Keresés

Részletes keresés

Isti2 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 662
A kínai technikát ma már nem szabad ilyen könnyedén lebecsülni! :)
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 661

wector81!

 

csak akkor válaszolj, ha nem indiszkrét a kérdés:

Mennyi pénzből lehet beindítani egy makitakereskedést?

Előzmény: wector81 (659)
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 660

Szia!

PS-460 mennyibe kerül?

Előzmény: wector81 (659)
wector81 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 659

Látod zarew, meg lesz az oldva! :)

 

Kbarnus! Egyáltalán nem acsarkodni akartam!!! Csak tudod, mivel énis kereskednék, gyakran szaladok bele hallottam-történetekbe. Az vásárló hall innen-onnan ezt-azt erről-arról. Aztán a végén kiderül, hogy az elbeszélt Husqvarna gép egy olcsó kínai ratyi volt, csak szerencsétlenségére épp kockás és narancssárga... Az Intel vs. AMD hasonlat tök igaz, dejó hogy számtech-ben is forgolódtam régebben...

 

MS-250 vs. PS-5000 pedig nem kérdés, sztem még Dokinál sem. A Dolmar-t az MS-260 vagy a 280-assal lehetne összeereszteni, a 250-es kategóriája kb a PS-460. Szóval ebben az esetben Dolmar, egyértelműen, indokolni sem nagyon kell szerintem.

Kbarnus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 658

Hátrébb az agarakkal Uraim!!!

 

Nem akarom bántani a makitát, igazából közelről még nem is láttam ilyen gépet, biztos vannak hasonló történetek a stihlről is. Az a nagy helyzet, hogy akkora választék a jó és gyenge gépe között is, hogy az idők végezetéig lehetne vitatkozni, hogy melyik a jobb és szerintem ez eldönthetetlen (kinek mi jön be). Olyan mint az intel vs amd: húsz éve tart a vita, de soha nem fog eldőlni.

 

Wector81 & Gépdoki!

 

Kiváncsi lennék a véleményetkre: ha választani kellene egy stihl250 és egy makita dcs5000 között akkor melyiket választanátok?

 

Üdv!

Előzmény: wector81 (653)
zarew Creative Commons License 2008.02.20 0 0 657
na a Maki UC4030 -em a budaörsi szervízben,azt mondták az olajozóhoz rendeltek egy marék alkatrészt hétvégére talán kész lesz.Ha így lesz nem záratom be a Makita gyárat,megússzák!
topoly Creative Commons License 2008.02.20 0 0 656

Sziasztok!

 

Rendszeresen olvasgatom a topicot, érdekes és jó téma. 35 éves vagyok, voltam szakmunkás pár évet és láttam pár dolgot a világban. A világ üzleti alapon működik, ráadásul a mi zsebünkre üzletelnek. Occsó pénzért csak átmenetileg, vevőcsalogatóba akad kedvezményes vétel. Általában occsóért nincs tartósan nyúzható minőség. Párszor ráfizettem...

 

Motorfűrészben ma is két nevem van: Makita-Dolmar és Stihl, illetve Husq-ban a nagyobb gépekről van (kevés gyakorlati, de több elbeszélt) jó tapasztalatom.

Kábé 8 hónapja vagyok (elég boldog) gazdája egy Stihl MS 341-nek. Egy kanna benzinig nagyon vigyáztam rá, azóta hajtom. Tartalék lánc és vezető nem árt, de ezen kívül "csak" tankolok és fűrészelek. Nem akarom elkiabálni, idáig nagyon rendben van. És már többedik temetős munkámat végzem, legutóbb 70 év körüli vadgesztenyéket és hársakat daraboltam (a légi munkát alpinista barátaim végzik).

 

Sokszor akad útba eső kereskedő, a láncot 3-500 pénzért mindig velük éleztetem.

Ezek a szakkereskedők látszólag leharcolt gépeket árulnak súlyos tízezrekért. A multikhoz szokott vásárló már fordul is ki az ajtón, de a kereskedő fél év garit ad ezekre a 3-4 éves vagy még idősebb gépekre.

 

Olyan haveri körbe kerültem, ahol legalább 20 stihl gép dolgozik, ebből tucatnyi motorfűrész, és olyan finomságok akadnak az arzenálban, mint a 05*-ös sorozat 90cm3-is tagja, több 021-es, némelyik már 10 évnél öregebb. Kívülről leharcoltak, de prímán dolgoznak.

 

A márkás gépeknél is akadhat hiba és javítás, ez természetes. De amikor a benzin/idő/utazás/bürokrácia ennyire drága, és még ebben is le akarnak venni bennünket, akkor az olcsó nagyon gyorsan túl drága lesz.

