Keresés

Részletes keresés

majus10 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 78
Valaki esetleg meg tudna mondani hol forgattak a filmet?
_Assa_ Creative Commons License 2009.05.15 0 0 77
Egyébként A burok jó? Mármint a stilisztikai hibákat leszámítva? Eddig pozitívakat hallottam róla többnyire, gondolkodom nekiálljak-e.
Előzmény: Mary Drawn (74)
_Assa_ Creative Commons License 2009.05.15 0 0 76
Kedves Mary!

Freudot nem lehetne kihagyni, akkor se hindusztániul írja a műveit :D mert ő teremtette meg a pszichoanalitikus iskolát. Vagyis minden, ami ehhez a vonalhoz kapcsolódik, az kapcsolódik hozzá is - így a Twilight erre vonatkozó részei is. Nem nagyon hiszem, hogy lehetett rosszul lefordítani, maximum nem teljesen pontosan (de a fordítások úgysem adhatják soha tökéletesen vissza az eredetit). Nem lehetett rosszul fordítani, mert voltak fogalmak, amiket ő talált ki.
És egyetértek: pofátlanság, mennyit kérnek néhány könyvért. Őszintén szólva a New Moonért is sajnáltam kiadni azt a 4000 forintot, mert azért mégis... Annak idején meg a Harry Potterért a négyezer akármennyit. Még pár százas és megkapom érte a több mint hat-hétszáz oldalas Magyarország történetét - ami nekem jóval hasznosabb -, dehát ha az ember olvasni akar, saját példányból ráadásul, aztán meg szépen kipakolni a polcára, áldozatot kell hozni. :-)
Előzmény: Mary Drawn (74)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.15 0 0 75
Már hogyne lenne elterjedt.
Előzmény: Mary Drawn (74)
Mary Drawn Creative Commons License 2009.05.15 0 0 74
Kedves Assa!

Lehet, hogy létezik az a a szó, hogy tudattalan, de nem elterjedt a magyar nyelvben. Freudot meg szerintem hagyjuk ki az Alkonyból! Mivel német nyelven írt, lehet, hogy már akkor is rosszul fordították nem? Mondjuk ha Jókait hoztad volna fel példának.
Sajnos azt veszem észre, hogy akönyvek egyre drágábbak, a fordítók pedig egyre rosszabb minőségű munkát adnak ki a kezükből. A Burokban is voltak stilisztikai hibák, néha olyan volt a szórend, mintha egy az egyben adták volna vissza az angol mondatot. Pedig Meyer elég érthetően ír, nem túl bonyolult szókinccsel, nyelvtannal. Könnyű volt őt angolul olvasni. Ward pl. sokkal nehezebb angolul, mondjuk ő nem kimondottan a tiniknek írja a könyveit.
Bocs a hosszúságért.
Előzmény: _Assa_ (71)
artdeco188 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 73

És ha valaki nekem is elküldené a 3.-dik és 4.-dik rész magyarul azt ÉN IS NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tornoanna@gmail.com

légyszi :D

artdeco188 Creative Commons License 2009.05.15 0 0 72

Komolyan, ez az a könyv amit NEKEM írtak (de gondolom nagyon sokan vagyunk még így ezzel) NEM TUDTAM LETENNI!!! Alig várom, hogy megjelenjen a 3.-dik (és 4.-dik)rész is (elvileg októberben)!

