Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.11.02 0 0 202
No lám-lám, micsoda szimat!
zigzag hozzászólása csakugyan kimoderálódott.
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 201
Mér kötexel má megin?
Előzmény: Hacsek (200)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 200
Evad!

Jó történet, csak azt nem értem, ki sipítozott a lemezen.
R.B.?
Laci?
A költő?
az öreg?
Babits?

Előzmény: evad (199)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 199
Lassan logoffolok, úgyhogy csak idecsmépézem még R.B. barátom örökemlékű poénját Laci egyik irodalomórájáról.

Laci lemezjátszót leível asztalra, lemez marokra fogva ráejt, tű fölemel.
A költő szavalna, ilyesmit, hogy „Tán bús vagyok...” ezt mondaná, de a tű leesik, egy kicsit beljebb, mint kéne, s ezt hallani: „Hideg!”. Azon a rettenetes, sipítozó hangon, ami volt az öregnek.
R.B. megszólal.
Babits Mihály: Zuhany alatt.

Na, ennyit mára a tudomány és a technika világából, a 200. hozzászólást meghagyom másnak.
Üdv.

Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 198
Kedves Evad!
Ha már a magyar érettséginél tartunk:
Nekem írásbelin sikerült 5-öst kapni Kosztolányiból (Marcus Aurelius), viszont a szóbelin igen kínos volt bevallani, hogy a Puszták népét enyhén szólva nem olvastam. Drága Tábor Eszter igen rendes volt, ugrottunk 30 évet, és a népies Illyés helyett beszélhettem az urbánus Moldováról. Ekkor viszont elsütöttem Moldova saját poénját a felvételi vizsgájáról, amikor őt Móricz Zsigmondról kérdezték:
"Mit olvasott tőle?
Mindent!"
Eszter nem volt ugyan tanárnak való, engem viszont kedvelt, mert egyszer kiszúrtam, hogy a Nagyvilágban verse jelent meg. Mit mondjak, jó néven vette egy leendő mérnöktől...
Előzmény: evad (197)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 197
Gratulálok, evadka, gratuklálok.
Nade.
Most átkötés jön, de bravúros ám, mert ideidézem érettségi vizsgám hevét, s nevét (brrrr, de szar) annak, aki benn ült, név szerint Honti Mária.
József Attilából nyomtam, kavartam befelé Latinovitsot, szóba hoztam őrületet, művészetet, alkoholt, öngyilokot (Garamvölgyi úr hevenyen tiltakozik), mindent. Azt hittem, kivág, mint macskát a szaharába, de nem, a végén gratulált a drága.
Viszont Teleki Laci bácsi, nekünk csak a Laci tanított gimiben magyart, csoda, hogy nem utáltam meg.
Írtam vagy tizenöt oldalas érettségi dolgozatot a Hajnali részegségből, egy hét múlva találkoztunk, még nem tudtam az eredményt, rámnéz, azt mondja, hát ennél írtam már jobbat is, ám a szóbeli napján kiderült, négy darab ötöst bigyesztett rá az öreg, a vicces Laci.

Más. Kit tanított Bene Ági németre?

Előzmény: evad (196)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 196
NAGYON OFF
De, csak így értelmes, hacsak...
Hacsak a kárhozottak itt nem úgy értendő: arra vannak kárhoztatva, hogy szolgaföldben nyugodjanak. Hm?

Érdekes Petőfi-topická vedlettünk át, de sebaj.
Amikor boldogemlékezetű Ronyecz Máriához jártam (mer' készültem színi fölvételire), no akkor neki volt egy érdekes értelmezési módja, igaz, nem Petőfi, hanem Csokonai.
„Kit termet magának a boldogtalan”
Szerinte ezt úgy kell értelmezni, hogy, az, akit a remény kiszemel, (teremt) az (=a') boldogtalan.
NAGY ON

Előzmény: Hacsek (194)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 195
NAGYON OFF
De, csak így értelmes, hacsak...
Hacsak a kárhozottak itt nem úgy értendő: arra vannak kárhoztatva, hogy szolgaföldben nyugodjanak. Hm?