Ennyit akartam mezei fórumozóként megosztani.

 

Azért ültessünk is:)!

kaptas60 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 655
Szeva Gabesz 961!
Megvettem az MS 230-t és úgy megy előre, hogy csak "na". Kössz a jótanácsot!
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Köszönöm uraim, köszönöm uraim!
Tök jó az oldal!
üdv mindenkinek!
wector81 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 654
Ja, ezt a Stihl MS-260-ast meg gyorsan vegye meg valaki, mielőtt az elvtárs meggondolná magát! :)
wector81 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 653
Arról nem szólt a fáma, hogy esetleg tiszta benzinnel használták azt a szerencsétlen 30egynehány köbcentis hobbysta jószágot? Vagy bejáratlanul húzták neki a csutka gázt az akácosban? Nem védeni akarom a Makit, csak általában oka van az ilyen besüléseknek. Ha minden rendben volt, akkor -1 pont. Van ilyen is. A Makitának azóta van bármiféle benzines gépe, amióta megvette a Dolmar-t. Azok meg nem ma kezdték, tudta jól a Maki, hova kell tennie a pénzét és a nevét. Legutóbb a japán Fuji-Robin céget vette meg, gondolom őket sem kell bemutatni, a Honda mellett a másik gyártó, amelyik profi 4ütemű kertigép motorokat készít. Már látom magam előtt a 4ütemű Fuji motoros Dolmar fűkaszákat. Nem mellesleg a Mitsubishi-vel is fúzióban vannak. Szóval van ezeknek múltjuk meg tapasztalatuk, hogyan kell motort építeni. Ezért fogadom ezeket a fél óra után besülős pult alól vett gépeknek a hallottam-történeteit kétkedve. Az ilyen kereskedőről ne is beszéljünk, aki gari nélkül pult alól vesz bármit, annak meg csak gratulálni tudok.
parlagi Creative Commons License 2008.02.20 0 0 652
wector81!

Köszönöm, keresek ilyen holmit. Eddig köszörültettem a láncot. Már sejtem, hogy jobban járok, ha magam reszelem.

A Hitachi valóban bitang, de előbb ki kell fizetni...

Tudom, hogy ez "off", de ha már megemlítetted a Bosch-t muszáj szidnom: GYALÁZAT!




Kbarnus!

Én az elmúlt 15 év alapján azt gondolom jól tudják, mire írják a nevüket.
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.20 0 0 651
Szerintem a makita fúrót, flexet ne hasonlítsátoka a lánfűrészhez, mert az DOLMAR csak ráírták, hogy MAKITA! Hallottam olyan maki fűrészről (típust nem tudok, de 60e ft volt) ami fél órán belül besült, ráadásul pult alól vette "egészségpénztárra" és így a kereskedő azt mondta neki, hogy nincs garancia - szerintem átverte - .
Krisztian17 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 650

Sziasztok!

 

Van egy eladó Stihl Ms260 zsír uj fürészem,még be sem volt inditva,számlával garancia levéllel,dobzban minden tartozékával.

Bolti ára:155.000ft.

 

Ár115.000ft

 

Tell:70/540-1600

 

Ha érdekel hivj,mert nem vagyok net közelben.

wector81 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 649

"Az a bosszantó az egészben, hogy a műhelyemben csak makita szerszámok vannak, úgy 15 éve, flexek, fúrók, turbomaró, fűrész.... Most már vicces, hogy mennyi eszem van!"

 

És hány embertől hallom ugyan ezt! :) Érdekes, hogy furcsa módon mindenkinél a Makita bírja a legtovább. Pedig van az én ismeretségi körömben is Festool, Fein, Würth, Metabo, kék Bosch, DeWalt, stb nagy nevekkel dolgozó emberek, de a Maki az Maki. És az "új" ász, amire szintén nagyon sok jót hallok, a Hitachi. Mondjuk kerti gépben sem piskóták.

Előzmény: parlagi (645)
wector81 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 648

Ez a cucc még barkácsáruházban is kapható. Egyszerű de nagyon hasznos kis szerkezet. Pár ezres az ára.

A mélységhatároló:

mélységhatároló

Reszelés után a mélységhatárolót úgy kell lereszelni lapossal, hogy a fog éle és ennek a hegye között kb 0.025" azaz kb 0,6-0,7mm legyen a távolság. Ez befolyásolja, hogy a fog ne csak rajzoljon, viszont ne is akarjon túl nagyon harapni.

Előzmény: parlagi (646)
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.20 0 0 647
a szem előtti kis pöcök ami meghatározza, hogy a mekkorát fog a vágószem
Előzmény: parlagi (646)
parlagi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 646
Köszi, csak biztos nem olvastad, amit írtam: új láncvezetővel, új lánccal nem kellett 1 munkaóra a jelenséghez.
Ez a cucc kapható ott, ahol a fűrészek?
Mi az a mélység állító????
Előzmény: hgc+ (642)
parlagi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 645
Köszönöm!

