Keresés

Részletes keresés

kisszszoros Creative Commons License 2007.08.03 0 0 754

létezik, a B+W nek 2 féle is van:

486  UV/IR Blocking filter

489  IR Blocking filter

 

 

Előzmény: panabubus (750)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.03 0 0 753
Ezeket a szűrős és kompaktos kérdéseid nemigen tudom megválaszolni. Nekem semmiféle kompaktom nem volt eddig. Engem érdekel ez a Fuji (900-1000 dollár körül van az USA-ban). De itthon és az EU-ban nem láttam még. Az év elején jelent meg.
Előzmény: panabubus (752)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 752
Szia! nem ez az, amit madgie (nem biztos, hogy ő...) belinkelt még a múlt év végén? Mert az valami horror-áron van..:-( Sztem éppern lehet ám az is, hogy nermcsak a HM-et lehet nála ide-oda tologatni (ki-be), hanem amiről lejjeb írtam, esetleg a lencsék is más üvegből lehetnek, és akkor érthetőbb a magas ár. Mert csak HM-nélküli megoldással ghondolom, a FUJI nem húzza le az embereket ilyen pénzér'.
Hisz' az 5700-as ahhoz képest, hogy "kis szutyok", elég jó szinvonalt tud, mindössze 52-ér'... A 7000-esről nem beszélve, ami azért (halkan mondom, nehogy sértő legyen) a zoomjától eltekintve azért ott van, mint az FZ-k. És az ára (legaslábbis ahogy én megkaptam szintén jó..) Sz'al, ha egy gépre gondolunk, azt nem tudom, egyelőre behozzák-e...

De ha már összefutottunk, egy kérdés, amit írtam, azzal kapcsolatban: tudsz esetleg HM-szürővel kapcsolatban segíteni? Ha hasonló kategória lenne, mint a 095-ös, amit szereztél, az lnne a legszebb..:-) Akkor ugyanis a frissen "megműtött" brutal-zoomos 5700-as is univerzálisabb lehetne.

Még egy "szakmai" kérdésem, xcsak hogy megnyugodjak: A 7000-es FUJI-t végülis egy MINOLTA D7-es fejében szereztem. Szted elmegy, vagy lehetett volna jobb is a konstrukció?
Előzmény: garfieldka (751)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.03 0 0 751
Találkozott már hazai boltokban valaki ezzel a kamerával? Ha igen, hol és mennyiért?

Fujifilm FinePix IS-1
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 750
Tudja valaki, hogy létezik-e még "hotmirror" filter? (Valahol olvastam, hogyx a KODAK egyes tipusaihoz a kezdeti időkben kellett használni, mert akkoriban még nem volt a CCD elé gyárilag berakva a HM
capture the flag Creative Commons License 2007.08.03 0 0 749
Lehet, nem tudom fejböl a kódját. Már nagyon várom hogy megjöjjön a cucc az ebayröl (film: USA, szürö: Ausztrália, Németország :-)). Majd felteszem az elsö próbálkozás eredményeit.
Előzmény: kisszszoros (748)
kisszszoros Creative Commons License 2007.08.03 0 0 748

Azthiszem a B+W UV Black Filter 403 amire gondolsz mint kriminalisztikai szűrő...

ez csak az UV A-t engedi át (320 - 385 nm)

Előzmény: capture the flag (745)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 747
variációk...


panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 746
Persze, teljesen igazad van. "Érdekes" lenne egy elkapott pillanat, egy "bombázóról" pl,: hőképpel... :DD Azt a hatást majdnem ki lehetne hozni amúgy PS-al, szolarizált színes változatban. Viszont egy tájkép ilyen szuper minőségű optikával...

Ahogy olvasom, te is el vagy látva szűrőileg...:-)) A 007 Cokin-t viszont nem ismerem.

Az én sorozatom: 072 Hoya; 092 B&W; 095 noname (gagyi "ferdeszenű valami") ...
Ha ehhez hozzzáadom a "herélt " FUJI árát, az is már ottan van egy használt FZ50-es környékén... És mindez néhány jobban sierült fekete égboltért, "cukorhabos" fákkal...
Előzmény: capture the flag (745)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.02 0 0 745
Amennyire beleástam magam az irodalomba - mit mondjak, technikailag igen tiszteletre méltó műfaj, és felszerelésileg komoly beruházást igényel. Például érdekes lenne kipróbálni olyan szűrőt, amely a látható fény egészét kiszűri és kifejezetten műszaki-orvosi-kriminalisztikai célra szolgál (erre gondolhatott a prof), de mivel emiatt nem fogok olyan objektívet venni amire felmenne ilyen szűrő, marad a B+W 092 és a 007 Cokin. Másfelől meg nem tudom hogy ábrázoló fotográfia terén tényleg indokolt-e elmenni ilyen irányba.
Előzmény: panabubus (743)
panabubus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 744
Más:
Akár lehetne nyitni egy "tévedések és legendák" c. altopikot is fotó-területen.

