Keresés

Részletes keresés

Dee Evil Creative Commons License 2007.09.10 0 0 315
Hali! Szeretnék venni egy benzines láncfűrészt mellyel erdőből szeretnék így tél elején fát vágni, nem túl vastagok szóval nem kell egy erőgép, de azért ne is hagyjon cserbe. Nem túl nagy költség vetéssel rendelkezem, olyan 40000ft körül szeretnék ráfordítni. Szerintetek milyet vegyek? Amihez estleg alaktrészt is lehet kapni, és elég strapabiró készülék. Előre is köszi a segítségért.

Üdv: Dee Evil
kata 03 Creative Commons License 2007.09.07 0 1 314

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy stihl láncfűrészt.

Gondolkodom az ms250 és az ms260 közt.

30000ft-tal drágább a profi 260-as,ér-e ennyivel többet??

Válaszotokat elöre is kössz.

J_V Creative Commons License 2007.09.06 0 0 313

Sziasztok!

 

Nekem egy Husqvarna 480-as motorfűrészem van. Tönkrement  az olajcsöve. Nincs valakinek ötlete, hol tudok új olajcsövet venni hozzá? Már nagyon sok helyen próbáltam, de sehol nem kaptam.

gépdoki Creative Commons License 2007.08.26 0 0 312
Ennél valamivel több infó kellene, hogy milyen fajtájú és rendszerű láncélezőről van szó?
Előzmény: obex (311)
obex Creative Commons License 2007.08.20 0 0 311

Sziasztok!

A Praktikerben vettem egy láncélező gépet, de nincs hozzá magyar nyelvű leírás,

nem tudom, hogy kezdjek az élezéshez.

Ha esetleg valaki tudna segíteni megköszönném.

gépdoki Creative Commons License 2007.08.18 0 0 310
Szia Bimbadli!

A henger berágódása lehetett attól is, hogy esetleg nem megfelelő minőségű olajat használtál, vagy túlmelegedett a motor. Az ilyen hobby fűrészek szakaszos üzeműek, tehát 1/2 óránként érdemes szünetet tartani, főleg melegebb időben.

Sajnos nem tudok róla, hogy használt hengert hol lehetne szerezni. Sok esélyt nem látok rá - esetleg valaki itt jelentkezhet.
Én azért meggondolnám, hogy érdemes-e ennyit költeni egy ilyen olcsó gépre? Talán érdemesebb egy kicsivel többet áldozni egy jobb, megbízhatóbb, márkásabb gépre.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Bimbadli (309)
Bimbadli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 309
Szia Gépdoki.

Egy kis segítségre volna szükségem. Van egy 352-es partner gépem, bár a papírjai szerint 1:40-es keverékkel kéne üzemeltetni, én 1:30-al tettem. Ennek ellenére berágódott a dugó és a henger fala is. Sajnos az új alkatrész kb 25000 ft-ba kerül. Kb egy éve vettem 32000-ért.
Kérdésem, hogy hol lehetne szert tenni, egy használt, de rossz gépre, amelyből meg tudnám csinálni a sajátomat.
Előre is köszönöm.
gépdoki Creative Commons License 2007.08.12 0 0 308
Pontosan. A vágószem hátrafelé lejt. Tehát minél rövidebb a szem, annál alacsonyabb is, ezért kevesebbet fog a fából, a hosszabb szem pedig többet. Ha az egyik oldalon rövidebbek a szemek, mint a másik oldalon, akkor a hosszabb oldalon mindig nyagyobbat fog, ezért elkanyarodik.
Előzmény: aard3m (307)
aard3m Creative Commons License 2007.08.08 0 0 307
köszönöm a választ.
a vágószemek hosszán ezt érted? ezt olvastam már máshol is, hogy ettől el tud mászni, de nem értem, miért. a vágószem eleje, az éle vág, az nem mindegy, hogy még mennyi vas jön mögötte? vagy az a baj, hogy nem egyenesek (azaz a lánc hosszával párhuzamosak) a vágószemek, és ha rövidebb, akkor már keskenyebb is?
Előzmény: gépdoki (306)
gépdoki Creative Commons License 2007.08.08 0 0 306
Szia aard3m!

Ha nem egyenesen vág a fűrészlánc, az nem a mélységhatároló hibája. Helytelen mélységhatároló beállítás esetén túl nagyot, vagy keveset "harapnak" a vágószemek, ami a motor túlterhelését, vagy kisebb vágásteljesítményt eredményez. Ha a mélységhatárolók nem egyforma magasak, akkor a fűrész erősen rázhat is.

