Keresés

Részletes keresés

BomB BoogiE Creative Commons License 1999.07.17 0 0 775
Sziasztok!!
Elkezdtem olvasgatni, hogy mit irkáltatok eddig, mert eddig még nem voltam itt. Elhatároztam, hogy elolvasom ezt a párszáz üzenetet, de az 1/4-től nem jutottam továb... :)
Úgyhogy most közbekérdezek...
Tavasszal vettem egy DOUGLAS RENEGADE-et (ismerős ez valakinek??). És tetszett is, elég gyorsnak találom (máramennyire ez a kategóriájában lehetséges). Viszont az első 15 km után az egész hajtómű elkezdett keresztirányban "lötyögni". Addig-addig, mígnem egészen "kifordult", és gyalogolhattam... Amennyire tudtuk, meghúztuk, bár valószinüleg nem igazi "célszerszámot" használtunk... (végülis biciklis kulcs volt). A következő 10-15 km után ismét lazult, ismét húztuk.. Most megh inkább visszük a szervizbe, mert úgyis kell 2 hónapos korában...
Mi a véleményetek a problémáról? A vételnél nem volt jól meghúzva, és ez okozza, vagy esetleg más áll a dolog háttere mögött?
Előre is köszi.
hajtás pajtás Creative Commons License 1999.07.16 0 0 774
a nagymező utcában és a józsef utca német utca sarkon az öregnél. csak délután van nyitva
mozzar ella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 772
A fürdésre egyelőre (innen a légkondícionált irodából) nemet mondok, de ki tudja még... mire meghódítom a Hegyet!
Előzmény: Madarka (764)
mozzar ella Creative Commons License 1999.07.16 0 0 771
A gépnek nincs semmi baja. A félelmem oka az, hogy hegyi (na jó: dimbes-dombos) útvonalon nem nagyon hajtottam még - s nem tudom, hogy én magam hogyan fogom bírni órákon (?) át fölfelé az emelkedőn.
Előzmény: Balooka (759)
Madarka Creative Commons License 1999.07.16 0 0 770
Hat arrafele sajnos nem:( Az Alpokban vagy Juraban ismernek, de negyjegyu es nem 1-gyel kezdodik a szintkulonbseg mire odaernek, ugyhogy meg nem jatszottam meg.
Előzmény: Bahh (768)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 769
NEm irigyellek ...!!!

Más:
Tudtok-e olyan boltot, ahol lehet még "parasztbiciklihez" alkatrészeket kapni.
Ilyenre apróságokra lenne szükségem, mint 28" belső-külső, küllők, hajtókarékek stb. Tudom, hogy matuzsálem a kincsem, de a nagyfater ragaszkodik hozzá ('45-ös kiadású bringa ...) és azt hiszem tudnék belőle egy gyári állapotut csinálni.
Segítséget előre is kössz...

Előzmény: Balooka (767)
Bahh Creative Commons License 1999.07.16 0 0 768
Madarka
Ilyen varazsforrasokat nem ismersz Massy es Rambouillet kozott is? :-)))
Előzmény: Madarka (764)
Balooka Creative Commons License 1999.07.16 0 0 767
Én a '92-es xtr szettet kűldtem már csak az e+h váltó és a hátsóagy maradt meg, de remekül szuperálnak 7 éve. ha valki tud ennél jobbat az írja meg legyenszives.
Régen országútiztam de már csak montizok./ebböl is idkább DH./Nem tudok már tekerni nagyobb távot erössen.
Ezért keresek olyan bringásokat akik amatör szinten nyomulnak.Velük még talán tudom tartani a tempót. A sérülés: Zuhantam egy elég keményet és mikor feláltam azt vettem észre hogy a bal lábam rövidebb lett kb 10centivel. a térdem kifordúlt és a sípcsontom meg ami a térd alatt van , belefúródott a combizomba. Már összerakták az egésszet mint a puzzle-t csak egy 36centis műtét nyom látszik.Hát ennyi.
Üdv. : Balooka By PDM
Előzmény: stoki (766)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 766
Balooka
NA csak azért mertem megkérdezni, mert "by PDM" és ez nagyon versenyszagú ...
És mi volt az a sérülés, ha meg lehet kérdezni ???
Szerintem az az évjárat az egyik legjobb évjárat én egy '93 exage LT nyúzok azóta is, de sok szépet hallottam a 92-93 deore Lx, xt-ről ...
Ezek szerint Te a versenybringás táborhoz tartozol, vagy nem ???
Előzmény: Balooka (765)
Balooka Creative Commons License 1999.07.16 0 0 765
Stoki!
Már nem versenyzek. Volt egy komoly sérülésem.:(((( De ha gond van az ezközzel tudok rajta segíteni. Megvannak még a kapcsolataim.
Egyébként én még mindíg rajongok a régi szériás alkatrészekért./92-93/.Erröl kinek mi a véleménye?
Üdv. : Balooka By PDM
Előzmény: stoki (762)
Madarka Creative Commons License 1999.07.16 0 0 764
Mozzarella!

