Keresés

Részletes keresés

wector81 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 632

Szia 4125!

Régen láttunk! :) Megvetted már a Dolmar PS-7300-ast? Azért látom Te sem aprózod el. Kérdezted anno, mit jelent a "HS" a típuszszám után. Nem tudom azóta meglelted-e. A H a markolatfűtést jelzi, az S pedig egy spec kiadást, amin cserélhető orrbetétes vezető van és dupla rönktámasz. Az S-t nálunk nem forgalmazzák, de még H-t is csak rendelésre, ha jól tudom. Nem összekeverendő ez az S a PS-4600S S-betűjével, annál ez alapból ott van, mivel egy gyárilag "tuningolt" kiadás a 4600-as. Létezik az 5000-esből is S, ott szintén ez a helyzet. Remélem értelmesen sikerült megfogalmaznom...

Ha már esetleg megvan a gép, várjuk a tapasztalatodat!

Előzmény: 4125 (631)
4125 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 631

"De azért a Solo-t meg a Dolmar-t az Oleo-Mac-al egy csoportba sorolni nem szép dolog, ezek között nem kicsi szünet van, hanem szakadék."

 

ha már fűrész:

Oleomac PPX 250 magassági ágvágó, ha jól tudom egyedülálló módon a vágófej 0-90o (5 pozíció)-ban álítható, és a stihl husqvarna áraknál jóval barátibb, motorja elvileg ugyanaz mint a Oleomac Sparta 25 , ami ugye vitathatatlanul jó gép.

 

(de más gépeknél sem kell talán leírni szegény oleo-mac-at pl.:háti permetező, fűkasza, gödörfúró -ezekről nagyon sok jót halottam, az alkatrész elátottsága nem olyan jó mint a stihl , de nem is egy kategoria a két márka, árban sem.)

Előzmény: wector81 (630)
wector81 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 630

Parlagi, ide már minimum Dr. House kéne, hogy ezt megfejtse :) Körbelőttük a lehetséges okokat, nem tudom mi maradt még!

 

Doki, nem Te lennél, ha nem a Stihl-t tetted volna első helyre :)))

De azért a Solo-t meg a Dolmar-t az Oleo-Mac-al egy csoportba sorolni nem szép dolog, ezek között nem kicsi szünet van, hanem szakadék.

 

Nem találom már azt a "régi" cikket, ami egy német agro oldalon volt (talán agrotechnik.de), farmer vagy ha úgy jobban tetszik félprofi fűrészeket hasonlítottak össze. Volt Dolmar PS-500 - Stihl MS-270 - Komatsu Zenoah G500 - Solo 650 - Oleo-Mac valahanyas - Husi -talán- 55-ös. Lényeg, Stihl és Dolmar totál döntetlenül az abszolút első helyen, végítéletben a Dolmar a picit kedvezőbb ára miatt 1. Harmadik kicsit lemaradva a Komatsu, utána Solo, nagy szünettel Husi aztán újabb nagy szünettel Oleo-Mac. A Stihl és a Dolmar műszakilag, kiépítésben, használhatóságban, teljesítményben, előrevetített meghibásodás/szervíz igényben szinte egal, Dolmar kicsit kevesebbet fogyasztott. Végül az áruk döntött. És ez csak egy a rengeteg teszt közül, ami kering német oldalakon, és szinte mindegyikben hasonló eredményekre jutnak. Nincs mit ragozni, a Stihl és a Dolmar vezeti jelenleg a fejlesztési / minőségi listákat. A Husi el van maradva mögöttük, és a Solo is a régi jól bevált megoldásait alkalmazza. Pont.

Előzmény: parlagi (628)
aard3m Creative Commons License 2008.02.18 0 0 629
lehet, hogy hülyeség, de nincs esetleg beszorulva egy kavics vagy belógó alkatrész a csillagkeréknél, ami lereszeli a láncot az egyik oldalon?
Előzmény: parlagi (628)
parlagi Creative Commons License 2008.02.17 0 0 628
Nyil jan! Gépdoki!

