Keresés

Részletes keresés

Bugi néni Creative Commons License 2007.11.04 0 0 28868

Ma reggel 8-kor megszületett Elsőcsoda "kicsi"lánya, 3850 gr és 57 cm.

 

Sok szeretettel gratulálok nekik!!

GoldenEye Creative Commons License 2007.11.03 0 0 28867
Milyen nagyfiú már!!!! :)))

Mesélj magatokról!
Előzmény: Callina (28865)
MAYa Creative Commons License 2007.11.02 0 0 28866
Kis túlzással pont szemben lakunk ezzel a "létesítménnyel", de még nem voltunk. Megnézzük akkor majd, A...-n olyan aranyosan látszik a lelkesültség.:-)
Előzmény: Callina (28865)
Callina Creative Commons License 2007.11.02 0 0 28865
Programajánló fiús mamáknak. M7-es bevezető mellett, kb. ahol régen az Osztyapenkó szobor volt, harckocsik, tankok, sokra fel lehet mászni. A...-t leszedni is alig lehetett.





Passio Gyümi Creative Commons License 2007.10.28 0 0 28864
OFF
pipacsvirág, írtam neked az itt megadott mailre. nem tudom mennyire gyakran nézed, csak azért szólok itt is
ON
anyabanya Creative Commons License 2007.10.27 0 0 28863
én is mutatok egy okos lányt...:)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.26 0 0 28862

:-)

Ajnát egyre nehezebb fényképezni, mert ő meg mindig bepózol.:-)

 

KÖszi, mi igényeljük, vagyis a férjem, mivel nekem nincs ennyi adóm. Nekünk nagyon kell most ez a pénz, egyből megy is a bébiszitternek...

Előzmény: MAYa (28861)
MAYa Creative Commons License 2007.10.25 0 0 28861
Köszi neked is! Igen, mi is mindig rácsodálkozunk mostanában, hogy ő már egy igazi nagylány. És amúgy épp annyira komoly, mint a képeken, tulajdonképpen ez a legjellemzőbb rá, bár itt most konkrétan azért vág ilyen arcot, mert feszélyezi, ha fényképezik.:-)

Láttam, hogy a másik topicban kérdeztél a családi adókedvezményről és meg szerettelek volna erősíteni, hogy három gyerekre tényleg jár, attól a hónaptól, amikor a harmadik gyerek - baba:-) - a 91. terhességi napot betölti. A három gyerek után havi 12 ezer forint. Én egyébként még nem kértem, majd 2008-tól kérem havi elszámolásban, a 2007-re járó összeget pedig egy összegben igénylem vissza az adóból. De ennek elsősorban az az oka, hogy csúnya anyagias dög vagyok és egyelőre nem kötöttem a munkahelyem orrára a terhességemet.:-)
Előzmény: kicsinap (28860)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.25 0 0 28860
Tényleg gyönyörű!! És annyira, de annyira nagylány már!
Előzmény: MAYa (28854)
MAYa Creative Commons License 2007.10.25 0 0 28859
Köszi mindenkinek!

Bugi néni, az idén direkt hangsúlyoztam, hogy a hajára figyeljenek.:-) Mondjuk soha életében nem hordta még úgy, mint az alsó két képen. Copf, két copf, kibontva... ennyit enged.
Előzmény: Bugi néni (28858)
Bugi néni Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28858

Milyen szép nagylány!

Látom, az idén megcsinálták a haját is ;o)) Tavaly ugye azt nehezményezted, hogy kibontották, nem?

Előzmény: MAYa (28854)
Callina Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28857
Hű, de szép!
Előzmény: MAYa (28854)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28856
hát csak gratulálni tudok, gyönyörű nagylány!!!
Előzmény: MAYa (28854)
Csillagzafir Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28855

Szia!

 Igen, sajnos felmerült a galaktozémia.Állítólag nagyon ritka betegség:(

De még reménykedem.

Bár még mindíg nem jeleztek vissza hogy milyen lett a kontroll vérvizsgálat.

Az első vizsgálat kimutatta.

Remélem csak amiatt volt rossz az érték, hogy iszonyú alacsony volt a vércukra az első két nap, és kapott rá valamit.

Csak már jó lenne biztosat tudni.

 

Peg Perego A3-at vettem használtan, de gyönyörű állapotban van.

Meg vettem bele egy textilmózest.

8 kiló, gyönyörű fekete:D (meg szürke).

Fél kézzel is tökéletesen irányítható, így a nagylányomat is kordában tudom tartani:P

Dóra imádja a kistestvérét:)Állandóan rajta lógna, mesél neki, meg énekel.

Mondtam is hogy Ákos egy dolgot már biztosan megismert a világból (mert csak azt látja:D)a nővérét.

 

Réka gyönyörű:)

Jobbulást nektek.

 

Hát sz öszüléssel kapcsolatban csak annyit, hogy sokszor úgy tűnik nem elég ha az ember mindent megpróbál megtenni...