Azt hiszem belenyúlok a nagyobbik kategória legkisebbjébe. Végül is "csak" egy tanyát kell ellátni, de a husqvarna meggyőzött, hogy nem szabad az alsó árfekvés miatt barkácsot venni. Teszem hozzá, hogy a szegedi kereskedő nem nevezte barkácsnak, ergo át...tt, mert hülyén hagytam. Ja! A feleségemmel együtt voltunk, ő segített spórolni, de sebaj van egy saját fűrésze.
Az a bosszantó az egészben, hogy a műhelyemben csak makita szerszámok vannak, úgy 15 éve, flexek, fúrók, turbomaró, fűrész.... Most már vicces, hogy mennyi eszem van!
Előzmény: wector81 (643)
wector81 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 644
Ja és nem tudsz rosszba nyúlni, ezek egytől egyik jó gépek, sok év teszteléssel a hátuk mögött és gyakorlatilag csak  pozitív véleménnyel. Azt döntsd el, hogy Neked melyik gépre van szükséged!
Előzmény: parlagi (641)
wector81 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 643

4125! A 6400 / 7300 / 7900 ugyan azon műszaki alapra épül, egy "család". Mindenben 100%-ra megegyeznek, kivéve a furatot, ergo a lökettérfogatot és a teljesítményt. Magnézium motorház, alu blokk, Nicasil bevonatos hengerfal, digitális gyújtásvezérlés, Air-master légszűrő rendszer, és egyéb finomságok. A 7900-asból épített Dolmette-n a motorok max teljesítménye 7,1LE-re volt felhúzva, amit 10.000-es fordulaton adtak le. Szóval abszolút profi gépek, rengeteg tartalékkal.

Olcsóbban elvileg nem adhatja senki, mint maga a Maki, mert az kizárást von maga után.

 

parlagi! A 4600S és az 5000-es között szintén semmi technikai különbség nincsen, azon kívül, hogy a 4600S egy eleve "tuningolt" példány a kínálatban. .325-ös lánccal adják és 38-as vezetővel. Viszont a motor közel 15.000-en pörög, amihez igen komoly láncsebesség társul. Az 5000-es "csak" 13.500-at pörög, 3/8-os lánccal és 45-ös lappal adják. Ezeket vedd figyelembe! Egyébként ezek is a könnyű profi kategóriába tartoznak, igaz rájuk minden, ami a 6400-7900 szériára, csak kisebbek, könnyebbek, és nem alu, hanem műanyag az első markolatuk.

 

Amit lentebb írtál, PS-500-as (DCS-500) gép a félprofi kategória nagyobbikja, nincs benne digitális gyújtásvezérlés, és Air-master szűrő, illetve sima acélhüvelyes-krómozott hengerfala van nem Nicasil. Ezektől függetlenül ennek a kategóriának az egyik legjobb vétele, nemigen akad ellenfele. Stihl MS-270-el van egy kategóriában. Azt pedig nem kell bemutatni. Kisebb tesója a PS-460, csak teljesítményben van külömbség köztük.

És hamár ilyen gépben gondolkozol, kérd a kereskedésben Dolmar-ként! Mégiscsak az a gyártó, meg a színe is szebb :)

 

Remélem tisztult a kép és tudtam segíteni a döntésben! Üdv! w

Előzmény: parlagi (640)
hgc+ Creative Commons License 2008.02.19 0 0 642
Nem csak lánccal van baj a vezetőd is félre, van kopva, lapos jó minőségű reszelővel síkba kel reszelni (nagyon kemény anyag a vezető azért kel jó reszelő) láncot próbáld ilyennel reszelni mit a képen, van. Ezzel nem tudod olyan könnyen félre reszelni.

 

Még mélység állítót is lehet vele reszelni egy forma mélyre.

  Üdv:  HGC+

Előzmény: parlagi (628)
parlagi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 641
Ez engem is érdekelne, mert kiderült, hogy a 4600s, 5000, 6400, 7300, 7900 mind akciós a hónap végéig.
Tudtok ezekről valamit? Nehogy abba az egybe nyúljak bele, aminek lehet baja :)
Előzmény: 4125 (639)
parlagi Creative Commons License 2008.02.19 0 0 640
Azt hiszem megtaláltam a megoldást :) ha...
Mi a tapasztalat a Makitával kapcsolatban? Kinéztem a DCS500-at. Nagyker áron megkapom, ami azért szempont :)
Előzmény: bohrer (636)
4125 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 639

wector81!

