Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 239
Igazad van:) 4 tojåssårgåja kell hozzå.
Előzmény: monkey62 (238)
monkey62 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 238
Bocs hogy telhetetlen vagyok, de a krém hozzávalóinál kimaradt a tojás, és bizti 5 dkg vaj? Nagyon ígéretesen hangzik, és úgyis raktam el bodzaszörpöt, kipróbálnám.
Zsur, nagyon klassz torták, fõleg az a szögletes a sok apró virággal. És amiket te csinálsz virágokat azok is nagyon szépek. Bárcsak én is... :)
Előzmény: Vanessa_ (233)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.19 0 0 237
Itt egy par kedvencem a konyvembol - megy egy par trukk:

ZsuR Creative Commons License 2006.07.19 0 0 236
Koszi - nagyon remelem, hogy elobb vagy utobb sikerulnek, beleertve az anyag kikeverest is.

Az a jo benne, hogy mindent a nyomozsak+csovel csinalsz. Ha megy, akkor rengeteg viragot lehet kesziteni semmi ido alatt, es ha kiszaradt (az ize mint a habcsok) akkor dobozban idotlen idokig lehet tartani. Ha radjon a tortazas, megcsinalod a finom kremet, megkened a tortat vele - es rateszed a viragot, minimalis ido.

Ez az ahogy en szeretnem csinalni, es ha viragrol van szo, az indakat par perc alatt ra lehet tenni! Meg aztan csak nagyon egyszeru dekoralast szeretek - egyszeru, tiszta, elegans :))
Előzmény: krisssz (235)
krisssz Creative Commons License 2006.07.19 0 0 235
Vanessa! Kösz a receptet, lementettem:)

ZsuR! Lehet, hogy nem tökéletes, de nagyon ígéretesek ezek a virágok:) Én neki sem mernék fogni:) Azért ezt a meringue port be fogom szerezni, hogy legalább megpróbáljam. Írnál arról is, hogy egyáltalán nyomózsákkal hogy lehet ilyet csinálni?? Csak az van? Kézzel nem is lehet igazgatni?
Előzmény: Vanessa_ (233)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.19 0 0 234

Tegnap voltam megint a sutemeny dekoralo tanfolyamon - most vegre azzal az anyaggal dolgoztunk, amit szeretek.

A recept (egy adagbol rengeteg virag es level lesz!!!):
1/2 kg porcukor (olyan, amiben mas anyag nincs - ami megakadalyozza a csomosodast nem jo), lehetoleg parszor atszitalva, hogy ne legyen benne semmi mas
3 evokanal meringue por
5-6 evokanal viz

Robotgeppel - kezi mixerrel 7-10 percig kell lassu fordulaton keverni, amig elveszti a fenyet az anyag.

Jo 3-4 reszre osztani, es a szinezoanyagot belkeverni kezzel. Lehetoleg olyan legyen, ami nem higitja fel (Wilton-nak van krem szeru tomeny szinezoje).

Amire vigyazni kell, hogy ne hasznaljunk muanyag edenyt amit elozoleg mar hasznaltunk valami masra - uveg a legjobban ajanlott vagy rozsdamentes acel.
A dekoralo zsak szinten ne legyen zsiros kremmel hasznalt elotte - erdemes ujat venni ehhez es csak ezzel hasznalni

Az eredmeny - hat sokat kell meg gyakorolni. Masnap (ma este) elovettem a maradekot, es nem uritettem ki a zsakot - csak elkezdtem a viragokat, leveleket csinalni - hat az anyag a rozsanal, levelnel, alma viragnal lukas lett.
Amit elotte ujrakevertem (ibolya) az nem.
De hat ezert van a gyakorlas, hogy ezeket megtanuljuk (a sajat karunkon).



Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.18 0 0 233
Mjuka rutor med fläderkrem
Lagy negyszögek, bodzaviragszörpkremmel.

A tesztahoz valok:
 0,5dl tej, 1dl bodzaszörp, 4 tojas, 2,5dl cukor, /kristaly/ 3,5dl finomliszt, 2,5tk sutöpor

A kremhez valok:
5dkg vaj, 1,5dl bodzaszörp, egy tk friss citromle, es egy mokkaskanal reszelt citromhej, 3-ek kristalycukor, 1ek liszt. /itt nagyon edesek a bodzavirag koncentratumok, ezert ha a szörp nem eleg edes, akkor a krembe a cukrot lehet kicsit növelni adagilag./

