Keresés

Részletes keresés

vargas3 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15698
Hali
Mi tegnap értünk haza Bar-susanjbol..Sutomore után van közvetlen!!
Jó tanács: Csak azt a kaját vigyétek amit útközben megesztek!!!!!! Ha sutomorébol mentek Bar felé, beértek Bárba és addig mentek tovább azon az úton míg megnem látjátok a Voli nevezetű hipermarketet..Pár kilométer..Mindent megkaptok amit itthon...és olcsóbban. Tejföltől kezdve a magyar csomagolásos kókuszreszeléken át a kotányi fűszerekig...friss húsok, előre pácolt ínycsiklandó húsokig(vettünk, grilleztük, isteni!!) Sőt ami személy szerint megmaradt bennem: 2l-es Niksic gold (finom) 1.45 euro :) Fél kiló feta pár euro...stb..Én pár darab konzervet vittem de azt is megbántam mert kint az is olcsóbb lett volna :)
Előzmény: enddav90 (15695)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15697

És sziklás strandok csak a homokos öblök széleinél vannak?

 

Szerintem többnyire igen. Mert hogy nemigen telepítenek strandot oda, ahova egyébként nem könnyű letelepedni. Viszont a "homokos" szó helyettesíthető "köves" és "kavicsos" kifejezéssel is, mindhárom verzió előfordul. És van olyan is, hogy betonozott részen alakítanak ki napernyős-nyugágyas strandot, a vízbe lépcsőn-létrán mehetsz be.

Előzmény: halloo (15692)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15696
Jó utat,jó nyaralást!
Milánóit+birkapörköltet,azt ehettek ott is,kár cipekedni.
Előzmény: enddav90 (15695)
enddav90 Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15695
Mi jövő szombat (07.31.) hajnalban indulunk Sutomoréba. Visszaolvasva soksok hasznos zinfót találtam. Kösziköszi nektek. = D
Ja és anyámékat próbálom rávenni h a kolbin kívül ne vigyünk semmi kaját, de nem sikerül rábírni őket, h milánóimakaróni meg birkapörkölt meg mittudomén mik nélkül elmenjünk. : (
Júúés láttam jönnek másokis ide Sutomóréba ebbe időpontba, majdha hallok magyarszót akkor felkiáltok: Montenegro! - Ki mit tud róla? és ígymajd kiderül ki a fórumozó. : DD
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15694
Bővült azon országok köre, ahova személyazonosító igazolvánnyal is lehet utazni

A külügyminiszter 2010. április 26. napján, valamint 2010. június 17. napján kelt közleményei értelmében a magyar állampolgárok már nemcsak az EGT-államok (az Európai Unió valamennyi országa, továbbá Izland, Liechtenstein, Norvégia), valamint nemzetközi szerződés alapján az Andorrai Hercegség, a Horvát Köztársaság és Svájc területére utazhatnak személyazonosító igazolvánnyal, hanem Montenegróba és a Szerbia Köztársaság területére is.

Ez a jog valamennyi magyar állampolgárt megilleti, a személyazonosító igazolvány típusára, illetőleg az okmány jogszerű birtokosának korára tekintet nélkül.

Forrás:http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php
rutthin Creative Commons License 2010.07.24 0 0 15693

Egyszerű kérdés vonatozókhoz.
Milyen ez az Avala? Döntenünk kell autó és vonat között.
Valami viszonylag európai, vagy szittya magyar szub-balkáni förtelem?
Előre is nagyon köszi! A vonatot preferáljuk a buli faktor miatt, de nem mindenáron.

 

Az Avala nem rossz vonat, sőt még jobb, mint nálunk nagyon sok!

Ezt a kocsik minőségére értem. Cseh fülkés, meg Szerb termes kocsik járnak benne, és van étkezője is.

A gond a menetidővel van, mert alapból is sok, és erre még jön 1-2 óra késés legtöbbször!

Viszont ha ebből kiszállsz, és átszállsz Bár felé (akár szabadkán, akár Belgrádban), ott már garantált a balkáni minőség.

A kocsikban nincs klíma, tömeg van, és késik is a vonat, több órát is akár.

De bulizva ki lehet bírni, én több sör elfogyasztásával szoktam elütni az időt.


Előzmény: GoranMarkovic (15522)
halloo Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15692

Köszönöm az infókat a Lovcenről!

 

Ajánlanátok valami nem túl zsúfolt strandot, eldugott partszakaszt, nem baj, ha kicsit szemetes, csak nagyon nem bírom a sok embert?

 

És sziklás strandok csak a homokos öblök széleinél vannak?

köszi

halacs Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15691
Tényleg az, köszi. Többször mentünk már az Avalával, én is élvezem. :-)
Előzmény: stevie w (15690)
stevie w Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15690

Most találtam az Avala expresszről, remek kis írás, élvezetes kommentekkel:

 

http://srbija.blog.hu/2010/04/22/avala_ic

 

 

optamás Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15689
Üdv, hátha összefutunk:)
Előzmény: tibra (15675)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15688
Na majd jövőre!
Előzmény: H_G (15687)
H_G Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15687
Aki szereti, az mézet is föltétlenül vigyen tőle, csúcsszuper minőség.