Érdekes Petőfi-topická vedlettünk át, de sebaj.
Amikor boldogemlékezetű Ronyecz Máriához jártam (mer' készültem színi fölvételire), no akkor neki volt egy érdekes értelmezési módja, igaz, nem Petőfi, hanem Csokonai.
„Kit termet magának a boldogtalan”
Szerinte ezt úgy kell értelmezni, hogy, az, akit a remény kiszemel, (teremt) az (=a') boldogtalan.
NAGY ON

Előzmény: Hacsek (194)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 194
Jó, ezennel lezárom a Petőfi-félreértelmező szakkört, csak még egy kérdés evadhoz:

Nem CSAK így értelmes ez a versszak?

Rabok voltunk mostanáig, kárhozottak.
Ősapáink, kik szabadon éltek-haltak, Szolgaföldben nem nyughatnak.

Ki kárhozott? Ki élt-halt szabadon?
Ősapáink kárhozottak voltak, vagy szabadon éltek-haltak?
A kárhozottak szabadon éltek-haltak?

Előzmény: tosh (193)
tosh Creative Commons License 1999.11.01 0 0 193
Hacsek,

a szamarrol ez jutott eszembe:

"caplat az ipse a dogon, ruhaja foldig er,
haryjanak tripla tornyat kassaul lengeti a szel.
huzza a csikot a csajahoz, az ablakon bestirol,
azt hiszi a szeme firol.
nem firol a szeme, bekrepalt a spine."

hat ennyi, lehet, hogy karinthy maskepp irta (de legalabbis ekezetekkel, ami itt nincs)

Előzmény: Hacsek (192)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 192
evad!
Ne menjünk bele, de miért írt volna idillt Petőfi 48 februárban?
Pali elemzése egyébként arról szólt, hogy egy versnek TÖBB jelentése lehet, elő lehet adni idillként és lázításnént is. Sőt ezt azért mondta el, hogy verset ne tankönyvízűen, hanem egyéni ízléssel elemezzünk. Amire remek példa az Egy gondolat bánt engemet... is. Antal Imre előadásában hülyére röhögöd magad rajta. Ismered?
Előzmény: evad (191)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 191
„A p(P)ali szerintem rendbe' van.”
Ez az elemzésből is látszik, bár végzett magyar szakos létemre azt kell mondjam, hogy egy óriási marhaság. Miért írt volna így Petőfi, ha egyébként szinte bármit le mert írni.
Olvasd el inkább Kálmán C. György elemzését a Megy a juhász a szamáron c. versről.
(Mielőtt megkérded, a forrásra már nem emlékszem.)
Előzmény: Hacsek (190)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 190
Evad!

De miccósz az Anyám tyúkjához?

Előzmény: evad (189)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 189
Egyetértek, még akkor is, ha hangsúlyoztam, a történet nem biztos, hogy megáll.
Ennél egyébként durvább ügyeket is bennhagynak, amelyek éppúgy sérthetnek személyiségi jogokat.
Előzmény: Hacsek (188)
Hacsek Creative Commons License 1999.11.01 0 0 188
Kedves zigzag és evad!
Ha nem tudnátok, moderáció is van a tasztalon. Azt hiszem, a hozzászólásodat (teljes joggal) ki fogják emelni.
Előzmény: evad (187)
evad Creative Commons License 1999.11.01 0 0 187
Ez a sztori a Siposról – titok ide, titok oda – ismertté vált, még a maga idejében. Egyszerűen azért, mert az érintett fiú nem csak az illetékes fórumon mesélte el...
Hogy ez mennyire pedofília, menniyre szimpla biszexualitás, nem tudom, mint ahogy azért ezer százalékig azt sem, hogy igaz-e egyáltalán.
Utóbb azt is pletykálták, hogy a Sipos a Sugár Ágival kavar, de aztán lásd, mint lent, a feleségével hoztak össze babákat.
Hogy ez mit von le (hangsúlyozom, ha igaz) a Sipos érdemeiből – mert azért azok voltak, lássuk be, pl. a közösségformáló tevékenysége különösképp a 87-91-es gimis B-ben) – szintén nem tudom.
Egyszer találkoztam vele Brüsszelben, s bár nem tanított sohasem, megimsert, odajött, beszélgetett. Pedig akkor már tényleg igazán ismert tévés volt. A p(P)ali szerintem rendbe' van.
Várom az esetlege érintettek regálását is, k.képp az említett osztály tagjainak véleményét, ha van itt valaki közülük.
Üdvöztlettel:
evad
szobafestő Creative Commons License 1999.10.30 0 0 185
válasz arra a kérdésre, hogy

ki is az a SEBŐ JULI?

