Keresés

Részletes keresés

zengő Komatsu Creative Commons License 2007.02.18 0 0 235
zengő Komatsu Creative Commons License 2007.02.18 0 0 234
Sziasztok ! Fellépett egy kis technikai malőr,most sorban pótolom a képeket.
zengő Komatsu Creative Commons License 2007.02.18 0 0 233
Helló Favágók ! Tettem fel pár képet a hangszerről,azok kedvéért akik még nem láttak ilyet és félnek váltani. Én cseppet sem bántam meg a cserét . A képeken szembetűnőek a méretbeli külömbségek?amik a Kama javára billentik a mérleget szerintem.A  Husqvarna 350-es külső méretében,tömegében közel azonos,viszont 12 köbcentivel kissebb és jóval gyengébb. Ezzel nem azt mondanám hogy az rossz gép,hiszen az is az enyém,de hamarosan érkezika trónkövetelő PS5000-es.A Kama viszont az első számú kedvencem. A felső burkolat piros részén a matrica alatt  látszik az olajzás szabályozó pici gombja. Ilyen kényelmi funkcióval is el van látva. Képen levő gép 62köbcentis profi, és 84 szemes vezetővel használom olykor-olykor már 6 éve hibátlanul. Remélem nektek is beválnak az új gépek!
joci05 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 232
www.kiefer.hu
Üdv:Joci
Előzmény: Csaszu (229)
tothdave Creative Commons License 2007.02.12 0 0 231
Kézire vagy a műhelyi keretes élezésre gondolsz, mert a kézi nincs nagyon mit magyarázni?
Előzmény: Csaszu (229)
fureszes Creative Commons License 2007.02.12 0 0 230
Szia gépdoki! Megmértük a főtengely oldalirányú (vizszintes) lógását ami 3 tized mm.Ez kézzel érzékelve sokkal többnek tünt! Várom válaszod,előre is köszi! Üdv fűrészes.
Csaszu Creative Commons License 2007.02.12 0 0 229
Sziasztok
Le tudná valaki írni a kézi láncélezés pontos folyamatát ?
forest240 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 228
Ha elektromos fűrész, akkor MAKITA. Minden ács ezt használja, nyilván azért, mert jó. A tűzifa aprításával kapcsolatban ne legyenek túlzott reményeid, az elektromos nem arra való, a kis benzinesek sem. Ha majd kipróbáltad, magad is megtapasztalod.
Előzmény: SquareMasters (223)
bezz Creative Commons License 2007.02.10 0 0 227
Előzmény: bezz (226)
bezz Creative Commons License 2007.02.10 0 0 226
Ez elektromos!
Előzmény: SquareMasters (225)
SquareMasters Creative Commons License 2007.02.10 0 0 225
Köszia a választ egyébként csak rönk darabolásra kellene.
Én ezeket az adatokat találtam róla de nekem nem sokat mond:

Specifications:
Motor Power - 1700w
Blade Length - 400mm
Chain Speed - 12 m/sec
Weight - 4.4kg


Features:
- Powerful 1700w motor
- Bosch SDS for tool-free chain assembly and tensioning
- High chain speed (12 m/s) for optimum cutting performance
- Rapid-reaction kick-back brake (Quickstop 0.1 sec)
- Steel chain safety catch bolt
- Ergonomic handle for both sawing and felling
- Run-down brake (<1 sec)
- 7 steel gripping teeth for a firm grip
- Automatic oil lubrication with oil-level indicator
- Large oil reservoir (200ml) with filter

Ha ez mond valamit akkor légyszives írjátok meg a véleményeiteket, tapasztalataitokat, de ennek a Partnernek is utánanézek.
Köszi