Elkeszites:
Melegitsd fel a sutöt 175C-fokra. Vajazz ki egy kb 20X30-as nagysagu tepsit, es tegyel az aljara sutöpapirt. Az oldalat ne vajazd, mert az csak a sutes utan lehuzza a tesztat, amig hul. Keverd el a tesztahoz valo szörpöt az egesz tojasokkal, meg a cukorral jo habosra. Add hozza a tejet, es a sutöporral elkevert lisztet is.Keverd egynemu masszava. Nem kell megijedni, kicsit folyos. Öntsd a tepsibe, es susd kb 35 percet. Azert a tuproba nem art ennek sem, de nekem percre ennyi idö alatt kesz lett. Hagyd a tepsiben kihulni, közben keszitsd el a kremet.
A krem elkeszitese:
A vajat hagyd jol meglagyulni. / en csaltam, es a mikro olvaszto fokozatan segitettem neki/ A tojassargajat a cukorral keverd nagyon habosra, majd add hozza a szörpöt, es a lisztet is. Ezt a masszat, göz fölött fözd jo surure. Ugy felidöben add hozza gyors keveres mellett a citrom levet is, es a legvegen, amikor mar suru a krem, a hejat is tedd bele. Hagyd kihulni, es miközben ez hul /en betettem az edenyt a mosogatoba, hideg vizzel segitve neki/ keverd jo habosra a vajat. A hulö kremet erdemes gyakran atkeverni, mert egyreszt gyorsabban hul, masreszt nem börösödik ugy be. Amikor teljesen kihult, akkor keverd a vajhoz, es jol keverd ki öket egyutt is. Addigra kb a teszta is kihul. Vagd lapjaban felbe, es töltsd meg a kremmel/ ha addigra nem kostolgattad el:D/ Tedd hutöbe ugy egy orara, aztan a szokott modon szeleteld. A tetejere szor´j vanilias porcukrot.
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.17 0 0 232
Bodzavirågszörp kell hozzå:) Holnap beirom:)
Előzmény: krisssz (231)
krisssz Creative Commons License 2006.07.17 0 0 231
Sajnos már nincs bodzavirág, csak szörp, de azért írd le lécci a receptet:)
Előzmény: Vanessa_ (230)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.17 0 0 230
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.17 0 0 229
Valami csodåt sutöttem: Lågy negyszögek, bodzaviråg kremmel:) A tesztåjåban is van bodzaszörp, es hihetetlenul illatos-zamatos az egesz.
krisssz Creative Commons License 2006.07.17 0 0 228
Hozzávalók 16 szeletes tortához:

125 g puha vaj
125 g cukor
3 tojás
1/2 kisüveg rumaroma (szeritem egyszerűen 1 tk. rum:))
200 g liszt
1/2 cs. sütőpor
2 evőkanál tej
1 evőkanál kakaópor
1 doboz ananászbefőtt

Krémhez:

50g cukor
300 ml tej
1 cs. vaníliás pudingpor
125 ml. kókuszlikőr
150 g puha vaj
150 g bevonó csoki

Elkészítés: (itt azt írom, ahogy én csinálnám, mert szerintem nem pontos úgy, ahogy a receptben le van írva, rádadásul sokkal jobb, ha a tojásfehérje külön habbá van verve, a recept meg ezt nem írja.)
Szóval a vajat (vagy akár Rámát) habosra keverjük a cukorral, egyenként bele a tojássárgáját és a rumot. A lisztet összekeverjük a sütőporral, a fehérjéből kemény habot verünk. Innentől már nem a robotgépet használjuk, hanem kézi habverőt vagy egyszerűen egy fakanalat. Előbb óvatosan a habot keverjük bele, majd a lisztet. Egy 26 cm-es tortaforma aljára sütőpapírt teszünk, a massza felét bele, majd a másik feléhez hozzákeverjük a kakaót, és a fehér massza tetejére simítjuk. A jól lecsepegtetett és apró kockára vágott ananászt a tetejére szórjuk, majd 175°-on kb. 40 percig sütjük.
Ha kihűlt körétesszük a tortakarikát és következő krémet kenjük rá:
Vaníliás pudingot 3 dl tejjel elkészítjük a cukorral és a likőrrel. Vajat habosra keverjük. NAgyon fontos, hogy a puding és a vaj egyforma hőfokú legyen, mikor összekeverjük. A vajhoz kanalanként adjuk hozzá a pudingot. Kb. 2 órát hűtjük.
A főzőcsokit vízfürdőben felolvasztjuk, majd ha már nem forró, a krémre öntjük, elsimítjuk és hagyjuk a hűtőben megdermedni.
Előzmény: úrnő (227)
úrnő Creative Commons License 2006.07.16 0 0 227

Szerintem nemcsak én örülnék a receptnek! A fantáziám szerint szeretek sütni is, olyan "gondolomformán" sütöttem volna meg ezt a tortát is, de ha leírod, akkor biztosan jobban fog sikerülni!

