Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645098

Első évekről beszélünk, ez a red bull második éve is jobb 50 ponttal mint a hondáé. szóval nem tudom mit rugozol itt, ráadásul év közben még tudnak motort is fejleszteni tavaly ez nem volt elmondható red bull-ról és úgy tudtak másodikok lenni. :)

 

Istenem te. :) Kapj be egy negrot inkább! ;)

Előzmény: RyanHunterRay1 (645096)
appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645097

Segítek egy kicsit. Gyere elemezzünk mondatot. :)

 

"És azért nem csak a megbÍzhatósággal vannak gondok a Hondánál hanem már a fogyasztással ami már a verseny első negyedében problémát okozott---> Alonso rinyálása a mérnőkével."

 

olvasd el mégegszer amit leírtam és nézd meg te mit írtál le. :) Köszönő viszonyban nincs a kettő egymáshoz.

 

"A fogyasztás az nem a megbízhatósághoz köthető te?? "

 

A másik probléma meg az hogy z irományom többi részére meg nem is reagáltál hanem blőd módón kiemeltél valamit amit nem így úgy irtam le, ahogy te szeretnéd feltüntetni azt. :)Sebaj már mindenki megszokta hogy mikor válszolnod kéne a tényekre akkor csak valami baromsággal tudsz előrukkolni. :) De ezért szeretünk itt téged. :)

Előzmény: RyanHunterRay1 (645095)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645096

2 pontot használtak fel, hatalma erősítés lehetett ez bazdki. :D 

 

Arról nem beszélve hogy a mekinek nincs ki információkat adjon, hisz csak ők használnak hondát. 

 

A red bull tavalyi szintje meg hogy jött ide neked?:D  IDén nézd meg mennyire visszaestek, annyit írtam hogy ez égőbb.  

 

Mellesleg a meki nem is nyert ám mostanság vbket, ellenben a bullal. 

 

Fejlődés meg van, csak nem megbízhatóság terén, vagy csak fellángolások. Ezen fognak javítani nyugodj meg, csak te állandóan a mekivel jössz, az nem gáz hogy ricsi meg kvijat a 9-12. helyeken bohóckodnak egy nem rég VB csapatban, 2. leggazdagbbként? :D

RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645095

Fantasztikusan elbeszélgettél itt nekem a semmiről. :D 

 

A fogyasztás az nem a megbízhatósághoz köthető te ?? :D Ha egy csapat azért nem tud befejezni egy futamot mert kifolyik a benya az is megbízhatatlanságra utal, ha más meg röhögve teljesíti. Na a többire inkább nem is reagálok mert eléggé szar duma. 

Előzmény: appache10 (645091)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645094

Ja, csak azzal a Merci sem megy sokra, ha közben meg kinyírják az F1-et. 

Előzmény: appache10 (645093)
appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645093

Ha nem egyezik bele a Merci akkor jövőre sem lesz másképp az idei képlett. Sima merci vb cím lesz az is, szóval most bebiztosíthatja maga számára a jövőt a német alakulat és nem kell legyen senkire sem tekinttel, Meki meg a REd-bull érzi a vesztét mivel nem tudnának még a télen sem anynit fejlődni hogy újra toppon legyenek.

 

Szóval kemény időszak elén nézünk még az f1 berkein belül.

Előzmény: Törölt nick (645092)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645092

A RBR és a Meki megkezdte a felzárkózó lépéseket, mivel más nem maradt, így a tárgyalóasztalnál:

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/119406

appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645091

"az idei red bull szarabb mint a tavalyi volt, a honda meg fokozatosan fejlődött már ami a lemaradást illeti"

 

Maradjunk az első éves teljesítményeknél mivel ez a honda első éve az új korszakban ráadásul egy oylan év ahol év közben lehet motort fejleszteni. Még így sem tudtak futamon előre lépni. Tavaly 7 futam után nem 4 ponttal áltt a Red-Bull a táblázaton és az év végére 405 ponttal a másodikok voltak a konstruktöri listán. (3 győzelmük is volt abban az évben) Szerinted ezt idén megoldja a Mclaren-Honda úgy hogy nincs fejlesztési tilalom?