:) Mondom újra!

- Az eredeti és második vezetővel (láncfeszítésenként forgatva)
- Két kezelővel, egy balkezessel és egy jobbkezessel
- Kétféle gyártmányú lánccal (az egyik az eredeti, a másik Stihl)
- kb. 7-8 köszörüléssel (két helyen)
- 3-4 szer átrakott fával (valószinűleg össze-vissza forgatva a homokos vége)
- mindig ugyanannyi használat után
- mindig egy irányba kanyarodik
Előzmény: nyil jan (615)
gabesz961 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 627
SZia Kaptas60
Ha csak a magad részére akarsz fát vágni akkor szerintem Stihl Ms 230. Ennek a fűrésznek nincs gyenge pontja. A Stihl Ms 210-nek ugyanolyan "gyenge" főtengelye van mint az Ms 180-nak. Az Ms 250 teljesen megegyezik az Ms 230-al csak 5 köbcentivel nagyobb. Ha ennél nagyobb fűrészre vágysz akkor MS 290, igaz egy kicsit nehezebb de ebben a kategóriában szinte elnyűhetetlen. Ha már 100000 forintnál többet kiadsz egy fűrészért nyilván elvárja az ember hogy minőséget kapjon a pénzéért. A Stihl sokkal precízebb a Husinál bármelyik kategóriában, a Dolmárt nem ismerem de szinte csak jót halottam róla
gépdoki Creative Commons License 2008.02.17 0 0 626
wector81 - szívemből beszéltél.
Előzmény: wector81 (621)
gépdoki Creative Commons License 2008.02.17 0 0 625
Szia bohrer!

Ha valamiben, akkor a márkás gépekben lehet megbízni, de néha ezeknél is előfordul meghibásodás. Sokkal ritkábban, de előfordul. Ha egy márkás gépnek van hibája, arra azonnal felkapja a fejét az ember, ha egy gagyival - az ember már oda sem figyel. :)
Ha a minőségre kérdezel, akkor STIHL, HUSQVARNA, ... kicsi szünet..., DOLMAR(Makita), SOLO, OLEO-MAC... nagy szünet... és a többi.
Előzmény: bohrer (620)
wector81 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 624
Ha újban is gondolkozol, most a Husi akciózza 345e-t 99.990-ért. Könnyű gép a használhatóbb kategóriából, néhány negatívummal. Ha egy picit még rádobsz, Dolmar PS-460, ez 110.000 körül mozog, sokkal komolyabb. Stihl-ben MS-211/230/250. Esetleg 240/260/270/280 a jobbakból. Üdv
Előzmény: kaptas60 (623)
kaptas60 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 623
Szevasztok Urak!
Segítségeteket kérem akácfa vágásához keresek motoros fűrészt. Nem akarok gagyit de professzionális gépet sem. Mit tanácsoltok, milyet vegyek 20-30 cm-es átmérőjű fák vágásához? Szívesen veszek használt, megbízható gépet is.
Előre is kösz a segítségeteket! Sürgős!!!
dobro81 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 622

Szevasztok

 

na én kezdek besokalni. a lényeg, hogy szarból is ki lehet jót fogni és jóból is a szart. szerintem itt sok ember azért veszi az 50 000 gépet mert még 30 000 nincsen egy hobbi felsőkategoriás gépre. az már majnem a duplája mint amit megvett. ha veszek egy csoró 30 000 no name gépet, és ledobja a láncot, és a szervíz azt mondja, ez nem garanciális hiba, javítani meg méreg drága, és veszek egy másikat, amit ha már összeadok akkor egy 50 000 gép ára, akkor azt mondja az ember inkább megveszem ezt és kész. csak az a jó, ha nekiérdeklódsz mit mondanak a "szakértők" akkor is még mindig ráhibázhatsz egy szar gépre, meg ha veszel egy 180 000 láncost,mi a garancia hogy az első vágásnál nem döglik be. semmi, akkor meg 180 000 toltam ki az ablakon. annyira meg nem tudom elképzelni, hogy más alkatrészek lennének benne, a beszállító biztos ugyan az. legálábbis a tapasztalat ezt mutatja, a csoró autó motorját is ugyanabból az aluminiumból öntik mint a prémium árkategoria motorját, semmi külömbség nincsen.