A nagylány tegnap este több mint 2 órát sírt, hogy ő nem alszik egyedül, este 11 volt mire ki tudta húzni belőle a férjem, hogy anyukája horrorfilmet nézett, pedig ő szólt hogy fél tőle és kapcsolják ki, de ők(ő meg a pasija) azt mondták hogy megnézik...

Ebben csak azt nem értem hogy mi a fenéért pont akkor kell horrorfilmet nézni amikor havonta kb 3 nap ott vannak a gyerekek...

A fiúk meg perfektül megtanulnak undorítóan beszélni, mert ott mindenki úgy beszél, meg velük is úgy beszélnek.(a legutóbbi kedves beszólás a nagyfiúnak:köcsöggyerek)

Már nem tudom mit csináljak...

De az idegeimet egy halvány ősz hajszál tartja csak össze...

 

No de nem is panaszkodok tovább, megyek a dolgomra....

 

Előzmény: MAYa (28832)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28854
Nem olyan vészes ám a helyzet, csak jólesik sajnáltatni egy picit magunkat.:-)

És mit nekünk betegség, amikor elfogultság nélkül;-) állíthatom, hogy gyönyörű a kislányunk.:-) (Eltekintve persze az ovis fotó beállítottságától és a képminőségtől, mert csak kapkodva lefotóztam a képeket. Most kaptam meg őket, amikor beszaladtunk Bencéért.)

Előzmény: llb (28850)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28853
sógornőmék is ezzel védekeztek miután megszületett a kisfiuk, most már egy 1 éves kislány is szaladgál a 2,5 éves kisfiú mellett :))
Előzmény: kicsinap (28847)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28852
tényleg nagyon szuper ez a vitamin, nálunk nagyon bejött!
remélem tudsz majd pihengetni! vigyázzál magatokra!
Előzmény: kicsinap (28851)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28851

Ja, én is néztem, hogy az van rajta, de apu ezt mondta, szóval ezt kapja Ajna.

Ő is rendesen elkapta a kórságot Árontól, pénteken nagyon befulladt, kellett vennünk hidegpárásítót, hoyg legyen némi alvás. Ezért kezdtük el a vitamint, nehogy nekem beteg legyen itt mindig valaki, mert akkor a délutáni pihenésemnek lőttek, amit most nagyon nehezen viselnék.

Előzmény: llb (28849)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28850
háát, Maya :((((
jobbulást a kisBencének is !!!!!
Előzmény: MAYa (28848)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28849
kicsinap, lehet már adni akkor 2,5-3 éves gyerekeknek is?
mert én Lilinek nem mertem eddig adni ugyanis a dobozán a '4 éves kortól' szerepel...
de gondolom apukád csak tudja már :)
lehet veszek neki is :)
Előzmény: kicsinap (28847)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28848
De jó, nagyon jól hangzik! Remélem, nálunk is hasonló lesz az eredmény, ha végre eljutunk a műtétig.

Viszont amit Bencéről írtam, azt úgy hívják, hogy az elkiabálás klasszikus esete: délben telefonáltak a bölcsiből, hogy hányt és hozzam el. Azóta már hasmenése is van...
Előzmény: llb (28844)
kicsinap Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28847

Köszönöm a gratulákat! A drukkok nagyon rámférnek, úgy néz ki, hoyg egyelőre napi 2 órára felveszünk szittert, ma találkoztam vele, nagyon aranyos, kdeves, és a gyerekeknek is tetszett.

 

Henn!

Patentex oval a neve a cuccnak, amit használtunk, emelett a naptármódszert is, a kritikus napokat kihagytuk. Tehát az biztos, hoyg nem akkor fogant.:-) Ez most már mindegy, de egy biztos, ha megszületik a baba, akkor valami mást kell kitalálni, mert azért negyediket már nem vállalnék be.

Mióta együtt vagyunk a férjemmel (6,5 éve) ezt használtuk, nem volt semmi gond.

Amúgy amit írtál megértem. Nekem is egyrészt megkönyebbülés, hogy helyettünk el lett döntve a kérdés, ugyanakkor azt hiszem megérted, hogy a terhesség miatt meg vagyok ijedve rendesen, és akkor a későbbiekre még nagyon nem is gondolok, hiszen hiába lesz ovis Ajna pont a legnehezebb első három hónapban szünet lesz, és ő is itthon lesz.

 

Maya!

Ajna is ezt a tablettát szedi apu javaslatára, hát határozottan sokkal jobban eszik azóta.

