Keresés

Részletes keresés

akvarista Creative Commons License 2007.03.28 0 0 265
Szia!
Én is ebben gondolkodtam, de egy kölcsönző-szervíz lebeszélt róla: drága az alkatrész, tele műanyaggal.
Én helyette egy McCullchot vettem, de a Partner is ugyanez a cég. Már kiírtotttam egy kissebb erdőt, nagyon szuper. az enyém 2.2 lóerős és ugyan akciósan vettem, 39.900.- volt.
Előzmény: ppzoli (264)
ppzoli Creative Commons License 2007.03.28 0 0 264

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy benzinmotoros láncfűrészt. Nem folyamatos állandó munkára, csupán alkalmi használatra. Most egy közepes méretű diófa vékonyabb ágait kellene fűrészelni, legallyazni, később a ház körüli kisebb fűrészelési feladatokra. Egy AL-KO 38 CC-t néztem 1.4KW, 11.500 fordulat, 40 cm-es lánc. Megvehető ilyen felhasználásra ez a gép? Ha esetleg cserélni kell benne alkatrészt (lánckerék, stb.) akkor az beszerezhető hozzá? Tudom vannak jobb gépek is, de a családi költségvetésbe ez fér bele. Vagy esetleg más alternatíva beleférhet még a 40 ezres kategóriába? Köszi a segytséget! Üdv!

eger.jeno Creative Commons License 2007.03.19 0 0 263
Sziasztok !

A fiam Mc cullogh Elett 240 elektromos láncfűrészét kellene megjavítani, de nem tudom hova vigyem. Valahol a 8. vagy 13. kerület környékén lenne ideális. Állítólag van benne valami ami túlterhelés esetén elkopik, valószinű azt kell kicserélni.

Köszönöm előre is a válaszokat.

Jenő

alpha12 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 262
a kép
alpha12 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 261
Van vkinek infója róla, hogy a különböző láncok, amiknek a méretre ugyanaz, "csak" a fogak élezése ill., alakja különbözik mire valók ? Vettem egy tarltalék láncot a fűrészhez, és más mint az eredeti....Az eredeti a felső képen a xxx099xxx, az új az xxx093xxx. Thx !
Csaszu Creative Commons License 2007.03.05 0 0 260
Szia
A husqvarna magyar oldala a:
http://www.hu.husqvarna.com/
Gondolom azért nem találtad mert rosszul írtad, kihagytál egy v betűt :)
Szeintem mindenképpen a következő márkákból válogass:
Stihl , Komatsu-Zenoah, Dolmar/Makita, Husqvarna,
Előzmény: topoly (255)
alpha12 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 259
Üdv !

A hozzá értőktől véleményét szeretném tudni melyiket vegyem ? HUSQVARNA 55 DOLMAR PS5000 ? Ahogy nézem két hasonló tudású gép, bár a DOLMAR nyomatéka jelentősen nagyobb... Szóval vélemények ? Köszönet !
akvarista Creative Commons License 2007.03.04 0 0 258
Szia groovejet!
Köszönöm a választ, közben én is így gondoltam és az erősebbet vettem.A nicknevem közben megváltozott egy másik oldal miatt...
Előzmény: groovejet (251)
akvarista Creative Commons License 2007.03.04 0 0 257
Szis Agg!
A nicknevem közben megváltozott egy másik oldal miatt, ahol többet mozgok, köszönöm az ajánlatot, de mivel lejárt az akció 1-én és kedden kell már a gép, végül is vettem 40 ezerért a Mc 438-t. Köszi mégegyszer!
Előzmény: Az Agg (252)
akvarista Creative Commons License 2007.03.04 0 0 256
Én is most vettem egy "játékfűrészt" otthoni bozótírtáshoz Mc 438, de én is előtte körbejártam és annál a kategóriánál amiben Te gondolkozol 60-70 ezer körül ajánlottak dolmárt: az jött le hogy a Stihl 120-130 ezres kategóriájú gépét kinálták 70 körül. ezen a helyen kölcsönzéssel is foglalkoznak és elég jó tapasztalatuk van a dolmár strapabírásával... remélem sikerült kicsit megzavarni. egyébként A Husqarna is az Elektroluxhoz tartozik 422-42-77 a Husqarnások száma, ott talán tudnak adni címet.
Jó variálást!
Előzmény: topoly (255)
topoly Creative Commons License 2007.03.04 0 0 255

Sziasztok!

