Keresés

Részletes keresés

nagymedve30 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 979

üdv mindenkinek! Ilyet keresek valaki tud e segiteni?

darusferi63 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 978

Űdv Laci hát én sem vagyok egy profi csak tipp ként  gondolom próbáltál a gyertya nyiláson  kis benzint  be fecskendezni .meg a kompresszió oké ?

citrolaci Creative Commons License 2018.07.31 0 0 977

Üdvözlök minden riga rajongó és hozzáértő motorost.Hajdanán én is komoly riga tulaj voltam,most egy 16-riga élesztésén dolgozom. Így aztán segítségre is szorulok.Jelenleg ott tartok hogy főtengely szimeringek cserélve beömlő tömítések cserélve,gyújtás beállítva szikra tökéletes és mégsem indul de még a látszatát sem produkálja.Kérem ha valakinek van valami ötlete szívesen fogadom kipróbálom hátha életre kell.

moyos Creative Commons License 2018.05.28 0 0 976

Jahhaaa! Értem. Szóval becenév :-)  Már azt hittem, hogy valamiféle tuning variáció.

Ez a korábbi változatokhoz készült asszem.

Előzmény: koszipisti (975)
koszipisti Creative Commons License 2018.05.28 0 0 975

Előzmény: moyos (974)
moyos Creative Commons License 2018.05.26 0 0 974

Miféle az a "sütis" kuplung?

Előzmény: koszipisti (973)
koszipisti Creative Commons License 2018.05.18 0 0 973

Valószínű hogy Komáré a belefaragott kuplung , de használhatatlan volt. Veterán börzéken vannak mini alkatrészek. Eddig nem érdekelt , mert nem volt Mini Rigám.  Tegnap megvolt a próbakőr és kellemesen csalódtam a motorban . A plusz blokkot összeakarom rakni , mert a gyűrűtörésen kívül nem találtam más hibáját. Persze most már kell hozzá szerezni egy sütis kuplungot és egy ollós rugót . Én is sok helyen olvastam a kuplung hibáról , de a sütis kuplungról még nem hallottam rosszat.

Előzmény: moyos (971)
moyos Creative Commons License 2018.05.17 0 0 972

Ja!

Milyen tirisztorral üzemel a bringa? Utángyártásból kapható 6 és 12 voltos. Bár a próbához az a minimum, hogy saját tirijét + trafóját rárakjam - szóval pillanatnyilag azzal se vagyok tisztában, hogy az enyémen pl szikra van-e :-)

Előzmény: moyos (971)
moyos Creative Commons License 2018.05.17 0 0 971

Ránézve azt írnám, hogy romet kuplungot faragott bele valaki, csak nem sikerült minden hozzá valót beszerezni.

Azt írják, hogy a romet kuplungja többet bír, mint a riga sajátja. Nekem nincs személyes tapasztalásom...

Ha van fölösben (írtad a blokkot) váltókarod, és eladod szólj! Van egy lábváltós minim nekem is, aminek összeraktam a blokkját csapágy- és szimmeringcserélve. Aztán az összerakás után elfogyott a szabadidő, aminek azóta is a teljes hiányával küzdök... Azt viszont tudom, hogy vátókart azt nem kaptam a motorhoz. Amint olvasgattam utána, nem is igen találni.

Üdv!

Előzmény: koszipisti (970)
koszipisti Creative Commons License 2018.05.16 0 0 970

A nemrég vásárolt Mini Riga-ba ez a kókányolt kuplung volt . Nem volt vele sok baj, csak zúgott csúszott és nem emelt ki.