Amúgy, szerencsés vagyok... mert én először a filmet láttam és utána olvastam el (jobbis mert ha fordítva lett volna, lehet hogy a film nem tetszene annyira :S )... azonnal beleszerettem a történetbe és tudtam hogy el kell olvasnom... így megvettem a könyvet és azóta Twilight saga lázban égek :D :D :D :D olyanannyira hogy a nagymamának is odaadtam hogy olvassa el... így ő is "megszállott" Twilight imádó lett :D :D :D :D

_Assa_ Creative Commons License 2009.05.13 0 0 71
Azt aláírom, hogy a fordítás hagy kívánnivalót maga után. (Mondjuk engem szerkesztésbeli dolgok jobban zavartak. Pl. miért kell kijelentőmondatok végére felkiáltójelet tenni? Párbeszédek szerkesztése...)
De hadd vitatkozzam. Van olyan, hogy tudattalan, keress csak rá Freud vagy Jung nevére. Itt van például ez a könyvcím: Carl Gustav Jung - Bevezetés a tudattalan pszichológiájába.
Csak nem olyan közismert fogalom, mint a tudatalatti.
Előzmény: Mary Drawn (70)
Mary Drawn Creative Commons License 2009.05.13 0 0 70
Sziasztok!

Azért a fordítás hagy némi kívánnivalót maga után. Pl. olyan, hogy tudattalan a magyar nyelvben nincs. Tudatalatti van!! Nincs a közelben egy lektor könyörgöm?
Aki pedig megvette a Twilight DVD-t, annak azt tanácsolom, hogy meg ne nézze magyar szinkronnal, hacsak nem akar szörnyűlködni.
O.Kata19 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 69

Sziasztok!

 

Én is olvastam már a New Moont és nagyot tetszett, az Alkonyatot filmben láttam, hát elvarázsolt. Olvastam itt az előzményekben, hogy eltudnátok küldeni a folytatásokat is. Esetleg, ha nem nagy gond elküldené nekem valaki az Eclipset és a 4. kötetet is magyarul. Nagyon megköszöném.

E-mail címem: olah.kata@freemail.hu

 

Előre is köszönöm!

1csepp Creative Commons License 2009.05.11 0 0 68
majus10 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 67
    Valakinek megvan a Twilight es a New moon is esetleg? Megkoszonnem. :-)
Előzmény: majus10 (62)
mosómasa1980 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 66

Sziasztok!

Most fejeztem be a második kötetét a könyvnek, de szívem szerint máris kezdeném előlről. A folytatásnak azonban sokkal jobban örülnék, de könyv fomában még sokáig várhatok rá.

Olvastam, hogy vannak olyanok, akik el tudják küldeni magyarul a 3. és 4. könyvet. Én is nagyon megköszönném, ha valaki eljuttatná a következő címre: bizsu80@freemail.hu.

Előre is hála és köszönet érte!

Augies Creative Commons License 2009.05.03 0 0 65
Nem tudom, fennáll-e még ez a lehetőség, de ha igen, én is nagyon hálás lennék, ha megkaphatnám a 3. és 4. részt magyarul....

augies@freemail.hu

Nagyon szépen köszönöm!
Tintaszív Creative Commons License 2009.04.29 0 0 64
Sziasztok!

Ha megkérlek titeket, nekem is el tudnátok küldeni az Eclipse-t es a Breaking down-t magyarul?
a cimem: kiss.eniko86@gmail.com

Előre is  köszönöm!!
babeva1 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 63
Vivi,

Ha megkérlek, nekem is el tudnád küldeni az Eclipse-t es a Breaking down-t magyarul
a cimem: babeva@freemail.hu

Nagyon köszönöm!
Előzmény: Vivi0410 (52)
majus10 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 62

Helloka!

 

Meg mindig nem kuldtetek egy lapot sem a Twilight konyvekbol..:-(

Legyszi, legyszi......

Eddke Creative Commons License 2009.04.23 0 0 61
Sziasztok!

Valaki elküldené nekem esetleg a New Moon-t, az Eclipse- t, a Breaking Down-t és a Midnight Sun-t magyarul? Nagyon szeretném elolvasni! Köszönöm szépen! címem: hanonimus@freemail.hu
Diababa91 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 60
Nyerj Twilight DVD-t!
Twilight musical, figurák, Újhold könyv és Alkonyat DVD EXTRA!
Kulisszatitkokat tartalmazó könyv, stb.
http://musicalinfo.hu/index.php?cikk=686
Mary Drawn Creative Commons License 2009.04.20 0 0 59
Szia!