Lényeg hogy ezen sztem felesleges szót szaporítani, a Husi alkurta az olajpumpát a sthil meg mást. ami be volt előrébb link szúrva azon nézegettem, és a Husit tesztelték a Sthillel, es a husi jött mindig ki jobban. Na mind egy, mint ahogyan már írtam az okos mérnök megtervezi magyar paraszt megcsinálja hogy jó legyen.

 

 

A Husi 136-t meghoztam a szervízből, olajpumpa, olajpumpa tengely cserélve lett,most ugy nézem van olaj, de majd szétszedem és megnézem mennyire tolja naturban, és azt hiszem szét is szedem és megnézem mit lehet vele barkácsolni, mert ahogyan nézem a szervizesek csak addig érnek, hogy cserélünk alkatrész, oszt kész.

wector81 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 621

Egyik oldalon puhábbak a vágószemek? :) Az azért szép baleset... Ilyet tud valaki produkálni?

Zarew! Az UC4030-as Makit meg kell, hogy csinálják, ha garis, a Makita az ilyesmit nem szokta elbliccelni. Pláne ha tudnak a hibáról, biztos van rá megoldásuk! Ne csüggedj! :) Volt már fűkaszára is visszahívási akciójuk, konkrét típusszámokkal, ők sem ma kezdték.

Bohrer, én azt a 136-os Husit nem siratnám :) Lehet többet szenvednél vele, mint az alkóval! A Solo még valóban tartja magát, nem olcsósította le a belépő szintet sem annyira, de azért kezdenek ám ők is műanyagosodni.

Nade valljuk meg, 50ezerért csak az utóbbi egykét évben lehet "márkás" láncost kapni. A kulturáltabb fajták továbbra is 80 környékén kezdődnek.

bohrer Creative Commons License 2008.02.16 0 0 620
Sziasztok!

Elkeserítő amit írtok a nagy gyártók gépeiről, legalábbis láncolajzás terén.
Mindenki azért vesz új gépet hogy ne legyen semmi gond a tankoláson kívül.
Új autóknál is utálom amikor viszi a trailer és "csak" ez-vagy az a baja, ne legyen azért új!!!
Szidtam magam a skótságomért hogy AL-KO-t vettem 25-ért, igaz nincs semmi baja, de milyen jó lenne egy 136-os husi 50-ért. Igaz én csak 2 tetőt csináltam a fűrésszel,még jó a gép, de gari szervizesek mondták hogy ennek is az olajpumpa lesz a gyengéje. Kenjük ecsettel, vagy kis flakon fölé csepegtető eljárással.
MS 170-180 Sthilről nem írt senki rosszat, de a rozoga műanyag ház, és a ház anyagából öntött rönktámasz , eléggé eldobható öngyújtó szaga van.
A SOLO lehet a végső remény?
zarew Creative Commons License 2008.02.16 0 0 619
hmm én 3 hete vettem egy UC4030 - as Makitát, mondták ahol vettem hüü ez aztán a profi gép ezért kiizzadtam az árát,ami akciós volt igencsak,és nem a nagybarkácsban vettem 14000-ért valamit. 2x vágtam vele eddig minkétszer szerencsére a vége felé elált az olajozás,izzott a cucc. Az egyik szervíz azt mondta ja ez típushiba. Most egy másik szervízben csücsül.Ha nem tudják végleg megcsinálni egy világ dől össze bennem. :-(
gépdoki Creative Commons License 2008.02.16 0 0 618
Szia parlagi!