Egyenesen a fűrészlánc csak akkor tud vágni, ha a vágószemek egyforma hosszúak a jobb- és a baloldalon is, és azonos az élszögkialakítás. Ezért használnak még a profik is reszelősablont, ami sokat segít ebben, vagy célszerű elvinni a láncot egy olyan szaküzletbe, ahol köszörűgéppel élezik a láncot.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: aard3m (305)
aard3m Creative Commons License 2007.08.05 0 0 305
köszi még egyzer a szakirodalmat, "kitanultam" belőle a láncreszelést, jobb lett, mint valaha!
viszont ferdén vág, kicsit elkanyarodik jobbra. nem vészes, nem szorul be, de mégis jobb lenne egyenesen fűrészelni vele.
ahogy a kipróbálás után elnézegettem a láncot, a jobb oldali mélységhatárolók alacsonyabbra sikerültek, vagyis jobb oldalon vág mélyebbre. következik-e ebből az, hogy jobbra kanyarodik a fűrész? (vagy éppen a másik irányba kellene kanyarodnia ettől, csak mondjuk a vágószemek meg úgy sikerültek, hogy amiatt megy jobbra?)
szóval a lényeg: ha jobb oldalon mélyebbek (= kisebbek) a mélységhatárolók, mint a baloldalon, akkor merre fog kanyarodni a fűrész?
köszönettel:
andrás
Előzmény: Lipi07 (289)
minerale Creative Commons License 2007.07.25 0 0 304

Szia gépdoki!

 

Köszönöm szépen az infót.

gépdoki Creative Commons License 2007.07.22 0 0 303
Szia minerale!

Tekerjed be a "Lo" csavart teljesen, majd kifelé, balra 1 és 1/4 fordulatot.
A "Hi" csavart szintén teljesen becsavarod, majd 1 fordulatot ki.
Mindkettő a benzint állítja, itt levegő csavar nincs!
Ha nem túl kopott a motor, akkor el fog indulni.

A 3. csavar az alapjárati ütköző csavar, azzal az alapjárati fordulatszámot tudod beállítani.

Ezután az aprólékos finomhangolás következik. Csak nagyon kicsiket állítsál a csavarokon, és egyszerre csak egyiken, mert kihatnak egymásra.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: minerale (301)
minerale Creative Commons License 2007.07.21 0 0 302
Nincs senki? De jó mindenkinek,csak én nem nyaralok!?
minerale Creative Commons License 2007.07.19 0 0 301

Tiszteletem!

Tud valaki segíteni? Van egy McCulloch Mac 120-asom.Van valami sablon szabály arra hogy hogyan kell beállítani a karburátort"idle,lo,hi"?Hol találok egy használati utasítást amiben mindezt megtalálom?

Köszönöm.

4125 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 300

madaras teszkóban fevvettem lánfűrészt, csak otthon vettem észre hogy a kelleténél több vezetőlemez és lánc van benne, az utólag celluxozást nem vettem észre a boltban, egy ismerösöm a teszkóban hűtőt vett, otthon kinyitva meglepödött hogy csurdik van dvd-vel :), madaras teszkóban egy ideig minden műszaki cikket megnézett a bizti őr, hogy rendben van-e, a multikat nem sajnálom, belefér nekik ez.

viszont a vásárlók mindíg ellenőrizzék hogy minden megvan-e , és hogy tuti az van-e a dobozban amit kifizettek vagy legalább jobb:)

kevés rá az esély ha nem ellenörzi az ember hogy úgy járjon mint én a láncfűrésszel.

Lipi07 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 299

Szia!

 

Az OBI-nál ez normális, kilopják az ott dolgozók a láncot, és eladják feketén, sok hasonló történettel találkoztam már sajnos. :(

Előzmény: _Reku_ (297)
gépdoki Creative Commons License 2007.07.17 0 0 298
Szia Reku!