koszipisti Creative Commons License 2018.05.15 0 0 969

Szia ! Nem rég vettem ezt a motort . Az eldugult és rozsdásodott üzemanyag rendszer miatt nem lehetett indítani. Takarítás után a motor szépen de csapágyhanggal ment. De a kuplung csúszott  nem is emelt ki és erős fogaskerék hang volt halható . kiderült hogy nem belevaló kuplungkosár volt benne 2 lamellával. A váltókar is problémásan működött amit már leírtam. A váltókarnak tengelyirányú mozgása is volt olyan 6-8 mm. Ezért eshetett ki a sebességhatároló csap amit azóta megtaláltam az olajsárban. A motort összeraktam főtengely csapágy és szimering cserével.  A váltótengelyen lévő spirál rugót lehagytam  és egy méretre esztergált csővel helyettesítettem . ami az oldaldekni felhelyezésével megszüntette a váltótengely tengelyirányú lógását. Így a pozicionáló furaton benézve látni hogy a léptető villa minden sebességben a megfelelő pozícióban van.    Ez egy kontár álltal összerakott blokk volt teli pakolva alátétekkel és megnem húzott csavarokkal. Kaptam hozzá egy kosár alkatrészt és egy bontott blokkot. A blokk hiánytalan , kivéve az ebból felhasznált kuplungot. Gyűrűtörésen kívül más hibát nem találtam rajta. A kosárban lévő blokk lehet az eredetije mert azon nincsenek szerelgetési nyomok és a vázon sem látható szerelési nyom.

Előzmény: moyos (968)
moyos Creative Commons License 2018.05.14 0 0 968

Csaó!

A blokk alján van egy csavar, aminek a végén egy rugó és egy pozícionáló basz van. A riga oldalon a katalógusban a 9. képen a 11-es csavarról, és annak sallangjairól írok. (amiből linkeltél is)

Vagy nincs meg valamelyik része, vagy nem a helyén van. Ő lenne a pozícionáló.

Előzmény: koszipisti (967)
koszipisti Creative Commons License 2018.05.12 0 0 967

 

Széthúztam a blokkot és meglett a bűnös kis rugó ami kinyúlt és ezért lötyögött a váltókar. De arra még nem jöttem rá mi biztosítja hogy ne rázódjon ki sebességből . és a váltókar tengelyén lévő rugó funkciójára sem jöttem még rá.

koszipisti Creative Commons License 2018.05.12 0 0 966

A kép lemaradt

koszipisti Creative Commons License 2018.05.12 0 0 965

A robbantott ábrán a rugó nem ott van , mint ahogy a blokkról készült képen.

koszipisti Creative Commons License 2018.05.12 0 0 964

Sziasztok  ! Vettem egy Mini Rigát . Működik de a lábváltókar lötyög olyan bizonytalanul lóg. Semmi biztos pozíció Határozott kattanás vagy valami. Mi számít egészségesnek ?

darusferi63 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 963

A verho 6

darusferi63 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 962

Űdvözl őm a ríga rulez fórum tagjait helyileg Nyiregyházán lakom első kismotorom egy riga 4 volt amit 14 éves koromban 900 ft ért vett nekem nagyapám.Ezért is oly kedvesek ezek a keleti kismotorok, nem napi szinten de gyakran motorozok rígával. Borsodban van rígás ismerős aki napi szinten rigával jár. Tervezgetünk közös motorozást szivesen vennénk további jelentkezést valamint ötletet ehhez.

sándor67 Creative Commons License 2018.02.13 0 0 961

Üdv urak!

Riga hajtókart (pedál) keresek lehetőleg párban, de minden megoldás érdekel.

Guboka Creative Commons License 2018.01.12 0 0 960

Sziasztok !

Van néhány Riga 12 alkatrészem, ha valakit érdekel. Riga váz kormányoszloppal, sárvédőkkel, első kerékkel

S 57 blokk egyben, blokkalkatrészek, fogaskerekek stb. sok apróság. Telefonos elérhetőségem: 06203391522

Laci559 Creative Commons License 2017.12.17 0 0 959

Sziasztok/Jó estét.

Keresnék verhovina 6-os vázat hátsó lengővillával illetve láncvédővel.

Aképen látható alkatrészekkel megegyező színben.

 

 

robogó111 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 958

Sziasztok!

20 év után visszakerült hozzám verhovina5-ös paripám,amelyet gatyába szeretnék rázni.