Ugyanez a fizikus, akit említettem, szintén meggyőzni látszik eg tévhitel kapcsolatban:
Ugyebár van egy olyan legenda, hogy "X-ray" hatású fotókat lehet készíteni IR-technikával. Nevezetesen domború polókról, stb. Az IR - sugár ugyan áthatol valóban bizonyos textiliákon, vissza is verődik, stb. De: Mivel a tévhittel kapcsolatos tájék általában pigmentben gazdagabb, barnás-vörösbe hajló, azt éppen hogy világosnak, kvázi "fehérnek" látja az IR-gép... Magyarul nem látszik semmi lényeges... LOL.
Csak azt tudnám, hogy mi a franccal készítik a promo-fotókat egyes erre szakosodott oldalak? Esetleg talán nem is IR-szürővel, hanem inkább Photoshoppal?
(Józsi meg rendeli mint a cukrot az ott meghirdetett csoda-szürőket :DDDD)
panabubus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 743
Látod, erről még nem hallottam. ("csak fém hátlapú gépeket lehet IR-re használni?")

Viszont amiről igen, attól nem lettem túl vidám. És ez sztem az anlógra is áll: Ezt fizikus, elég jól képzett és elkészült kutató állítja, hogy eleve a ködöt szurkáljuk az (őszerinte) "IR-mániával"...
Ugyanis, egy műszaki, vagy orvosi, vagy hasonló célra készült fotomasinának állítólag NEM hagyományos anyagból készült lencséi vannak, hanem valami speckó üveg... Mer' szerinte hiába akármi, az átlagos fotógép lencséi sem engedik át maradéktalanul az IR-sugarakat..:-(((

Azér' nem elég "csak felcsavarni a 72-es szűrőt"...:-D KI kell ahhoz herrélni a gépert id valamennyyire. Emlékeim szerint a negához is kellett szürő, nem volt elég a speciális filmanyag.
Előzmény: capture the flag (742)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.02 0 0 742
Tény hogy bonyolultabb mint felcsavarni egy R72es szűrőt és nyomni a gombot, de olyan témán dolgozom amihez jobban illik ez a média. Az igaz hogy csak fém hátlapú gépeket lehet IR-re használni? (Nyilván ez is analóg kérdés.)
Előzmény: panabubus (741)
panabubus Creative Commons License 2007.08.02 0 0 741
Üdv!

Passz...:-(((
Számomra legalábbis a filmes technika már régen a múlté...
Amikor én még filmessel nyomtam, az ORWO NI-750 volt a hozzáférhető nyersanyag.
(Meg esetleg a KODAK Tri-X, az is az Asbóth u.-i filmes-mardék boltból, méteresen)
Előzmény: capture the flag (740)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.01 0 0 740

Hahó, új arc a topikban :-)

Kodak HIE-vel nyomnám, valakinek esetleg volt már ilyen a kezében? Elsősorban az exponálás (fénymérés) érdekelne. 

panabubus Creative Commons License 2007.07.29 0 0 739
Koncerten voltam, afféle "pogózós" változatún. Fotózni akartam a nép között (pl. "gombos polókat ":DDD) és persze, mint Yozefék is utólag figyelmeztettek erre: nem volt rajta a szíj. És így nem volt mit a csuklóra tekerni.
Orraesett, ahogy illik, és úgy, h. az összes szalag-kábelt mintha ollóval.. :-(((