Előzmény: tothdave (224)
tothdave Creative Commons License 2007.02.10 0 0 224
Nem találtam meg ennek a típusnak a leírását, de nekem az a véleményem hogy én nem vennék Bosch motorfűrészt, mert lehet hogy nagyon jó szerszámokat gyárt csak a motorfűrész kicsit messze áll a profiljátol. Én a helyedben vennék egy Partner fűrészt. Egy valamit ne tegyél ilyen Metros, Praktikeres stb. Einhall, Ikra meg ilyen egyébb gönc fűrészeket nem szabad meg venni. Én az elmúlt fél évben két olyan göncöt nyírtam ki, pedig rendeltetés szerű használat volt. Különben nem mindegy hogy milyen fából akartok tüzifát csinálni. Mert mondjuk egy komplett fa szétdarabolására egy kb. 36ccm-s fűrész is kevés, de ha mondjuk szak ilyen fél méteres átmérőjű ronk feldarabolásáról van szó akkor meggondolandó lenne egy elektromos motorfűrész.
SquareMasters Creative Commons License 2007.02.08 0 0 223
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy édesapám szeretne beruházni egy láncfűrészbe , kisebb kerti munkákat illetve a tuzeléshez a fa feldarabolására akarja használni.
Ki is nézett egyet de mivel semmilyen tapasztalattal nem rendelkezünk ezen a téren szeretném megkérdezni hogy mi a véleményetek erről a fűrészről:Bosch AKE 40-17s
(olvastam amiket irtatok viszont mi inkább valami olcsóbb de megbízható kategoriában gondolkodunk).
A válaszokat előre is köszönöm!
Csaszu Creative Commons License 2007.02.07 0 0 222
Dolmarnak ezek a profi kategriás fűrészei most nagyon jók .
Kisgépszerelők szerint is óriási fejlődés volt ezen láncfűrészek megalkotása.
Ezért az árért ilyen mínőségű gépet nem kapsz máshol.
És a tájkozottabbak tudják, hogy a Stihlnél nincs meg a régi minőség.
Előzmény: groovejet (221)
groovejet Creative Commons License 2007.02.07 0 0 221
Kösz, Csaszu!

Ez vmennyire megnyugtató válasz volt, mert az összes láncfűrészes ismerősöm próbál lebeszélni, hogy ne dolmart vegyek, de majd kiderül kinek lesz igaza.
Csaszu Creative Commons License 2007.02.07 0 0 220
Szia
Eddig nekem bevált a ps 5000
Eddigi tapasztalatok , ( nem vmi sok , majd hétvégén lesz több ) :)
Rezgéscsillapítása nagyon jó,acélrugós , szinte alig lehet észrevenni a rezgést.
A 021-hez viszonyítva többet eszik , gondolom ennek a bejáratós karburátor beállításnak is köze van , és persze erősebb, de a 021 más kategória.
Láncolajzás szerintem jó, nekem nincs vele semmi gondom , de van aki panaszkodott rá, hogy a Stihl-é precízebb,
Motorja erős , és nyomatékos, szép hang , teljesen normálisan működik minden .
Az összhatás minőségi gépre utal .
Estleg még ebbe a kategóriába beleférne a komatsu G 500 -is.
Alkatrészellátás a Dolmarnak megfelelő. Gyorsan és könnyen beszerezhetőek az alkatrészek.A komatsunak rosszabb , de bármit meg lehet hozzá rendelni, eseteg kicsit hosszab idővel.
Ha olyan helyen vásárolsz ahol szervíz is van , semmi probléma nem adóthat az alkatrészellátással.
Előzmény: groovejet (219)
groovejet Creative Commons License 2007.02.07 0 0 219
Helló! Nagyon hajlok arra, hogy beruházzak egy új láncfűrészre és sok osztás-szorzás után úgy néz ki, hogy Dolmar/Makita Ps 4600 vagy Ps 5000 lesz a dologból.
Kanadai fórumokon nagyon meg vannak elégedve vele (arrafele meg kicsivel több a vágnivaló). Itthon kinek hogyan muzsikál. Mennyire megbízhatóak? Mennyire jó a makitának a szervizes háttere?
gépdoki Creative Commons License 2007.02.06 0 0 218
Szia Csaszu!

