Keresés

Részletes keresés

Kovács1 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 64
Kedves Gépdoki !
Engem az érdekelne, hogy hány üzemórára tervezték a stihl nem profi és a profi fűrészeket. Ezenkívül érdekelne, hogy műszakilag a két kategória között milyen különbségek vannak.
Üdvölettel: Kovács1
Előzmény: gépdoki (62)
motortalan Creative Commons License 2006.02.05 0 0 63


Hello Gépdoki!


Köszönöm a választ.Számomra nem volt annyira tiszta a döntés,de most már
valószinű,hogy Dolmar-Makita gépet veszek.Az éves tüzelő.felvágására jó lesz
szerintem.Most 100W130-s munkagép hajtóműolajat használok,érdemes ezt használni,vagy vegyek,kimondottan láncfűrész kenőolajat?A bejáratásnál,mennyire terhelhetem a gépet,meedig járassam be és milyen keveréket használjak a bejáratás alatt?A gyári ajánlott üzemenyag 1:40-es.




Köszönettel: Motortalan
Előzmény: gépdoki (61)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.04 0 0 62
Szia Kovács1!

Tulajdonképpen milyen jellegű munkára akarod használni a motorfűrészt?

Profi fakitermelőként használnád, esetleg csak otthon a ház körül, vagy a kettő között valahol?

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (59)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.04 0 0 61
Hello motortalan!

Teljesen mindegy,hogy Makita DCS-520-45, vagy Dolmar 111-45, hisz teljesen ugyanarról a gépről van szó, csak a színe más.

Korábban a Makita egyáltalán nem gyártott motorfűrészt. Megvette a Dolmar céget, és elkezdték a Dolmárt a magszokott Makita-kék szinben gyártani.

Összességében a Dolmar jó fűrész, a közepes, felső-közepes kategóriába sorolható. Az általad választott típus egy réggebi típus. Ha később is lesz hozzá alkatrész, akkor nagy baj nem lehet.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: motortalan (60)
motortalan Creative Commons License 2006.02.02 0 0 60


Hello Gépdoki!


Tanácsot szeretnék kérni,motorfűrész vásárlással kapcsolatban.
A Dolmar-Makita gépek,milyen minőségűek?Konkrétan a Dolmar 111-45 és a Makita
DCS-520-45-ről van szó.A jelenlegi listaáruk:99.900Ft.A gépek 52 köbcentisek,3,3 Le
és 4,5 kg a súlyuk.Mint megtudtam,a Dolmar és a Makita tökéletesen ugyan
az,csupán a szinükben van különbség.Fával,cserépkályhával fűtűnk(elsősorban
akácfával).Van egy nagy 81 köbcentis gépem is,de rönköt darabolni kályhakész
méretűre ,szinte egész nap kissé nehéz.A fa amit darabolnák,30-35 cm vastagságú
akácrönk,de fagyüjtés alkalmával is használnám a gépet.Igazán az érdekelne,hogy
ezek a gépek,mennyire megbizhatóak ilyen munkáknál.Néztem a más cégek kinálatát
de hasonló összegért,csak kis szemű lánccal szerelt gépet kapnák.A technikai
megoldásaik és a szerviztapasztalatok is a Stihl és a Husqvarna felé húznának,de
a listaáraik kissé húzósak.Egyszóval olcsón szeretnék,jó és megbizható gépet
vásárolni:max.100 ezerből.A Makita-Dolmár kereskedésnél kedvező ajánlatot kaptam
egy ismerős révén:Vagy az akciós listaárból kapok,8-10 % kedvezményt,vagy
kifizetem a 99.900 forintos akciós árat és kapok ajándékba 2 darab Sharp tartalék
láncot és egy liter gyári 2T motorolajat.Alkatrészügyileg,két napon belül bármit
leszállitanak,a géphez.Fődarabokat is.Természetesen megkapom az egy év
szervizgaranciát is.

Ebben szeretnék tanácsot kérni,érdemes megvenni a gépet,vagy mit tegyek?
Dolmar-t,vagy Makitát?


