Keresés

Részletes keresés

Oby1 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 232
Sziasztok.

Fűtés felújítást terveztünk a nyárra, teljesen új rendszer lesz,
ez azt jelenti, hogy még a csövek is cserélődnek.
Lenne egy aprócska problémám.

A régi FÉG kazán helyett egy modernebb a mai gáztörvénynek és lakás adottságoknak megfelelő kazánt kerestem.

Találtam egy pár darab beépített tárolós kombi kazánt:
1, Baxi Nuvola3 Comfort 240 Fi
2, Ariston Clas B 24 FF
3, Immergas Zeus Superior 24 kW

Mind három termék nagyjából azonos árért van.
Itt jön a problémám, nem tudok dönteni...
Mert ugyebár minden kereskedő a magáét dicsőíti a másikat pedig....
Esetleg eme kérdés eldöntésében tudtok-e segíteni?

Mindenki javaslatát és érveit köszönettel fogadom: Jani

Egy kicsit sürgetővé vált a dolog, kb 2 hetem maradt a döntésre.
szzsoo Creative Commons License 2010.06.14 0 0 231
Sziasztok!
Bedöglött a 7 éves renova turbós kazánom a hőcserélő kilukadt. Szerintetek érdemes megcsináltatni/70ezer/ vagy inkább vennem kellene újat?????? Új kazánból melyik tipus a megbizhatóbb??? Milyet érdemes venni??
Előre köszi a választ!
fegyenc1969 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 230

Sziasztok,

 

Van valakinek BAXI LUNA 240 FI kazánhoz elektromos panelje?

Megvenném.

 

Varga Ferenc

20/5390530

loncsika8 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 229
Kedves Norgas!


Azt szeretném kérdezni, Te személy szerint melyik kéményes kazánt javaslod? És ha nekem 15 éve épült a lakásom egy társasházban, akkor kell kéményt béleltetnem? És Te szerelsz fel új kazánokat? Csak mert nekem új kazán kellene, a régi haldoklik.

Köszi
Előzmény: norgas (52)
fegyenc1969 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 227

Sziasztok,

 

Tudtok nekem segíteni? Van egy BAXI 240 FI készülékem aminek egy apró kondenzátora kontakt hibás, az egész panel 40 ezer, van valaki aki javít ilyeneket?

g71 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 226
Sziasztok!

Családiházunk építésénél a kazán választás fázisához értünk.
Junkers ceraclass illetve a Junkers Ceraclass Acu között tanácstalankodunk., teljesen laikusként.
A beépített tárólóval kapcsolatosan vannak kétségeink.
48l-es méretnek van már "élvezhető" jelentősége kényelem, komfort szempontjából, vagy ez annyira kicsi méret, hogy nem is érdemes vele foglalkozni.
Gondolok itt egy tusolásra, kád feltöltésre.
kisqqcs76 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 225

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni mert elég láma vagyok a témában még úgy is, hogy elolvastam a topicot.

 

Jelenleg konvektoros fűtésünk van és ezt szeretnénk lecserélni egy korszerűbbre. 80 nm a ház és egyszintes.

 

Felmerülő kérdéseim:

  • A jelenlegi villanybojlert érdemes megtartani mint "vasat" a melegvíztároláshoz? Mennyi ideig marad benne meleg a víz? Elképzelésem szerint használom a meleget és fogy a bojlerből a víz és egyből tölti után a kazán a bojlerbe. Nem nagy energiaveszteség így? Kisgyerek van így fogy melegvíz bőven nem állna olyan sokáig benne. Elvetélt ötlet ez?
  • Milyen teljesítményű kazánt vegyek? Nekem 24-est ajánlanak de lehet az túl sok? Felül van szigetelés és a nyílászárok is újak. Egyedül a házon nincs kívűl de 38-as a fal így az is véd valamit.
  • Az egyik szerelő saját kéményt akar építeni neki a ház szélénél mert ott rövidebb kell a másik a meglévőbe akarja bevezetni de annak a bélelése meg 165 ezer lenne egy ajánlat szerint.
  • Filóznuk a kondenzációsón de nem tudjuk, hogy megéri e vagy sem. Nagyobb radiátor kell és az ára is több egy 100-assal. Vayg elegendő egy "sima" turbós?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Sokat segítenétek vele.

vadckor Creative Commons License 2010.03.20 0 0 224
Most látom oda is beírtad, akkor próbálok értelmeset is írni.

