Keresés

Részletes keresés

pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5192

Ez fura: 500 ill. 1000 m-ről nagyobbat ütött, mint 100 m-ről??

Sztem ez a H1/A valami spéci páncéltörő lövedék lehetett, amit csak limitált számban kaptak, ha kaptak egyáltalán... Valaki?

Előzmény: Cs_ (5190)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5191

Miért, sztem hihető... Mondjuk ha nincs Stuka, folyamatos aknavetőtűzzel meg lehetett volna szórni.

Az előző sztoriban ezt a "tanktaposást" furcsállottam :)

Előzmény: showtimes (5183)
Cs_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5190

A 15cm sHF18 megfelelő lőszerrel képes volt kilőni egy KV-t.:

 

 

http://panzerkeil.dre.hu/egyeb/loveg/loveg.htm

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5189
Uraim, én csaki fordítottam.
A németek is ,,tréfa-mesterek hírében" álltak.
Előzmény: pecaboy (5187)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5188

Repülőt lehet azért nem hívtak, mert pl. rossz volt az időjárás. Korántsem lehet mindig a Stukára bízni a dolgot... A jenkiknek is sz*r napjaik voltak a Bulge elején, mert pocsék volt az idő :)

Előzmény: showtimes (5178)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5187
A KV "összelapította" a Pz-35-öt?? Ezt kicsit túlzásnak tartom, a Tigris se lapítgatott T-70-eket :) A lövegek lerohanása még belefér.
Előzmény: Zicherman Istvan (5171)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5186

A 150-es tarackkal nehéz is lehet közvetlenül célozni, elvégre nem erre találták ki. Meg mivel rövid a csöve, kicsi a kezdősebessége, és a lövedék felrobbanhat ugyan a páncélon, de nem jut át. (Pct. lövedék sztem nem volt hozzá.)

 

A gránátkötegeket nem tartom KV-k ellen túl hasznosnak, bár a lánctalpát felrobbanthatják. Az aknák annál jobbak.

Előzmény: showtimes (5172)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5185
Jelentősebb számban a hosszú 75 mm-es pct. és harckocsiágyúk csak '42. közepe körül jelentek meg. Bár kétségtelen, 88-as Flakok addig is voltak. Csak ezek nem voltak túl mobil támadó fegyverek.
Előzmény: Zicherman Istvan (5168)
Cs_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5184
Mindenestre egyszerűbb lett volna légitámogatást kérni, mint napok alatt oda gyűjteni egy kisebb hadsereget. Szép, színes történet és valóban 41-ben nagy megelpetéseket tudott okozni a KV, de tényleg népmeseies.
Előzmény: showtimes (5180)
showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5183
ez az egy legény (KV) van csak a határban, az 50 rosszfiú ellen már igazi népmesei történet. Biztos, hogy nem csak a németek akarták megviccelni az amikat, mint az előző aknamezős történettel az oroszok?
Azért hihetőbb lenne, ha hivatalos német napijelentésből származna a sztori.
showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5182
Nyugodtan folytathatod, már vége :P
Előzmény: Zicherman Istvan (5181)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5181

Uff, a francba.

GYILKOSOK!!! Véremet akarjátok?! Megy a meccs, én meg itt tökölök?!

Mentem, majd jelentkezem...

Előzmény: showtimes (5180)
showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5180
Azért '41 nyarán nem volt különösebb gond vele, pláne, ha már jó ideje tököltek egy tankkal...

Egyébként Brazil meccs közben még gyors választ is szeretnél ?:P
Előzmény: Zicherman Istvan (5179)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5179
Valószínűleg Luftwaffenéknél sem jutott Stuka a szovjet-germán front minden egyes kilométerére.;)
Előzmény: showtimes (5178)
showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5178
Ennyit vacakolni vele. Miért nem kértek légi támogatást, egy stuka elintézte volna :)
Előzmény: Zicherman Istvan (5173)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5177

Upsz, a valaszok neha késnek.

Nem baj, legalább meglátszik, hogy a végkövetkeztetések hasonlóak.

Előzmény: showtimes (5176)
showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5176
elhiszem, hogy megfelel a valóságnak csak csodálkoztam. Lehet, hogy a használt lőszer nem volt megfelelő a páncélzat leküzdésére, vagy kezdősebesség... Közvetlen irányzással pár száz méterről akkor is meglepő, hogy egy ekkora löved nem bírta kilőni...
Előzmény: Zicherman Istvan (5174)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5175

showtime

Jut eszembe! Ha tüzér voltál, igazán ismerned kell az ,,eszközismeretet" (most jutott eszembe). Mi a különbség az ágyú és tarack között?

1. a röppálya íve.

2. A lőszer fajtája (a tarackokat általában romboló-lövedékekkel üzemeltetik.

3. A lőszer kezdő sebessége (a taracknál ez jóval lassúb).

Ugyhogy belefér az ,,5 éves tervbe".