Köszönettel:


motortalan

Kovács1 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 59
Kedves gépdoki! Én nem vitatom a profi Stihl láncfűrészek minőségét, valóban precizen vannak legyártva, bár úgy gondolom ,hogy bizonyos alkatrészeket például a csapágyakat a Stihl gyár is úgy vásárolja, de még más szerkezeti elemeket is vásárolhat hozzá a Stihl gyár. Nem látom akadályát annak, hogy ezeket a minőségi alkatrészeket más láncfűrészekbe is beépítsék. A Makita 6400-ast a gyár a profi kategóriába sorolja be és talán nem csak a teljesítménye miatt, az ára pedig jelenleg 130 ezer Ft. Az ugyanilyen teljesítményű profi Stihl láncfűrész úgy emlékszem, hogy 189 ezer Ft, tehát több mint 50%-al többe kerül. A túl könnyű láncfűrészeket én egy kicsit fenntartással kezelem, mert ezekbe nyilvánvalóan kevesebb anyagot építettek be. Úgy hallottam, hogy a nem profi Stihl láncfűrészeknél a motor blokk műanyagból készül. Meg szeretném kérdezni, hogy ez mennyire tartós?
Előzmény: gépdoki (58)
gépdoki Creative Commons License 2006.01.04 0 0 58
Szia Kovács1!

Teljesítményét tekintve valóban a profi kategóriába tartozna, de a profik nem a Makitát, hanem a STIHL-t használják. A Stihl megfelelője a STIHL 361-es típus.
Azonos teljesítmény esetén a 361-es 0,5 kg-mal könnyebb, ami egész napos munkát feltételezve rengeteg, kb. 10%-os súlykülönbség. Emellett a STIHL által alkalmazott anyagok, konstrukció, gyártási tapasztalat, megbízhatóság, teljeskörű alkatrészellátás és szervízháttér nem teszi kétségessé, hogy melyik az igazi profi gép.
Egyébként az árkülönbség kb. csak 10%-os. Ez a vélt "megtakarítás" hosszabb távon nagyon drága is lehet.
Ma magyarországo a motorfűrészek 48%-át a STIHL adja el - nem véletlenül.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (57)
Kovács1 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 57
Kedves Gépdoki! Meg szeretném kérdezni, hogy a Makita 6400-as láncfűrész valóban megüti a profi fűrész szintet? Árban ugyanis lényegesen olcsóbb mint a hasonló teljesítményű szintén profi kategóriás Stihl láncfűrész.
Előzmény: gépdoki (56)
gépdoki Creative Commons License 2005.12.27 0 1 56
Bár minden probléma ilyen gyorsan oldódna meg!:-)
Előzmény: ak_ (55)
ak_ Creative Commons License 2005.12.27 0 0 55
Megéleztettem a láncot és most már jó.
ak_ Creative Commons License 2005.12.26 0 0 54
salyát = saját. Bocs.
Előzmény: ak_ (53)
ak_ Creative Commons License 2005.12.26 0 0 53
Üdv
Az gondom a láncfűrészemmel, hogy amikor elkezdem vágni a fát akkor megy egy darabig normálisan a salyát súlyától lefelé, majd egyszer csak megáll a lefele haladása és csak szenved. Aztán előfordul, hogy megint vág normálisan, aztán meg nyomni kell, hogy menjen. Ráadásul sokszor a vágás vonala sem egyenes. Ritkán használok láncfűrészt, de eddig ilyen viselkedést nem tapasztaltam. Régebben cseréltem már berágódott csillagkereket és végigreszelt láncot - lehet, hogy most a vezetőlap jön?
Almera Creative Commons License 2005.12.06 0 0 52
Bocsi a nagybetűkért!!
Előzmény: Almera (51)
Almera Creative Commons License 2005.12.06 0 0 51
Szia Gépdoki!

