Keresés

Részletes keresés

StDon Creative Commons License 2007.12.14 0 0 445

Üdvözletem mindenkinek.

Tegnap hozzájutottam egy csodálatos Einhell MKS 38/35 típusú láncfűrészhez. Az előző tulajdonos egy évig nem használta, és bennehagyta az üzemanyagot. Ezért (gondolom) az üzemanyag pumpa (nem is tudom hogyan hívják...cucli talán, amit indítás előtt nyomkodni kell párszor, ez tölti fel a karbit üzemanyaggal) gumija megadta magát. Máshol is van gond az üzemanyag rendszerben, valahol kiszivárog az üzemanyag. Esetleg tudna valaki mondani nekem Zugló Vagy az Örs Vezér Tere környéken egy olyan boltot/szervízt, ahol tudnék ilyet vásárolni? Az említett környéken akad egy szaki aki megjavítaná és karbantartaná a láncfűrészemet?

 

Üdvözlettel? Don

4125 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 444
s110rgyuri Creative Commons License 2007.12.13 0 0 443
Ha utána hidegen újra indul minden szerelés nélkül, akkor valahol falslevegőt szív.
Előzmény: kopaszkari (440)
aard3m Creative Commons License 2007.12.13 0 0 442
hasonló jelenséget okozott nekem az, hogy túl dús volt az alapjárati keverék, és teleszívta magát meg zárlatosra mocskolta a gyertyát. egy új gyertya (állítólag olyan is van, hogy kiveszed a gyertyát, látod, hogy szikrázik, de bent, keverékkel körülvéve nem tud) és az alapjárati keverék csavar beállítása segített.
Előzmény: kopaszkari (440)
groovejet Creative Commons License 2007.12.12 0 0 441
Tesóm 340-es Husqvarnájával is ugyan ez a baj volt, bár most hirtelen nem jut eszembe milyen alkatrésszel volt gond, de asszem 20 ezerben volt a javítása.
Előzmény: kopaszkari (440)
kopaszkari Creative Commons License 2007.12.12 0 0 440

Hali mindenkinek!

Segítséget, tanácsot kérek: Adott egy Jonsered láncfűrész a következő hibajelenséggel: hidegen indul, ha megállítom, melegen újra már nem. Eddigi próbálkozások: főtengelyszimering csere, membrán vizsgálat. üzemanyag, szikra van.(meg tanácstalanság)

KÖszönöm a tippeket előre is.

lord7 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 439
Kedves Gépdoki és Többiek!

Lenne egy fontos kérdésem! Van két Husqvarna láncfűrész (345e, 455 Rancher), mind a kettőhöz 3/16-os reszelő kell. A problémám az, hogy néhány élezés után, a reszelő már belelóg magába a láncszembe is és így nem csak magát a fogat reszeled, hanem az egészet.
A kérdésem az lenne, hogy mikor kell áttérni kisebb reszelőre -ugyanis tudomásom szerint át kell-, és mekkorára?
Az ajánlott szögek mind a két lánchoz be vannak tartva, reszelősablont használok.

Válaszodat, válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok!
keke71 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 438
Szia Gépdoki Tanácsot szereték kérni,hogy mi a véleményed a GÜDE KS 400B tipusu láncfűrészről? Vagy tanácsot adni hogy milyen tipusu benzines gépet vegyek otthoni használatra,30-40e ft értékben.
morpho82 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 437
Szia Gépdoki!

Köszönöm szépen a válaszodat. Nem értek annyira a láncfűrészekhez , azért kérdeztem ennyi mindent. Valószínű ,hogy MS 390 lesz belőle. Amint megvettem majd nyilatkozom hogy milyen.
Köszi!
Előzmény: gépdoki (435)
minimal Creative Commons License 2007.12.09 0 0 436
Szevasz Gépdoki,

végül MS 250 lett belőle, védősisakkal, láncolajjal és egy kanna keverékkel. Remélhetőleg szuperul beválik. :o)

Kösz a tanácsot!
Előzmény: gépdoki (435)
gépdoki Creative Commons License 2007.12.09 0 0 435
Szia morpho82/ vagy Sacni!