Ahogy wector81 írta - úgy igaz. Ha a láncfűrész nem egyenesen vág, annak vagy a vezetőlap, de sokkal gyakrabban a lánc az oka. Mivel a vezetőlapot kicserélted, az egyik ok - remélhetőleg - megszünt.
Ha jól értettem, akkor az új lánccal félóráig egyenesen tudsz vágni, aztán kezdődik a "kifli"? Ha a lánc rosszul lett volna élezve, akkor már a kezdetkor is félrevágna, nem csak félóra múlva.
Szerintem az egyik ok lehet, ha sáros, földes a fa, és a sárosabbik vége a fának mindig egyoldalra kerül, akkor a baloldali vágószemek előbb kopnak, így idővel egyre inkább "jön a kanyar".
A másik ok lehet, ha köszörűgéppel élezték a láncot, és a "mester" - mivel félre volt kopva - az egyik oldalon nagyobb fogásokat alkalmaz, ezáltal a vágószem felhevül, és túledződik, túlkeményedik.
A harmadik ok ennél sokkal ritkább, de találkoztam már ilyennel. Előfordul néha, hogy a lánc egyik oldalán puhábbak a vágószemek, mint a másik oldalon - gyártási problémák miatt. Vegyél másik gyártótól származó jó minőségű láncot pld. STIHL :).

Ha sikerül a problémát megoldani jó lenne, ha tájékoztatnál bennünket, had tanuljunk az esetből.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: parlagi (612)
wector81 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 617

Üdv! Nincs mit, tulképpen nem is mondtam semmi használhatót :)

Ez biztos, hogy Husi gép? Úgy értem szép narancssárga Husi Husi? Nem McCulloch vagy Partner? Csakmert azokkal is a Husi szervize foglalkozik, és azokra mondhatják, hogy barkács gép.

De látom a rossz élezés csak bejött, meg az abból fakadó egyenetlen vezető kopás.

Viszont hogy az új cucc is kanyarodjon...fura. Pedig tuti hogy valami vagy a vezetővel vagy a lánccal nem stimmel, más okból nem kanyarodhat el.

 

Próbálj írni gépdokinak a gazlapon, hátha Ő tud valami értelmes választ adni: http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=350

Ne lepődj meg, Stihl-mániás :)

 

Egy kis ízelítő, hogy mit is takar egy profi elektromos láncfűrész, ala Makita motoros Dolmar, illetve sztem bármelyik hasonlóan komoly nevű gép:

http://www.youtube.com/watch?v=WImstjOjPJM

Na ez az igazi "nyúzás", nem a 10centis akác.

Kék eget! w

Előzmény: parlagi (612)
Isti2 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 616
Az én gépemen olyan fél gázon, vékonyan folyik az olaj! Még garis. Az elején volt olyan gondom, hogy nem nagyon olajozott. A szervizes talált a szivattyújában egy kis gyártásból eredő szennyeződést. Azóta nagyon szépen olajoz. Az ilyen kategóriájú Stihl-ektől erősebb, masszívabb, nekem nagyon bejött ez a kis gép! Ha rendszeresen, lelkiismeretesen karbantartod, sokáig fog szolgálni!
Előzmény: dobro81 (576)
nyil jan Creative Commons License 2008.02.15 0 0 615
üdv! igy látatlanban arra gondolok ha jól kiszáradt akácot vágsz 1 óra után veszít a lánc az éléből annyit hogy féloldalason vágjon,netán ha szennyezett (földes) a fa kevesebb idő is elég általában nem szoktuk 100%-osan merőlegesen megkezdeni a vágást tehát javarészt a lánc bal oldala ér elöbb a fához igy ez az oldal veszít jobban az éléből ami féloldalas vágást eredményezhet.
Előzmény: parlagi (612)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 614

Hja még mák, hogy üres tankal vittem oda, mert akkor az én benzinemet pazálnák, meg láncolajomat. azért ezeket szervíz előtt kiürítettem, igaz a kocsi benzint eszik szóval én kurok rá ugyis!

 

Előzmény: dobro81 (613)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 613

Szevasztok

 

na az én 136 gépem most van szervízben. ma beszéltem velük, igaz szerdára igérték, mondta a nő, hogy 12 valszeg kész lesz, de még küzdenek vele! mondom rendben, nekem az is jo ha később lesz kész, mert most hétvégén nem, majd a következőn kell, csak legyen végre jó. a hölgyemény azt mondta, hogy az oljpumpa tengelye ki lett cserélve, de még a szerelő szerint ez még nem oldotta meg a problémát. Na majd megnézzük mi a pálya lesz.