 

Nagyjából odaérek, hogy egy középkategóriás/"farmer " láncfűrészt vegyek. Az interneten is kotorásztam; ezt a fórumot a googli találta a "Dolmar gépek" keresésre.

 

A Husqarnának nem találtam magyar nyelvű honlapját. Tud-e esetleg valaki?

 

Nagyjából a Makita 4600S és a Stihl 260CB gépeket próbálom körbejárni, illetve most ők az esélyes versenyzők. A személyes és gyakorló ismerősök egyértelműen Stihl pártiak, igaz nekik régebbi fűrészeik vannak. Az egyik Csongrád megyei szervíz a Stihlen kívül egy másik márkát is forgalmaz és javít. A Stihl megbízhatóságát emelték ki.

 

Szívesen vennék véleményeket (azzal, hogy a fórumot átolvastam). Köszi.

Flanell Creative Commons License 2007.03.02 0 0 254
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Flanell (247)
zengő Komatsu Creative Commons License 2007.03.02 0 0 253
Szia kedves Csaszu ! Tüzetesebben tanulmányoztam az általad választott PS5000 levegőszűrőjét. Szeretnék adni egy tippet, ha elfogadod a könnyebb tisztitás érdekében. A szűrő anyagát nézve valamiféle egyrétegű,finom műanyag szövetből készült. Véleményem szerint ez az egyik legjobban tisztitható fajta a szűrők között.Emlitetted hogy a belsejébe is átjut némi szennyeződés. Ezt kivédeni nagyon kevés szűrő tudja és azok is a legdrágább gépeken vannak általában szerelve, jobbára kombinált formában. Gondolok itt a Stihl Filc-Papir kombinációjára. De maradjunk a tisztításnál . A te szűrőd ha jobban megnézed óvatosan félbe szedhető a belő tisztitás érdekében.Ha ezzel megvagy akkor próbáld meg óvatosan jó nem forró,hanem jó meleg ultrás vizben finom ecsettel kimosogatni.Nekem az ULTRADERM kitűnően müködik.Ha ezzel megvagy és közelben van egy kompresszor,akkor óvatosan száritsd meg vele.Ez még ha maradt valami,fellazult állapotában kiszedi. Az én gépemen ennél sokkal makacsabb szűrő van és mindig sikerül újjá varázsolnom !Remélem neked is bejön!  
Előzmény: Csaszu (245)
Az Agg Creative Commons License 2007.03.02 0 0 252
Nekem van egy kifogástalanul működő de az ősszel befejezett családi ház építés miatt eladósorba kerülő láncfűrészem. fogalmam sincs, hogy milyen márka, de ha gondolod, hétvégén készítek néhány képet róla, s leírom az adatit a gépről, megmérem a láncvezetőt, stb.
Előzmény: sza71 (249)
groovejet Creative Commons License 2007.03.02 0 0 251
Fél lóerő szerintem megér 5 rúpát!
Jules80 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 250
Szia Gépdoki!
Köszönöm a segítséget!Valószínűleg egy lapon rögzíthető Oregon sablont veszek.
Üdv: Jules
sza71 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 249
Kedves Gépdoki és persze akárki aki tud segíteni!