 

Köszönöm a választ! A helyzet az az, hogy tavaly cseréltek valami membránt, amit a benne hagyott benzin tett tönkre, be is állították, de a jelenség azóta is van. Egy bizonyos idő után elállítódik az alapjárat így elég rossz vele dolgozni, mert állandóan leáll, indulni indul, csak forgatni kell. Meg fogom próbálni beállítani, hátha sikerül, nem vihetem állandóan szerelőhöz.

Üdv. Almera

Előzmény: gépdoki (50)
gépdoki Creative Commons License 2005.12.05 0 0 50
Szia Almera!

Ha a gép egyébként rendben van, csak a karburátort kell beállítani, akkor tegyed a következőt:

A karburátoron van három állítócsavar. Az "L" jelű amelyik a henger felé közelebbre esik, mellette a "H"-jelű. Az "L" az alacsony fordulatok beállítására szolgál, a "H" a magas fordulatokéra, de mind a kettő egymásra is kihat. A harmadik pedig egy egyszerű ütközőcsavar, ez kissé lejjebb helyezkedik el. Próbálad először ezt kissé jobbra tekerni, így emelkedni fog az alapjárat - talán ez is elég. Ha nem akkor az "L" csavarral kell próbálkozni.

Őszintén szólva a karburátor beállításához sok gyakorlat kell. Ha nem bírsz vele - jobb, ha egy szervízben állíttatod be.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Almera (49)
Almera Creative Commons License 2005.12.02 0 0 49

Szia Gépdoki!

 

A család tulajdonában van egy Stihl 024-es visszatérő probléma az alapjárat eltűnése.Hogy tudnám sk. beállítani?

 

Üdv.

gépdoki Creative Commons License 2005.11.28 0 0 48
Pista54, e-mailt írtam.

Előzmény: Pista54 (47)
Pista54 Creative Commons License 2005.11.27 0 0 47

Szia Gépdoki!

 

ami a kuplungot fedi és a vágólapot rögzíti

megadom az e-mail címemet azon mehbeszélhetjük,arra írj légyszíves: c_wilhelmsson@freemail.hu( a c után lentivonal van(_)  )

előre is kösz

pista54

Dudikof-T5H Creative Commons License 2005.11.23 0 0 46

Szia Gépdoki.

Írtam neked E-mail-t.

gépdoki Creative Commons License 2005.11.20 0 0 45
Szia Dudikof-T5H!

Azt az alkatrészt csillagkeréknek hívják. Az e-mail címemre írjad meg a pontos címedet, és az ábrán a 11-es ábraszámhoz tartozó cikkszámot. Valószínűleg tudok küldeni.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Dudikof-T5H (43)
gépdoki Creative Commons License 2005.11.20 0 0 44
Szia Pista54!

Az e-mail címemre írjad meg pontosan, hogy melyik "borító deknire" lenne szükséged és persze a pontos címedet. Utánvéttel valószínűleg tudok küldeni.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Pista54 (42)
Dudikof-T5H Creative Commons License 2005.11.20 0 0 43

Sziasztok.

 

Apumnak van egy villanyos láncfűrésze és kellene keríteni belle alkatrészt.

A gép márkája oleo mac e140f

csatolok egy képet, hogy melyik alkatrész kellene.

A 11 számú alkatrész kellene.

Az volna a kérdésem, hogy hol tudom beszerezni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Pista54 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 42

sziasztok

 

egy DOLMAR PS 340es láncfűrészhez kuplungot illetve borítódeklit keresek vagy egy üzemképtelen állapotut.Pest környékén.

Elölre is köszi

Pista

gépdoki Creative Commons License 2005.09.13 0 0 41
Szia Kovács1!