 

De azért az idei szar Red-Bull is 50 pontott ver a Mclarenre szóval eddig közelében sincsenek, ha szeretnéd az idei évet is kicsit ecsetelni.

 

És azért nem csak a megbÍzhatósággal vannak gondok a Hondánál hanem már a fogyasztással ami már a verseny első negyedében problémát okozott---> Alonso rinyálása a mérnőkével.

 

"az nem számít neked hogy egy év lemaradás az baszott sok? :D Tavaly a merci motorral sem volt sokkal előrébb a meki...."

 

Idén lehet fejleszteni zsetonok álltal majd meglátjuk hova jutnak az év végére de kizártnak tartom hogy akár a tavalyi mclaren szintjét is megüssék.

 

Ha tavaly a Meki azzal a bivaly erős motorral is 5 tudott lenni 181 ponttal a Merci, Red-Bull, Williams, Ferka négyes mögött akkor miből gondolod azt hogy képesek lesznek ezzel a halovány Hondával is valami maradandót alkotni. Igaz fognak tudni negatív értelemben. :)

 

A lila ködöt néha elfújhatnád magad körül mert a real world azon túl van. ;)

 

Folytassuk a vitát? xD

Előzmény: RyanHunterRay1 (645082)
jedi1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645090

Szeretik elfelejteni, hogy a tavalyi RB győzelmek mind az ölükbe hullós kategória volt. Idén ilyen nem volt, már azért sem mert ha akadna lepattanó, azt valamelyik Ferraris szedné össze.

Előzmény: Inner Circle (645085)
Helter Skelter Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645089

Ez csak egy hullámvölgy a meki miatt, talán javulni fognak, ha nem is idén, de a köv. 2-3 évben.

Kérdés mennyi van még Aloban? Sokáig ezt a rollert nem fogja lájkolni, és ez valahol teljesen érthető is.

Előzmény: Mágika__ (645064)
Helter Skelter Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645088

Na ja. És ha nem jön közbe valami radikális szabályváltoztatás, akkor valszeg az ő csapataik fogják meghatározni a közeljövőt az F1-ben...

Előzmény: Törölt nick (645057)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645087

http://gp-live.hu/f1-hirek/a-ferrari-csapatfonoke-szerint-a-konstruktori-bajnoki-cim-ertekesebb-a-versenyzoinel/

 

ez érdekes. akkor 99 után ezért volt fieszta. :D  csak azt nem vágom hogy ebből mikor lesz vmi? 2 merci az élen ha íy nézem, rajkó meg le van maradva mint a borravaló. sztem innentől már csak ezt fogják nyomatni, évvégén meg kiteszik a szűrét. 

RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645086

Jó mondjuk tavaly a merci itt fék problémákkal küszküdött, azért max reménykedtünk csak hogy megint kijön ez náluk, de ez olyan mintha a mekitől annak idején mindig elvártuk volna a 90es évek végén 2000es évek elején hogy bedőljön minden futamon a kuplung, vagy a  motor megfőjön, azért erre nyilván nem sok esély van. Az meg hogy  a merci előrelépett az egy dolog, de a red bull mitől lépett hátra 3at? :D 

Előzmény: Inner Circle (645085)
Inner Circle Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645085

Te ezt írtad: "Miután a barral összeálltak az a motor jó volt. V10 érában is, v8asnál is." Ebből amit nem cáfolok, azt nem cáfoltam, ennyi az egész :) A Honda V8-ról alább írtam Candle-nek.

 

A Red Bull égése a tavalyi Ricciardo-győzelem után (idén pontot sem szerzett) sokaknak szemet szúrt... Ennyit arról, hogy a Mercedes tavaly már olyan jó volt, hogy nem is tudna továbbfejlődni, bezzeg a többiek majd utolérik...

Előzmény: RyanHunterRay1 (645084)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645084

No de aranyosan kihagyod a 2006os évet, amikor a második felében az évnek a honda hozta a legtöbb pontot.  2005 meg egy simply fos év volt. Arra nem is emlékszem már. :D

 

Azt kell látni hogy a honda kiakart próbálni vmi újat ami még nem siker, és még ők sem értik, de bőven van még idejük. Talán ez az év is rámehet, de látok bennük annyi erőt hogy évvégére felerősödjenek. 

