Keresés

Részletes keresés

startrekfan Creative Commons License 2001.01.02 0 0 876
Az a baj, hogy a szinkron rengeteg dolgot elront, ezért biztos, hogy a nagyközönség nem reálisan ítéli meg.
Történetesen a fordító tényleg tudja, miről van szó (igazi Trekker, a 160 epizód az összes VOY), de a színészeknek gőzük sincs, de gondolom, a szinkronrendezőnek sem.

Meg aztán az is, hogy a Star Trek-hez le kell ülni, és oda kell figyelni (még a VOY-re is, egy-két Seven Of Nine-oe epizódben tényleg van komoly tartalom is). Viszont túl könnyű mindent két pillanat alatt megítélni, ezt csinálják itthon a Trek-kel is. "Gagyi űrhajók, hülye fejű emberek, idegesítő duma" - hallottam már sok ilyet.

Amíg nem alakul ki valamiféle kultúrája legalább az értelmesebb emberek körében, addig nehéz lesz kitörnie nálunk a "kultusz alatti" szintről. Ehhez viszont komolyan kéne "nyomni", amihez szükség lenne a Paramount segítségére. De sajnos nem hiszem, hogy különösebben izgatná őket, hogy Magyarországon mennyire működik. Történetesen a UIP-Dunafilm (Paramount magyarországi forgalmazója) pont telibe szarja...

Előzmény: Red Squad (868)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.01 0 0 875
Most annyira fel lesz ittt csigázva mindenki, hogy ezentúl venni fogja minden trekker a demokratát sőt, a fórumot is, hátha lesz még infó:)
Valiant Creative Commons License 2001.01.01 0 0 874
Vegetable!

Szerintem azt a 160-at egybe értette, amennyit leszinkronizáltak összesen. Nem hinném, hogy úgy gondolta: a már leadott 30-50 akárhány epizód + ezek. Hiszen neki nincs köze hozzá, hogy a TV hogy és mikor adja. Csak azt tudja, hogy van ez a munka és van kb. 160 leszinkronizálatlan epizód. Tuti, hogy a VOY-ról van szó. Szerintem...

Red Squad Creative Commons License 2001.01.01 0 0 873
Hát ha a legújabbról van szó, akkor az a Voy, nemde?
Előzmény: Valiant (871)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.01 0 0 872
Azért nem arra gondoltam, mert abból szvsz már szinkronizáltak pár szezont, akkor meg nem marad közel 160 belőle... :)
Előzmény: Valiant (871)
Valiant Creative Commons License 2001.01.01 0 0 871
Nem biztos. Lehet, hogy arra utalt, hogy a VOY-t veszik(tték) meg végig. Hisz a 6. szezon vége már ott van 160 rész körül. Plussz-mínusz nem tudom mennyi.
Előzmény: Vegetable (870)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.01 0 0 870
Húúúúúúúúúúúúúúú! Ez a darabszám szerint vagy a hiányzó TNG részek, vagy a DS9! :)))))))))
Előzmény: Valiant (869)
Valiant Creative Commons License 2001.01.01 0 0 869
Hye!

Részemről DS9 és VOY, még akkor is ha az utóbbi olyan, amilyen. Azért szívesen venném a TNG-t is végig magyarul, de csak utóbb.

Amúgy ÉRDEKES cikk jelent meg A Demokratában. (magam nem olvasom, de ez most mindegy...) Szóval interjút készítettek szinkronszínészekkel. Az egyik (vagy több is?) részt vesz(tt) a VOY szinkronizálásánál és elszólta magát: azt mondta, hogy elég nehéz olyan szöveget szinkronizálni amihez nem ért, így nagy kihívás a legújabb Star Trek sorozat 160 RÉSZÉNEK LESZINKORNIZÁLÁSA, AMITT MÁR MEGVETTEK!

