Keresés

Részletes keresés

mullerp Creative Commons License 2005.06.20 0 0 250
Kepeket tallozd, majd feltoltes, majd ha megjelentek alul belyegkepkent, akkor beszuras... mennie kell!
Előzmény: jiljil (248)
jiljil Creative Commons License 2005.06.20 0 0 249
Jót bénáztam!
jiljil Creative Commons License 2005.06.20 0 0 248
Talán most!
jiljil Creative Commons License 2005.06.20 0 0 247
A képek:
papugaja Creative Commons License 2005.06.20 0 0 246
: (
mullerp Creative Commons License 2005.06.20 0 0 245

Azt hiszem elmondhatjuk, hogy mindenki elegedett es en ennek nagyon orulok!

 

Tegnap ejjel osszedobtam a galeriat a tegnapi naprol...

 

www.mullerpeter.tk --> Esemenyek --> Martely

 

Venge: Pontosan mi volt a 135/2.8 M42 obi tipusa?

 

Előzmény: jiljil (244)
jiljil Creative Commons License 2005.06.20 0 0 244

Nagyszerű volt ez a vasárnap délután. Folytatnunk kellene. E hét végén VADASPARK, vagy esetleg valami más?

Rövidesen jönnek képek is.

Mindenkinek kellemes hetet!

guzzy Creative Commons License 2005.06.19 0 0 243

Sajnálom, hogy én nem voltam.. :(

 

 7575 Neked mid is van? D 70?  Hát igen ő nem mér fényt a manuálokkal. Ez volt a gondom az F 80 al is.  De a profibb drágábbak mennek velük. Csak hát a pénz..

Vandras Creative Commons License 2005.06.19 0 0 242
Bocs el....rontottam, ez az.
Előzmény: attila7575 (240)
Vandras Creative Commons License 2005.06.19 0 0 241
Addig amíg mi a "vackainkkal" voltunk elfoglalva Ő volt aki használta is a gépeket:

Az E-1 is jó állt a kezébe!
Előzmény: attila7575 (240)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 240
Utánpótlás nevelődik...

Utánpótlásnevelés :)

Jó látni hogy a fiatalságot is érdekli a fotózás. És milyen önállóan fotózott a kissrác az apja (jiljil) 10D-jével.
venge Creative Commons License 2005.06.19 0 0 239

Csakhogy érzékeltessem a nagyágyú nyújtotta élményt:

 

    Tokina 200mm-en ( x1.6 )

 

 

    Ugyanonnan, a nagyágyúval

 

 a kép minőségére ne figyeljetek, én se figyeltem! :)

venge Creative Commons License 2005.06.19 0 0 238

Valóban jó volt az első DAF találkozó! Egy pár képet feltennék, hogy akik nem tudtak a mostani "gyűlésen" részt venni, azok se menjenek el köszönés nélkül az utcán a DAF-osok mellett! :)    müllerp és attila7575

 

   jiljil

   vandras

 

   jiljil családja és vandras
Vandras Creative Commons License 2005.06.19 0 0 237
Tényleg megvolt ez a kis öszeröffenés, és nagyon jól esett. Kösz, hogy jöttetek!
Első állomás azonban a kocsma volt, majd keringőzés az ágyú körül.
Előzmény: attila7575 (236)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 236
Jó volt a találkozó! A következőn vandras _nem_ fizet semmit, lévén hogy most ő hívott meg minket innivalókra.
Nagyon szimpatikus társaság. Mivel nálam csak tapasztaltabbak voltak, kicsit tartottam attól, hogy kilógok a sorból, de ez egy nagyon normális csapat, jó volt a hangulat. Ha valaki errefelé lakik, csatlakozzon. Érdekes, egyébként idáig minden tapasztaltabb fotósnál azt vettem észre, hogy közvetlenek, önzetlenek, normálisak és segítőkészek. Örülök neki, ha ez lesz az általános trend!

A találkozó technikai tanulsága számomra, hogy csak a nikonommal nem működnek a manuális optikák, az E-1-esekkel és a 10D-kel gyönyörűen mentek az M42 objektívek :(
No meg mullerp 50/1.4-e, ami az E-1 vázon 100/1.4 Mindjárt sírok :))))) Hülye nikon.
Előzmény: mullerp (233)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 235

Nohh ezek biztosan elotettel keszultek:

 

ID=40282

ID=43820

ID=45201

 

A csonakos kep bal felso sarkaban lathatod a lagyulast amit az elotet okoz!

 

Előzmény: Viktor (Bcs) (234)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.19 0 0 234
Köszi a választ mullerp. Igen ez az olcsóbbik, bár ez is 6 Mp-ig jó, mint a 0,7x-es csak az kb. duplájába kerül. Elkezdtem nézegetni a képeidet, de egyiknél se láttam feltüntetve, hogy előtétlencsével készül. Elárulod, hogy melyek azok? Köszi.
Előzmény: mullerp (231)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 233

Nos hazaertem...

 

Jelentem megvolt az elso DAF talalkozo Martelyon.

 

Resztvevok: Vandras, Venge, Jiljil (es csaladja), Attila7575, es jomagam...

