off Ha már itt vagy, és máshol nem futunk össze. És eszembe jut. Meg hogy okuljon mindenki. A települések jogi besorolása döntött arról, hogy valahol csendőrség vagy rendőrség volt? Vagy ez független volt ettől? Szóval hogy nagyközségben csendőr, de rendezett tanácsú városban már rendőr? Illetve előfordult, hogy egy településen mindkettő volt? Szerintem mást is érdekel, ezért merem itt megkérdezni. Vagy ha eddig nem érdekelte, majd most fogja.:-) Legfeljebb kitiltanak.:-) on
Tehát ha egy nagyváradi drukker több órát rászánva az utazásra átrándult Debrecenbe, az nem volt vidéki túra? (vagy egy békéscsabai Szegedre, stb.)
Ehhez részben kapcsolódva: a múltkor hallottam, hogy Aradon már az 1890-es évek elején futballoztak. Nem tudom, hogy igaz-e. Ez csak azért jut eszembe, mert a sporttörténet (beleértve magamat is) e szempontból csak fővárosi példákat hoz (tehát, hogy hol futballoztak először). Én azonban nem tartom kizártnak, ha máshová nem is, de Pozsonyba hamarabb jutott el a futball-labda. Csak nem tudom, maradt-e ennek valami nyoma.
Szerintem nem ez volt az első vidéki túra. Vidéki városok KÖZÖTT korábban is vándoroltak szurkolók.:) Pl. Nagyvárad - Debrecen (és fordítva) meccsekre akár százas nagyságrendben utaztak a tízes évek elején. (és akkoriban nem volt egyszerű a két város között közlekedni, mondjuk ha valakinek nincs autója, sajnos ma sem az. Nagyon nem...)
a magyar bajnokságról nagy részletességgel a neten hol lehet olvasni? Ilyenre lennék kiváncsi, hogy legtöbb mérkőzést ki játszotta/játékos, klub/, legtöbb gól/játékos, klub/ és hasonlók.. Előre köszi.
A legelső vidéki túra egyébként a Lila Közép nevéhez fűződik, ugyanis a sorsolás szeszélye folytán az Újpest játszott először vidéki bajnokt: 1926-ban, Szombathelyen. Kb. 100 Újpest-szurkoló utazott el.
1919-ben, a román megszállás alatt, amikor megszűnt Budapesten a villamosközlekedés, és kaotikus állapotok voltak, olyanról is tudok, hogy Újpestről Kispestre is különvonattal ment a Lila Közép :-)
Nem. Feleki László kb. december elejétől január végéig Angliában volt, az Arsenal vendégeként minden nap írt az angolokról egy cikket. Minden edzésen, minden meccsen ott volt. Aztán amikor hazajött, az első meccs éppen az Újpest-Fradi volt Budapesten, így azt értelemszerűen összehasonlította a legutóbbi angliai élményével, a Wolverhampton-Arsenal meccsel.
Pont olyan, mintha ma írna valaki egy polémiát egy angol és egy magyar bajnoki közötti párhuzamok kapcsán. Tehát a Wolverhampton-Arsenal mérkőzés vs. Újpest-Fradi mérkőzés összehasonlítása.
az MVSC magyar bajnoki döntőt is játszott a két világháború között a Bp-i NB I győztesével. Az előtte lévő vidéki csatározások során (amelyet az alligák győztesei vívtak) találkozhatott volna debreceni csapattal.
En eppen azt probalom elkepzelni, amint egy seregnyi fradista leozonlik a vonatrol es megrohanja a debreceni ettermeket, hogy egy jo kis vasarnapi porkoltet benyomhasson mindenki a meccs elott, szigoruan kovaszos uborkaval es fott krumplival..
Attila drukkerek voltak. (Egy apró kiegészítés: a városokban nem csendőrök, hanem rendőrök voltak. Csak azért írom, mert Csaba68 tuti, hogy azonnal kiszúrja:))) A kardlapos témáról egyébként elég sokat összeirkáltam.:)
és 32-ben Attila, MVSC vagy Diósgyőr szurkolók utaztak ennyien Debrecenbe?
Egyébként akkor könnyebb volt a dolguk a csendőröknek is, egy-két kardsuhintás elég lett volna, ha akár 5-10 ember végig akarta volna ordibálni a várost halihali faszszopó XXXX-el.
A múltkor volt az indexen vagyon összehasonlítás a 30-as évekbeli grófok és a mai Csányik, Várszegik, Kókák között. Ott 500-al számolták át, de volt mellékelve egy árlista kisebb napi kiadásokról az alapján szvsz 800-al reálisabb az átszámolás.
Hat ez nagyon jo, koszi szepen. Szegyenszemre meg azt sem tudtam, hogy az Everton bemutatomeccset jatszott Becsben a mult szazadelon, pedig azt illett volna.