Ami miatt különösen sajnálom, hogy annak az elektronikája, paneljei, stb. mint egy ékszer az 5700-ashoz képest. Az mlég télleg egy igazán összerakott, precíz kis gép volt. Emez (ha most jónak is tűnik egyelőre) már kissé "hajón összedobált" kommersz valaminek tűnik. Afféle igazi marketing-pixeles a 7.1-ével, meg az "ultrazoommal. " (ez mind csak arra bizonyíték, hogy aki tervezi ezeket, tudja, hogy kell és milyen chipeket összepakolni) Az 5700-asnál egyetlen az előny amiben akár körözi az FZ20-at pl., hogy van ultra-tulipános opsönje, 0,5-1 cm-ről is lehet vele makrózni. Igaz, egyelőre XXX fotókon nem gondolkozom, ott lehet, h. még ütős is lenne.. :DDDD
Előzmény: madgie (738)
madgie Creative Commons License 2007.07.29 0 0 738
Részvétem... miben hunyt el?
Előzmény: panabubus (736)
panabubus Creative Commons License 2007.07.28 0 0 737
De emléke tovább él utódjában :D


Előzmény: panabubus (736)
panabubus Creative Commons License 2007.07.25 0 0 736
Csak azért, mert hot-mirrorjától megfosztva ezen topicban szerepelt néh, kegyeletből ide biggyesztem:

I. avagy Jó FUJI Finepix S5000, infra-képes camera obscura, életének 4-ik évében, (infrásan 2.-ik) rövid szenvedés után elhúnyt... :-((((


(Ha valaki tudna tippet adni olcsó és használt, de mnég operálható és működőképes ugyanilyenre, megköszönném. Mer' kissé bosszantó, hogy van 3 féle 55-ös szűrő is IR-tartományban, ami most "gazdája" után búslakodik. Nem beszélve a kínzó űrről, amit szeretett halottam hiánya okoz...:-((( )


panabubus Creative Commons License 2007.07.17 0 0 735
Forró nap...
(csakazértis. köcce, Zindex, hogy segítesz csatolni)


Előzmény: panabubus (734)
panabubus Creative Commons License 2007.07.17 0 0 734
Forró nap....



panabubus Creative Commons License 2007.07.17 0 0 733
A nő, akit elnyelt a fa...



panabubus Creative Commons License 2007.07.14 0 0 732
Ha már összefutottunk (:-)) egy kérdés: infrában tudnál tippet adni?
Előzmény: kocsi (731)
kocsi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 731
Azt nem ismerem.
Előzmény: panabubus (730)
panabubus Creative Commons License 2007.07.14 0 0 730
És a "Silicon Power" ULTIMA nevű? egy ismerősnek az van, ő arra esküszik. (Igaz, éppen elkérhetném kipróbálni)
Előzmény: kocsi (729)
kocsi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 729
A narancs-fehér a leglassabb.
Előzmény: panabubus (727)
panabubus Creative Commons License 2007.07.14 0 0 728
Hőség....





panabubus Creative Commons License 2007.06.21 0 0 727
Ja, meg egy érdekesség: Tegnapelőtt elmentem Nagyfaluba fotózni bringával. Mit is vigyek magammal, hát a MINo-t Amikor fotódzani akarok, veszem észre: "no card" a gépben... Basszus, vennem kellett gyorsan egy 512-es Sandisk-kártyát.
Ami ebből a lényeges: szinte drámai módon felgyorsult a sorozatkép/szóló kép írása is.

Ennyire befolyásolná a CF-kártya ezeket a dolgokat? Pedig a régi az a narancs-fehér Kingston kártya volt. Eddig aszittem, az a legjobb.
Előzmény: panabubus (726)
panabubus Creative Commons License 2007.06.21 0 0 726
Szia!
Akkor, mint "Minolta-s"-tól egy kérdés: Hiába állítom be a menűben a custom-set opciót, az köti az ebet a karóhoz, és következetesen pirosban marad, állítani sem enged semmit... :-(
Pedig már végigrágtam a CD-jén levő usermanualt, sőt (amit régen nem tettem) azt a 150 oldalnyit ki is nyomtattam, hogy ne kelljen állandóan monitorhoz visszaülni.

Ugyanezt teszi a leírtakkal ellentétben a digit-toommal is.. :-( Nincs valami ötleted, tipped?
Előzmény: fotoblog (725)
fotoblog Creative Commons License 2007.06.20 0 0 725

Mint régi Minoltás-infrás szólnék.... :-)

A Minolták kicsit intelligensebbek az átlagnál, és nehezen lehet a kézi WB-t átverni. Nekem úgy sikerült, hogy tűző napra kiraktam egy fehér lapot, és arra állítottam IR szűrő nélkül, de piros nylon zacsin keresztül fehéregyensúlyt. Utána eltároltam, sajnos az S414-ben csak egy custom WB beállítást lehetett menteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!