Meg fontos tudni, hogy a skanzen utan ahol elfordulsz az erdei ut fele van egy nyomos kut, ott erdemes tankolni mert Papretig el fog fogyni az a viz. Aztan a visegradi oldalon mar a lejto aljan, jobb oldalon van egy forras, ott nagyon finom viz van, aztan onnan kb 200 meterre bal oldalon van egy vizeses, ha meleg van furodni is lehet alatta a finom 10 fokos vizben. En egyszer kiprobaltam, legalabb 10 evet fiatalodtam.

Előzmény: mozzar ella (756)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 763
Opipapi
...lehet, hogy az asszonykád is örülne neki, add meg a tel.számát és szólok nekije :-)
Előzmény: stoki (762)
stoki Creative Commons License 1999.07.16 0 0 762
BAHH
Hát sajnálom, de egyre inkább úgy látom, csak nekem van ilyen izlésficamom...De majd meglátod, ha 20 év múlva is itt levelezek szakállasan veled, akkor már egy olyan linket fogsz mutatni, ami egy rekura mutat és azt fogjuk elemezgetni, hogy az ujonnan vásárolt gépeden SHIMANO 1105-ös(!) legyen , vagy a 2105-ös :))))

MOZZAR ELLA
...azt tolja a hátszél, de nehogymá Te.

BALOOKA
"Mielött valaki kiforgatná az "ezköz" szót közlöm hogy nálunk ez a bringa szlengesített neve" + "by PDM"
Ezek szerint te versenyző vagy ???????

Előzmény: Bahh (755)
Balooka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 761
Mielött valaki kiforgatná az "ezköz" szót közlöm hogy nálunk ez a bringa szlengesített neve.
Üdv.: Balooka By PDM
Előzmény: Balooka (759)
Balooka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 759
Mi a gondja az ezközödnek?
Hátha tudok segíteni rajta.
Üdv.: Balooka By PDM
Előzmény: mozzar ella (756)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 758
stoki !

Ha már 4 gyereket varrsz a nyakamba, legalább ne szólj a barátnőmnek !!!!!
:))))))

Előzmény: stoki (753)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 757
mozzar ella!

Szerintem nem kell félned attól, hogz tolni kell a verdát, EgaMagE kollega (megtaláljátok a Nulppontenergiás topikon) lekerekezett Nézsa közsségbe. Nézzétek meg a térképen, váctól fölfelé. Rákoskeresztúrról startolt és 7 óra alatt odaért. Ő sem volt a legjobb formában, de lenyomta. Pozitív hozzáállás kérdése az egész...
Én sajna még mindíg a prémiumomra várok, hogy rendbehozathassam a bringát :(((((((( pedig a StEndre-Visegrád erdei út nagyon izgatja a fantáziámat.