Normális esetben a láncfűrészekhez, így az AL-KO motoros fűrészekhez is jár a vezetőlap, és a lánc - igaz, hogy normális esetben az motoros fűrészek ára 40.000,- Ft körül van.
Szóval, a 19.900,- FT-os árral így is jól jártál, mert a vezetőlapot és a láncot 10.000,- alatt megkapod, tehát spóroltál kb. 10.000,- Ft-ot.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: _Reku_ (297)
_Reku_ Creative Commons License 2007.07.15 0 0 297
Hi! Lenne egy kerdesem! Vettem egy al-ko lancfureszt ma az obiba, es nem adtak hozza lancot meg semmit, ez normlais vagy kifelejtettek netan a csomagbol? 19990ft volt a gep.
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 296
Akkor pedig 7/16", vagy 1/2" osztású a lánc. Az előbbinek olyan 2cm a láncvezetőfog (ami a lapban fut) távolsága, az 1/2"-nak meg majdnem 2,5cm, egyikkel sem találkoztam még szemtől-szemben, képről is brutálisan néznek ki :)
Előzmény: aard3m (295)
aard3m Creative Commons License 2007.07.13 0 0 295
Nem 404-es, annál másfélszer nagyobb lánc van rajta. Az 5ésfeles reszelő lötyög benne.
Nincs a lapra semmi írva. Csak az van a gépre írva, hogy 1973.
Előzmény: Lipi07 (294)
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 294

Szia!

 

Tippre .404-es lánc van a druzsbán, legalábbis amikkel eddig én találkoztam (nem sok volt hál'isten!) azokon .404-es osztású lánc volt. Nézd meg a pdf-ben, hogy hogyan kell reszelni, azt fejből nem tudom, nagyon ritka lánctípus ez! A lapra rá kellene hogy legyen írva egyébként 80 %-ban, hogy milyen lánc való rá!

Előzmény: aard3m (293)
aard3m Creative Commons License 2007.07.13 0 0 293
köszi, az a pdf érdekes volt.
már csak a druzsba-4 lánc reszelési mélységét, szögeit kellene tudom :-)
az osztása kb 1.5 cm. valami tipp esetleg?
Előzmény: Lipi07 (289)
zozimo2 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 292

Azért az egy kicsit húzos egy "barkácsgéphez"!

500ft-ért megélezik a boltban.

Nem a pénz a lényeg, részemről ez egy kihívás, sikerélmény lenne, ha magam is megoldhatnám. Lehet, hogy évekig nem is használom majd.

Előzmény: 4125 (290)
zozimo2 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 291

Köszi az infót!

Körreszelőm van is hozzá, csak magában a szakértelem nélkül semmit nem ér.

Nem adom fel a dolgot!

Előzmény: Lipi07 (289)
4125 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 290

praktikerben 10-ezerért elektromos, láncfűrész élező készüléket lehet kapni.

Lipi07 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 289

Jobb kisgépes boltokban lehet kapni sablonos reszelőt, amin különböző fokok is be vannak állitva. Elektromos gépeken 99 %-ban 3/8x1,1, vagy 3,8x1,3-as lánc van, amit a laphoz képest 90 fokban kell reszelni, és 30fokos szögben. A sablonos reszelő azért is jó, mert igy nem tudsz mélyre élezni, azaz belereszelni a lánc hevederjébe. Mindig csak kifelé kell reszelni, visszahúzni nem szabad a reszelőt a vágóélen. Nagyjából ennyi a titka, bár gondolom nehéz elképzelni amiről beszélek, amig nem látjátok, hogy hogy is néz ki a sablonos reszelő!

 

http://www.oregonchain.co.uk/products/forestry/accessories/accessories.shtm

 

A bal felső képrészben van a legfelső reszelő az amiről beszélek!

 

http://www.oregonchain.co.uk/pdfs/MaintManual_English.pdf

 

Itt pedig a láncok, vezetőlemezek lelki világáról lehet olvasni bővebben!

 

Előzmény: zozimo2 (288)
zozimo2 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 288
A lánc élezéséhez tudnál valami segítséget adni?
Előzmény: Lipi07 (286)
billy5 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 287

Budapest, XI. ker. Köszi a tanulságot, utólag már mi is kiokosodtunk. Az utolsó előtti pillanatban el is vittem éleztetni, 1000 pénzért csinálták. Egyébként én is meg tudnám élezni? Kösz még 1x.

Előzmény: Lipi07 (286)
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 286

Szia!

 

Ha megmondod helyileg hol laksz, megmondom hol talász alkatrészt! Postázni is tudnám, de 1500-2000 lenne a postaköltsége, az alkatrész meg 4ezer körül van :( Ez különben azért történt, mert életlen volt a lánc, és nyomni kellett a fűrészt, hogy vágjon. Ezért ment szét a műanyag fogaskerék, mivel a másik része, ami meghajtja fémből van. És hogy ne a motor égjen le, ezért csinálták ezt műanyagből. Legközelebb ha már a gép nem vág a saját súlyánál fogva, állj meg, és élezd meg a láncot!

Előzmény: billy5 (285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!