Keresés

Részletes keresés

Zöldlomb Creative Commons License 2005.04.13 0 0 27

Kedves Karizma!

 

A konkrét gépet én magam ugyan nem ismerem, de nekem is van jó pár láncfűrészem, amit viszonylag gyakran használok. Tapasztalatok az érintett kérdésekben:

Nem megfelelő kenés: lehet, hogy profán az oka, és egyszerű a megoldás - ki kell használat után ganézni a gépet. Nekem sokszor sok probléma megoldódott már evvel a technikával. Én le szoktam a lapot, láncot, mifenét szerelni, és az olajos részeket fogkefével, ronggyal, pipatisztítóval ki szoktam puceválni. Az olajpumpa kiáramló nyílásánál meg pláne. Meg a fékszalagnál is nagyon. Ez eddig alap. Aztán rendbe szoktam rakni a lapot, mégpedig a szokásos lapreszelések után egy spakit rongyba csavarok, és a lap láncvezető vágatát igen tisztára puceválom. Ettől tisztul a csatorna, és nem fog a gép felőli oldalon felgyűlni az olajos trutyi, míg a csúcs felőli oldalon megvállasodni a lap. Eztán a csúcskereket jól meg kell zsírozni a zsírzónyílásnál, és lehet rátenni a láncot, stb.

Megszorulás, meglazulás: Kezdetben nekem is volt olyan, hogy összeszeretem, beállítottam a gépet, majd amikor az oldalsó rögzítő csavarokat meghúztam, akkor meg úgy megfeszült, hogy nem tudtam már húzni sem nagyon kézzel. Aztán jól rájöttem, hogy ha laza oldalsó csavaroknál megfeszítem a lapot, az nagy valószínűséggel kimozdul a tervezett és hivatott síkjából. Ha ebben az állapotában ráhajtottam az oldalsó rögzítő csavarokat, akkor ezt a kitérést a lánc vette fel feszességben. Terápia: rakd össze a gépet úgy, hogy viszonylag laza legyen a lánc, és kezdd el akkor feszíteni, amikor már majdnem meg vannak az oldalsó csavarok húzva. Nekem bejött.

Ha ezeket megtetted, és tényleg normális lánckenő olajat töltöttél, akkor ellenőrizd azt, hogy van-e kenés. Ezt én úgy szoktam, hogy egy világos felület elé állva járatom nagy gázzal a gépet, és a lap hegyét közel teszem a felülethez. Ha oké a kenés, és normális olajad van, akkor apró pöttyök szóródnak ki a csúcskerékről. Ha nem, akkor nem oké.

Meg arra is gondolok, hogy akkor is elégtelen a kenés, ha túl nagy a lap az olajpumpához. Meg érezheted úgy, hogy nincs megfelelő kenés, ha szar, életlen, elvékonyodott, szervízben köszörüléstől kilágyult lánccal mégy neki mondjuk mandulafának... Ekkor a gép meg, a vágási felületen égett nyomok látszanak, és a lap száraz és forró. Erre a terápia: rakd fel a megfelelő lapot, és élezd gyakran a láncot. Ebben Tudom Kicsim Ügynök tudna epikus felvilágosítást adni.

Üdv,

Zl

Előzmény: CarIzma (25)
gépdoki Creative Commons License 2005.04.12 0 0 26
Szia CarIzma!

A láncfesszesség változása abból is adódhat, ha a lánckerék (csillagkerék) nagyon meg van kopva, és a lánc hol beleül a kopás vájatába, vagy nem. Ha ez a hiba, akkor a lánckerék cseréjével ez megoldódik.

Az olajzási probláma sok mindentől lehet. Dugulás, esetleg az olajpumpa hibája, stb. Ezt szervízzel kellene megnézetni.

Ügyelj arra, hogy kizárólag rendes lánckenőolajat használj. Motorolaj, hajtóműolaj erre a célra nem felel meg.