Nekem alkalmi használartra a telekre tereprendezéshez, meg egy-két nagyobb ág levágásához felaprításhoz kellene egy kis közepes benzines gép: Partner vagy McCulloch. Bérelni nem akarok, mert pár hétvége alatt kifizetem a közepesek árát, és hát nem erdőírtáshoz kellene. Egészen pontosan 35-40 körül láttam mostanában Mac 438 40 ezerért 2,2 LE ill. a Partner (számot nem tudok) 35 ezerért 1,7 LE. Egy helyen azt mondták hogy ezeket egy soron gyártják, ha így lenne akkor a fél LE megér ennyit, és észrevehetően erősebb?? Melyik a jobb és miért?
Előre is köszönöm!
forest240 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 248
Ha zavar a magasnak tűnő szöghajtás-hőmérséklet, nézd meg a benne lévő zsírt kb. 30 - 40 perc munka után. Ha valami baja lenne a szöghajtásnak, illetve nagyon új még a gép és nem koptak össze a fogaskerekek, némi vasreszelék lesz látható a zsírban. Olyan metálszínű lesz kissé. Aggodalomra semmi ok, ha még új a gép, csak annyi, hogy többször zsírozd, lehetőleg úgy, hogy leveszed a vágószerszámot, ill a szotítócsészéket, alátéteket,  hogy a friss kenőanyag kinyomja a fejből a régi, koszosat. Használj HSQ, vagy Stihl zsírt bőséggel. Nem jellemző a japó gépekre ez a fajta probléma, őszintén szólva más sem. Tudom, mert volt Komatsu-m, ami sokszáz üzemóra után máig békésen ordít az új gazdájánál.
Előzmény: Csaszu (243)
Flanell Creative Commons License 2007.02.24 0 0 247
Milyen típusú sablonok a legolcsóbbak, és kábé mennyibe kerülnek?
Nagyon ritkán használom a fűrészt, tehát nem kell valami szupertartós szerkezet, csak amivel azért még használat előtt meg tudom húzni az éleket.
Előzmény: gépdoki (246)
gépdoki Creative Commons License 2007.02.23 0 0 246
Szia Jules80!

A vezetőlapra rögzíthető un. keretes reszelőkészülék tökéletesen áll a vezetőlapon, ha az rendesen rögzítve van, akkor nem mozdulhat el. Létezik Oregon, Stihl és több más gyártmányban is, szerintem háztáji körülmények között tökéletes, és főleg megfizethető szerkentyű.
A szervizek elektromos láncköszörűgépet használnak, hobby szinten soha nem térülne meg az ára, de még csak a köszörűkorongé sem.
Előzmény: Jules80 (242)
Csaszu Creative Commons License 2007.02.23 0 0 245
Ps 5000-ről.
Múlt héten akácot döntöttem.
A motor erős de lehet hallani a hangján hogy még van benne kihasználatlan erő, a bejáratós karburátor miatt. Jövő héten visszaviszem szervízbe beállítatni.
A benzin fogyasztása kicsit magasnak tűnt, gondolom ez is ennek kösznhető.
Az első két liter benzint igen finoman " fűrészeltem " el. A kipufogó olajos volt.
De utána már normálisan használtam, és most inkább kormos. Gondolom az elején nem érte el az üzemi hőmérsékletet, és az olaj nem tudott elégni.
Láncolajzása agip láncolajjal nem volt valami jó, minimálisan ráégett a láncra vagy lehet hogy a fa nedve, ezt nem tudtam pontosan eldönteni, de működésben nem jelentett poblémát. Szerintem nem volt tapadásnövelő adalék az olajban leszórta, és egy kicst túlhevült a lánc most egy német olajat ( erős szagú) használok, ezzel nincs semmi probléma, és a lánc forgatásakor nem keletkezik olyan nagy mennyiségű permet, mint a másik olajnál.
45-ös láncvezetőnél nagyobbat szerintem nem érdemes rá rakni , mert az olajzás már nem tudja ellátni.
A fűrész nem nehéz , kézreálló. A levegőszűrője azonban nem tetszik, elvileg textil de nem valami jól tisztít. A légszűrő belsejében is látni az oldalfalra lerakódott porszemeket.Szerintem inkább papírból van. Majd kicserélem vmire.
A lánchoz 5,5-ös Oregon sablont használok, egy kis gyakorlás után bele is jöttem az élezésbe. Gépi lehet hogy precízebb, de nincs kedvem minden élezést a szervízben csináltatni. Összességében meg vagyok vele elégedve , azt hogy jól választottam-e 15 év múlva megmondom :D
" Egyebet nem tudok mondani " :) (by Szalacsi)
Alsó kép az öreg 15 éves Stihl, nagyon ramaty állapotban.
gépdoki Creative Commons License 2007.02.23 0 0 244
Szia fureszes!