 

Kicsinap

elsőcsoda Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28846
gratulálok!
Előzmény: kicsinap (28825)
GoldenEye Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28845

MAYa kedves. Én örülnék, ha fárasztanál Bence és Réka kajájával. :) De tényleg, hátha tudok segíteni, ötletet adni. Persze lehet, hogy sokat képzelek magamról. :) Meg nyilván a BGYKs dietetikust sem tudom überelni :) De akkor is . :) Emailben is. :)

kicsinap - nagy gratula! :D

Előzmény: MAYa (28836)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28844
jaj istenem, akkor Rékának is gyógypuszik!!!!

amugy Lili is állandóan beteg volt már július vége óta, na meg egész tavasszal.
kezdődött tüdőgyulladással, majd krónikus hörghurut, amitől asztmás tüneteket produkált stb. hányásig fajuló állandó köhécselés és még sorolhatnám.
szóval nem láttam a végét a betegeskedéseknek... és akkor kaptunk beutalót fül orr gégére, aholis megvizsgálta a doki és közölte hogy krónikus arcüreggyulladása is van Lilinek, határozat: orrmandulakivét.(én már ugy voltam hogy mindegy mit csinálnak, csak valahogy fojtsuk el ezt az állandó betegeskedést...) ekkor is köhécselt meg folydogált az orra, de megcsinálta neki a doki másnap a műtétet, mert vérképe jó lett, lázas nem volt az elmúlt hónapban és közöltem a dokival hogy ennél jobban nem lesz a gyerek csak rosszabbul...(és későbbre csak 3-4 hét múlva lett volna időpont..)
és nagyon nagy volt az orrmandula, és hólyagos....
aztán műtét után még jó 1,5 hétig köhécselt szinte ugyanugy mint addig, de láss csodát 2 hét múlva el kezdett folyni az orra, jött a váladék ami még pangott benne, és már nem igen van éjszakai köhögés sem, most már csak ébredéskor köhécsel, de az is inkább hurutos mert még szakadozik fel a lerakódott cucc...szóval most már látom a fényt az alagút végén :)
Előzmény: MAYa (28843)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28843
Nálunk is ez volt és Bencével még most is így van, persze neki könnyű, ő szinte sose beteg - kopp-kopp-kopp -, de hiába csak Rékát viszem dokihoz, őt is mindig meg kell vizsgálni, mert ragaszkodik hozzá.:-) És tök boldog, ha végre nemcsak Réka kap gyógyszert.:-)

Réka viszont nagyon megroggyant e tekintetben az utóbbi időben, egyszerűen besokalt. Sokáig ő volt a mintabeteg, a vizsgálatokkor is csinált mindent, mint a kisangyal, lenyelte, amit beadtak neki, de most valahogy elege van. Sokszor sír, ha vizsgálják, vagy legalábbis a határon van. És az asztmás rohamokat is egyre rosszabbul tűri - múlt héten volt neki egy hónapon belül a harmadik -, kicsiként meg sem kottyant neki, most meg annyira meg van ijedve. Nagyon sajnálom szegényt.:-(

Itthon van most velem, mert - gondolom szövődményként - begyulladt a füle, amikor már éppen úgy tűnt, meggyógyult. Jövő héten meg őszi szünet van az ovijukban, akkor Bencét sem viszem és lemegyünk egy hétre anyuékhoz. Már nagyon várom.:-)
Előzmény: llb (28841)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28842
hüha, jobbulást neked!!!!!
(amugy most nagyon sok helyről hallom a megfázást, Norci azért is nem megy a héten oviba mert valami brutál köhögős-taknyolós betegség ütötte fel a fejét a gyerekek közt...)
Előzmény: MAYa (28840)
llb Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28841
igen, túl vagyunk :) a héten még itthon tartom őket (mármint mamáznak vidéken :)) és hétfőtől ovi/bölcsi.
nálunk nincs gond a tabletta rágcsálással, de az én gyerekeim nagyon mazok ilyen téren, bármit bekapnak/lenyelnek/szopogatnak stb. és szeretnek orvoshoz járni, jól érzik magukat a kórházban és egy hang nélkül ülnek a vérvételen is...:-O
Előzmény: MAYa (28839)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28840
Hát, most éppen nem túl jól, de nem a terhesség miatt. Megfáztam, fáj a torkom, köhögök-tüsszögök non-stop, erre tegnap még hasmenésem is lett. Picit aggódom is a baba miatt, mert annyira elcsöndesedett az utóbbi napokban. Egyébként holnap töltöm a 17 hetet, szóval a nemét még nem tudjuk, talán a genetikai ultrahangon kiderült, de az még jó messze van, legalább két hét.
Előzmény: llb (28838)
MAYa Creative Commons License 2007.10.24 0 0 28839
Akkor most már mindkét gyerkőc túlvan a mandulaműtéten? De jó nektek.:-) Rékának is szinte tuti az orrmandula-kivétel, csak állandóan beteg és még az előzetes vizsgálatokig sem jutunk...

Réka amúgy utálja ennek a tablettának az ízét - ugye elvileg rágótabletta és szépen lassan el kellene rágcsálni -, nálatok ezzel nem volt gond?
Előzmény: llb (28837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!