OpiumPapa

mozzar ella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 756
Fiúk, kösz az info-t a Szente.-Visegrád szakszról. Megszületett a hétvégi programmódosítás: Nagymaros helyett a Duna túlpartjára indulok. Ha hazajöttem, beszámolok az anyázásról és levegő utáni kapkodásról. Lehet, hogy a végén tolni fogom a bringát?
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 755
stoki
megneztem a linkeket, de sajnos engem sem hozott lazba :-(
Valahogy olyan erzesem van, hogy az ember elalszik kozben. Inkabb maradnek a hagyomanyos bringanal es majd "otthon pihenek". (ezt egy cimboram mondta, amikor panaszkodtam neki 170 km utan, hogy lassitson. O sajnos mindenkeppen le akarta nyomni az elottunk levo 'versenyzot', pedig nalunk sator is volt meg halozsak..)
Előzmény: stoki (753)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 754
stoki
En mar regen lattam, hogy a tour-nal be vagyunk linkelve, de nem tudtam, hogy ennyire kell orulni neki. Akkor jujjdejo :-)))
Most mar tiszta a hanyattjaro bringa, nem tudtam, hogy igy hivjak. Itt meg nem lattam egyet sem :-(
Valahol a Sri Lanka-Helsinki-Parizs haromszogben:-) sokat lattam, de fogalmam sincs melyik orszag volt :-((
Probaltad mar? Szerintem nem lehet fekve kifejteni akkora erot, mint ulve. Meg elkepzelem belole a montis valtozatot..:-))
megnezem a linkeket.
Előzmény: stoki (753)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 753
GYEREKEK LÁTTÁTOK AZ INDEX OLDALÁN A TOUR DE FRANCE-NÁL BE VAGYUNK LINKELVE:-))))

Opipapa

Bocs a "gyerek" dolgot, összekevertelek daunerni-vel (ha jól írtem), neki 4 csemetéje van ...

Bahh

Mi az a rekumbens ??? Az én nagy szerelmem és álmom ...hanyattjáró bringa...még nagyon a topic elején bevágtam egy pár linket, de neked itt megismételem :
www.recumbents.com
www.ihpva.org
--- hátha megszédülsz Te is, próbálok itt embereket gyűjtögetni, de nem nagyon tetszik itt senkinek ez a stílus...

Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 752
stoki
Parizsban vagyok es itt is van Liszt Ferenc ter :-)
Bringas az nagyon sok van! Azert mertem en is az uton menni, mert lattam, hogy az orszagutiak kozul senki nem megy a bicikliuton.
Az elobb irtad, hogy ennyi penzert mar lehet jo a gep. Haat, ahogy elneztem tegnap a tobbieket, az enyem nagyon mezei volt, de nekem megfelel..
Biztos bunko vagyok, de mi az a rekumbens?? :-((
Előzmény: stoki (750)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.15 0 0 751
Hali !

Azér mer nem írok, azér még olvasok ám !!!!
Csak átmenetileg főnök lettem, és izélgetnek. :(

Bár nincs Opapi, de SZERINTEM azért választaná a bicikliutat, mert :
1, piszkosul forgalmas
2, vinné a gyerekeket meg a mamát ...

Ez azért nem egészen így van. Pl nincs gyerek :) Csak most voltam a B körül és nem igazán tetszett a stílus.( 15 éves diszkóladák osztják a halált du.6-tól olyankor még azért bőven teker az ember, világos van.) Igyaztán jobban szeretném a kerékpárutat, hamár megépül(t). Ráadásul nem is csak ketten mennénk a kedvesemmel, hanem kb 10 ember. És nem örülnék ha valakinek baja esne. Persze ha egyedül mennék, akkor nem számítana mert szoktam közúton menni, de mondjuk az asszony nem.

OpiumPapa

Előzmény: stoki (747)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 750
Bahh

Te most hol vagy tulajdonképpen ???
France/Párizs vagy hol van az a Liszt Ferenc tér ???
És ott sok a bringás ??? ÉS vannak rekumbensek ???

A felajánlást meg kösszz :-)...