Üdv, Gépdoki
Előzmény: CarIzma (25)
CarIzma Creative Commons License 2005.04.12 0 0 25

Sziasztok

 

Ismeri valaki, vagy vannak-e esetleg tapasztalatai "alko kb35" fűrészről?

Az enyémnek szerintem nem tökéletes a lánckenése. Addig jó amig nem kezdek vele vágni. A másik pedig az, hogy a láncfeszességgel mindig gondom van. Beállítom, és aztán mindig elállítódik. Vagy meglazúl, vagy nagyon megfeszűl, ebből gondoltam a nem megfelelő kenésre.

 

Köszi mindenkinek a segítséget, tippeket.

gépdoki Creative Commons License 2005.03.24 0 0 24
Szia kisszszoros!

Hát 5000,- Ft-ért nagyon drágán kapod a láncot, ennél sokkal olcsóbban vehetsz STIHL gyártmányút, ami ugyanúgy jó a Makitára is, hisz a méret a fontos, a minőségről meg ne is beszéljünk.
Általában 5-6 Ft-ért köszörülik szemét. Tehát ha 60 szemes láncod van, az kb. 300-350 Ft-ba kerül.

Üdv. gépdoki
Előzmény: kisszszoros (23)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.17 0 0 23

Na, eljött a jóidő, és beüzemeltem a gépet. Egy élmény volt vele dolgozni. ( Most aztán majd leszakad a karom, olyan izomlázam van. )

Egy vaskos cseresznyefa volt az első áldozat. vitte mint a vajat. Nem erőlködött, a láncon meg sem látszik. Kíványcsi vagyok, mit fog szólni később az akáchoz... :-)

 

Hogyér köszörülnek láncot a szakszervízben?

A tartaléklánc 5000 Ft, ha 500-nál több a köszörülés, akkor nem éri meg, mert inkább szétgányolja az ember és újat vesz.

 

Kérdezem ezt azér, mert a bédekker azt írta, hogy három reszelés után adja be az ember köszörűshöz. Ha drága a köszörűs, nem éri meg az utánajárást, inkább reszelem 12x és kidobom..... olcsóbbnak néz ki, mint 3x fizetni +2x oda-vissza út +idő az utánajárásra

Előzmény: gépdoki (22)
gépdoki Creative Commons License 2005.03.04 0 0 22
Hát nem azért vetted, hogy használjad?

A szegre vigyázz, de a "pakliban benne van" hogy előbb utóbb kapsz. Ilyenkor utána kell reszelni a vágószemet, vagy egy szakszervízben megköszörültetni.

Üdv. gépdoki
Előzmény: kisszszoros (21)
kisszszoros Creative Commons License 2005.03.02 0 0 21

Na, megvan a gép. csak épp nincs kedvem ebben a hidegben kipróbálni... No meg aztán el kell zarándokolni a benzinkúthoz 95-ösért is. No de sebaj talán a hétvégén enyhül, és nekiugrok a fűrészelésnek!! juhé!

 

Mi történik, ha a lánc szöget kap? azaz merjek-e deszkát aprítani?

gépdoki Creative Commons License 2005.02.15 0 0 20
Úgy látom már eldöntötted, hogy Makitát (Dolmárt) veszel. Én is aláírom, hogy a jobb fűrészek közé tartozik.

Használd egészséggel, Üdv. gépdoki

Előzmény: kisszszoros (19)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.15 0 0 19

Bocs, majd elfelejtettem....

 

Kár leszólni a makit, mert csak azóta van a makinak láncfűrésze, amióta a DOLMAR-t felvásárolta, arról pedig úgy tudom, hogy egész jó, és megbízható gyártó, ami minden tekintetben felveszi a versenyt a husival...

kisszszoros Creative Commons License 2005.02.15 0 0 18

A kedvedér felhívtam egy stihl márkakereskedést és az alábbi összehasonlítást tudom így a két gép közé tenni...

