Keresés

Részletes keresés

Mariska néni Creative Commons License 2020.04.08 0 0 3759

Elég nekem az, amit leírtál, nem kell, hogy mestermunka legyen, fontos, hogy sk. csináljam. Köszönöm:)

Előzmény: Varek1 (3758)
Varek1 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 3758

Helló !

Először is azt kell megállapítani, hogy a szú mennyire fertőzte meg.

 Ha nagyon akkor nem érdemes vele foglalkozni.

Ha  kevésbé akkor a kromofág az ami eltávolítja a régi festéket.

 Amúgy 3  - 4 mondatban azért egy festő- mázoló szakmát elmondani nem lehet.

 Érdemes a háztartási tanácsadókézikönyvet tanulmányozni !!

Előzmény: Mariska néni (3754)
Mariska néni Creative Commons License 2020.04.05 0 0 3757

Köszönöm:)

Előzmény: Itegral (3755)
Itegral Creative Commons License 2020.04.05 0 0 3756

Ha neked megfelel hogy kemény rücskös lesz akkor igen! :) Gondolom fenyő?!

Előzmény: Denisznagypapa11 (3750)
Itegral Creative Commons License 2020.04.05 0 0 3755

Erre csak akkor fog hozzászólni hozzáértő hogy ha látja! De így vakon előszór is keres egy olyan helyet rajta (pl hátul-alul) ami nem látszik hogy kapirgálod. előszór csiszológép, ha nem megy hígítók , ha ez se akkor jöhet a festékmaró, abból van sok féle. de én azt utálom! Az utóbbinál figyelj arra hogy csak a kb 90%-át szedd le vele az utolsó vékony réteget már csiszold fáig (ne durva papírral!) . és persze azt is tudni kellene hogy mire akarod visszaállítani?! Pác, vagy valami festék , lakk stb ez a legfontosabb így állj neki. de bármi is a terv egy jó csiszológép elengedhetetlen! 

Előzmény: Mariska néni (3754)
Mariska néni Creative Commons License 2020.03.18 0 0 3754

Sziasztok! Van két paraszt székem meg egy sámlim, nagyanyámé volt, 100+ évesek, szeretném rendbe hozni. Idők során rájuk került mindenféle festék jó vastag rétegben. Milyen szert és szerszámot vegyek, amivel a régi festékeket le tudom szedni, és utána milyen festéket?

Olyan igazi szájbarágós tanácsot szeretnék kérni.

Blado Creative Commons License 2020.02.23 0 0 3753

Udv mindenkinek.

Szeretnek hammerite festeket fel vini a fem feluletre hvlp festekpisztolyal de nem tudom milyen aranyban kel higitani . egyik oldallon enyit masik oldalon anyit ir , esetleg valaki meg tudna mondani a tokeletes aranyt ? esetleg valakienk van tapasztalata ezel kapcsolatban (festekpisztoly+hammerite) ?

Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 3752

Köszi meg egy olyan kérdésem lenne kb 1 hete csináltak és a nutoknál ahol 2 lambéria találkozik ott 3-4 mm széttment ez normális?

Előzmény: Téli nap (3751)
Téli nap Creative Commons License 2020.02.18 0 0 3751

Semmi akadálya.

Viszont a lakkokat  hasznos ismerni.

 

 A parketta lakkok   általában nagy igénybevételnek vannak kitéve így az áruk is ennek megfelelő.

Előzmény: Denisznagypapa11 (3750)
Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.02.17 0 0 3750

Üdv! Nem régiben elkészült lambériából tetőtér szobát szeretnék parketta lakkal feseni 1 rétegben is elég?

Corvalan Creative Commons License 2020.01.29 0 0 3749

Cargo. Én úgy tudtam, hogy a vályog falazatot ennyre intenzíven nem szabad elzárni, mert akkor nem lélegzik a falazat. De lehet, hogy tévedek. Szoktál is ilyen munkákat csinálni vagy csak olvasat után vannak ismereteid?

Előzmény: Cargo976 (3697)
Luxusfestes.com Creative Commons License 2020.01.17 0 2 3748

Szia! Lehetőleg hengerrel mindenhol ahol elfér.

Előzmény: Téli nap (3747)
Téli nap Creative Commons License 2020.01.12 0 0 3747

Sziasztok !  

Az un. fűrészporos vastag tapétát mivel kell festeni ?

 Ecsettel vagy teddi hengerrel ?

