02 0 0 3770

Nálam is iszonyú pusztítást végeznek a macskák :(

 

Én már mindent kipróbáltam amit lehet, de se kinyúvasztani se elfogni nem sikerült őket, pedig még még speckós csapdát is vettem.

 

Most a nyílpuskán gondolkozom, mert az hangtalan.

Előzmény: manta-z (3768)
haaef Creative Commons License 2011.05.02 0 0 3769

csúzli

Előzmény: manta-z (3768)
manta-z Creative Commons License 2011.05.02 0 0 3768

Egy olyan féloff problémám lenne, hogy az ágyásaimban nagyon jó finom porhanyós föld van amit a macskák előszeretettel néznek alomnak és jelentős pusztítást végeztek mostanában, arról nem is beszélve, hogy nem szeretném ha ők trágyáznák a veteményemet. tud valaki valami megoldást mivel lehet távoltartani őket az ágyásoktól. Pl azt tudom, hogy a citrusokat utálják valami ilyesmi ötlet kéne. köszi.

Midnightx Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3767

Ha jól emlékszem, tőled kaptam mindhárom fajta magot, még egyszer köszönöm!

Eh, késő, mert már kiültettem őket. Olyan 15-20 centire egymástól. Az időjósoknak nem hiszek, mert össze vissza hazudnak. De ha lesz is 1-2 fokos fagy, az nem árt a paradicsomnak. Kibírja. De vészhelyzetben letakarhatom valamivel.

Az a gáz, hogy a szomszéd tyúkokat tart pont a kerítés mellett és biztos csipedni fogják majd. De nem zavar, ha megcsipkednek néhány levelet vagy a szomszéd elcsen pár szem parit. Ennyit megérdemelnek, ha már így kisajátítom a közös kerítést:)

Mellesleg csak ebből a fajtából ültettem kb. 120 tövet, szóval jut is, marad is...

Előzmény: BöPö (3764)
BöPö Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3766

Szerdára talajmenti fagyokat mondtak (tv2) az időképen 3 fokot mutatnak...gondolom nem mindenhol...

Előzmény: pippoka (3765)
pippoka Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3765

Jó ég!! Hol olvastál fagyokról?

Előzmény: BöPö (3764)
BöPö Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3764

A szívnek mindenképpen nagyobb helyet hagyj-szerintem-gyenge szétterülő ágakat növeszt. Legalább is tavaly nálam így volt...

Pár palántát én is kiültettem már, erre jövő hétre fagyokat mondanak..szerintem várj egy hetet...

A szomszédok örülni fognak az ingyen parinak.. :-))

Előzmény: Midnightx (3763)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.01 0 0 3763

Holnap tervezem kiültetni a 3-féle Schott lugasparadicsom palántákat (sima, szív valamint a kettő keresztezése.) Nagyon kevés a hely és úgy döntöttem, hogy a drótkerítésre futtatom fel őket. Így nem foglalnak szinte semmi plusz helyet és támrendszert se kell építeni, hosszú madzagok se kellenek.  Minden szempontból ideálisnak tűnik, habár a szomszédok nem tudom mennyire örülnek majd neki...

A kérdésem az lenne, hogy milyen sűrűn ültessem őket? Mivel tényleg helyhiány van, 10-15 centinként tervezem. Tudom, hogy ez nagyon sűrű, de csak így fognak elférni.

tuutuu Creative Commons License 2011.04.30 0 0 3762

Más:

van (volt) néhány később vetett balkonparadicsom-palántám, még 2 leveles állapotban, úgy 6 centi magasak. gondoltam, pár szem Peretrixet teszek a földjükre, aztán majd öntözéskor lassan beoldódik.

Lehet ez az oka, hogy szépen, sorban kifeküdtek?

Ugyanez a paprikáimmal.

Egyelőre csak a 4 leveles legszebb feküdt el teljesen, de már az egyik kétleveles is fáradni látszik...

tuutuu Creative Commons License 2011.04.30 0 0 3761

Nem , mert egyrészt nem gyomirtóztam, másrészt a Glialka se ilyen gyors és hatékony...:}}

 

Kösz a tippeket.

 

Előzmény: Midnightx (3759)
tuutuu Creative Commons License 2011.04.30 0 0 3760

Sajnos táppal kellett öntözni, mert nagyon sárgultak a levelek.

Ugyan nagyon híg Peretrix volt a tárgya, de a szóróm nagyon nem jó, ezek szerint oda sok jutott.

Köszönöm, ez lehet probléma, szerencsére a többin nem látszik ( igaz, a táp haszna se nagyon...:}}

Előzmény: gergerg (3758)
Midnightx Creative Commons License 2011.04.30 0 0 3759

Talán egy csepp gyomirtó?

Előzmény: gergerg (3758)
gergerg Creative Commons License 2011.04.29 0 0 3758

Erre szerintem csak rácseppent valami aminek nem kellett volna. Jól látható hol vezette el a löttyöt. Esetleg nem öntözted föntről valami táppal?

Előzmény: tuutuu (3757)
tuutuu Creative Commons License 2011.04.29 0 0 3757

Nekem is van új gondom, ide is beteszem:

a most kb. 30 centis Korall fajta egyik levelén jött elő.

Mi ez, és főleg mit lehet kezdeni vele?

Egyelőre 1 levél.

 

 

 

GKorni Creative Commons License 2011.04.28 0 0 3755

Akkor ne csinálj hurkot ,én csak kötök a madzag végén 1 csomót, és az megakad a levélen, a szárra már nem kötök csomót,ha látszik a képen, ez folytonnövős:

ez meg determináns:

Előzmény: Midnightx (3753)
beetee Creative Commons License 2011.04.27 0 0 3754

Szerintem kiválogatni belőle úgy sem fogod.

Másik oldalról meg rá van írva. De benne is van? :)

 

Nincs vele gond. Szerencsétlen növény úgy is csak azt szívja fel és hasznosítja majd ami neki kell.

 

Előzmény: mángorló (3751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!