 

Ezzel szemben senki nem beszél arról hogy egy 2 éve bajnok, tavaly 2. helyezett csapat hogy nem képes még csak 3 pontot sem gyűjteni 2 kocsival kanadában? :D Hogy bírnak rendre olyan szarok lenni hogy arról kell beszélni hogy a rönó ismét kiakar szállni? Sokkal nagyobb égés van náluk....ennyit tudnak Newey nélkül?

Inner Circle Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645083

Ez nem teljesen igaz, egyhétvégés V10-ben valóban király lett a BAR-Honda 2004-re, a kéthétvégésben (2005) viszont úgy lebőgtek, hogy ahhoz képest a mostani Hondás évkezdés jobb, bármilyen hihetetlenül is hangzik. Akkor az első pontokat Button a 10. futamon szerezte, úgy hogy közben egyről utólag zárták ki, kettőről már előre és a híres "hat hülye körözgetésén" el sem indultak. Ennél még a vernyogva-sikítva röhögős 2007-es évük is jobb volt, a 8. futamon egy 8. hellyel. Ehhez képest most már a hatodik futamon összejött egy nyolcadik hely. Persze ez még mindig gyengébb kezdés, mint a szintén legendás 2008-as év, amikor Buttonnak már a negyedik futamon összejött egy hatodik hely, sőt, Barrichellót pontszerző helyről zárták ki a szezonnyitón.

Annak idején a Honda távozásánál lezártam a "Honda balfasz történelme" című F1-es blogsorozatot, most meg sportszerűtlen lenne folytatni. Pedig tényleg nem hittem, hogy van lejjebb. De amint látni, végülis 2005-höz és 2007-hez képest jobban kezdtek :-)

Nem is tartom kizártnak, hogy év végére a 2007-es eredményt akár meg is javítják, akkor a Honda összvissz 6 pontot hozott össze, ez a mostani pontrendszerben kb. 15-nek felel meg. Sőt, ha a McLaren konstruktőri pontjait is hozzáadjuk, akkor még mindig 15-ön állunk (Spygate...), e kettő átlaga meg csak 7,5! Ennek több mint a fele már megvan, elvtársak, és hol van még az idény vége!... :D szóval mindenhol van siker, csak PR kérdése az egész: a csapat időarányosan jobban áll, mint abban az évben, amikor Alonso csak két ponttal maradt le a VB-címről. Ebből kiindulva akár a WDC-re is nagyon jó esélyeink vannak, elvtársak! :D

Előzmény: RyanHunterRay1 (645082)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645082

az idei red bull szarabb mint a tavalyi volt, a honda meg fokozatosan fejlődött már ami a lemaradást illeti, megbízhatóságban vannak elmaradva, de olyan nincs hogy egy motor sose bírja ki, pláne hogy még van 7 módosító pontjuk is.....

 

a hondával meg alapjában véve nem volt gond, a 2007es 2008 autójuk is inkább aeroban volt szar. Miután a barral összeálltak az a motor jó volt. V10 érában is, v8asnál is ha nem is volt a legerősebb de nem azon múlt. Szóval a te picsogásod ebben az ügyben továbbbra is a hülyeségen és a leíráson alapszik, az nem számít neked hogy egy év lemaradás az baszott sok? :D Tavaly a merci motorral sem volt sokkal előrébb a meki....

Előzmény: appache10 (645077)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645081

Szerintem van különbség aközött, h nem szereti azt, ami jelenleg az F1, meg aközött, h ettől még azért meg tudja oldani. Nem láttam teljesítménybeli visszaesést nála az elmúlt 3 évben (előbb-utóbb persze lesz, ő sem lesz már fiatalabb, de azt hiszem, h a jelenlegi szabályok és autók spéci most az idősebb pilóták kezére is játszanak, nem lepődnék meg, ha sokan 40 évesen is itt tolnák majd). Ettől még nyavalyog, mert ő is (csakúgy mint az összes többi), sebességmániás és nyomni akarja úgy, ahogy a csövön kifér. Max. a fiatalabbaknak annyi előnyük lesz, h ők már nem is ismernek mást, és nem tudják mihez hasonlítani.