Előzmény: moncsa03 (15686)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15686
Na úgy látom egy úton jártunk:)) ahol Ti a sonkát vettétek mi ott a pálinkát, a sráccal meg is kóstoltuk, sonkát meg a faluban vettünk.
Előzmény: Markov (15682)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15685

Mi odafele mentünk Mostarnak Szegedről. Mi úgy mentünk, hogy Novi Sad, Ruma,Petlovaca,Lesnica, azt hiszem Mali Zvorniknál mentünk át a határon,Dusanovo, Kladanj, aztán nem akartunk bemenni Szarajevóba de valahogy mégis így sikerült:), aztán Mostar, ott eltöltöttünk egy éjszakát, onnan Dubrovniknak mentünk mert ott is megálltunk, az út sehol nem volt gyomorforgató, voltak szakaszok ahol sok kis városon, falun mentünk keresztül ott végig mértek, de ott is jeleznek az autósok-még soha nem büntettek meg minket. Szóval ez egy elég hosszú út volt, eleve a röszkei határon kb. 4 óra alatt jutottunk át, ha nem akartunk volna Mostarba ill. Dubrovnikba megállni akkor nem erre megyünk, mi mindig a Novi Sad, Beograd, Cacak, Uzice...stb. útvonalat választjuk.

A gyomorforgató az sok évvel ezelőtt Podgoricából jövet valahol nem a Budva vagy Tivat táblát választottuk hanem egy Kotor táblának mentünk, ez sajnos a hegyen vezetett át, de mire rájöttünk már nem tudtunk visszafordulni-na ez az út volt életem leghosszabb és leggyomorforgatóbb útja.

Előzmény: nedori (15679)
nedori Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15684
Köszönöm, elmentettem.
Előzmény: fityók (15681)
Markov Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15683
Bocs, nem figyeltem, hogy gyorsabb voltál :-)
De a lényeg ugyanaz...
Előzmény: moncsa03 (15680)
Markov Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15682
Szia!
A Lovcenre mi Cetinje felől mentünk fel, Budva irányából jövet balra kell kanyarodni a - milyen meglepő :-) Lovcenska utcára. Úgy rémlik, tábla is jelezte az irányt.
Az út kiváló minőségű, széles - látszik rajta, hogy nemzeti kegyhelyre vezet, nyilván gyakran járnak erre delegációk is.
Fizetni még alul, a park határánál kell, a tarifa 2 EUR/fő volt (július 1-én). Egyedül itt nem sikerült alkudnunk 2 (egyetemista és gimnazista) fiunkra, máshol nekik félárat számítottak fel a nemzeti parkokba való belépéskor.
Mi fölmentünk egész a csúcsig, ahol ingyenes a parkoló, de nem túl nagy, ezért mi is az út szélén tudtunk megállni. Fentről gyönyörű a kilátás, de azért elég párás volt a levegő. Hogy igazán mikor érdemes felmenni, arra nem tudok tanácsot adni.
Amit nem értettem: miért kell +3 EUR-t kérni a mauzóleumi belépőért? Így aztán ezt kihagytuk, de azért a csúcsra vezető vagy 400 lépcsőt megmásztuk.
Utána nagy élmény volt leereszkedni a kotori öböl felé. Először nem akartam hinni a GPS-nek, amikor kirajzolta a sűrű cikcakkokat - aztán rájöttem, hogy bizony...
Sűrűn tartottunk megállókat fotózás céljából, az egyik ilyen kanyarban vásároltunk be njegusi sonkából, amit színesítette a mai reggelimet is.
Előzmény: halloo (15673)
fityók Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15681
Ajánlom mindenkinek,aki a Mostari utat választja:

Mostartól-Buna -Stolac-Ljubinje-Trebinje,/majd kis fizetős szakasz 3-4 eur/ és Herceg Novi. Az utat most csinálták meg jól lehet rajta haladni,gyér forgalmú!Mosztárnál csak egyenesen kell menni,amikor Dubrovnik felé kissé jobbra terel.Igaz,igy kimarad a tengerpat,Dubrovnik,de valamit -valamiért alapon jó lehet!

Akinek ,még nincs szállása és érdekli egy telepített lakókocsi Herceg Novi mellett az keressen!
http://lakokocsikaravan.hupont.hu/
Előzmény: nedori (15679)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15680

Mi Budván mentünk neki a Lovcen táblának, szépen ki volt táblázva. Az úttal nem volt semmi gond, ahogy beérünk a Nemzeti Parkba akkor kellett fizetni pár eurót, talán fejenként 2-őt. A parkolóban nem kellett fizetni, elég kicsi, így a kocsik végig a hegyoldalba álltak, mi is. Akkor menjetek mikor nem 40 fok van, sztem.:))

Én majdnem meghaltam mire felértem, nagyon gáz, lefele jobb volt, meg jó hűvös volt a "lejáró". Legközelebb a mauzóleumba kellett fizetni az drágább volt ( fejenként 3 euró azt hiszem ), ha oda bemész ott lehet hátramenni van ilyen kilátószerűség, onnan lehet kattingatni, de lehet máshol is. Mikor visszafele indultunk akkor másik útvonalon mentünk, Njegusinak ( van egy hely ahol kétfele visz az út, vagy Njegusi vagy Kotor van kiírva ) ahogy haladunk lefele gyönyörű kilátás nyílik az öbölre, na itt is végig kattintgattunk, Njegusban meg ugye írtam már ezerszer, hogy háznál vettünk sonkát meg bort, nagyon finom volt, kóstolni is lehetett, sőt, kötelező volt!