A félprofi gépek fő jellemzője, hogy a teljesítmény profi, a felépítése pedig a házkörüli munkákra szánt gépek jellemzőit hordozza magán. A Stihl-nél a háztályi gépek minősége sok más márka félprofi vagy profi gépeinek minőségét is meghaladja, csupán arról van szó, hogy a Stihl félprofi gépek kevesebb extra szolgáltatást és extra megoldást tartalmaznak, mint az extra terhelésre és körülményekre szánt Stihl profi gépek.
Azt, hogy milyen átmérőt lehet gond nélkül vágni - sok mindentől függ:
1./ Nyers fát sokkal könnyebb vágni, mint száraz fát.
2./ A fa fajtájától is függ, hogy mennyire könnyen dolgozik a fűrész. Puha fát könnyebb, kemény fát nehezebb, sőt van néhány fafajta, ami kifejezetten megterheli a fűrészt.(bükk, tölgy, akác, stb.)
3./ A lánc élszögének a kialakítása - de ebbe most ne menjünk bele.

Átlagos keménységű nyers fa esetében az MS 390 játszva megbírkózik 30-40 cm átmérővel, mi 45 cm vágáshosszú vezetőlemezt ajánlunk hozzá. Lényegesen vastagabb rönk is vágható vele, de ilyenkor már azért kicsit oda kell figyelni - és lehetőleg ne a bejáratási idő alatt.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: morpho82 (431)
Babik Creative Commons License 2007.12.02 0 0 434
Van 1 1986-os Mcculloch Duble Eagle50 motorfőrészem!Vennék hozzá alkatrészt de ha valakit érdekel ell is adom!e-mail címem:babikzoltan@freemail.hu
Babik Creative Commons License 2007.12.02 0 0 433
Hello!Bocsi de nekem is van egy ugyan ilyen gépem(1986-os évjáratú).Nem tudok kapni hozzá alkatrészt és igy eledom!Nem-e érdekel-e?Olcsón adom!!!
Ha igen itt a e-mail címem:babikzoltan@freemail.hu
Előzmény: IKSZ (266)
nyil jan Creative Commons License 2007.12.02 0 0 432

üdv! mi a véleményetek az uj x torq motorról a husqvarnánál?

a tul sok "rés" a henger palástján nem eredményez élettartam megrövidülést?

lehet én tudom tévesen.

 vagy esetleg még is?!

 mer ugye fogyasztói társadalomban élünk

vedd meg hsználd dobd ki vegyél ujjat

mert ugye a régi gépek még ha a sulyuk 2 x nagyobb volt mint a mostaniaké

azért valjuk meg öszintén még ma is muzsikál egy kettö!!?

morpho82 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 431
Szia Gépdoki!

Köszönöm a segítséget!

Nem napi használatra lenne inkább alkalmanként. A Hobby felépítés az arra utal, hogy kevésbé ellenálló anyagokból építették fel? Nekem a folyamatos terhelés úgy nézne ki hogy alkalmanként összevágnék 10 méter fát.
A 390 –nel milyen átmérőjű fákat tudok erőlködés nélkül vágni?

Üdv: Sacni
Előzmény: gépdoki (430)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 430
Szia Sacni!

A két típus közül neked a Stihl MS 390 lenne a megfelelőbb, a lényegesen nagyobb teljesítménye miatt.
A farmer fűrészek tulajdonképpen félprofi fűrészek, ami annyit jelent, hogy a teljesítménye profi, a felépítét pedig a hobby gépektől örökölték. Ha nem profi jelleggel, tehát nap mint nap használod, akkor neked nem szükséges a profi gép. Az MS 260 nagyon jó ágazó fűrésznek, és az építőiparban használják főleg az ácsok, tetőfedők, mert könnyű és erős, folyamatos terhelést is bírja, de nekik nem kell nagy teljesítmény.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: sacni (420)
turp Creative Commons License 2007.11.30 0 0 429
Szia!
Köszönöm az ötletet,megnéztem a makitát is,igazából árkülönbség nincs olyan nagy köztük.Két független szervízt megkérdeztem az e pro mac géppel kapcsolatban és azt mondták bátran vegyem meg,mert nagyon jól összerakták ezt a szériát.Viszont igy,hogy ajánlottad a másikat törhetem a fejem melyiket válasszam:D
Mégegyszer köszönöm a segítséget,majd beszámolok mit léptem.
szia
Előzmény: Csaszu (425)
Kriszbacsi05 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 428
Köszi szépen Amphenol! Hát igen a súlya nem kispályás...
Amphenol Creative Commons License 2007.11.29 0 0 427
Szia Kriszbacsi05 !

Nem én lettem megszólítva , de hasonló gépem ( is ) van , egy Stihl 51 .