Előzmény: Mágika__ (645064)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645080

Ugyan már, ez feltételezné azt, h jobban átgondolták annál, minth "kiesett mindkét Meki a végéről, hát ez nem több, mint 5 pont" :)

 

Egyébként meg ezt nem lehet így kijelenteni, mivel Alo aszonta, h majd később spórol. Mit tudod te, lehet h eredményesen vissza tudta volna hozni az elején elhasznált üzemanyagot ;)

Előzmény: Törölt nick (645034)
Inner Circle Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645079

Jogos, benéztem :D

Előzmény: madbalee (645075)
Inner Circle Creative Commons License 2015.06.10 0 2 645078

"Elég vicces hogy 20 kör után már figyelni kell a fogyasztásra....a többi csapatnál meg max az utolsó 10 körben szólnak"

 

Nincs ellentmondás, 20 kör után már a Honda is az utolsó 10 körön belül van.

Előzmény: RyanHunterRay1 (645074)
appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645077

Az hogy talál e valamit a Honda amivel jobbak lesznek. Nah ez az amiben én nem bízom. :D Anno is leléptek az F1-ből mikor még nem volt ilyen bonyolult a technika,mert nem tudtak megbirkózni vele, akkor miért most tudnának mikor milliószor összetettebb az egész F1-es kocsik felépítése.

 

Te túlom túl optimistán látod ezt a dolgot, de sajtóm nem véletlenül kritizálja őket mivel tavaly még a Red-Bull is képes volt előre lépni az év során a téli tesztekhez képest, a Hondánál meg folyton megbízhatósági problémák vannak és még a tempo is egyre szarabb versenyeken, nó meg már a fogyasztással is gondok vannak. Tavaly a ferkának negyed ennyi gondja volt és idénre arra voltak képesek hogy másodikok legyenek kb, akkor jövőre hova várod a Mclaren hondát? Én az idei red bull szintjére kb.

Előzmény: RyanHunterRay1 (645074)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645076

http://formula.hu/f1/2015/06/10/az-uj-mclaren-orr-megbukott-a-toresteszten

 

gondolom még megpróbálják vagy 10szer....

 

 

madbalee Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645075

Az nem 1984, hanem az Allatfarm:) Az iro mondjuk ugyanaz.

Előzmény: Inner Circle (645056)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645074

szted ezt mondaná egy merciben is, vagy ebben a ferrariban? Mondom, a kocsi az oka, és addig lesz ez még vmit nem talál a honda. Elég vicces hogy 20 kör után már figyelni kell a fogyasztásra....a többi csapatnál meg max az utolsó 10 körben szólnak hogy motorfékkel is próbálják a kanyart. 

Előzmény: Mágika__ (645073)
Mágika__ Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645073

A mostani F1. Szerinted miért siratott a rádióban? Miért mondta azt hogy 20% figyelem marad a vezetésre?

 

Persze ez csak az én véleményem, nem kell ezzel egyetérteni.

Előzmény: RyanHunterRay1 (645066)
RyanHunterRay1 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645072

Alonso sztem nem esett vissza, csak a kocsija. :D 

Előzmény: Törölt nick (645068)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645071

gondolom, Alonsóról beszélsz, de mindannyiunkra igaz, hogy a mai fiatalabb korosztállyal szemben mindannyiuknak van még esélye, enyhén szólva nem lógnak ki ebből a mezőnyből, még Kimi se. ha lenne 10 Verstappen meg Sainz, akkor esetleg, de nincs.

Előzmény: appache10 (645069)
appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645070
appache10 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 645069

A mai fiatalabb korosztállyal szemben már teljesen természetes hogy nem sok esélye van, ő felette is eljár szépen lassan az idő és ha egy ilyen évet lesz amit az eddigi 7 futam mutatott akkor csak még jobban bele fog fásulni ebbe az egészbe és hiába volt eddig klasszis szinten, már nem fog tudni újítani. Meg nála az is baj hogy folyamatosan rossz lóra tesz és ezek már most kezdenek meglátszani rajta, hogy kezd elege lenni az egészből.

 

Én a helyébe hagytam volna a picsába az F1-et és mentem volna máshova versenyezni.

Előzmény: Törölt nick (645068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!