Előzmény: halloo (15673)
nedori Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15679
Hanem milyen? Engem is érdekelne. És merre érdemes indulni Mostarba? Mi Herceg Noviban leszünk és hazafelé tervezzük.
Előzmény: moncsa03 (15678)
moncsa03 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 15678
Ilyenben nekem is volt már részem méghozzá Montenegróban, a Mostar felé vezető út nem ilyen, nyugi.:)
Előzmény: halloo (15671)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15677
Szerintem érdemes egyiken menni, másikon jönni, mert mindkettőben van olyan szépság, amit látni érdemes. Egyiken a Piva kanyon, másikon a Neretva völgye.
Előzmény: halloo (15676)
halloo Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15676
értem, amúgy te melyik útvonalat ajánlanád (fontosabb a szépség, mint a gyorsaság)?
Előzmény: kutykuruty brekege (15674)
tibra Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15675

Üdv, mi pedig kilencedikén érkezünk ide.

 

 

Előzmény: optamás (15656)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15674
Mostar felé jöttünk, egy elterelés volt, több km-t mentünk murvás úton. Lefelé az említett 20 km-es szakasz végig keskeny és kanyargós, de murvás két részen volt néhány méteres szakaszon. Meg egy helyen - szintén nagyon rövid szakasz - mintha fa pallókkal lett volna áthidalva valamilyen úthíba. Szóval ezek rövid úthibák, az óvatosság és a visszafogott sebesség a keskenység és a kanyargósság miatt indokolt.
Előzmény: halloo (15671)
halloo Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15673

Kedves fórumozok!

Írnátok nekem a Lovcenről egy kicsit?

-Merre felé kell az odavezető útra felhajtani?

-Milyen az út?

-Hol és mennyit kell fizetni?

-Van-e és mennyi a parkoló?

-Mikor érdemes felmenni (reggel, este)?

-Ha a mauzóleumba nem is megyünk fel akkor is megéri, szép a kilátás stb.?

-Van még más hely a Lovcenen kívül, ahova kocsival fel lehet menni és gyönyöörködni a kilátásban?

 

Bocs a sok kérdésért, előre is köszönöm a válaszokat!

szervezkedő Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15672

Teljesen jó időt futottatok!

Én 12-14órával szoktam kalkulálni. 12 óra alatt kényelmesen le lehet érni, de mindig van valami ami miatt nekem ez nem sikerül.

 

Eddig azt hiszem a legjobb időm 11,5 óra LETT VOLNA.

Már láttam a város fényeit, amikor totál előttem elszállt egy srác egy BMW-vel.

(az autópálya előtt, a Halasi úti hobbiknál, éjfél körül).

Annak örömére hogy nem talált telibe,kiszálltam egy porraloltóval és két villáskulccsal, oltani-áramtalanítani stb.

Előzmény: csikosim (15670)
halloo Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15671

Húúúha most kicsit megijedtem, volt már részem murvás, nem ablakon kinézős útszakaszokban anno Albániában, lehet a fáradtság is közrejátszott akkor de megfogadtam hogy többet soha, sose féltem még annyira...

Szerinted akkor a Mostar felé vezető út is hasonló ehhez?

 

Előzmény: kutykuruty brekege (15668)
csikosim Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15670
Oké, terjeszteni fogom a nyaralód igénybevételének lehetőségét is Montenegro jó híre mellett !
Belgrád felé mentünk és ugyanarra is jöttünk vissza. Még Szerbiában volt egy helyen a hegyekben útépítés néhány km-es szakaszon , de jól haladnak vele , visszafelé már sokkal rövidebb volt a murvás rész. Egy rövid építési szakasz van még a Mn-i határnál is meg persze Belgrád- Szabadka között több helyen is az autóúton-autópályán de ezek nem igazán zavaróak.
Az oda és a visszaút is kb 13 óra volt Budva-Kecskemét viszonylatban.
Előzmény: szervezkedő (15666)
szervezkedő Creative Commons License 2010.07.22 0 0 15669

Nem kell reggeltől estig hosszúban lenned. Ha tudod hogy mégy olyan helyre, ahol nem illik puccccérkodni, akkor rakj be valami könnyű vékony ruhát az autóba és arra az időre ugorj bele. 

 

Két hete a rendőrségen volt dolgom, ahol az ajtóba ki is volt írva hogy kérik nem strandolós cuccba megjelenni.

Előzmény: mentáscsoki (15641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!