Keresés

Részletes keresés

TheGooN Creative Commons License 2017.05.09 0 0 272

Sziasztok!

 

 Belefogtam egy kontener nyaralóvá alakításába. Telek megvan, 40' HC  konténer a helyén.. egyenlőre még csak itt tartok. 

Szigeteléséhez szeretnék tanácsokat kérni!

Köszönom!

aNTIGILL Creative Commons License 2017.04.16 0 1 271

Nagyon jó!

Ez hol készül?

Lehet róla többet tudni (engedélyezés, szigetelés, fűtés stb)?

 

Előzmény: penzes-szabo (270)
penzes-szabo Creative Commons License 2017.04.16 0 4 270

Konténerház projekt. 105nm 3db 40 lábas tengeri konténerből.

zsanesz08 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 269

Szia Barbara. Aktuális még a dolog? Ha érdekel még kivitelező csak a keretre írj rám, vagy a szlovakfaanyag kukac gmail.com ra küld egy mailt. üdv Zsanett

Előzmény: barbaraszabo5555 (252)
jack46bauer Creative Commons License 2017.04.06 0 0 268

Sziasztok ! Tudja valaki,hogy mobilházra lehet-e kötni teljeskörü biztositást ? Valamint ha veszek egy kis telket és ott szeretném elhelyezni,mi a szabály ?? Üdv !

 

nlfun Creative Commons License 2017.03.20 0 0 267

Egy kicsit kozelebbrol az Aszari Mobilhazak.

 

https://youtu.be/VD2ZgnW2J0o

F.Luca88 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 266

Sziasztok!

Olyan személyt/személyeket keresek, akik angol/holland gurulós mobilházakról tapasztalati véleményt tudnának mondani (benne élnek, vettek, használják stb.).

A gyártók úgyis csak a jót mondják el, engem az érdekel, hogy a valóságban milyen.

Aki segít annak egy minőségi szarvas szalámit is felajánlok. Keressetek, írjatok az adrienn@belvarosinyomdazrt.hu e-mail címen! Köszönöm!

Edit7580 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 265

Tisztelt Alfato!

 

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt és hátha tud nekem segíteni! Én is ilyen házban gondolkozom a telek már megvan hozzá, sajnos a hivatalos beépíthetőség miatt korlátozottak a lehetőségeim mert csak 4 méter szélességben tudok gondolkozni. Ha egymás mellé teszek le 2 konténert az ugye már 5 méter a kérdésem az hogy Ön szerint ezt lehet keresztbe félbe vágni? vagy probálkozzak azzal hogy 1 konténer és mellé +1,5 méter szélességben más anyagból kiszélesítem? 

Az Ön háza hogy áll? Véleménye szerint mikor lesz lakható?

Köszönöm a segítséget!

Edit

Előzmény: Alfato (259)
eklime Creative Commons License 2017.02.13 0 0 264

Tisztelt KömKel!

Tudom, hogy régi hozzászólására reagálok, de tudna segíteni abban, hogy ez a bonyolult, nehézkes hatósági eljárás azóta hogyan alakult? megnehezítik még a hivatalok a mobilházak építését?

tudna olyan magyarországi céget ajánlani, aki megbízható lenne! 

Előre is köszönöm segítségét, 

udvozlettel: eklime

Előzmény: KömKel (210)
Divi-Filius Creative Commons License 2017.02.01 0 0 263

Ahogy látom fasza erdős, fás árnyékos környezetben lesz, így nem kérdezem, hogy gépi hűtést tervezel-e.

Nekem ez az egyik legnagyobb dilemma, hogy meleg téli padlót kapjak, és ezáltal padlófűtést telepítsem.

Vagy hűtő-fűtő klíma legyen, ami megoldja a nyári túlmelegedés problémáját, de kockáztassam, hogy a vékony padlószigetelés miatt lefagyjon a lábam.

Előzmény: Alfato (262)
Alfato Creative Commons License 2017.01.31 0 2 262

Harmadikra talán sikerül:

Előzmény: Alfato (261)
Alfato Creative Commons License 2017.01.31 0 0 261

A képek.

Előzmény: Alfato (260)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 0 260
Holnap ha lesz időm pc mellé ülni teszek fel képeket.

Tamás
Előzmény: Alfato (259)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 1 259

Én arra gondoltam, hogy szeretném a lemezfalat úgy hagyni ahogy van. Kap egy mosást és kész. Sőt bent megmaradt a Hanjin feliratból is valamennyi...