 

mivel te makita szaki vagy, megkérdezném:

7300-as és  a7900-as között a különbség csak köbcenti/teljesítményben van, nameg a vezetőlap méretében?

 

a boltoknak kötelező betartani a makita akciós katalógus árait, vagy adhatják olcsóbban is?

 

a 6400, 7300, 7900 -as gépek ugyanazon alapgépből vannak kialakítva?

önsulyuk megegyezik.

vmi technikai különbség van közöttük?

 

 

köszi.

Előzmény: wector81 (638)
wector81 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 638

Ígyvan zarew! Irány a márkaszervíz, a Makita nem filléreskedik ilyen hibákkal. Igazság szerint így kéne tennie a Husinak a 136-ossal is, csakhát úgylátszik ez náluk nem megy ilyen gördülékenyen...

 

4125! Hó végéig van Maki akció, 6400-45/7300-45/7900-50 147e/162e/178e pénz. Ha ez lejárt, indul a sima nyári "akció", annak majd lekérem az árait, de asszem a 7300-as lesz 50-es lappal egész jó árban. Üdv.

Előzmény: mcharles (637)
mcharles Creative Commons License 2008.02.18 0 0 637
Szia zarew!
Én is úgy tudom, hogy a Makita nem csinál gondot a garis javításokból (főleg ha típushiba), viszont csak a garanciális szervizekbe szabad vinni a gépet. Ha ilyen nincs a közelben, a bolt küldi fel a központi szervizükbe. Ma jártam a boltban (egyben szervíz is) ahol vettem az UC3530-at, és kérdeztem, volt-e hasonló gond ezzel a típussal. Azt mondták volt, és ki is cserélték az olajpumpát.
Üdv, Charles
Előzmény: zarew (619)
bohrer Creative Commons License 2008.02.18 0 0 636
Hello Parlagi!

Próbálok lehetséges magyarázatot találni a ferde vágásodra.
Ha dekopírral vágok és nagy az előtolás, vastag a fa, a gép bírja erővel de ferde lesz a vágás, nem tudom melyik irányban, de mindig ferde!!!
A házat hungarocelleztem 5cm vastag. Szikével vágtam vonalzó mellett, sokadik vágás után ahogy fogyott az éle, hiába tettem merőlegesen, az alja elkanyarodott.
Penge csere után mindig merőlegesen vágtam vele.
Azt írtad akácot vágtál vele, nagyon kemény fa, nekem az Oregon krómlánc tetőkészítésnél kibírt 1-2 órát élezés nélkül lucfenyőben, de a végén 1-2 borovi, vagy vörösfenyő is kivitte az élét. Amikor nem jól fogott, csak fűrészpor jött éleztem, nem vártam meg míg kanyarodik a lap. Nem lehet-e hogy csak a lánc éle megy ki az akácban? Valakitől kérj egy másik fűrészt próbálj vágni ugyanannyi akácot, ha nem ferdül akkor tényleg tanácstalanok vagyunk. De ha lesz megoldás írd le tanuljunk, arra való a fórum.
4125 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 635
ahogy elnézem egy új számítgép is kéne, ez ugyanis már 8 éves, és az elöbb azt írta hogy nem tudja elküldeni az üzenetet, ezért írtam újra.
4125 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 634

Szia!

 

nem vettem meg mert:

2007-ben fűkaszát vettem.

idén fűnyíróval inditottam az évet, talán majd őszzel ha lesz zsé, és ha addig kibírja a két kínai csodám , meg a mcculloch.

de addig legalább véglegesedik hogy mire is van szükségem, de az tuti hogy dolmar lesz, néha a 7900-sal is kacsingatok, de az lehet hogy nekem sok.

egyébként a PS-7300-ast csak kiváncsiságból kérdeztem, 6400-ast venném ha most vennék, de az most talán nem akciós, de a 7900-as 50-es lappal igen :) kár hogy csak az első negyedévben, amikor lesz lové tuti más gépek lesznek mint amiket kinézek.

amúgy írhatnál néha a kertigép topicba is.

Előzmény: wector81 (632)
4125 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 633

nem vettem, mert fűkaszára ment a 2007-es gépvásárlásom

idén új fűnyíróval kezdem az évet. meglátjuk mennyi pénz marad, és meddig bírják a kínai gépek.

2db kínai láncfűrészem van , és egy mccolluch, de tervezve van vételre egy nagyobb teljesítményű gép is.

dolmar lesz ez szinte már biztos, néha elkacsingatok még a 7900-ra is :)

de mielött megveszem tapasztalatot akarok szerezni nagyobb teljesítményű gépekről, egyátalán mi az amit még kihasználnék, mert nekem a legnagyobb gépem 45ccm.

Előzmény: wector81 (632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!