A Partner gépek általában az olcsóbb kategóriákba tartoznak, ennek megfelelően nem kell túl sokat várni tőlük. Vannak rajtuk "olcsó" megoldások, amelyek múszakilag is vitathatóak, de a Partner esetében az ár döntőbb paraméter, mint a tartósság.
Ennek ellenére ne csüggedj el, ha csak otthoni használatra és kisebb területre vetted, és kellően odafigyelsz a kezelésére és a karbantartására, akkor több évig elégedett lehetsz vele.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (40)
Kovács1 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 40
Kedves gépdoki! A Partner gépekkel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményed mivel valószinüleg több tapasztalatod van ezen a téren mint nekem.A Partner elektromos láncfűrészről nem a legjobb a véleményem.A Partner motoros láncfűrészt pedig még nem próbáltam ki. Van viszont egy Partner benzin motoros fűszegélynyíróm,amiről még nem tudom,hogy mennyire válik be.A motorja meglepően könnyen indul,a hangja is jó,elég erős is,eddig nincs rá panaszom,de nem tudom ,hogy mennyire lesz tartós.Még nem szereltem szét,így nem tudom,hogy mennyi műanyag fogaskerék van benne,azok milyen minőségüek.
Előzmény: gépdoki (37)
kisszszoros Creative Commons License 2005.06.28 0 0 39
A tavaszi akció során én is olyat akartam venni, de a cimborám rábeszélt egy kicsit kisebbre. Az is nehéz, de melyik láncfűrész könnyű?
Előzmény: zoli967 (38)
zoli967 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 38

Tisztelt Urak !

 

Lehet, hogy nem ez a megfelelő hely, de rendelkezem egy egyhetes Makita DCS-6400-as láncfűrésszel (64 ccm, 4,8 LE). Kíváló szerkezet, erdészeti célra ajánlják. Csak házkörüli munkára használtam.

Nekem túl nehéz, szeretném eladni.

Listaára 163800 Ft.

Kérek érte : 125000 (kicsit lehet még alkudni)

 

Kis Zoli

zkis@laurel.hu

 

gépdoki Creative Commons License 2005.06.19 0 0 37
Szia Zöldlomb!

Az ELECTROLUX tulajdonában van a Husqvarna, és a Jonsered is - már elég rég óta. Ebből adódóan főleg a hobby kategóriában vannak "átfedések". A Jonsered is ugyan abban a gyárban készül, mint a Husqvarna hobby fűrészei. A hasonlóság elsődlegesen kívülről figyelhető meg, belül vannak (néha jelentős) eltérések is.

A Jonsered azért olcsóbb, mert egy legyszerűsített, olcsósított változatról van szó. Nem csak a színe más!

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Zöldlomb (35)
kisszszoros Creative Commons License 2005.06.14 0 0 36

HA jól ismerem az üzleti dolgokat (nem 100%) valószínű, hogy nagyon hasonló a kapcsolat a husi és a jonsered között, mint a makita és a dolmar között.

Ere utalást találtam a lapon: http://www.erfaker.hu/index.php?mid=1

"Az 1996. őszén Svédországban végrehajtott cégösszevonásokat követően kizárólagos szerződésünket a svéd partner felmondta, 1997. január 1-től a Jonsered termékek magyarországi forgalmazását a Husqvarna magyarországi képviselete vette át"

 

Egyszerűbb az ilyen cégek esetén két színben forgalmazni ugyanazt a terméket, megtartva a márkahű vevőket, leegyszerűsítve az alkatrész ellátást és a szervízhálózat kialakítását, mint megtartani és tovább üzemeltetni két külön fejlesztő brigádot.... (péz, péz, péz.....)

Előzmény: Zöldlomb (35)
Zöldlomb Creative Commons License 2005.06.13 0 0 35

Na, tapasztaltak!

Mi a véleményetek a Jonsered gyártmányairól? Nekem van egy Husqvarna villanygépem, a rohadék konkurenciának egy ugyanilyen Jonsered. Egy kollegám, aki pucolja a mi gépünket, elmondta, hogy a rohadt konkurenciájé csavarra-lemezre ugyanaz, csak piros a háza.

Tényleg! Milyen cég ez a Jonsered? Milyen a többi gépe? Miért kerül kevesebbe, mint a Husqvarna? És a kollegám miért pucolja a rohadék konkurencia nyüves gépét (Most én vagyok a megmondó)????

Zl

Előzmény: halaloszto (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!