A padlófűtéstől nem tartok mivel írtam volt a konténerek alja már ki van fújva. A meglévő padozatra közvetlenül megy a buborékfóliás hőtükör, arra csavarozva 5cm résekkel tetőléc 25mm vastag és azok közé lesz behelyezve a 20mm-es padlófűtéscső. A lécre tűzöm a perforált habfóliát ami a parkettához van, és maga a parketta. A hőelosztás miatt szeretném bele. 3 kör lesz kialakítva: keleti konténer, köztes rész és nyugati konténer.

Bevont bázikus elektródával lett varrva minden, és a vágások nagyobb részét plazmával végeztük. Ez aggregátorral néha okozott fejvakarást.

A szigetelés tartályos lépésálló PUR lesz. Palackossal szerintem nem lehetne egyenletest közelítő eredményt elérni... arra meg megy egy UV védő festék. A zártcellás önkioltó, a hegesztések során is csak füstölt egy pár másodpercig.

 

Árat nem tudok rá mondani, mert barteleztem egy közepes szélturbináért.

 

Vannak képek, de azt mobilról kell feltöltenem....

 

Még annyit, hogy a legjavát hárman csináltuk. Unokaöcsém aki hegesztő oktató és fiammal, aki lelkesen tanulta a hegesztést és a plazmával történő vágást 😊

 

Tamás

Előzmény: Divi-Filius (258)
Divi-Filius Creative Commons License 2017.01.30 0 0 258

Aztakurva. Majdnem mindenre válaszoltál ami felmerült bennem kérdésként. Tudnál majd pár képet lőni a lépésekről?

A falak benti oldalára milyen szigetelést/rétegrendet tervezel?

Én is nagyon szemezek a padlófűtéssel, de félek, hogy a hő jelentős része elveszne a hőtükör ellenére is. Mibe fekteted majd a csöveket?

 

a PURhabot a klasszikus konzerves fújós purhabként érted, vagy ezt a zárcellás szórt púr hőszigetelést tervezed fújatni?

Arra vannak már megközelítő áraid?

 

 

 

Előzmény: Alfato (257)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 2 257

Én itthon vettem 2 db-ot. Szállítással együtt voltak 1.4 millió a kettő. Asszem Eurokonétner (?) Már össze vannak hegesztve, eltolással, és közéjük 3x8 méter került, amit 60x40x3 zártszelvénnyel kapcsoltunk össze. PUR szigetelés lesz rajta tavasszal kívülről 6 cm. A két konténer alja már ki is van fújva. Nincs alapjuk, csak le vannak téve a földre (pontosabban egy útra, ami a telkemen vezet).

 

Számolgattam, kb 2,6 millió lesz mire készen lesz. Padlófűtés kandallóval (vízteressel), 3 kis háló egy kis fürdő és relatíve nagyobb nappali-konyha-étkező egyben. Mindez 86 nm alapterületen. A konténerek stabilitását növeli egy függesztő oszlop beiktatása is.

 

A padlófűtés csövek tetőlécek közé lesznek rakva, majd arra laminált parketta. Alá alu hőtükör természetesen.

 

A nyílászárók belülről lettek zártszelvény keretbe rakva (mind bontott), és a lemez maradt zsanérozva zsalugáternek, még a vízvetők is a saját kivágott anyagából lett megoldva. Összesen egy bejárati ajtó (új, mert olcsóbb volt, mint bontva), 6 db 110x110 ablak, és 4db dupla erkély ajtó és 4db szimpla erkélyajtó adja a nyílászárókat.

 

A terasz és a járda a konténerek alapjához lett hegesztve szintén 60x40x3 zártszelvényből amikre merített fenyő deszka kerül.

 

Már megvannak a thermo regisztrátorok (egy kintre és egy bentre), hogy láthatóvá váljon a hőveszteség, és a felfűtési idő a külső hőmérséklet függvényében. Remélem már az év végére nem csak melegedési adatok, hanem fűtési adatok is lesznek.

 

Tamás

Előzmény: v-viktor (256)
v-viktor Creative Commons License 2017.01.27 0 0 256

Kedves Vegg!

 

Kérlek,segíts nekem! Hol és mennyiért tudtad megvenni külföldön a konténereket?

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: veggi (244)
CsabaG1987 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 255

Sziasztok. Konténerházban gondolkodom. Szeretnék olyan referenciát kapni amiben egy már kész lakókontèner kölcségvetése is szerepel.  Mennyiből lehet megvalósìtani egy lakható konténerházat? Legyen az akár 80nm vagy 150nm -es. Köszönöm. 

CsabaG1987 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 254

Szia. Én is konténer házon gondolkodom. Ìrtad,hogy 100-120nm -ben gondolkodol. Számításaid alapján kb. hol fog ez megállni pénzben úgy,hogy költözhető állapotba kerül? Szerintem egész jó a gondolat meneted. Előre is köszönöm válaszod. Üdv.