 

zöldeskékeks Creative Commons License 2019.12.01 0 0 3746

A tulajdonossal kell konzultálni !

Előzmény: shub (3745)
shub Creative Commons License 2019.11.30 0 0 3745

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni beazonosításhoz és megoldáshoz!
Tégla társasház, 3. emelet, szélső lakás. A képeken látható por szerű (ujjal letörölhető egy része), fehér, fátyolos foltok jelentek meg a falon, ha jól emlékszem tavaly nyáron egy-egy intenzív esőzés után. Mivel szélső falról van szó, azt gondoltam biztos ázik a legalább 50 éves külső fal, ez pedig salétrom. Mondják töröljem le Domestosos vízzel. Bevált és még a Dulux is kibírta! De idén ismét visszajött, ezért csíkos 1-2 képen a felület, mert a második törölgetés nem volt a legalaposabb. DE! A szemközti falon is megjelent, bár jóval kisebb és halványabb kivitelben. (Ez az utolsó két, kanapés fotó.) Ez a fal ráadásul közös, a szomszéd nappalija kell, hogy a túloldalt legyen. SŐT! A másik szobánk, ami ugyan ilyen fekvésű, viszont hibátlan!
Remélem tudtok valami tanácsot adni, mert a főbérlőnkre nem nagyon számíthatunk...

https://indafoto.hu/shub/image/26578241-eea759e0
https://indafoto.hu/shub/image/26578243-240408ae
https://indafoto.hu/shub/image/26578245-8336214d
https://indafoto.hu/shub/image/26578247-14e8afe4
https://indafoto.hu/shub/image/26578249-2796ec23
https://indafoto.hu/shub/image/26578251-330431ec

gyzozo Creative Commons License 2019.11.26 0 0 3744

Arra csak olyan festék jó ami rézre és aluminiumra való, mint az Adhezol nevű festék. De ennek literje 6000 ft körül van. Mást nem tennék rá, mert lepattog. 

Előzmény: Hatospista (3743)
Hatospista Creative Commons License 2019.11.26 0 0 3743

Üdvözlet.Segitséget szeretnék kérni .120m hosszú 1,5 m magas 1mm vastag keritésemet szeretném lefesteni.Horganyzott hullámlemezből van.kb 20 éves..  Már az egyik oldala kezd egy kicsit rozsdásodni.(amerről az esö veri)Olvastam hogy horganyzott lemezhez speciális festék kell!De amint látom hogy mibe kerül ,szerintem jobban járok új trapézlemezzel.....Mit javasolnátok??

Casio70 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 3742

Használhatod bármelyik glettet mert a gond nem az hogy nem tapad rá,hanem az,hogy hosszú távon nem jó megoldás mert sérülékeny.Szerintem valami takarásban gondolkodj.

Előzmény: bekecs123 (3741)
bekecs123 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 3741

Srácok!

Purhabra melyik glettanyagot kell használni. Ajtó csere utáni javításra? Kábé 3-4 centi széles a hézag ahol a purhab van, a fal és az ajtótok között. Azt szeretném bejavítani. Tudnátok konkrét típust mondani, melyik anyagot vegyem amelyik megtapad a purhabon? Köszi.

Zöldövezeti Creative Commons License 2019.10.30 0 1 3739

 Azért ez egy  ötven év előtti technológia.

 

A mai világban csempéznek, szép modern csempével !!

Előzmény: Zöldövezeti (3738)
Zöldövezeti Creative Commons License 2019.10.30 0 0 3738

 Igen 'olajfestékkel' lehet olyan felületet kialakítani.

 

 Telíted  lenolajjal csiszolod alapozod majd fedőfestékkel rámégy !!

 

 De azért amennyiben szakszerű akarsz lenni a glettelés nem úszható meg.

Előzmény: -Smiley- (3737)
-Smiley- Creative Commons License 2019.10.30 0 0 3737

Kedves szakik.

 

Segítségetek kérném az alábbiakban:

 

-  Adott egy konyha, ahol rendszeres főzés miatt a tűzhely mögötti (zöld színű, Héra festék) olajpöttyös, olajfoltos lett elég nagy méretben.  Hogy lehetne ezt eltüntetni? (ha kell újra festem, de nem akarok glettelni, ha ráküldöm a zsíroldót az leszedi vajon, és utána újra tudom festeni?)

Valahol azt írták hogy olajfestékkel rá lehet festeni mert azt nem taszítja.  Milyen megoldást javasoltok?