nos, valóban, egy igen csinos lányról van szó, érdeklődésed teljes mértékben (a mérték a lényeg) érthető.

hihetetlen, de megadatott, hogy osztálytársának mondhattam magam, ugyanis egy osztályba jártunk.
(ha nem jártunk volna egy osztályba, fenti állításom hazug volna - s állításom hazug volta rólam sokat elárulna).

93-ban végzett. A-s volt, azaz biotagozatos. Ő is ott volt a Kossuth-téren, akkor. (lásd 77. hozzászólás, kb)

azóta asszem pszicho-lógus lett, vagy csak akart lenni, mindenesetre járt a pszicho-loggiára. mindig kócos barátai voltak. az egyik szaxizott (de tényleg, mer jól fújta). sokat cigizett.

ha jól emlékszem, csak a hosszú szoknyája miatt nem látható, hogy kb. húsz centivel a föld felett lebeg. (sic.) - ezt írta a ballagási Treff különszámba önmagáról.

rólam még elsőben egy torna óra előtti szünetben azt mondta, hogy jó fej vagyok, de erre ő már tutti nem emlékszik. vagy öt éve nem láttam.

sajnos.

asszem tudom a telefonszámát, vagy tudok olyat, aki tudja. megy a mél, csak írj, ha érdekel.

Előzmény: Törölt nick (150)
karlsruhe Creative Commons License 1999.10.29 0 0 184
A, szoval megvagyok. helo vof!

OFF orommel hallom vegre hogy eljutottal a feszultsegi tenzorig :)) ugye-ugye, nehez dolog a tudomany :) ON

A misi akkor bele is bofogott a Jani fulebe, es csak utana vette eszre hogy nem en vagyok az... a misi egyebkent 2 meter es szaz kilo ugyhogy a Jani rohanva elhagyta a termet :)

karlsruhe

Előzmény: Banana In Drive (174)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.29 0 0 183
Evad!

16 év távlatából megpróbálom minél pontosabban felidézni Sipos Pali gondolatmenetét.

Nézzük csak meg, mikor írta Petőfi az Anyám tyúkját! 1848 februárban. Ebben az időben két fő témája volt a verseinek: a magyar szabadság és frisskeletű házasságának boldogsága (szabadság, szerelem, e kettő kell nekem). Leíró költeményei ezidőtájt nemigen keletkeztek.

Hogy az Anyám tyúkja szerelmes vers lenne, az kizárható.
De nézzük csak, nincs e benne valami bújtatott lázadás-lázítás, a forradalom előérzete!
Naiv rácsodálkozás bújik a következő részletekben:
- kend a szobában lakik, itt bent?
- itt szaladgál, fel és alá (LEHET SZALADGÁLNI?)
- eszébe jut, kotkodácsol (SZABAD MÁR BESZÉLNI?)
- nem verik ki a szobából (GYENGE A HATALOM?)
Bíztatás sejlik az alábbiakból:
- dehogy verik, dehogy verik (BIZONY GYENGE!)
- válogat a kendermagban, a kiskirály sem él jobban (ESÉLY VAN A JOBB ÉLETRE)
És végül egy gyönyörű metafora a házőrző kutyáról és a hadseregről:
Morzsa kutyám, hegyezd füled, (FIGYELJETEK MAGYAR KATONÁK)
Hadd beszélek mostan veled (A MI SZAVUNKRA HALLGASSATOK)
Régi cseléd vagy a háznál, (TI IS A NÉP FIAI VAGYTOK)
Mindig emberül szogáltál. (TUDJÁTOK, MI A DOLGOTOK)
Ezután is jó légy, Morzsa, (TUDD, HOL A HELYED)
Kedvet ne kapj a tyúkhúsra (NE BÁNTSD A MAGYART)
Anyám egyetlen jószága (EGYETLEN ESÉLYÜNK VAN)

Hát ez volt Sipos Pál 1983-ban, a IV.A.-ban. (Akkor már frissen igazolt tanár volt, úgyhogy velünk csak házon kívül vagy csukott ajtónál tegeződhetett.)