Előzmény: Bahh (749)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 749
stoki
koszi, de sajnos nagyon nem tudok franciaul:-((
Viszont a Liszt Ferenc ter (!!) mellett tudok egy boltot, ahol beszelnek angolul, szombaton megprobalom ott beszerezni.
Opirol nem tudtam, hogy mama meg gyerekek.. Akkor tenyleg jobb a bicikliut!

Augusztusban hazanezek, ha kell valami, ami itt olcsobb, csak szoljatok!

Előzmény: stoki (748)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 748
BAHH

Itt a francia shimano disztributor :

ETS Bertin
France
Phone 03-21-73-25-25 - Fax 03-21-55-84-27

Ha jól tudsz csevegni fraaaanszuuul, akkor rendeld meg tőlük, de lehet, hogy nekik lesz raktáron (illik...)

Előzmény: stoki (747)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 747
Bahh

Örülök, hogy finom a gép ..., de ha már leteszel annyit érte, illik is valamit adni...
Bár nincs Opapi, de SZERINTEM azért választaná a bicikliutat, mert :
1, piszkosul forgalmas
2, vinné a gyerekeket meg a mamát ...

Előzmény: Bahh (746)
Bahh Creative Commons License 1999.07.15 0 0 746
Muszaj bicikliuton menni a Balaton korul? En meg soha nem hasznaltam es soha nem is szolt senki erte.
Tegnap kiprobaltam ugyanezt itt (Fr.) is es senki nem dudalt! Pedig volt olyan resz, hogy az elvalasztosav magasitott kobol volt es nem tudtak megelozni percekig!
stoki
A Flight Deck-rol nem tudok beszamolni, ugyanis itt sem lehet kapni mindenhol. Pontosabban nem tudom hol lehet egyatalan kapni. A bicikli kiraly, meg soha nem mentem fekkarvaltos geppel. A valto az elejen recsegett, de menet kozben be lehet allitani a kormanynal, ahol kijon a bowden. Ez nagyon tetszett!
A pedal. Hat.. vagy szokatlan volt a kicsi klipsz vagy bena vagyok, de meg nem az igazi. A cipoben nem lehet gyalogolni: baromira csuszik, kopog es billeg. Viszont lehet olyan bakancsot venni, aminek a talpaba be van melyitve a stopli helye, csak fizesd meg!
Ja, es fenyvisszaveroket raktak a kullore, amit azonnal leszedtem :-)
Madarka Creative Commons License 1999.07.15 0 0 745
A deli parton több út van a parttal párhuzamosan, lehet találni nem forgalmas, bicajjal kellemesen járhatót. A keleti parton, azaz Aligától Almádiig van bicajút, de sok rajta a gumicsónak, babakocsi, kutyapóráz meg németturista. Az északi parton vagy a 71-es úton mész, vagy nagyon szép de dimbes-dombos a "felső ut" ami a falvak kozott vezet.
Ehhez terkep is kell.
Előzmény: OpiumPapa (742)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 744
OpiPapi !!!
Én most voltam az északi részén - persze autóval - és nem igazán láttam összefüggő kerékpárutat...Vannak szakaszok, amelyek nagyon szépen le vannak fedve, de, hogy körbe meg lehet e kerülni bringaúton azt nem hiszem ...
Balatonfüred, Balatonalmádi elég jól kiépített úttal rendelkezik, de közben szerintem igénybe kell venni a 71-es utat is.
Van egy "Kerékpártúrák a Bakonyban és a Balaton körül 2.bőv.kiad." cimű könyv (www.konyvkereso.hu), ahol lehet, hogy kapsz információt ill. van a Balcsinak is weblapja, ahol találsz email címet ...(www.balaton.hu), ahol megint csak lehet próbálkozni. Ettől függetlenül körül kéne nézni a Bajcsy Zs. utcában a térképboltban, mert - de ezt lehet, hogy tudod - létezik Balaton térkép amibe illik a kerékpárutakat is feltüntetni...

Több ötletem nincs ...

Előzmény: OpiumPapa (742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!