Volt dolgom tárolóssal és átfolyóssal is, én a tárolósat jobban szeretem, azonnal van melegvízed. SD KLZ két főre kb 40 m3 gáz eszik meg egy hónapban, szeretünk fürdeni:-))) (Elmélkedtek valamelyik fórumban róla, hogy az átfolyós kevesebbet fogyaszt.Szerintem az eltérés nem számottevő, de tény hogy a tárolóban lévő vizet folyamatosan melegen tartja a kazán.)
(A kondenzációs hatásfokáról is volt szó hosszan valamelyik topicban, a 108% szerintem irreális.)

Előzmény: vadckor (223)
vadckor Creative Commons License 2010.03.20 0 0 223
Ha kondenzációs kazánt keresel akkor annak van egy külön topic-a.
Előzmény: csaszara (222)
csaszara Creative Commons License 2010.03.20 0 0 222
Sziasztok!

Épülő házba padlófűtés + radiátoros fűtés kombinációhoz keresek 24kw-os kondenzációs kazánt.

Kedvező ár-érték arányú készülékek érdekelnek, de nem vagyok képben, hogy mely márkák számítanak megbízhatónak és jónak.

Nézegettem Aristont, Saunier Duvalt, Vaillantot, Junkerst, stb. Ajánlottak már olaszokat is, Immergast, Westen Novadenst, és láttam a neten millió más márkát is, de nem tudok eligazodni.

Tudnátok ajánlani típusokat?

A másik kérdés, hogy kis családnak (egyelőre 2 fő) jobban megéri-e beépített tárolósat venni, vagy a hmv előállítást külön történjen?

Köszönöm:
Attila
csaszara Creative Commons License 2010.03.20 0 0 221
Sziasztok!

Épülő házba padlófűtés + radiátoros fűtés kombinációhoz keresek 24kw-os kondenzációs kazánt.

Kedvező ár-érték arányú készülékek érdekelnek, de nem vagyok képben, hogy mely márkák számítanak megbízhatónak és jónak.

Nézegettem Aristont, Saunier Duvalt, Vaillantot, Junkerst, stb. Ajánlottak már olaszokat is, Immergast, Westen Novadenst, és láttam a neten millió más márkát is, de nem tudok eligazodni.

Tudnátok ajánlani típusokat?

A másik kérdés, hogy kis családnak (egyelőre 2 fő) jobban megéri-e beépített tárolósat venni, vagy a hmv előállítást külön történjen?

Köszönöm:
Attila
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.16 0 0 220
kösz
Előzmény: gyiapaci (219)
gyiapaci Creative Commons License 2010.03.16 0 0 219
Szerelt kéményre gondolsz?
Nincs semmi baj a kéménybe kötéssel szerintem, látatlanban egy osztott rendszer tűnik kivitelezhetőnek. Frisslevegőt a lifthokból bevezetni, füstgázt a megfelelő csőrendszerrel a kéményen keresztül kivezetni és gyí! Persze tervezés és szakvélemény után, mert a kéményt is méretezni kell!
Keress egy gépész tervezőt (vagy akár többet is), ő tudni fogja a helyszínt látva, hogy mi a legjobb megoldás..
Itt a fórumon is van egy-kettő, de ha gondolod írj privátba, és elküldöm az elérhetőségét annak, akivel én szoktam terveztetni..
Előzmény: Törölt nick (218)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.16 0 0 218
Ha nem kéménybe akarom kötni hanem a lifthokba kinyomatni a kéményt arról akkor le is tehetek nyugodtan ha jól sejtem.
Előzmény: gyiapaci (217)
gyiapaci Creative Commons License 2010.03.15 0 0 217
Csatlakoznék nixon70 hozzászólásához: mindenképp kell terv és kéményseprői szakvélemény is. Ami még fontos lehet: ha a vízmelegítőd a kád fölött van, akkor annak a helyére nem rakhatod a kombit az elektromosság miatt. Csináltunk egy pár ilyet, mindig ez volt a gond, néha a fürdőt is át kellett alakítani sajnos..
Előzmény: Törölt nick (213)
gyiapaci Creative Commons License 2010.03.15 0 0 216
Szívesen, remélem nem lesz vele gond..
Előzmény: Lütyő1 (215)
Lütyő1 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 215

Szia!

 

Igen, fixre, de időközben lett hozzá keringetőszivattyú.Utoljára, ha még valami bexarik rajta, repül.Köszi a tippeket!

Előzmény: gyiapaci (206)
nixon70 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 214
Szia!
Mindenféleképpen kell gázterv és kéményes engedély is.
Az árakat tervezője válogatja(30-50e)a szolgáltatódnál biztos tudnak ajánlani tervezőt.
A kéményre ha itt nem kapsz választ,javaslom a kéményes topicot!
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.15 0 0 213
Sziasztok.