Köszi, de Darren Shan könyvei sztem egy másik kategória, a horrort nem nagyon szeretem, sőt a hagyományos vámpírkönyveket sem (Drakula-grófos).
Meyer könyvei épp azért tetszenek, mert új a megközelítés és a főhősök nem koporsóban alvó szörnyek. Ward könyveiben a vámpírok pedig nem hallottak, hanem egy másik fajt alkotnak.
Előzmény: bari91 (57)
Kittieokéé Creative Commons License 2009.04.19 0 0 58
Szia Vivi!
Email címem: kittieokee@yahoo.co.uk
Köszönöm!
bari91 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 57
Sziasztok!!
Ahogy látom sokan érdeklődnek a vámpíros könyvek után.Én is szeretek ehhez hasonló könyveket olvasni.Ha valakit érdekel én tudom ajánlani a Darren Shan köteteket. Bár több könyve van vámpíros és démonos sorozata.Még nem találtam meg a neten de ha meg lesz és érdekel majd valakit akkor átküldöm.Valaki hallott már róla amúgy??
bari91 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 56
Sziasztok!!
Látom itt mindenkit hatalmába kerített a Twilight!!Én is nem régiben olvastam a könyvet és alig tudtam letenni,szerintem nagyon jó könyv!Már a film is meg van de úgy az igazi ha előtte elolvasod a könyvet,úgy talán érthetőbb.Bár a film kicsit más én sok részt hiányoltam belőle.Kíváncsi vagyok a folytatásra.Ha esetleg meg van valakinek a többi rész is,akkor átküldené nekem erre az e-mail címre:barcsika91@citromail.hu
Előre is köszönöm.
vrzsuzsa Creative Commons License 2009.04.19 0 0 55

Sziasztok!

 

A  napokban olvastam ki az Alkonyat című könyvet, és nagyon érdekelne a folytatás.  Ezért kérném, hogy aki tudja elküldené nekem a New Moon és az Eclipse könyveket. A 4. részért Breaking Dawn sikerült egy internetes oldalról tetölteni.

A címem: vrzsuzsa@freemail.hu

 

 

norcickany Creative Commons License 2009.04.17 0 0 54

sziasztok,

 

én már elolvastam az összes könyvet és beavattám egy munkatársnőmet  is aki szintén el szeretné olvasni, csak sajnos már nincsenek meg a könyvek. Valaki el tudja küldeni őket? Előre is köszi (norcickany@pofa.be)

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 53

SPOILER!

 

 

"Aztán BD-ban még meg is veri szeretkezés közben."

 

Ez így nem igaz.

Előzmény: Törölt nick (28)
Vivi0410 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 52

Szia Kittieokéé!

 

Ha adsz nekem egy e-mail címet, akkor én szívesen elküldöm neked a részket.

Előzmény: Kittieokéé (51)
Kittieokéé Creative Commons License 2009.04.15 0 0 51
Sziasztok!
Én nemrég regisztráltam és ahogy olvasom a hozzászólásokat Ti nagyon otthon vagytok Twilight-ban. Ezért kérném, hogy aki tudja elküldené nekem az Eclipse és a Breaking dawn könyveket? Cserébe tudok küldeni Midnight sun-t illetve sok-sok köszönetet.
Pá:)
Mary Drawn Creative Commons License 2009.04.15 0 0 50
Hali!
Akit érdekel a New Moon április 23.-tól kapható a könyvesboltokban!
Mary Drawn Creative Commons License 2009.04.06 0 0 49
Köszi Vivi!

Egyébként nem tudom, hogy ki fordítja a fejezeteket (látom többen), de némelyik egész profira sikerült. Mondjuk az imprint mindenkinek gondot okoz. A jelentéséből adódóan én kötődésnek fordítanám.
Előzmény: Vivi0410 (48)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!