A .058 (=0,058 coll) a horonyszélesség collban kifejezett értéke, ami 1,5 mm-t jelent.
Az élezéshez alkalmazandó reszelő mérete attól függ, hogy milyen gyártmányú láncot használsz. A horonyszélességből megállapítható, hogy normál méretű 3/8"-os láncról van szó. Ha Oregon gyártmányú, akkor a lánc újkorában 5,5 mm ármérőjű reszelőt kell használni, ha félig már elkopott, akkor 5,2 mm-re kell áttérni.
Ha Stihl gyártmányú a fűrészlánc, akkor újkorában 5,2-es, később 4,8 mm-es reszelő kell.
Fontos, hogy laposreszelőt is vegyél a mélységhatároló pontos beállításához. Ehhz érdemes mélységállító sablont is vásárolni, hogy minden egyes mélységhatárolót azonos méretűre tudjál beállítani, ellenkező esetben nagyon rázni fog a fűrész. A helyes mélységhatároló-beállítás: 0,65 mm.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Csaszu (214)
gépdoki Creative Commons License 2007.02.06 0 0 217
Szia fűrészes!

Tolómérővel pontosan mérjed meg a főtengely-hézagot, legalább 0,1 mm pontossággal. Korrekt választ csak ennek ismeretében tudok mondani.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: fureszes (211)
gépdoki Creative Commons License 2007.02.06 0 0 216
Szia aard3m!

Forgalomban csak a 3/8 és a .404 coll osztású láncok vannak. Ha ezek nem illenek a csillagkerékre, akkor a megoldás valóban csak a csillagkerék+lánc+vezetőlap cseréje lehetne. Ha egyáltalán találsz valahol a Druzsbára valókat, akkor is minimum 140-15 eFt-ba kerülnek... Megéri ennyit költeni erre a fűrészre? Lehet, hogy érdemesebb lenne egy új fűrésszel kacérkodni. :)

Üdv. Gépdoki
Előzmény: aard3m (209)
gépdoki Creative Commons License 2007.02.06 0 0 215
Szia Csaszu!

Attól függően, hogy mikori gyártású a 021-es, a henger kompletten a dugattyúval együtt 45.600,- Ft vagy 53.700,- Ft.
Valószínűleg a karburátor membrákészlet cseréje megoldja az üzemanyagellátást, ez 6.800,- Ft. Vezetőlap 6.730,- Ft, lánc 2.650,- Ft, tehát a felújítás kb. 70.000,- Ft.
Szerintem érdemesebb egy új Stihl MS 210-est vásárolni, lappal+lánccal együtt 99.400,- Ft-ért, ami a 021-es utódja, és a lényeges alkatrészeiben teljesen megegyezik a 021-essel. A 021-est érdemes megtartani alkatrésznek.

Üdv. Gépdoki

Előzmény: Csaszu (210)
Csaszu Creative Commons License 2007.02.05 0 0 214
Sziasztok
Kérdésem az lenne hogy 3/8-os lánchoz milyen átmérőjű reszelőt vegyek ? ( 64 szem )
A lapon mit jelent az 1,5/.058 jelzés ?
Az 1,5 a horonyszélesség , de a .058 ? Vagy az 1,5 mm coll -ban ? ..
fureszes Creative Commons License 2007.02.05 0 0 213
Amit mondasz igaz a sima hagyományos motorfűrészre! De a kulcsszó az EGYKEZES MOTORFűRÉSZ, amit a fa koronájában végzett gallyazásra, darabolásra fejlesztettek ki. Ez így szerepel (így tanultam) "a lakott területen végzett fakitermelési munkákra vonatkozó biztonsági előírások"- ban.üdv
Előzmény: PeciMaci (212)
PeciMaci Creative Commons License 2007.02.05 0 0 212

csak halkan megjegyzem.. motorosfűrésszel mellmagasságig, azon felül kosaraskocsiból...

munkavédelmi előirás...... legalábbis mikor vizsgáztam belőle ( FŐKERT)