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5174
A 150-mm német tábori tarackok 1941-ben még nem nagyon tudtak mit kezdeni a KV-val. Ezt csupán onnan tudom, hogy par héttel ezelőtt volt egy cikk errőúl az egyik orosz fegyverfórumon (ha érdekes - azt is lefordítom:)).
Előzmény: showtimes (5172)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5173

Még egy érdekes részlet a német jelentésből:

,,Az egyik KV-nak sikerült elzárnia az ellátási vonalunkat, az északi hídfő környékén. Néhány napig ezt blokád alatt tartotta. Először felégetett egy lőszert és élelmet szállító teherautó-oszlopot. A monstrumot lehetetlen volt megközelíteni – az út mindkét oldalán mocsarak voltak. Az előretolt német egységek ellátás nélkül maradtak. A súlyos sebesülteket nem lehetett evakuálni, és emiatt sokan belehaltak sérüléseikbe. Az a próbálkozás, hogy 500 méterről megsemmisítjük a harckocsit egy 50-mm-es ágyúk ütegével a kezelő személyzet és tüzérségi eszközök súlyos vesztességeihez vezettek. A KV sérthetetlen maradt, pedig, mint később kiderült, 14 egyenes találatot kapott – a lövedékek csak kékes foltokat hagytak a páncélzatán. Előrébb hoztunk egy 88-mm-es légvédelmi ágyút, a tank hagyta, hogy az 700 méterre tőle foglaljon el állást, majd szétlőtte azt, még mielőtt a személyzet legalább egy lövést tudott volna leadni. Éjszaka előreküldtük a rohamutászokat. Ezek tölteteket helyeztek a KV hernyótalpai alá. A töltetek fel is robbantak, időben, viszont csak szétszakították a hernyótalpak szelvényeit. A harckocsi viszonylag mobilis maradt (?) és továbbra is blokád alatt tartotta az ellátási útvonalat. Az első napokban a harckocsit a bekerített egységek katonái és a helyi lakosok látták el lőszerrel és élelemmel, de utána blokád alá vettük a tankot. De még ez a blokád sem vette rá a harckocsizókat, hogy elhagyják állásaikat. Végeredményben cselhez folyamodtunk. 50 harckocsi vette tűz alá a KV-t három irányból, hogy eltereljék a figyelmét. Közben rejtve, a hátában, felállítottunk egy 88-mm-es légvédelmi ágyút. Ez 12-szer találta el a harckocsit, és ebből három lövedék át is ütötte a páncélt, megsemmisítve azt.”

showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5172
Szerintem a 150-esnek simán ki kellett volna lőnie (legalábbis én 152 mm-esnél voltam tüzér, s anno szívtuk eleget menetben a páncélos támadás elhárítását)

Később a német páncélosok is rájöttek a KV elleni harc titkaira, illetve a tüzérségük, s gyalogság is. Nem csak Iván a hős használta a kézigránát köteget a tankok ellen, hanem a német gyalogosok is.
Előzmény: Zicherman Istvan (5171)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5171

No, találtam egy ide illő cikket.

Igyekszem gyorsan lefordítani.

............

Raszejnyaj – egy KV harckocsi ismeretlen hősi személyzete.

A második világháború után az amerikai haderő parancsnoksága úgy döntött, hogy szakértőknek használja a volt német harckocsizókat. Avval bízták meg őket, hogy írják le harci tapasztalataikat, amiket a Vörös Hadsereg ellen vívott ütközetek során szereztek. Eredményképpen, hadifogoly harckocsizók egy csoportja, F.Halder vezetésével elkészített egy sor jelentést. Íme egy részlet az egyikből:

1941, június 23-án, a 4. páncélos csoport elérte a Dubissza-folyót, és létesített néhány hídfőt a tulsó partján. Az ellenség szétvert gyalogsági alakulatai elrejtőztek az erdőkben és a búzamezőkön, állandóan veszélyeztetve ezzel a német ellátási vonalakat. Június 25-én az oroszok váratlanul ellentámadást intéztek Rasszejnyaj irányába, felhasználva a 14. harckocsi hadtest erejét (hiba, valójában ez a 3. gépesített hadtest egységei voltak – A.Aptekar). Elsöpörték a 6. motorbicikliző zászlóaljat, elfoglalták a hidat és elindultak a város irányában. Hogy megállítsuk az ellenséges erőket, harcba vetettük a 114. gépesített ezredet, két tüzér-osztályt és a 6. páncélos hadosztály 100 tankját. Viszont ezek egy eleddig ismeretlen nehéz harckocsik zászlóaljával találkoztak. Ezek a tankok egyszerűen átgázoltak a gyalogságunkon, és betörtek a tüzérségi állásokba. A német ágyúk lövedékei egyszerűen lepattantak az ellenséges tankok vastag páncélzatán. A 100 német tank nem bírta a harcot az ellenség 20 drednoughtjával, és vesztességeket szenvedtek. A cseh gyártmányú Pz-35 harckocsikat az ellenséges monstrumok egyszerűen összelapították. Ugyan erre a sorsra jutott a 150-mm-es ágyúk ütege, amely az utolsó pillanatig viszonozta a tüzet. A több, 200 méterről leadott lövések találatainak dacára a tarackok egy harckocsit sem tudtak megrongálni. A helyzet kritikussá vált. Csak a 88-mm-es légvédelmi ágyúknak sikerült kilőni néhány harckocsit, és rábírni a többit, hogy vonuljanak vissza az erdőbe.”