:-() ???????,

Red Squad Creative Commons License 2001.01.01 0 0 868
Nos, igen, a TNG az más, én is arra kaptam rá. De ha a Voyt megnézi ma valaki, akkor mit lát? Piff-puff, röhejes Neelix, stb. Belemélyedni meg nem lehet, mint jópár tng részbe. (Tapestry, Inner Light, Relics-utóbbi true science-fiction)
(Bár sajna valszeg a TNG-t se reálisan ítélnék meg.)
Előzmény: Vegetable (867)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.01 0 0 867
Én részemről inkább TNG... :)
Előzmény: Red Squad (866)
Red Squad Creative Commons License 2001.01.01 0 0 866
Csak arra gondoltam, hogy iszonyúan nem hiányzik nekem, hogy a treket a xénával, herkulessel, hegylakóval és társaival vegyék egy kalap alá. Mert hogy a Voy nem a trek igazi oldalát mutatja be, az biztos. Ne legyen igazam.
Előzmény: Cifu (858)
Mr. Shaq Creative Commons License 2001.01.01 0 0 865
Köszi, a szórakozás megvolt. :)

Azért kellett végülis, mert most tervezgetek egy hajót, és minél több kép kell hajókról, mert nem olyan egyszerű kitalálni szépre egy ilyen dögöt, úgy, hogy az még megfeleljen a Star Trek "szabályoknak" is...ha a tervek megvannak, akkor nagyon részletesen kidolgozva meglesz csinálva Maya-ban. :))
Remélem jól sikerül.

(Talán a Star Trek klubbos fiúknak is tecceni fog. :)) )

Előzmény: Vegetable (864)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.01 0 0 864
Jó szórakozást hozzá :)
Előzmény: Mr. Shaq (863)
Mr. Shaq Creative Commons License 2001.01.01 0 0 863
THNX!!!! :)
Előzmény: Vegetable (862)
Vegetable Creative Commons License 2001.01.01 0 0 862
Hali!
Én valahonnan leszedtem egy csomó hajót. Nem nézek mindent végig, de szvsz ez volt. De sokmindente találni máshol is... :)
Előzmény: Mr. Shaq (861)
Mr. Shaq Creative Commons License 2001.01.01 0 0 861
Hello!

Köszi a múltkori segítségetek a Viasattal kapcsolatban...
De most megint kérném itt a nagyközönség segítségét.
Nem tudtok olyan linkeket adni nekem, amiken találok jó minőségű (min 800x600) képeket, elsősorban ST hajókról (azon belül elsősorban a Sovereign osztályról :)) ).
Szóval nagyon jól jönne nekem az ilyen, légyszives segítsetek.

Köszönöm!!

Bond Creative Commons License 2000.12.31 0 0 860
Sziasztok,

Nevem talán egy kicsit megtévesztő, de én is nagy trekkie vagyok. Én a mozifilmeken keresztül szerettem meg később kinn az Usaban néztem a sorozatot. Mióta hazajöttem nem láttam egy epizódot sem. Segítsetek, hol lehet megnézni angolul v. magyarul a sorozatokat? Ezekhez a tv adókhoz én analfabéta vagyok. Szóval hol lehet fogni őket stb.
Ha valakit érdekel meg lehet rendelni Angliából (amazon.co.uk) a ST Generationst dvd-n magyar szinkronnal. Mondjuk mono, de az angol hangsáv nagyon jól szól.

Locutus Creative Commons License 2000.12.31 0 0 859
látta valaki a mai voyager-t? (sat1)
lehet, hogy csak azért, mert kb. egy hónapja nem láttam treket, (a péntek este nem éppen a kedvenc idősávom tv-nézés szempontjából...)
de szerintem elég korrekt rész volt, ilyenből jöhetne még sok.
végre volt valami történet is.
sajna viasat3-hoz még nem volt szerencsém, úgyhogy nekem marad a sat1. :-(
Cifu Creative Commons License 2000.12.31 0 0 858
Örülnék, ha már emiatt kéne aggódnunk :)
Előzmény: Red Squad (857)
Red Squad Creative Commons License 2000.12.31 0 0 857
Azért mégse lenne igazán jó, ha a trek kommerszé válna itthon.
Előzmény: mrzool (856)
mrzool Creative Commons License 2000.12.30 0 0 856
Udv!

Orulok, hogy egyre tobben vagyunk, talan ujra felpezsdul kisse az elet a forumon.:) Viasat 3 rulz.