Előzmény: krisssz (226)
krisssz Creative Commons License 2006.07.16 0 0 226
Hali! A tészta felét, amikor még nincs benne a kakaópor, bele egy tortaformába, majd a másik felébe a kakaót, és ezt a világos tetejére simítani. Ennek a tetejére kell szórni az apróra vágott ananászt és úgy megsütni.
A krémben csak a vaj, puding és a likör van. Szólj, ha szeretnéd, hogy teljesen írjam le a receptet:)
Előzmény: úrnő (225)
úrnő Creative Commons License 2006.07.16 0 0 225

Helló!

 

Ezen az oldalon láttam Pina Colada tortát is. Nem tudok németül, elmondanád nekem, hogy az ananászdarabokat a tésztába szórják vagy a krémbe keverik?

 

Köszönöm!

 

Ps: Érdeklődve nézegetem a topicot, nagyon tetszik a svéd húsvéti koszorú, valamikor, amikor már nem lesz ilyen vad meleg, ki is fogom próbálni!

Előzmény: krisssz (222)
krisssz Creative Commons License 2006.07.16 0 0 224
Ha megnézted az oldalt, láthatod, hogy be tudod állítani, hogy hány szeletes tortát akarsz, és aszerint átszámolja receptet. Én 8 tojásból sütöttem ( már nemtom hány szeletesnél 8,25 tojást írt:))) , szóval abból lett a 8 tojás), és 28 cm-es formában sütöttem. A szalaghoz 20 dkg csokit olvasztottam fel, féltem, hogy kevés lesz, és belekevertem egy kis Rámát még. kb. 5 dkg-ot.
Előzmény: csilla597 (223)
csilla597 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 223
Köszi szépen! Megkérdezhetem, h hány centis formában sütötted, és hogy hány deka csokit olvasztottál a szalaghoz? Naggyon köszi!!! :)
Előzmény: krisssz (222)
krisssz Creative Commons License 2006.07.16 0 0 222
Ezt a receptet használtam. Ha nem érted, szólj, lefordítom:)
Előzmény: csilla597 (220)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.07.15 0 0 221
atttyám, itt a konyhaasztalon GOMBAmódra szaporodnak a jobbnál jobb kis topikok. így tovább, lányok-fiúk!
csilla597 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 220

Szia!

Csodaszép a tortád! Leírnád a receptjét? Ezt meg kell sütnöm!!! :))

Előzmény: krisssz (208)
krisssz Creative Commons License 2006.07.12 0 0 219
Igen. egy csomag marcipánt kinyújtottam, amilyen vékonyra tudtam, kivágtam belőle egy kört, ezt lett a szoknyája, a maradékból a ruha felseje, öv meg a rózsák. Egy marcipánnal nem lehet teljesen beborítani, az alja rész csak tejszínhab.
Előzmény: Gladiolusz (218)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.07.12 0 0 218
És a charlotte-ot beborítottad marcipánnal? Arra nem jöttem még rá, hogy a baba ruhájának dereka is marcipán netán? :)
Előzmény: krisssz (217)
krisssz Creative Commons License 2006.07.12 0 0 217
Gladiolusz! Kösz:))

Vanessa! Teljesen igazad van, és így még a Barbi lábát is ki kellett szedni:) Viszont charlottat csináltam és ekkora volt a tál. Fogjuk rá, hogy ül a baba:)
Előzmény: Gladiolusz (216)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.07.12 0 0 216
Krissz!

Nagyon ügyes vagy! Mind a kettő klasszul néz ki! Gondolom volt nagy meglepetés az ünnepelteknél :)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.12 0 0 215

Szerintem nagyon szep lett:) Gratulålok:)Egyetlen tanåcs mehet? Kicsit talån a baba felsötestenek a meretet szemelött tartva, magasabbnak kellene lenni a tortånak. Persze, ez nem szentirås.)) Es semmikeppen sem akart kritika lenni:))

 

Szoval:

 

GRATULÅLOK:)))

Előzmény: krisssz (214)
krisssz Creative Commons License 2006.07.11 0 0 214
Hát csak én sütök tortát?? A mai kreáció Lilikém névnapjára:)
ZsuR Creative Commons License 2006.07.11 0 0 213
Nagyon sikertelen volt a tegnap esti tandolyam. . . alig varom, hogy legyen idom itthon "jatszani" vele, majd teszek fel rola kepeket.
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.10 0 0 212
Vagyogatok en... csak szunidö van:) igy kevesebbet jutok gephez:)
Előzmény: krisssz (211)
krisssz Creative Commons License 2006.07.10 0 0 211
Kösz:) Végre valaki, már keseregtem, hogy mi lesz a további ötletekkel:)
Előzmény: Vanessa_ (210)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.07.10 0 0 210
Krisssz:) ez nagyon szep lett:) Gratulålok:)
Előzmény: krisssz (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!