Létezik olyan festék amiről a későbbiekben le tudom törölni az olajat, ha rámegy?

 

 

Másik gond a fürdőszoba.  Kedves felettem lakó szomszéd eláztatott, így kb 40 cm átmérőben berepedt a vakolat és a festék.  Ezt gondolom egy véső/gumikalapáccsal le lehet ütni de mivel érdemes ezt ki-glettelni?   Köszi minden segítséget. 

zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.21 0 0 3736

   "Áztatta eső és hó, szinte semmi baja. Nagy a különbség a kültéri homlokzati és a beltéri festék között? ( Szilikon vs akril)"

 

 

Bizony nagy a különbség.

 

 A kültéri ára a duplája a beltérinek.

 

 Hasonló az esetem. Én is lekentem egy melléképületet beltérivel. Maradt  3/4 vödör a beltériből. Eltettem belőle egy befőttes üvegnyít javításra , a többit felhasználtam.

 

 

 5 éve, eddig semmi baja.

 Azért a színezéket napállóval kiegészítettem.

 

 A saját tapasztalat szerint a megmaradt festék  kettő, sőt néha  4 évig még használható.

Előzmény: Prézlivagány (3735)
Prézlivagány Creative Commons License 2019.10.20 0 0 3735

Sziasztok,

 

Van egy kulipintyóm, ami frissen pucolc és simított. Maradt ceresit aljaztra való alapozóm. Azzal festés előtt lekenhetem a falakat?

 

A másik kérdésem. A garázsomat 14 éve a szobából megmaradt caparol beltérivel festettem le (alapozás nélkül). Áztatta eső és hó, szinte semmi baja. Nagy a különbség a kültéri homlokzati és a beltéri festék között? ( Szilikon vs akril)

 

köszi

Fereeeeenc Creative Commons License 2019.10.17 0 0 3734
Sziasztok! Szeretném ki glettelni a szobám falaít! Eléggé repedezett a vakolat! (Nem málik nem porlik) Arra gondoltam hogy veszek üveszálas hálót! Mit ajánlotok a háló beágyazására!
BJaca Creative Commons License 2019.09.22 0 0 3719

Sziasztok!
Régi kő épületet újítottunk fel soksko éve. Kapott új vakolatot is belülről, viszont egy két helyen a fehérre festett fal úgy 70 centi magasságig besárgult. Vélhetően nedvesefik, de van olyan fal is, ami a ház közepén van.  Átfestés után (HÉRA) eleinte sokáig jó volt, aztán egyre hamarabb, már néhány héttel ugyanúgy előjön ez a sárga folt. Az biztos, hogy nem nikotin, mert a házban nincs dohányzás. Tartok tőle, ha valami vízzáró kencét rákenek, akkor feljebb fog kúszni a nedvesség és a folt. Van valami ötletetek? 

nixon70 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 3732

Fűtésidényben figyeljetek a megfelelő szellőztetésre, a benti teregetést hanyagoljátok, de ha muszáj, vehetsz egy páramentesítő gépet, megéri beruházni.

Próbálj egyenletesen fűteni.

Előzmény: Trockos (3731)
Trockos Creative Commons License 2019.09.17 0 0 3731

Köszönet az újabb hasznosságokért.

 

A homlokzat biztosan nem lesz hőszigetelve mostanában, de a födémen meg kell oldjuk rövid időn belül.

- Kezdetnek idén talán belefér annyi, hogy a külső falak feletti födémrészt leszigeteljük legalább olyan széles sávban, mint amilyen a tekercses szigetelő anyag szélességi mérete. Bár M4NTR4 véleménye alapján nem ideális megoldás a részleges szigetelés. Talán mégis jobb, mint ha semmit nem tennénk.

 

- Ami meg a fóliák használatát illeti.

Számomra úgy lenne logikus, hogy a salak és a szigetelés közé párazáró fóliát tegyek, ami megakadályozza, hogy a födémből bejusson a pára a szigetelésbe.

Azt nem lehet megakadályozni, hogy a helyiségből pára jusson a mennyezetbe, de csökkenteni lehet a helyiség páratartalmát szellőztetéssel és páramentesítő készülék használatával. Így a mennyezetbe is kevesebb jut és a hidegebb sarkokban is kevesebb tud lecsapódni, penészesedést okozni.