Hosszú - hosszú évek óta kb 50-es Stihl olaj keverékkel használom ,
olyan megerőltető munkához is pl. mint 2.5 méteres akác rönk kettévágása
stb..

Komoly fánál ezt veszem elő , sajnos egy igazi hátránya van : a súlya ...

Nem egy kifejezett ágazófűrész :-) , de igazi erőgép ...

AMp

Előzmény: Kriszbacsi05 (426)
Kriszbacsi05 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 426

Szia Gépdoki!

Kaptam egy ismerősömtől egy Stihl 45 av típusu láncfűrészt. Az lenne a kérdésem hogy milyen arányú keverékkel használjam a gépet és milyen olajat töltsek a benzinhez? Ha jól tudom ezt a típust 1980-ig gyártották, tehát minimum 27 éves már. Mire kell odafigyelni ilyen korú gépnél? Egyébként kifogástalanul működik. (Az a gyanúm hogy hosszú éveket pihenhetett egy műhelyben...)

Segítségedet előre is köszönöm!

 

Kriszbacsi

Csaszu Creative Commons License 2007.11.28 0 0 425
Szia!
Ez általános dolognak tekinthető nagyáruház és szervíz kapcsolatában. Sok hasonló történetről hallottam már.
Szerintem hagyd ki a betervezett Mcculloch láncfűrészt. Egy kicsit raksz hozzá, és kijön egy Makita Uc3530A. Tapasztalatokról kérdezd Mcharlest.
Előzmény: turp (424)
turp Creative Commons License 2007.11.28 0 0 424

Szia!

Sajna az első vágásnál elkezdett a kuplungja darálni,elvittem a hívatalos szervízbe,ahol azt mondták én vagyok a hülye,mert éles lánc kell és úgy megfeszíteni,hogy szint füstöl a lánc a vezetőn:D De ettől függetlenűl egy kuplung állításra átvették.Természetesen továbbra is ugyanúgy darált,de gondoltam én mindent elkövettem...következő alkalommal a láncvezető csillagkereke törött ketté,amit szintén garanciális időn belül a szervíz szerencsére tipushibának minősített,mert az nap én voltam a harmadik reklamáló.(Persze a darálásra ugyanaz a duma mint korábban)Rá két hónapra az olajpumpa miatt kerestem meg a szervízt ahol olajpumpát is cseréltek,Ahogy elvíttem kb,20 perc után totál szétesett a kuplungja.Kissé mérges lettem és felvettem a kapcsolatot a B&D vezérképviseletével,ahol sokkal korrektebben ált az ügyintéző a dolgokhoz,mint a szervízvezető.Közben visszamentem a szervízbe ahol ök tesznek szívességet amiért megjavítják (garancián belül)mert a gép alján gyárilag elhelyezett gyári szám picit kopott.És a hiányosan kitöltött garancia papiron nem volt bekarikázva a 1630 felirat,hanem 1430 volt amit természetesen legelső alkalommal a szervízvezető szúrt el.(pedig akkor szolta is neki,hogy nem jót karikázott be,de szerinte tökk mindegy!!!Ezekszerint nem.! Végén telefonon értekezett a szervíz a vezérrel akik utasították,hogy javítsák meg.-és pár perces várakozás után ismételt telefonon hohy inkább adják vissza az árát ,azzal a feltétellel,hogy TÖBBET NE VEGYEK B&D fűrészt.Sajnos mindegyiknek ez a baja!!!Mégis vicces ,hogy 6 hónapon belül ilyen hibái vannak.

Előzmény: Csaszu (418)
minimal Creative Commons License 2007.11.27 0 0 423

Szia Gepdoki,

 

koszonom, akkor celtudatosan rakeresek ezekre!

 

Talan egy masszivabbat nezek, biztos-ami-biztos alapon. :o)

Előzmény: gépdoki (413)
döglöttfürész Creative Commons License 2007.11.27 0 0 422

Kedves Fórumtagok és Szerkesztö!

 

Keresem Borzzzot aki a következö idöpontban szólt hozzá:

2006.08.28 12:17:19 (141). (Elmentettem az oldalt) következökkel: "végülis vettem egy McCulloch Electramac 2140-et aPraktikerben. Nagyon állat, viszi a fát mint a sicc :-) Persze nincs összehasonlításra lehetőségem, de nekem eddig jó. Egy gondja van, hogy folyik belőle az olaj - nem a láncnál - ugyhogy viszem a szervízbe. Meglátjuk mi lesz... "

 

Arra szeretnék választ kapni, mit állapitott meg a szerviz, mit csináltak, javitották-e a gépet stb. Mi ugyanazt a gépet (Mc culloch ES 2140) vettük meg 2006.08.24-én.