Előzmény: evad (181)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 182
Krupp Béla él!
Istenem, mennyit küzdöttem ezért az infóért!
Köszönöm, FDRJNS, köszönöm.
Előzmény: FDRJNS (179)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 181
Jeszjeszjesz!
Előzmény: Hacsek (178)
blueye Creative Commons License 1999.10.28 0 0 180
No nem akarom a Béla körüli feszültséget növelni, de aki táboros volt (ezek szerint csak kettő tábor volt??) az biztos, hogy ismerte, Fülivel együtt. Ja a faddi táborból. A Gremspi nem koedukált orosz tanításában biztos tévedtem, ha jól emléxem nekünk vhogy összehozták a testnevelés-orosz-technika és fakt tantárgyakat s e miatt tanultunk mi csak 8. o.-ban (83-84!) külön fiúk.
FDRJNS és evad: nem csodálom, hogy ilyen sok info-val "lelepleztem" magam. A katonatársad-cégtársamnak szóltam, hogy nézzen be ide!
FDRJNS Creative Commons License 1999.10.28 0 0 179
enyhítendő a feszültséget közlöm, hogy kb. egy hónapja LÁTTAM KRUPP BÉLÁT = él! ugyanúgy néz ki!
egyébiránt sosem voltam vele közelebbi viszonyban, ő meg valszeg azt se tudja, hogy voltam, így most sem kérdeztem ki sorsa alakulásáról...

blueye: úgy érted trefortos katonatársammal? mert akkor elég egyértelmű:)

az sipos pál meg magyartanaram volt, általában ennek mindenki örült, ha nem is szerette mindenki. nem volt egy begyepesedett óravázlatos pedagógus, vesztett is vele a tanuló ifjúság, mikor a média gyorsan elszippantotta a tanáriból.

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 178
Sipos Pali (és későbbi felesége) akkor volt tanárjelölt, amikor én harmadikos. 1982 tavaszán kb. tizenöten (ságváris diákok, tanárok és tanárjelöltek) együtt PÁRTOT ALAPÍTOTTUNK bele az egypártrendszer kellős közepébe. Az volt a neve, hogy POTESZ. (pontos jelentése ismert, de a veszély miatt 20 évre titkosítottuk. Nemsoká lejár!) A végén már majdnem negyven tagja volt.
Rendszeres illegális gyűlések voltak, meg demokratikus tagfelvételi procedúra, jogok, kötelességek.
1983-ban a kocsikerék fedőnevű akcióban (Siposék voltak a házigazdák) majdnem le lettünk tartóztatva. Én ültem a rendőrautóban, a többiek, köztük tanárok is, nem voltak hajlandók oszolni, én meg nem vallottam, úgyhogy hajnali 2-kor mindenkit elengedtek.

Siposról magáról: egy irodalomórán előadta, hogy az Anyám tyúkja forradalmi vers, be is bizonyította.
Érdekel valakit a bizonyítás?

Előzmény: evad (177)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 177
Na ugye. Lassan kezd összeállni a kép.
A Művek meg szerintem Krupp's, nem? Szóval, hogy a Kruppé.
Viszont, ki a rosseb volt az a Kupper Béla? Rokona a nagyindiánkönyves kuppernek?
Eternit Hatschek Lajos Kft. Ezt ki találta ki...

De vissza a Treforthoz.
Kinek mit mond mondjuk Sipos Pál neve?