Majd megírom!

 

Ákos

parlagi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 612
:) Köszönöm!
A szervíz.... Az egyikben (Szeged) már qrvaanyáztam, mert én voltam a "hülyeparaszt", akinek a fejsze való csak a kezébe, aztán egy magasabban kvalifikált jóember a Husqvarnától telefonon elmagyarázta, hogy miért a láncvezető. Tényleg baja volt! Aztán a másik szervízben vettem egy újat. Ott megéleztettem a láncot, mellesleg elmagyarázták, hogy előzőleg szarul élezték. Minden OK, a vezetőnek tényleg baja volt, a láncot tényleg összevissza élezték (géppel nem tudom hogyan?). Megnyugodtam, most már jó lesz: forgatom a vezetőt és nem lesz gond. És egy óra után már kanyarodik is, ugyanarra.
Ma szintén a Husqvarnától, telefonon elmagyarázta egy másik ember, hogy ez egy barkácsgép, nem arra való, hogy téli tüzelőt aprítsak vele.
Ezek teljesen hülyének néznek?
Max. 10 cm átmérőjű akácot vágok vele, 50-80 centisekre. Ebből egy év alatt 60-70 mázsát, ami szerintem nincs több 20-25 óránál. Ez ugye nem ipari használat?
Tudsz olyan szervízt, ahol tényleg többet tudnak, annál, hogy hülye a kuncsaft és elkopott a lánvezető. Ja! Rosszul van élezve a lánc! Én már bárhova elviszem, de nincs kedvem annyiban hagyni.
Előzmény: wector81 (610)
Holmer Creative Commons License 2008.02.14 0 0 611

Sziasztok!

Van köztetek fakitermelő?

wector81 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 610

Szia parlagi!

Érdekes amit írsz, a vezető akkor szokott elkanyarodni, ha a lánc vagy bénán van élezve vagy rosszul kopik, úgy, hogy az egyik oldalon a fogak kisebbek (vagy a rossz reszeléstől, vagy a kopástól - bár ilyen kopást én még nem láttam, hogy fél óra után rendre az egyik oldal ennyire lekopjon...). Normális használatnál, pláne új lánccal itt valami más gebac lesz. Mivel a Husi elektromosai hosszmotorosak, súlyelosztási probléma sem nagyon lehet.

Én azt mondanám, add le egy Husi szervízben, hogy nesztek, vágjatok vele fát vagy fél órát, meglátjuk ki a béna. Az eredmény meg vagy őket lepi meg, vagy Téged :) Nem hinném, hogy többet használnád, mint amire ki van találva, ezek nem kínai játékgépek, bírniuk kell-kéne. Még öcsém is nyúzza a kis AL-KO-jukat fél-3/4 órát mikor darabolja a tüzelőt, szóval ha az bírja, akkor a Husinak pláne kéne.

Előzmény: parlagi (609)
parlagi Creative Commons License 2008.02.14 0 0 609
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Husqvarna fűrész ügyben.
Egy elektromos "holmi"-ról van szó, mely kb 2 óra használat után kezdett el először elkanyarodni vágás közben. Ok! Béna vagyok, biztos rosszul vágok vele.

De:

- A feleségem balkezes és nála ugyanúgy jobbra kanyarodik, mint az én kezemben.
- Ha megfordítom a láncvezetőt, ugyanúgy jobbra...
- Ha láncot cserélek, fél óra múlva ugyanúgy jobbra...

