Nem mai csirke ez a gép sem, de ebben talán még volt anyag. Lehet érdemes megnézetni. Go Service, ha mákod van megúszod egy gyűrűzéssel, bár kétlem... Ha diós, és nincs mákod, akkor súlyos ezrekbe kerülhet. Ha csak dugattyú+gyűrű csere kell, az megvan kb 5-6000.- anyag+szervízdíjból. Ha a hengerfal is károsodott, na az már gebacosabb. Nemtom ebben a típusban milyen a hengerfal, ha csak krómos, az olcsóbb, ha Nicasil-os, az kb 30ropi...de sztem max krómos. Ha lehet hüvelyezni, megintcsak olcsóbb, ha nem és kuka az egész henger is, akkor drágább. Jól megválaszoltam a kérdést, centivel nem vagy előbbre :) Vidd el szervízbe, mit mondanak rá a szakik.
Bezony, és ezek a kis szarosok alig 4 kilósak, a 220TH meg 2,5...és akkora mint egy cipó.
Nem foglalkozom javítással, maximum az itthoni fűnyíróm mociját pakolom szét néha picit :) És sajna már kereskedéssel sem, legalábbis nem Dolmar-ral. Most a Solo van nálunk porondon, ha minden igaz a héten jönnek demo-zni :) Nemtom kipróbálni lehet-e, vagy csak amolyan "fogd meg és nézegesd" stílusban lehet majd előadni, minden esetre kíváncsian várom őket.
2Le körüli gépek elegek az ácsoknak altalában, az 1Le egykezes pedig hosszú tetőléc kinyúlásoknál méretreszabni ami nem bírja el az embert , vagy fognak a lábadnál fogva és vágod a sarokban a lambériát próbáld meg nagy géppel, örülsz hogy le nem esel ,van aki dekopírral, vagy kézi villany körfűrésszel kínlódik, aki teheti egykezes láncfűrésszel.
A 33-as Dolmár javára. Egyforma üzemeltetés mellet szinte biztosan utcahosszal túlélné a Stihl Ms 180-at, annak ellenére hogy a Stihl egy nagyon jó fűrész.
Tudom, hogy melyik profi ill. hobbi kategória, csak én is úgy véltem, hogy ennyi idő alatt nem kellett volna tönkremennie. Föleg a kategóriáját megelőző műszaki megoldásai miatt...
024 és 026 Stihl a mostani 240 és 260-asok elődjei, a PROFI kategóriában!
A 33 és 400 Maki a HOBBY kategória. Kb egy fényév van a kettő között.
DE, azonos bánásmód mellett sem szabad a Makitáknak két év alatt gallyra menni. Milyen furcsa, nálunk pont az ácsok keresték ezeket a kis Makitákat, Dolmarokat, mert imádták őket, kicsik és strapabírók. Persze ácsa válogatja. Én még kis 220TH-t is adtam el ácsnak, az 1 egész LE-s. És vett ács csak azért nagyobb Dolmar-t magának, mert a kis Makik menyire jók. Szóval...ki-ki döntse el maga.
Nem elkeserítés képpen mondom, de ez miatt a fűrész miatt mondtam le a makita-fűrész vásárlásról. Volt szerencsém látni egy-két éves darabokat ácsoknál, amiknek már a torka véres volt, szervízben nem tudtak velük mit kezdeni. Ugyanezeknél a 20 éves 024-026 stihlek meg vígan mentek ( hasonló bánásmód mellett)
Ilyen részletes szakmai válaszok még ezen a fórumon is ritkák, GRATULÁLOK!! Nemcsak a műszaki ember hanem egy cukrász is belátja hogy miért drágább a 33-as Ezeket nem írja egy katalógus sem, ezek után én is a drágábbat venném, hosszútávon olcsóbb.
Van egy motorhibás Husqv 41es fűrészem. Sajnos valószínű, hogy összecseréltem a benzines kannákat (nem nevetni!) Szóval az a kérdés, hogy kb. mennyiből lehetne rendbehozni a gépet és egyáltalán érdemes-e?
Igaz hogy nem nekem tetted fel a kérdést de én is válaszolok rá. A két fűrész közötti külömbségek a következőek a 33-as javára: A Ps33-nak teljesen fém háza van beleértve a benzintartályt és az olajtartályt is, tűgörgős főtengelycsapágya van, a lánckerékfék kioldókarja mindkét végén van rögzítve, a henger nem egy darabbol van a forgattyósházzal, a belső berántótárcsa miatt keskenyebb. A Ps34 még egy hátránya: a főtengelycsapágya egy műanyag perselybe van ágyazva ami kiverődésre hajlamos, az igaz hogy a fűrész ettől simábban megy. Szerintem a 33-as lényegesen strapabíróbb masina.
- teljesen magnézium a háza, olajtankkal együtt, nem csak a forgattyúsház, mint a 34-esnél.
- nem sokkal erősebb, viszont nyomatékosabb és terhelhetőbb a motorja.
- négycsatornás motorja van, 2 szívó-2 felömlő csatornával.
- krómacél rönktámasz tartozéka, nem csak külön megvásárolható és feltehető a műanyag mellé, mint a 34-esnél.
- jóval könnyebb, és nem anyaghiány miatt!