Előzmény: Hacsek (176)
Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 176
evad!
Nem tartozik szorosan ide, de általános iskolában (nem trefortos voltam akkor még) a Kupper Béla úttörőcsapathoz tartoztam.
A Művek egyébként Krupps.
De ha már műveknél tartunk. A Hacsek név (több más mellett) arról híres, hogy az eternitnek nevezett műpalát az osztrák Ludwig Hatschek találta fel. Én meg már régóta dolgozom az építőipari információpiacon, sok mindenkit ismerek, többek közt az Eternit marketingesét is. Nos, 1995-ben a Hatschek család visszavásárolta az Eternit cégcsoportot. Azóta a céget Eternit Hatschek Lajos Kft-nek hívják. Mikor a marketinges ezután először jött hozzánk, olyan egészen furcsán köszönt, mert mit lehet tudni...
Előzmény: evad (175)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 175
Hacsek!
Sok sztorit nem tudok (egyet se).
De elég jó arc volt.
Ám, nem ez a lényeg, hanem a név.
Ilyen nevet ugyanis csak kitalálni lehet, ilyen név nincs, kóstolgasd és rákapsz az ízére, Krupp Béla, nem Kun, nem Klub, nem Krupp, mint a művek, szóval ezért az olthatatlan kíváncsiság, hogy vajon hol alkalmazhatják, mi van vele, BIT-es lett, vagy rendőr, olajat szőkít, vagy tocsikol, Simicska jobbkeze-e, vagy tanácsot ad ifjúsági ügyekben a Maszopnak, vagy egy multi PR-se lett, vagy valahol Németországban a Ruhr-vidéken piheg, s konfekció-eleganciával osztja az észt.

Sosem tudjuk meg, mi lett Krupp Bélával.

Banana In Drive Creative Commons License 1999.10.28 0 0 174
Nno, mukodik-e meg ez a nick? Szevasz karszruhe, a leveled nyoman gondoltam idenezek. Ez a nick meg lijonbol maratt, azota nem hasznaltam. En is IV.B-s votam tehat 92-96 kozt, azelott meg 88-92 alt. isk. (merhogy a karszruhe az oda meg nem jart :-)) Akkor most mesejjek torteneteket, amiken azota is rohogunk? Mongyuk amikor a Honyek az osztkirandulas elott azt monta habzo szajjal:
- Egy osztalykirandulas nem abbol all, hogy ott buszozol, ott fosol...
Hat akkor mar romlott volt a viszony. Vagy amikor a Misi szunetben belebofogott a MartonJani nyakaba haturrol, mer aszitte, hogy egyik osztalytarsa az. Vagy amikor a Cseh toribol sugott a Kollanyinak, mikor a Voros Laci kerdezte, hogy kik lazattak fol:
Cseh (sugva): - ... azok a tetu munkasok...
Kollanyi (felel): - ... hat a tetomunkasok!
Szinten o mondta Ardaynenek, hogy a renszarvasokat a deli szel hajtja eszakra, asziszem szegeny Sarkany ojan ideges lett, hogy kikuldte. Aztan ugye a Pernekine, amikor "leesett a zongorarol" dehat ne kompromittaljuk szegenyt. Bar a Rozsa feje, ahogy rohog rajta, azota is megmaradt bennem. Kovacs Karoly eletem egyik legjobb tanara vot, alt iskben egyben oszifo. Hu de utaltuk meg akkor, pontosabban feltunk tole:

- T(...) Zs(...), mit jelent az, hogy egy a szam
oszthato b szammal?
- Hat... hogy megvan benne...
- (Naplo elo balkezben, negyszinu tollon kek gomb lehuz, egyes be) K(...) L(...) mit jelent az, hogy egy a szam oszthato b szammal?
- Hat ize...
- (egyes be)

... es igy tovabb...

Aztan fakton derivalni is igy tanitott, azt hiszem azert vagyok kepes most megerteni, mi az a feszultsegi tenzor. Na, mennem kell, nem igerem, hogy irok tobbet, ugyhogy most ide irom, hogy

NAGYON JO VOLT TREFORTOSNAK LENNI.

Banan A. Meghajtoban

Hacsek Creative Commons License 1999.10.28 0 0 173
Szia evad!
Ilyen nehéz lemondani Krupp Béláról?
Mesélj már róla valamit, hátha legalább az emlékezéstől elmúlik...
Előzmény: evad (172)
evad Creative Commons License 1999.10.28 0 0 172
blueye!

Bizony, bizony, vaslogika.
Azt is tudom, ki vagy, nem volt túl bonyolult az emiledből kikövetkezteni.
Engem se nehéz kitalányi, de ha nem megy, akkor írd meg OFF, aztán majd dobok egy mélt.

Na. Ha már Fadd!
FDRJNS, aki eltűnőben leledzett az elmúlt napokban, tudja-e vajon, mi van Krupp Bélával?
(A Monty Pythonban ilyenkor jött a lovag a gumicsirkével.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!