Előzmény: Fityor (232)
barbaraszabo5555 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 253

valamiert nem csatolta a képet az előbb...

barbaraszabo5555 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 252

sziasztok!

 

Én egy mobil otthonon gondolkodom, egy régi angol tipusu mobil házat kibelezni és felujitani. NA DE, ki hogyan oldja meg a biztonságot? Persze értem én, hogy az attol fugg hol van a telek, nos Velencén nézegetek telkeket, és elég sokat utazom munkámból adódóan. Kicsit aggaszt hogy egy két hónap után nem maradna semmi a mobil házambol mert széthordják , ellopják.

 

Ötletek erre? Volt már valakinek tapasztalata h kipakolták a mobilházát mire hazament? Biztosítást lehet erre kötni, és fizet is a biztosító ha baj van? 

 

tettem ide be 2 képet, ilyesmiben gondolkodunk, mint emlitettem vagy egy régi lesz teljesen átalakitva, vagy ha találok megbizhato magyar modern mobil ház kereskedot akkor onnan beszerezve, bár nagyon szeretném a belsejét én magam megtervezni, nem akarok egy szabvány otthont, de olyan mobil ház keszitoket nem talaltam ahol lehet kérni csak a keretet, a belsejét meg mi magunk ahogy akarjuk... ha vki tud ilyenről irjon nekem... :)

 

Barb

Divi-Filius Creative Commons License 2016.11.23 0 0 251

Szia! :)

 

Te, vagy ..bárki. Külterületi telek beépítéshetőségi korlátozás kikerülés szempontból kérdezném:

 

Hogyan oldanátok meg, azt hogy 2 konténert hosszú oldalon összenyissunk, víz/hő/hideg ellen megfeleően szigeteljünk, ANÉLKÜL hogy csorbulna a konténerek egyedi mozgathatósága?

A villamosáram, fűtés, egyéb csövek oldható csatlakoztathatósága az tiszta sor, megvannek erre a technikák. Na de hőszigetelésre? Na de vízszigetelésre?

 

Azt nem tudom, hogy hogyan oldjam meg, hogy a 2 konténeres házikó roncsolás nélkül / rövid idő alatt oldható legyen egymástól és szállítóra legyen tehető.

Előzmény: angels111 (250)
angels111 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 250

Sziasztok

Mi mindenféle konténereket gyártunk,vagyis ahol dolgozom.Kérdezzetek ha tudok válaszolok

nlfun Creative Commons License 2016.10.27 0 0 249

Sziasztok! 

 

Van egy telkem és szeretnél rá mobilházat telepíteni, majd pedig lakó-ingatlanná minősíteni.

 

Ezt a céget néztem ki. 

 

http://mobil-homes.hu/informaciok/mobilhaz-telepitese#.WBJRwHRXehA

 

Van itt olyan akinek sikerül hasonló projekt? 

Előre köszönöm ha valaki válaszol.

 

 

lufi77 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 248
veggi Creative Commons License 2016.10.13 0 1 247

Nehany kep

lufi77 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 246

Képeket tudsz felrakni?

Előzmény: veggi (244)
veggi Creative Commons License 2016.10.09 0 0 245

A telefon tobbnyire dolgozik, helytol fugg. Futes fatuzeles telen, max -6 fok, nyaron ventilator , a legkondi nincs berakva meg, minden meg van csak hat egyedul lassu. Hirtelen ennyi.

veggi Creative Commons License 2016.10.09 0 0 244

Ket kontenert hasznalok HQ vagyis belso magassag 269cm. Labakon all 1m magassan. Hossza 12m a ketto kozotti tavolsag 6m. Alul van gerendakkal osszekotve 25x15 cm zartszelveny 5mm fal vastag. A nyeregteto 14x12.4m 26fok. Terasz elol 6x12m, csapott teto,  hatul 6x10.8 csapott teto . Az elso sorban negy lab tartja a gerendat vagyis a terasz veget . A kontenereket veguknel egy egy gerenda, negy negy labbal. Ablak es ajto kivagasa kezi koszoru 100mm tarcsa vekony, "vagoko" kb 3 tarcsa egy ajto. Konnyu dolgozni vele. A nagy koszoru 230mm atmero nehez tartani veszelyes! Szigeteles uveggyapot belulrol gipszkarton vagy fa, kivulrol festekbe keverheto adalek, meg nincs kesz. En a kikotoben vettem a kontenereket, Nem tudom a magyar-orszagi arakat, sem az eloirasokat. Kb kozel negy tonna darabja, kocsiemelovel emeltem meg az egyiket, a masikat billegtetve.

lufi77 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 243

Csak ezért regeltél be?

Előzmény: Lili Ennenen (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!