- ezer éve fut, problémamentesen.
- meglepődnél az erején.
Ettől függetlenül nem mondom, hogy a 34-es sokkal rosszabb gép, de tény, hogy ezt az új hobby kategóriát egy-két ponton leolcsósította a Dolmar. A 33-as még a "régi" időkből származik, strapabíróbb.
Ezek fényében a 8e.- ártöbblet megéri. Sztem.
És hamár, akkor Dolmar PS-33, csak a színe miatt :)
A dolmar vs stihl vitát ez fórum fogja eldönteni úgy 10 év múlva, akkor kiderül mely fűrészek mennek igazán hosszú távon!"
szerintem inkább tipus függő és nem márka, 10 év múlva az derül majd ki hogy melyik tipus bizonyult megfelelő konstrukciónak, de addigra valószínű már rég nem tudod beszerezni azon tipusokat újonnan.
ezért márkahű lehetsz, de ráfaraghatsz egy másik tipussal.
az pedig hogy hány évig bírja egy adott tipus némelyik példánya sokmindentől függhet, halottunk már itt a forumon is, innen onnan előkerült, nem mai fűrészekről.
meg talán az sem igaz, hogy az a jó fürész ami 20 év múlva is működik, mert lehet hogy vmilyek tiszta "műanyag", de lehet hogy vkinekez az a legfontosabb tényező a vásárlásnál, hogy könnyebb legyen egy kilóval mint a mási-persze ez nem azt jelenti hogy tuti kevesebb ideig működik majd.
Wector! 7300-ast 50-es lappal 169000.-ért szokták adni, 79000-ast 50-es lappal 179000-ért, 10 ropi a különbség, 400 watt a különbség teljesítményben, szerinted melyik a jobb választás? halottál vmi tapasztalatot vmelyikről? jó-rossz érdekelne, tehát érvek vmelyik melett.
Aha...!:) Pl. egy Makita DCS34-35 benzines motorfűrész?? Az kezdesnek...es tovabb is jo lesz szerintetek? ;-) Udv MINDENKINEK!!
p.s. -Doktor ur, a Beres-csepptol teherbe lehet esni?-kerdi egy riadt menyecske a korzeti orvostol. -Hat, az attol fugg, hogy hany eves az a beres...:-DDD
Mindemellett, kering a neten több hasonló német teszt is, amikben szintén ilyesmi eredmény van, azt pedig azért kétlem, hogy a Makita a fél német agrársajtót lefizette volna :)
Üdv Kbarnus! Most néztem a tesztet, ilyen Agro tech-es volt nekem is, csak abban a félprofi kategóriában teszteltek 6 gépet. Volt Dolmar PS-500, Stihl MS-270, Husi, stb... Abban is a Dolmar volt a "legjobb".
Aigoo! Igaza van a többieknek, ha gyümölcsösben is jársz, valóban érdemes lehet elgondolkodni egy benzinesen. Akár használtban is, amit tke is ajánlott, pl. kisebb Stihl-t. Vagy kisebb Dolmar-t :)
Inkább vennék egy használt, benzines kicsi stihl-t. Haverkodj egy-két kereskedővel és a használt gépeikkel. Ha idejük engedik, megmutatják, szétszedik, megnézheted, kipróbálhatod a gépeket. A 021-esek, 023-asok nagyon masszívan mennek.
Írtam, fél év garit kapsz ezekre is (nyilván ezt pontosítani -és ha még nem volt géped, tanulni- kell). A kereskedő egyrészt szakértő (feltétele a forgalmazásnak) és utólérheted, nem úgy mint a névtelen nagyvállalatot. Éppen, hogy gyümölcsösben kell az a mozgékonyság (biztonság), amit a motorfűrész ad.
Nézte valaki a 680-as hozzászólás tesztjét? többek között a PS 5000 és az MS 260 volt benne ( előkelő helyezésekkel), a SHIN DAIWA valahogy visszafogottan szerepelt, ahogy a japán motorok a FORMA 1-ben. :))))
szerintem érdemes lenne eldondolkodni egy benzinesen, gyümölcsösben nem egyszerű húzgálni a 220-at ( na de az itt leírtak alapján nem husq 136-ot kell megvenni).
Nem fikázni akartam a Stihlt hiszn ez nagyon távol áll tőllem, én csak egy konkrét tipusra tettem észrevételt. Jelen esetben az Ms 260 profi fűrész tehát ha valaki megveszi nagy valószínűséggel nagyon sokat fogja használni vagy lehet hogy ezzel keresi kenyerét. Az én véleményem szerint az ilyen intenzív használat mellet a fűrész ha "kibír" 6-7 évet akkor már bőven megszolgálta az árát. A többi tipusra ez nem jellemző bár az is igaz hogy az Ms200-as még nem volt "kiterítve" előttem.
A fűrészeket nem évekre hanem meghatározott üzemórára tervezi. Azt viszont nem tudom neked megmondani hogy az Ms 250-nél ez hány óra. A fűrészeket 3 kategóriába sorolják profi, farmer ill. amibe az Ms 250 is tartozik hobbi kategória. Ha évi 10-15 alkalommal használod és alkalmanként nem vágsz össze több tonnányi fát akkor hosszü évekig hibátlanul fog üzemelni.