 

                           Maki                                 stihl

ár                   126000 Ft(akció)                153000 Ft

lökett.             50ccm                                48,7ccm

telj.(KW/LE)    2,8/3,8                               2,6/3,4

súly                 5,1kg                                 4,7kg

 

ami pedig az árkülönbözet, abból láncot, láncvezetőt, olajat tudok venni

Előzmény: gépdoki (17)
gépdoki Creative Commons License 2005.02.14 0 0 17
Szia kisszszoros!

Szerintem is felesleges otthoni célra profi erdészeti fűrészt vásárolni, bőven elegendő a félprofi kategória. Ezek is 50-60 cm3 körüliek.

Velem együtt sokak véleménye az, hogy érdemesebb lenne a STIHL, vagy a HUSQVARNA gépek közül választani. Ha már ilyen komolyan gondolod, és szereted a kifinomult, megbízható technikát - miért kockáztatnál?
Ma már a STIHL is elérhető áron beszerezhető, és tuti az alkatrészellátása mind annak ellenére, hogy legendásan kevés az alkatrészigénye. Ha már komolyan gondolod - gondoldd meg igazán komolyan.

Bocsika, hogy elmondtam a véleményem - de kikivánkozott.

Üdv. gépdoki
Előzmény: kisszszoros (16)
kisszszoros Creative Commons License 2005.02.14 0 0 16

Üdv!

 

Épp a napokban készülök venni egy akciós makit.

most 137e körül adják és 64ccm-is brutál motorja van.

Azért választottam eztet, mert "csak" otthoni munkára kell, nem akarok szervizekkel kínlodni, és szeretem, ha a szerszám normális erővel dolgozik. Néhány ismerősöm szerint csak pézkidobás, de mit csináljak, ha ezt javasolták mint legkisebb erdészeti célra készült szerszámot...

(ez talán nem hagy cserbe barkácscélú felhasználásnál :-) )

Husibol hasonló teljesítményben kb 210e körül mozog az új gép...

gépdoki Creative Commons License 2005.02.10 0 0 15
Szívesen!

Az eredményről légyszi majd számoljál be. Köszi.

Gépdoki
Előzmény: somap (14)
somap Creative Commons License 2005.02.09 0 0 14

Köszönöm

 

Somap

Előzmény: gépdoki (13)
gépdoki Creative Commons License 2005.02.08 0 0 13
Szia Somap!

Budapesten 16 STIHL szakkereskedőt találsz, a felsorolás helyett inkább nézzed meg a következő oldalt:

Budapesti STIHL-kereskedők


Ha műszaki paramétereket keresel, leírás, stb. akkor nézdd meg ezt:

www.kerttechnika.hu

Üdv. Gépdoki
Előzmény: somap (12)
somap Creative Commons License 2005.02.08 0 0 12

Szia Gépdoki!

 

Budapesten lakom, de sokat járok Gödöllő környékén.

Előre is köszi

 

Somap

Előzmény: gépdoki (11)
gépdoki Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11
Szia Somap!

Az országban jó néhány motorfűrész-szakkereskedő van! Írjad meg, hogy hol laksz, és fogok tudni ajánlani a közelben lévőt.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: somap (10)
somap Creative Commons License 2005.02.06 0 0 10

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy hol érdemes Stihl vagy Huskquarna motoros láncfűrészt venni. A Topicban egy hozzászóló azt írta, hogy csak szakboltban érdemes ilyet venni, de hol keressek "szakboltot", ha praktiker nem az?

Köszi

 

Somap

gépdoki Creative Commons License 2005.02.06 0 0 9
Üdvözlet Mindenkinek!

Csak most fedeztem fel ezt a topicot, egyébként már sok előző láncfűrészgondra adhattam volna választ, vagy megoldást.
Régóta kertészeti és erdészeti kisgépeket javítok és forgalmazok többedmagammal, tehát elég sok tapasztalattal rendelkezünk ezen a területen.