Segítséget szeretnék kérni, hogy a két oldalsó és az ülés alatti műanyagokat hol lehet beszerezni?

Ezen kívül érdekelne eredeti szerszámkészlet,pumpa, hátsó prizma az első lámpatartóba szegecselt 2 db prizma,jobb oldali pedál első sárvédőn az oroszlános embéma

puckandúr Creative Commons License 2017.09.29 0 0 957

Sziasztok!

 

Sok évi pihentetés után jött a fejlövés.

Semmi szabadidőm nem volt, ezért öregecske Rigám lelakatolva álmodozott a talán szebb jövőről. Nem tette ezt hiába. Lomtalanítás, terasz nagytakarítás után előkerült. Mondjuk úgy újra napvilágra került. Gyorsan levágtam hát róla a lakatot és azonnal nekiálltam leporolni, pókhálózni.

 

Cirka 5 év után a benzin úgy nézett ki, mint egy korsó hosszúkávé. Na a zacc sem maradt el. 20 dekányi pergő rozsdát öntöttem ki a bengával együtt. Ezt puszta kíváncsiságból külön választottam. 

 

Íme:

 

 

Nos innen indul a felújítás. 150 db csavaranya a tankba és rumbatök. Hol vízzel, hol brigéciollal, hol a sütőbe való zsíroldóval, mert itt ugye sokféle szennyeződéssel kell számolni. Rozsdától a gyantáig minden lehet.

 

Elugrottam a váci kismotorboltba is, ahol teljesen lenulláztam a rigás készletet. Jobb helyen van az nálam :)

 

Most megpróbáltam belépni a Riga klubba, de sajnos már rég elfelejtettem minden szükséges adatot. Ha megkönyörülnek rajtam, ott is újra motorozhatok.

 

Folyt. köv.

puckandúr Creative Commons License 2017.09.29 0 0 956

Nagyon jó!

Talán pici hiba, hogy a hajtókarok, amiket reszelget a szása, nem kismotor, főleg nem 2T alkatrészek. A kétütemű hajtókarok alsó furata nem csészére osztott. De ezen túlmenően nagyon izgi történeti áttekintő :)

Előzmény: ali kis (955)
ali kis Creative Commons License 2017.09.17 0 0 955

Sziasztok!

Találtam egy szovjet összefoglalót. Gondoltam megosztom. Ha meg volt már - elnézést.

https://www.youtube.com/watch?v=0fTayenDiN8

claas patrol Creative Commons License 2017.08.14 0 0 954

Szerbusztok ,K60 -as karbit keresek .Ha lenne valakinek feleslegessé vált darabja.  üdv. és jó" ringyózást" kívánok. (Jó magam Riga 3-al kezdtem és verhovinával fejeztem be anno..a 70-es nagyon elején) 

Most a kis unoka örömére szeretnék hasonló élményeket szerezni...  :-))

Bazsika82 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 953

Üdvözletem!

Eladnám jó öreg szeretett Deltámat!Kifogástalan állapotban van!Mindene tökéletesen működik!Kilométeróra,lámpák(tompított,távolsági,féklámpa)kürt,gyújtáskapcsoló stb.

egy rúgásra indul,szépen veszi a sebességeket,jól megy,jók a fékek.Egyszóval hibátlan a Motor!Kuplungjában fém lamellák vannak a gyári bakelit helyett!Ennek köszönhetően tökéletes a kuplungja is!Szép,gyári a festése,krómozása is kiváló!

Nagyon ritka ilyen szép állapotú Deltát találni!

Az ára 50000 Ft!

csere73 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 952

Jó állapotú Riga 16-ost vagy 22-est vennék reális áron.

kramoto99 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 951

képet nem tudom feltenni, de még próbálkozom.

Előzmény: kramoto99 (950)
kramoto99 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 950

Sziasztok,

 

garázstakarítás közben találtam egy fényszóró foncsort, üveggel, és műanyag shildes.

 

Ez Riga vagy Verhovina lehet?

 

Köszi ha segítetek.

 

Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!