 

showtimes Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5170
Ha visszaviszem a doksikat az öregúrnak majd érdeklődöm a Tigrises élményekről. A löveget tuti meg tudta ítélni szakszemmel ( füllel), mint (légvédelmi)tüzér. Persze egzakt elemzés nem lesz a tankról egy "kör" alapján. Igaz szerintem Magyarországon már nem sok embert lehet találni, aki harci körülmények között ült Tigrisben. Gondolom Számvéber úr is odaadná érte egy csillagát :)
Előzmény: pecaboy (5163)
tomcat73 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5169
A Flakkot először Rommel alkalmazta Fo-ban a támadó francia pc. erők feltartóztatására, amikor is a DeGaulle féle békazabálók majdnem áttörtek.
Előzmény: Zicherman Istvan (5168)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5168
A KV-1 - ha jol emlekszem (nem vagyok egy nagy harckocsi-zseni:)) - csak 41-42 teléig jeléentett akadalyt a nemeteknek, de ezt is elég szépen sikerült áthidalni a Flakkok bevetésével.
Előzmény: pecaboy (5166)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5167
-u
Előzmény: pecaboy (5166)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5166

Az szép :)

 

Én egy KV-I-ről láttam fotót, amit a háborúban hasonló mennyiségben küldtek meg mindenféle kaliberű '41-es német hk. löveggel, meg lehet más fegyverrel is. Szinte az egész tank tele van lövedéknyomokkal, de ezt se lyukasztotta át egy se, valszeg a legénysége adta meg magát.

 

A KV-I sztem igen veszélyes ellenfél lehetett '41-'42-ben. Jó vastag páncél, amit csak a 88-as, vagy a hosszúcsövű 75-ös visz át (utóbbi '42-ig nem volt a németeknek), meg jó sok lőszer is hozzá. A páncélzata a KV-IC, avagy az 1942-es változat esetében érte el csúcspontját (mondjuk sebessége meg a minimumát), kötényezéssel együtt körben 100-125 mm vastag. Ezzel a hosszú 75 mm-es is nehezen buoldogulhatott.

Előzmény: tomcat73 (5162)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5165

Ismerem a sztorit. A legnagyobb poén az, hogy az oroszoknál ezt nagyon sokáig úgy hozták fel példának, hogy az amerikaiak naivak, mint a gyerekek, minden marhaságot elhisznek. Állítólag egy kissé morbid gegnek szánta a többszörös Szovjetunió Hőse. Bejött. Nyugaton szörnyűlködtek a ,,ruszkik" értelmetlen áldozatain, Keleten meg visítottak a röhögéstől, hogy mennyire marhák az angol-szászok, hogy bevették.

Nos, nem tudom, hogy mennyi ebben a humor és a valóság, de azon, ami a Keleti fronton zajlott aligha lehet nevetni. Ahhoz már kell egy bizonyos szintű perverzitás.

Előzmény: pecaboy (5164)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5164

Állítólag volt egy beszélgetés is egy amerikai (angol?) és egy szovjet vezető között. Az amerikai ecsetelte a legújabb aknaszedő berendezéseik erényeit, mire a szovjet: "Nekünk egyszerűbb módszerünk van, áthajtunk az aknamezőn egy gyaloghadosztályt."

 

Vki nem tudja véletlenül, mikor, hol és kik mondták ezt? :)

 

Azért gondoltam, h idevágó, mert lehet, hogy pont Zsukov volt a szovjet.

Előzmény: Zicherman Istvan (5161)
pecaboy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 5163

Engem érdekelne a dolog.

"A legyőzhetetlen Tigris páncélos" c. bulvárkönyvben olvastam visszaemlékezéseket, asszem Joachim Scholl-ét, ő azt írta, hogy kellemetlen hangja volt, mikor lőtt a tank. De ennek majd utánanézek.

Ugyanebben a könyvben egy rádiós/lövész ír arról, hogy csak kaszált néha jobbra-balra az orrgéppuskával, a célt nem is igen látta.

Előzmény: showtimes (5157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!