Ha kérdése van valakinek - szívesen segítek, ha tudok!

Üdvözlet: Gépdoki
kezitcsókolom Creative Commons License 2004.12.05 0 0 8

Szépjónapot!

 

 

Kérdésemnek a tárgyát az az aprócska gond képezné, hogy fogalmam sincs merre, hol található Budapest területén belül Ikra szervíz. A probléma nem nagy szám, viszont nekem felettéb szükséges lenne egy ilyen vállalkozás... Amennyiben valaki netalántán tudna egy Ikra láncfűrész javító műhelyről, azt kérném ne tartsa magában és haladéktalanul ossza meg énvelem. Kedvességüket előre is köszönöm!

 

 

e M P é

bgly Creative Commons License 2003.11.24 0 0 7
Csak most tévedtem erre, de hátha aktuális még...

A Jókai téren van vagy két tömítés készítő iparos. Ott kellene megnéned, hogy tudnának-e a régi rosszat mintának használva új tömitést csinálni.
Autókhoz szoktak...

Bagoly

Előzmény: xpolgartars (2)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.05.27 0 0 6
ha valaki elektromosban gondolkodik...
nekünk makita van, egy jó középkategóriás, nem volt éppen olcsó. három éves, azóta semmi gond vele, egyetlen baja most épp, hogy elkoptak rajta azok a fémfogak amik védik a gépet.:O)
(fával fütünk, ugyhogy használva van)

anyóséknak szintén ennyi idős bleki, a legolcsóbbik fajta. többet költöttek már rá, mint amennyibe a makita került.:O)) 4x fogaskerék csere, ötödjére esztergáltattak inkább valami könnyüfémből a müanyag helyett, valamint most le is égett.

szóval olcsót ne!
na, csak úgy mondtam...hátha érdekel valakit.:O))

Szögrágó Creative Commons License 2003.05.26 0 0 5
Sajnos én nem ilyen márkásat vettem, hanem a legolcsóbbat, amit kapni lehetett. Az árkülönbözetből biszont vettem egy sövénnyírót is. Persze az is a legolcsóbb fajta. Egyelőre működik mind a kettő.
Előzmény: TREWQ (1)
Szögrágó Creative Commons License 2003.05.26 0 0 4
Köszi, de ennél sajnos rosszabb a helyzet, a gép már biztos több, mint 5 éves. Aztán meg közben vettem egy újat.
Előzmény: halaloszto (3)
halaloszto Creative Commons License 2003.05.24 0 0 3
en elmennek oda, ahol vettem, es kerdezoskodnek a szakszervizek felol. vegighivnam oket, hogy van-e kerdeses alkatreszuk. ha az elso 5 azt mondana, hogy nincs, es nem is _volt_ akkor visszamennek a boltba, es megvetetnem veluk a mukodeskeptelen gepemet arra hivatkozassal, hogy _kotelesek_ alkatreszt biztositani asszem 5 evig, es megkerdezhetjuk a fogyasztovedelmiseket is.

megegy jotanacs: ha azt akarjak, hogy hagyd ott, es megcsinaltatjak, akor csak reszletes atveteli elismerveny mellett, amin rajta van a hiba, stb, mert ha megis fogyasztovedelem lesz, akkor lehet hogy elo sem kerul a hibas gep tobbet, es akkor nincs bizonyitek.

Előzmény: Szögrágó (-)
xpolgartars Creative Commons License 2003.05.22 0 0 2
Köszönöm a választ - már szinte alig hittem, hogy bárki-emberfia betéved ebbe a topicba...