Tudom, lehetnék ennyire béna, de húsz éve iparszerűen gépekkel dolgozom úgy, hogy egyik kezemben az acélcső, a másikkal pedig farigcsálom a végét. 5-6 éves sarokcsiszolók is üzemelnek a kezem alatt és mind a tíz ujjam megvan. Ez ugye némileg elletmond a bénaságnak?
A szakszervizekben és a Husqvarnánál természetesen hülye ügyfélként kezelnek: vagy rosszul használom, vagy többet, mint amennyire ki van találva a gép (persze mikor vásároltam, ezt ajánlották az adott feladathoz).
Van-e valakinek hasonló tapasztalata? Hova fordulhatok?

Előre is köszönöm!
dobro81 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 608

Szeva

 

igazad van, Te már akkor egy tapasztalr róka vagy, mert ezeket tényleg kifelejtettem.

 

Ma asszem felhívom a szervizt mert tegnapra igérték hogy hívnak, de ezekszerint megint elfelejtették, hogy elfelejtettek hívni. 

Előzmény: Jánosom (607)
Jánosom Creative Commons License 2008.02.13 0 0 607

Szia dobro81!

A technológiát pontosan ismerem - ifjúkoromban gyakoroltam is -, ezért egy picikét pontosítanálak. Kimaradt a reggeli szatmári szilva előmelegítő fokozat,  aztán a hidegben a sörtől jobban esik a bor, annak is a forralt változata, és nem szabad megfeledkezni a keresztvágó fűrészről sem, ami igen hatékony szerszám, de sajnos a láncfűrésszel csak egy kategóriában versenyképes.

Üdv:Jánosom

Előzmény: dobro81 (603)
Jánosom Creative Commons License 2008.02.13 0 0 606

Nem érdekelte aZ MTD-t a gépem.Hiába kértem,hogy vizsgálják meg azt válszolták fölösleges elküldeni, megbíznak az alválalkozóikban. Az egészben az a siralmas, hogy a garanciajegyen fetüntetett szerviz elöször mindenféle alkatrészhiányra hivatkozott , majd három hét múlva rájött, hogy ők inkább elektomos hibákat javítanak s ennél a gépnél talán kicsi kompresszió, vigyem ide meg oda.Többször is beszéltem a nemesvámosiakkal, de nem lett jó vége a dolognak, s a nyár is elment , kaszálhattam kézzel, meg élveztem az ezer éves SABO fünyíróm elnyühetetlenségét amint lazán bírkózott a közben térdig nőtt gazzal.Ennyit az MTD-ről, meg a majdnem mindegy milyen arányú olajkeverékről.

Üdv:Jánosom

Előzmény: wector81 (605)
wector81 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 605

Hm...ez engem személy szerint meglep. Itt erősen hibás szériára lehetne gyanakodni. Nem lenne egyedi, az MTD-nek a saját ThorX-35-ös motorral szerelt fűnyíróiból is volt egy széria, amiken a motor hengerfej-repedéses lett néhány alkalom fűnyírás után, normál használat mellett. De ezeket cserélték szó nélkül. Elvileg a gari alatt besült motorokat be kéne hogy küldjék az MTD nemesvámosi szervízébe, és ott ők maguk bevizsgálják, hogy a motor nem megfelelő üzemanyag miatt sült-e be, vagy pedig gyártási/anyag hiba miatt. És ha az ő saruk, akkor garcsere. Persze ez időbe tellik.

Hogy mást ne mondjak, a Husinak is volt hibás-motor-szériás R-125-ös fűkaszája, amin a motor bemondta az unalmast pár használat után, és gariban cserélték. Az MTD-nek is hasonló képpen kell/kéne foglalkoznia az ilyen, nem kicsit gyanús besülésekkel.

Előzmény: Jánosom (602)
aard3m Creative Commons License 2008.02.13 0 0 604
"Ő járt úgy MTD 790-es géppel, hogy eladás után a vevőnek saját kezüleg keverte be a benzint olajjal, és 15 perc járatás után még a szervizben besült a motor."

az igen! :-)
de már ugye 15 perce a vevőé volt a gép, és amikor megállt a motor, pénzért fogtak neki szétszedni a boltban? :-)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 603

Tudod mint öregapáink--> Balta, ásó, csákány, fejsze megy egy rekesz sör. :)

Előzmény: Jánosom (602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!