Elsö héten ment kifogás nélkül, második héten kezdett folyni belöle az olaj és nem fogott a kuplung. Tüzifának valót apritottunk vele, semmi mást. A gépet kb két hétig használtuk akkor, azóta sem. Családi okokból kifolyólag nem volt lehetöségünk idén junius közepe elött (mielött kifutott volna a garancia) bevinni a Praktikerhez, hogy küldjék szervizbe. Azzal kaptam vissza most, hogy garanciában nem lehet javitani, a gép túl lett eröltetve. De 10.000 ft-ért garancián kivül meg tudják javitani. Ezt persze nem kértem, erre darabokban, szétszedve küldték vissza a Praktikerbe, ahonnan nekem kiadták. Ök azt mondták forduljak a forgalmazó céghez - folyamatban van - ök csak közvetitik a gépet a szervizhez, nem ök vannak szerzödve vele. Kérem Borzzzot, vagy ha valaki másnak is van hasonló tapasztalata ezzel a géppel vagy hasonló eljárással szervizektöl stb jelentkezzen tapasztalataival.

 

Köszönöm elöre is!

Zsuzsa egy döglött fürésszel

4125 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 421

voltam az új dunakeszi barkácsáruházban

elektromos OREGON fürészlánc élező 83000 huf -ért van. volt vágásbiztos erdészeti ruházat is. direkt fakitermelő bakancs 35000huf-ért :)

egész jó bolt persze nem a legolcsóbb de az ilyen helyeken csak akciós dolgokat veszek :) vagy ami nagyon megéri

most éppen fiskars ásót akarok keresni de eddig sehol nem volt az a tipus amit én szeretnék :(

sacni Creative Commons License 2007.11.26 0 0 420
Sziasztok!

Láncfűrész vásárlás előtt állok. Mindenképpen olyan fűrészt szeretnék ahol a nagyobb, keményebb fák sem okoznak gondot. Továbbá az éves tűzifát szeretném vele aprítani, ami 10 méter. Stihl Ms 390 és az ms 260 as között vacillálok. Csak nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között. A 390 es Farmer fűrész a 260 as meg Profi, de teljesítményben gyengébb. Melyiket válasszam? Vagy esetleg valami mást?

Köszönöm
sinhead Creative Commons License 2007.11.26 0 0 419
Szia gépdoki.

Köszönöm a segítséget,Vészi Attila kollégád küldi a keresett szivattyút :))
Csaszu Creative Commons License 2007.11.26 0 0 418
Szia
Ez is pénzkidobás lenne :) Amúgy mi volt a probléma a black-el ?
Előzmény: turp (417)
turp Creative Commons License 2007.11.26 0 0 417

sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy mcCulloch e pro mac 2200w os elektromos fűrészt,és az érdekelne milyen tapasztalatok vannak megbízhatósát illetően.Sajna a Black&Decker 1600 os nemváltotta be a hozzáfűzött reményeket....

Segítséget előre is köszi

Csaszu Creative Commons License 2007.11.25 0 0 416
Szia.
Megoldható az MS 180-al is, de a 30 cm, főleg keményfából már szenvedés lenne, neked és a gépnek is. A Husqvarna a hobbi kategóriában nem valami meggyőző. Ismerősnek van 136-osa, és állandóan olajszivattyú problémái vannak.
A Dolmar ps-400-as egy régebbi konstrukció, most már lassan talán ideér magyarországra a dolmar új hobbi sorozata ( PS-350, PS-420, PS-450)
Olcsóbb márkákat inkább hagyd ki.
Végülis 3 alternatíva van.
1. Új Ms 180 pici szenvedéssel 60000 Ft-ból
2. Egy megfelelőbb használt gépet venni. Ha egy-két hozzászólást visszaolvasol Tom 30-nál 45000 Ft-ért van 023-as, vagy vaterán vannak 026-osok 60000 Ft körül, persze ezeket tüzetesen át kell vizsgálni.
http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=l%E1ncf%FBr%E9sz
3. Vagy pedig rászánsz/gyűjtesz még, és egy új Stihl 230 vagy Dolmar Ps-460.
Szerintem a 2. variációval jársz legjobban.
Előzmény: Barko71 (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!