Fejlemények:
Többszöri szétszedés-tisztítgatás-összerakás és próba után úgy gondolom, az üzemanyag-ellátó rendszer körül nem stimmel valami.
Ez lehet a benzincső (cseréje folyamatban) illetve a porlasztó egyaránt.
A gyújtás illetve az elektromos rendszer szerintem hibátlan: a hengerbe manuálisan adagolt üzemanyaggal pöccre indul a gép.
A kérdéses porlasztót kiszereltem, most vadászok szervíz-kittet hozzá, amivel a régi, s kikeményedett gumi tömítéseket, diafragmákat ki lehetne cserélni.
Hát egyelőre ennyi.

xp

PS.
A válasszal - elviekben - természetesen egyetértek, ugyanakkor sajnálnék kidobni egy "majdnem jó" gépet.
Ha mégis rákényszerülnék erre, biztosan NEM benzines fűrészt vennék helyette, hanem a sokkal egyszerűbb s olcsóbb elektromos-meghajtásút.

Előzmény: TREWQ (1)
TREWQ Creative Commons License 2003.05.22 0 0 1
Szep napot!

Teljesen aterzem a problematokat, megoldast nem tudok, csak tanacsot a jovore nezve..
Motorfureszt csak Stihl-t, vagy Husquarna-t vegyetek! (esetleg Makita, vagy Hitachi, de ha ezek megallnak, igen melyen be kell nyulni a zsebbe) Tudom, hogy draga,(mármint a Stihl, meg a Husi is) de 1: jó, 2: alkatreszellatas biztositott.
Ahol megveszed a Stihl-t, vagy Husi-t, ott szervíz is van, komoly robbantottábrás gyári programokkal dolgoznak, sokszor az alkatresz polcon van, vagy ha nincs, pillanatokon belul megszerzik.
Motorf?részeket, komolyabb motoros gépeket stb.. TILOS Praktikerben, meg ilyen helyeken venni! Ilyeneket csak és kizárólag szaküzletben vegyetek, mert csak ott ertenek hozza!

Minden jot!

xpolgartars Creative Commons License 2003.05.19 0 0 0
Kedves Polgártársam,

hát, sajnos megoldást nem tudok adni, csak kellő empátiát:-(

Az én esetem a következő lenne:

Van egy istenverte Mc Culloch (benzines) láncfűrészem (mely a "Mac 130" nevet kapta a keresztségben), állandóan leállogat (meg qva nehezen indul el a drága).
Szervíz ("természetesen") nem vállalja, mondván hogy már nincs hozzá alkatrész.
Én úgy gondolom, egy kiadós porlasztó-tisztítás plusz egy gyertyacsere feltehetően pótalkatrész nélkül is megoldaná a dolgot.
Szívesen elvinném egy jó szervízeshez (aki már látott-szerelt ilyet, persze...). Végső esetben magam is nekiállnék, de kellene legalább egy rajz a belső felépítésről, szétszedésről.

Ezügyben tavaly lázas keresésbe, majd fax-váltásba keveredtem az (azóta többször átalakult meg tulajdonos-váltott) Mc Culloch céggel, de egy igen-egyszerű (s igen-használhatatlan) Móriczka-rajzon kívül semmi egeyebet sem küldtek-mondtak.

Sajnálnám kidobni - no meg egy új nem éppen két fillér -, de ez így most sajna használhatatlan.

Az esetleges válaszokat (topicindító kollegámra tekintetel) "két férfi - egy eset" jeligére kérném a kiadóba..
:-))

Köszönettel:

xpolgartars

Előzmény: Szögrágó (-)
Szögrágó Creative Commons License 2003.05.04 0 0 topiknyitó
Ikra electric A204 B láncfűrészem fékháza eltörött, tavaly egész nyáron hitegettek a szervízben, hogy lesz hozzá alkatrész, de nem lett. Nincs valakinek ilyen? Megvenném a jó fékházat, vagy eladnám az én fékház nélküli gépemet neki, szóval két rosszból esetleg lehetne egy jót csinálni. Vagy ha esetleg tudna valaki valami megbízható alkatrészforrást... (nem olyat, mint az én szervízemé)
Köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!