Előzmény: fureszes (211)
fureszes Creative Commons License 2007.02.05 0 0 211
Sziasztok, üdvözlök mindenkit!
Ma délután bukkantam rá erre a lapra. Nagyon megörültem, mert olyan témákkal foglalkoztok, ami engem is érint. Elöljáróban annyit írnék magamról, hogy több mint 5 éve foglalkozom komolyabban veszélyes fák lebontásával (alpintechnikával).
Ebből adódik, hogy a fűrészekkel kapcsolatban van egy pici gyakorlatom.
Mégis úgy gondoltam, hogy tanácsot kérek tőletek. Eddigi gépparkom Husqvarna fűrészekből állt, melyekkel nagyon meg voltam elégedve, de sajnos hallgatva másokra, áttértem a német csúcstechnikát képviselő Stihl-re és vettem egy MS200T-s egykezes profi fűrészt. Tettem ezt azért, mert a fák lebontásához törvényszerűen fel kell mászni a fára és nem árt, ha a fán egy motorfűrész is az emberrel van, de az egyik keze szabad, és a fűrész is minél könnyebb. Amikor a fűrész hibáját észrevettem, kb. 1 hónapos volt a gép. Konrétan a hiba: a főtengely tengelyirányba kb. 1 mm-t mozdul, kottyan. Azonnal felvettem a kapcsolatot a szakkereskedéssel, szakszervízzel, a magyarországi anyacéggel, de mindenütt csak nyugtattak, mondván, hogy használjam nyugodtan, ha rossz, előbb- utóbb úgyis megadja magát, és akkor tudnak vele foglalkozni. De kérdem én, miért kell megvárni azt, hogy valami teljesen tönkremenjen.
A szakkereskedésből sikerült annyit megtudnom, hogy a főtengely csapágyazása tűgörgős. Ez enged bizonyos oldalirányú mozgást. Azt senki nem tudta nekem megmondani, hogy ez a bizonyos 1 mm. sok, átlagos, vagy még éppen belefér a tűréshatárba. Ha lejár az 1 éves garancia a gépről, és tönkremegy a forgattyúsház, 140.000,- Ft kicsit sok a tanulópénznek.
Aki ismeri ezt a gépet és tud a hibáról érdembenkérem nyilatkozni, kérem tájékoztasson.
Előre is köszönöm.
Csaszu Creative Commons License 2007.02.04 0 0 210
Nekem is van még egy Stihl 021-esem
Elég halott állapotba van , a lánckenés egyáltalán nem működik , mert a belső oldalon el van törve valami , és a kipufogóra folyik rá a láncolaj :)
A lánckerék elkopva , a vezetőlemez is , a lánc teljesen kinyúlva ,a kipufogót nem lehet felcsavarozni mert le van törve a hengerből a felfogató része, kb 20 másodperc használat után leáll a motor , a karburátrból elfogy a benzin és a motorban is elég kicsi már a kompresszió. Szval van baja :)
Gépdoki , körübelül mennyibe lenne bennt egy motorfelújíás új henger, gyűrű és dugattyú ? Egyáltalán érdemes rá költeni ?
Előzmény: Kovács1 (208)
aard3m Creative Commons License 2007.02.02 0 0 209
de biztos ez? most megmértem a láncom osztását, így, ahogy az ábra mutatja:
http://www.oregonchain.com/faq.htm#chainsize
3 centi, osztva 2-vel, az 1.5 cm, az 0.59 col. vagy azért lehet rátenni, mert kb pont másfélszerese az osztása a .404-eshez képest?
Előzmény: gépdoki (204)
Kovács1 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 208
Én is a maximumra állitottam az olajadagolást, de mégsincs olyan jó mint a Stihl-é. Nálam is látszik a Makita láncán az olaj, de valahogy a Stihl tökéletesebben működik. Arra gondoltam,hogy talán a láncvezető konstrukciója, a vályat mélysége, szélessége vagy ehhez hasonló nagyon kicsi méretezési problémák lehetnek. A láncvezető hossza 45 cm, lehet, hogy a kicsit rövidebb láncvezetővel valamivel jobb lenne.
Előzmény: Csaszu (206)
aard3m Creative Commons License 2007.02.02 0 0 207
köszönöm a választ, és örülök. eddig egy boltban voltam láncot nézni, ott megnyugtattak, hogy esélytelen, (vegyek inkább csillagkereket, láncvezetőt is, de akkor már inkább egész fűrészt. :-) ) de akkor megnézem még máshol is.
Előzmény: gépdoki (204)
Csaszu Creative Commons License 2007.02.02 0 0 206
Szia
A láncfűrész alján lehet állítani a kenőolaj menyiségét 3 fokozatban.
Nekem a maximumon van, és látni a lácon az olajat .
Előzmény: Kovács1 (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!