Szerintem van ra esely, hogy a Voyager sikersorozatta valjon Magyarorszagon, ha nem is tul nagy a hatalmas latin-amerikai domping mellett. Mindenesetre ahogy a kornyezetemben latom, kik 'kaptak' ra a Voyagerre...:)) Szoval biztato a helyzet. Most pedig, hogy hivatalosan is elindult a Viasat 3, es elkezdtek ismetelni, ez csak jo lehet, hiszen meg tobb emberhez jut el, akik az elejetol tudjak majd kovetni a storyt. Es ha lesz nezettseg, az bizony nagyon rulz lenne.:)) Talan meg megeljuk, hogy Deep Space Kilencet is vetitenek magyarul!:)) Roppant kozhelyesenen/elcsepelten hangzik, de lehet, hogy az uj evezredre tortenik vmi Magyarorszagon trek ugyben?:))

Mindenkinek boldog uj evet kivanok, sok sikert a harmadik evezredben!:)

bye,

mr Zool

Nagyoreg Creative Commons License 2000.12.30 0 0 855
BUÉK minden kedves Fórumtagnak!!!!

Van egy jóhírem a Viasattal kapcsolatban. Tegnap éjjel belebotlottam a Viasat3-on a Total Recall cimű sci-fi sorozat első epizódjába. A sorozatot 1999-ben kezdték el, és tavaly-idén ment a PRO7-en is. Bár az alapszituációban erősen keveredik Emlékmás és a Szárnyas Fejvadász sztorija, de a végül egy jó kis sorozatot hoztak ki belőle. Azoknak, akiknek van Viasatja, csak ajánlani tudom. Adásidő: péntek 20.05 és szombat hajnal 1.55.

Valiant Creative Commons License 2000.12.30 0 0 854
Sziasztok!

1.: Köszönöm az infót a kultusz-kérdésben!

2.: Jó "országos visszhangot" kéne csinálni a VOY-hoz, és ha álmaim valóra válnak nem, hogy a többi 4 szezont megveszik, de akár a DS9-et is!

3.: BUÉK mindenkinek!!

A következő évezredben találkozunk ugyanitt! :-)

Cifu Creative Commons License 2000.12.30 0 0 853
Ajánlom nekik :)))
Előzmény: marci_17 (852)
marci_17 Creative Commons License 2000.12.30 0 0 852
Úgy értettem az abba hagyást, hogy előröl kezdték ami nem baj mert az első 20 részről lemardtam. Szerintetek megveszik a további szériákat??
White Falcon Creative Commons License 2000.12.30 0 0 851
Helló Srácok,BUÉK mindenkinek! Sajna még semmi elérhetőség nincs. A viasat bejegyzések a lefoglalt domainnevek miatt mutatnak az eurowebre.
Van egy cím: www. viasat.se A Voyagerből csak 3 szezont vettek,ha jó az országos visszhang,megveszik a többi négyet is.
Előzmény: marci_17 (849)
Cifu Creative Commons License 2000.12.30 0 0 850
Ehem, én úgy tudom nem hagyták abba, hétköznaponként megy rendesen, szerintem max. a szinkronnal nincsenek még kész (ennyire előre szerintem nem tudnak/akarnak dolgozni). Egyébként a www.viasat3.hu az euroweb oldalára mutat tovább, szóval lesz valami, de pillanatnyilag nem tudok élő elérhetőséget...
Előzmény: marci_17 (849)
marci_17 Creative Commons License 2000.12.29 0 0 849
Csáó!

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudja e valaki, hogy a Viasat3 folytatja-e valamikor a Voyagert. Mert a 3. szezon közepén hagyták abba ami azért elég furcsa. Sajnos én németül egy szót sem tudok ezért a Sat1-en nem szoktam nézni párszor megpróbáltam de nem bírtam. Ha valaki tudja a Viasat3 elérését (tel,e-mail..) írja meg köszi.

startrekfan Creative Commons License 2000.12.29 0 0 848
Ez az a kultusz volt Amerikában, akik tömeges öngyilkosságot követtek el, mert így akartak csatlakozni az "anyaűrhajó"-hoz, amelyik szerintük végig ott tanyázott az üstökös másik oldalán, amikor az hetekig "itt" volt Földközelben. (Kb. 2 éve) Mindenki fekete Nike cipőben feküdt holtan.
És erre csináltak egy DS9 epizódot, amelyikben Gul Dukat létrehozott egy kultuszt a Bajor-iaknak, a próféták helyett a Pa-Wraith-ek (sp?) tiszteletére, és ők is majdnem öngyilkosok lettek. (Kira Nerys megakadályozta.) Rajtuk nem volt Nike.
Előzmény: Valiant (847)
Valiant Creative Commons License 2000.12.28 0 0 847
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:tudja valaki, hogy a Trek kapcsán mi az a Menny Kapuja kultusz? (Heaven's Gate) Mi ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!