 

A tető beázásának kockázata nálunk viszonylag kicsi, mert bitumenes lemezfedés (tegola) van a tetőn. Csak a légmozgással járó porosodás ellen kell védeni felülről a szigetelést, valamilyen takarással. Erre jó lehet a páraáteresztő fólia, ami a port nem engedi bejutni a szigetelésbe, de a szigetelésben keletkező pára távozását biztosítani tudja.

 

- A meszeléshez le kell(ene) kaparni minden helyiségben legalább a mennyezeteket. Többször festett, többrétegű felületekről van szó, ami batár nagy munka lenne most így ősszel.

Tavasszal is csak többszöri nekifutással mernék nekiállni saját kivitelezésben.

Eddig mindig festő szakemberek festettek nálunk (utoljára talán 15 éve), de egyikük sem mondta, hogy a mennyezetet meszelni kellene festés helyett. Pedig anno az építkezés utáni években mindig meszelve voltak. /Gyerekkori emlék. :)/

 

 

Előzmény: zöldeskékek (3730)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.09.17 0 0 3730

 

 És tartom abbéli véleményemet, hogy :

 

"(Régi építésű a ház. A külső falak 25 cm vastagok és van rajtuk 5 cm-es polisztirol hőszigetelés. Viszont a mennyezet vékony beton (max. 10 cm), amin csak salak van.

A belső falaknál nincs gond, "

 

" Mert ez a ház hőtechnikailag eléggé gyenge.

  Tehát szigetelni szakszerűen és addig csak meszelni. Az adalékot pedig elfelejteni.

 Ahol víz keletkezik,  ott előbb útóbb a penész  is megjelenik.

 

"A belső falaknál nincs gond, de a külső falak és mennyezet találkozásánál több helyen penészesedés van. Több éves történet, amit most festéssel szeretnénk megoldani.)"

 

 Ja ott a leghidegebb a fal, tehát ott csapódik le a pára és ott lesz víz, majd penész.

 

 Viszont ezt festéssel nem oldod meg....talán az évenkénti meszeléssel... a mész ugyanis csira ölő.

 

 

 Tehát még egyszer  : szigetelni és akkor elég a ritka festés is. Én pl.  10 évente festek csak penész nincs !!!

 

 idézetek a ..22 és ..23 ból !!

 

Előzmény: zöldeskékek (3729)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.09.17 0 0 3729

  Akkor másfélnap után újra itt és válasza az aggályaidra.

 

 

"- Szerintem ha a szigetelést csak simán leterítem a salakra, akkor a helyiségből felfele távozó pára a födémen és salakon keresztül belejuthat a szálas szigetelőanyagba, csökkentve annak szigetelőképességét és élettartamát. Rosszul gondolom?"

 Igen bejut, sőt le is csapódik, tehát víz lesz belőle, de egy jószellőzésnél hamar elpárolog.

 

 

 A födémen átjutó párát lehet fékezni un. párazáró, de inkább párfékező fóliával, de tökéletesen megszüntetni nem lehet. Egyébként is a mennyezetre feltenni egy fóliát ( belül ) nem egyszerű.

 

 

"- Hasonlóan gondolom a szigetelésre terítendő takarást is. Ezzel megakadályozható, hogy a tetőn esetleg bejutó csapadék belekerüljön a szigetelésbe. No meg, hogy a szigetelés elporosodjon és tönkremenjen."

  Ne kerüljön be, de ha bekerül és nem jelentős mennyiség  jó szellőzésnél  gyorsan elpárolog.

 Ennek megelőzésére a modern tetőfedésnél alkalmazzák az un. másodlagos csapadék védő fóliát, de ez a cserép alatt van. Így nem jut bé csapadék és por a padlásra.

 

 

 "egy szakkereskedés oldalán és ott is minden esetben javasolták a szigetelőanyagot védő fóliák beépítését. Változott volna a szakmai álláspont?"

 Nem változott, de jó tudni hogy védőfóliának csak a pára áteresztő fólia jó, mivel a másik / amiből több van / a párazáró nem jó.

 Nem jó mert alatta lecsapódik apára és elvizesedik a szigetelés. tehát pára áteresztő vagy semmi.

 Legtöbb kereskedő eladja fóliát annak aminek kérik. Ha pára áteresztőt kérnek akkor az, ha pára zárót, akkor szintén az.

 Sőt a párát és a nedvességet se tudják megkülönböztetni egymástól. Se a kereskedők se a lakosság bizonyos része.

Előzmény: Trockos (3728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!