Ha régi belvárosi épületben a konvektort akarom megszüntetni / radiátoros fűtésre átállni / és a fürdőben lévő átfolyós vízmelegítő helyére akarnék bekötni kombi zártégésterű kazánt / legfelső emeletten lakom önálló kémény van / ahoz is kell gázterv és kéményes engedélyeztetés ?
Ha kell árakról tudtok irni ?
Axióma Creative Commons License 2010.03.10 0 0 212
ehhez engedely kene, de nyiltra lakoterbe szerintem ma mar nem kapsz...
Előzmény: caratyuska1 (211)
caratyuska1 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 211

Sziasztok

 

A nyáron szeretném a mostani külön melegvíz és külön fűtő régi Fég kazánokat kicserélni egy kéményes kombi készülékre.

 

Nézelődtem is, hogy nagyjából 150 körüli kisker áron már lehet kapni.

Mivel csak a fürdőszobai melegvizet állítja ez a kazán elő így nem kell tárolósat venni.

 

Tudnátok tippet mondani mire érdemes figyelni, vagy melyik készülék éri meg manapság a legjobban?

 

Üdv

nixon70 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 210
Akkor a szerelővel ki kellene takaríttatni.
Előzmény: hg5tib (209)
hg5tib Creative Commons License 2010.03.10 0 0 209

1 éves a kazán. A bojler hőcserlélője vagy a csőkigyó ami benne van az bugyog. Nem volt takaritva.

 

Előzmény: nixon70 (208)
nixon70 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 208
Hali!
hőcserélő volt takarítva mostanában?
Előzmény: hg5tib (207)
hg5tib Creative Commons License 2010.03.09 0 0 207
Sziasztok.
Westen 240 Fi kazánom van. A meleg víz része folyamatosan fellevegősödik. Bugyog amikor átvált fűtésről meleg vízre.
A szerelő közölte hogy nem lehet kilégteleniteni. Ha tudtok valami megoldást osszátok meg velem. Kösz
gyiapaci Creative Commons License 2010.03.03 0 0 206
Szia!

Fixen van bekötve a Ferroli?
Én csere esetén hajlítható bordáscsővel szoktam bekötni, mivel általában minden gyártónál mások a csonktávolságok..
Ez egyszerű és tartós, nem öregedik el mint a gumis flexicsövek..
A készülék alatt sok nem látszik belőle, mondjuk ha lakótérben van az más..
Szerintem ne a csonktávolságok alapján keress készüléket, inkább minőség alapján..

Gyiapaci
Előzmény: Lütyő1 (205)
Lütyő1 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 205

Sziasztok!

 

Segítségre,pontosabban tanácsra lenne szükségem:adott egy Feroli Domina C24 kombicirkó.Na ezt fogom kiba...penderíteni,mert elegem lett belőle.TUDNÁTOK OLYAN TIPUST, AMI A HELYÉRE(bekötési részek, gázcsatlakozás,vízcsatlakozások stb.)bepasszol?24kw-os,kéményes.

Axióma Creative Commons License 2010.02.15 0 0 204
Nagyjabol. Nyilvan nem veszel vizmennyisegre tobbet ki, hanem tobbet veszel ki a melegvizzel homennyiseget (ami lehet sok langyos vagy keves de forrobb), mint amennyit ugyanannyi ido alatt effektive a langok atadnak a viznek. A tartaly egyre hidegebb vizzel lesz tele, es utana is azon at kapod, de homersekletben nem lesz tobb.
Mondjuk 40 liter nem olyan kicsi, azzal mar valoszinuleg nincs gond vagy csak nagyon sokara, de vannak kisebb gyorstaruak. Termeszetesen minel nagyobb a gyorstar, annal tobb a hasznalaton kivuli veszteseg, itt is valamit valamiert...
Előzmény: PappSajt78 (203)
PappSajt78 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 203

Azt hiszem értem, amit írsz, de azért tisztázzuk:

Tehát amit írsz (a tároló ellenére a sima átfolyós működés) az akkor következik be, amikor többet veszek ki, mint amennyit beletöltök, s így felemésztem a 40 literes tároló pufferét, s a végén már nem tárolódik, hanem csak átfut rajta a melegvíz, jól értem?

Előzmény: Axióma (201)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 202
Addig nincs ezzel gond,amíg új a kazán.Jön a vízkő,lerakódások és csökken a teljesítmény.
Azt a 13-14l/percet egy bizonyos vízsebességnél tudja garantálni a megfelelő(50-60°C)hőfokra,ahogy jobban kinyitod a melegvízcsapot,megnő a hőcserélőn az áramlási sebesség és a hőfok lecsökken.
Sokat kell vele" dekázni".
Előzmény: PappSajt78 (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!