Gepek: Olympus E-1 2 db, EOS-10D 2db, Nikon D70 1 db...

Objektivek: Nohhh az rengeteg... tekergettunk jobbra balra... Jiljil-nek koszonhetoen valami kinai mestermunkat is kiprobalhattunk, mely igazi orom volt...

 

Mit mondjak meg? Jo kis csapat ez, szimpatikus arcokkal... holnapra talan osszeutok egy kepgaleriat is.

 

Udv!

attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 232
Oké, akkor a 29/2.8-at biztosan viszem, mert az Pentacon, és nagyon jó, meg még valamit. Kíváncsi vagyok azért, hogy a jupiterem mit csinálna az E vázon a 2x szorzóval (200x2=400mm 4-es fényerővel). Bár így a 600mm 5.6-tal se tűnik rossznak :P
Előzmény: mullerp (229)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 231

Viktor:

 

En hasznaltam Soligor 0.6x elotetet egy Canon Powershot A70-en... ha jol emlexem ket fajta letezik belole... ez a 16e Ft-os lehet az olcsobbik, talan 3-4 megapixelig ajanljak... Hasznos bir lenni, de a kepminosegnek kicsit odacsap... foleg a sarkoknal, a szeleken. Nezz szet a fotozz.hu-n, nehany joval korabbi kepem keszult vele, bar az oda kerulo kepek nem keves utomunkaval birtak akkoriban... Ha igazan szukseged van ra, vedd meg batran, de csak azert hogy legyen... nem tudom.

Előzmény: Viktor (Bcs) (227)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 230

jiljil:

 

gyere... mondom, meg a vegen belepot szednek annyian leszunk :-)

Előzmény: jiljil (226)
mullerp Creative Commons License 2005.06.19 0 0 229

Jajjajjajajajjj... kapkodok...

 

Izeee, a boseg zavara... igazsag szerint csak az adapter menetet akarom letesztelni nem-e ovalis... hozd azt, amelyik velemenyed szeritn a legjobb kepminoseget adja... egyszer azert a 300-ast is kiprobalnam :-) Koszi!

Előzmény: attila7575 (228)
attila7575 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 228
Írd meg gyorsan melyik érdekel:

f2 58 mm
f1.8 50 mm
f2.8 29 mm
f4 200 mm
f5.6 300 mm

(Ez utóbbit csak külön kérésre, van vagy 4 kiló és külön kofferja van :O )

Az elsőből van kettő is ;)
Előzmény: mullerp (225)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.18 0 0 227
Köszönöm az üdvözletet mullerp. :)
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek véleménye a Soligor 0,6x előtétlencséről. Sajna egyelőre nem akarok rászánni több tízezret ilyenre, és ha ez elfogadható minőséget nyújtana, akkor megéri azt a 16e ft-ot. Előre is köszi.
Jó fotózást a holnapi találkozón!
jiljil Creative Commons License 2005.06.18 0 0 226
Ha nem jön közbe semmi én is elnézek és viszek egy-két csavaros optikát.
Előzmény: mullerp (225)
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 225

Nohhh meg egy gondolat illetve keres...

 

Miutan van mostanman nekem is M42 adapterem, ha valaki tudna hozni valami altala jonak itelt csavaros lencset, azt megkoszonnem... szeretnem kiprobalni!

 

Akkor holnap talalkozunk... remelem odatalalok :-)

attila7575 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 224
Remélem okés lesz a holnapi nap! Én is családi ebédre megyek (mi minden hétvégén megyünk szintén), nem is az a baj, hanem ma egész komoly felhőket láttam a fejem fölött. Elég csúnyán néztem rájuk, így lehet hogy szép idő lesz :P
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 223
Udv Viktor! Legy udvozolve!
Előzmény: Viktor (Bcs) (221)
mullerp Creative Commons License 2005.06.18 0 0 222
Gyere Venge... lehet hogy megiscsak lesz elso nemhivatalos DAF talalkozo?!
Előzmény: venge (219)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.06.18 0 0 221
Sziasztok!
Örülök, hogy ebben a térségben is van fotósélet, bár sajna kishazánkban nem az a jellemző, hogy a napi 8 óra munka után azt se tudja az ember mit csináljon, mert majd meg eszi az unalom.
Bemutatkoznék Én is:
Hrabovszki Viktor vagyok, békéscsabai, lassacskán 26 éves. Tavaly novemberben vettem egy Olympus c-765 uz típusú gépet, amihez mostanában fogok venni egy Soligor 0,6x előtétet, hogy ne legyen korlát a 38 mm-nek megfelelő gyujtótávolság, és egy Hama Star 62 f-v állványt táskával. Egyelőre csak ismerkedek a fotózással, próbálkozgatok, bár nekem sincs mindig túl sok időm. A kep.tar.hu/hrviktor címen vannak fent fotóim, nagyon szívesen meghallgatom mind a negatív és pozitív véleményeket is. Mostanában nem nagyon hallani a Békés megyei fotósokról. Mizujs veletek?
Üdv. mindenkinek, napfényes fotós időt!

Viktor

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!