A főtengely tengelyirányú hézaga (0,3 mm) tökéletes. Aggodalomra semmi ok! Használd a gépet egészséggel.
Előzmény: fureszes (230)
Csaszu Creative Commons License 2007.02.23 0 0 243
Sziasztok
Egy kicsit a Hitachi bozótvágóról.
Vettem rá 3 ágú, 35 cm átmérőjű dikicskést, eredetileg 4 fogú fűvágólap volt rajt, de csak 25 cm átmérőjű , friss hajtású fákat nem vmi jól vitte, szerintem ez a fűvágólap inkább nagyon sűrű alacsonynövésű fűre való.
Ma egész nap dolgoztam vele, 1-2 cm átmérőjű akáchajtásokat , és nagy, szárazabb bozótot vágtam vele. Motorja nagyon erős és nyomatékos , félgázon visz mindent. Valahol olvastam hogy antivibrációs belső csillapítása van , nem tudom hogy ez valós-e, más márkák gépein mind külső megoldásokat láttam. A markolatokon a rezgés kicsi , én nagyobbra számítottam. 3,2 / 3,6 m/s maximális fordulaton. Fs 45-höz tudok viszonyítani, hát ő nála a nap végén nem éreztem a kezem :)de ez más kategória
A szöghajtása nekem melegebbnek tűnik mint amennyinek kellene lennie. Kb. 50 c fok körül. Telenyomtam zsírral . Mi a véleményetek erről , normális hogy ennyi ?
Súlya egész nap kicsit nehéz volt, de lehet hogy a vállszíj miatt éreztem így, mert nem ígazán sikerült magamak beállítani.
A mai nap után teljesen meg vagyok vele elégedve, semmi kritikám nem lesz ha a szöghajtás hőmérséklete normáisnak mondható , és azt a .... válszíjat be tudom normálisan állítani :)



Jules80 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 242
Köszi forest240!
Annak idején egy Stihl szervizben érdeklődtem a rögzithető sablonos reszelőkről, de nagyon leszólták. Elképzelhető, hogy a saját kis piacukat féltik, nem tudom. Túl gyakran mondjuk nem éleztettem náluk, egy Stihl láncot kb. 3* éleztetek, a köztes reszelgetést meg kézzel megoldom.
Előzmény: forest240 (241)
forest240 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 241
A rögzíthető sablonos Oregon nem mozdul el, tökéletesen dolgozik, legalább is nálam. Igaz van 1-2 csínja-bínja, én kitanultam 1 lánc feláldozásával. Azóta is használom, 3-4 kézi reszelés után kijavítja az esetleges hibákat. A profik persze röhögnek rajta, de ha megreszelem vele a láncot, arra meg azt mondják, hogy nincs hibája.
Előzmény: Jules80 (240)
Jules80 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 240
Üdv Gépdoki!

Segítségedet szeretném kérni, a fűrészelés egyik legsarkalatosabb pontjával, a láncélezéssel kapcsolatban. A kézi reszelési technikám az elmúlt évek során sokat javult, de a sablonos reszelőmmel az életbe nem fogok tökéletesen reszelni. Érdeklődtem, a rögzíthető sablonos reszelőről pl. Oregon, de lebeszéltek róla, mondván, hogy szintén nem sokat ér, mert elmozdul, instabil, stb. Véleményed szerint milyen elektromos reszelőgépbe érdemes beruházni, ami precíz, de viszonylag elérhető áron van? Érdekelne az is, hogy a köszörűkorong mennyiért szerezhető be, illetve mennyit bír.
Tudom, hogy a megtérülés nem lesz olyan gyors, mint egy szerviznek, de ki tudja, most már érdekelni kezdett a téma. Segítségedet előre is köszönöm!
aard3m Creative Commons License 2007.02.20 0 0 239
Itt helikopterről van szó, az kicsit más, de ami érdekes, hogy valaki azt mondja, hogy szerinte a világ legerősebb láncfűrésze 8.6 lóerős.
http://community.discovery.com/eve/forums/a/tpc/f/9701967776/m/7651997358/inc/1
STIHL corp claims that their MS880 is the "most powerful production chainsaw in the world." It's only 8.6 HP.

Adatok itt sincsenek a Druzsba 4-ről, csak szép képek:
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/6ac1da01ac4282a188256cce00555d68?OpenDocument

Ez elég hasonlónak tűnik, azt mondja, 4 lóerő.
http://www.acresinternet.com/cscc.nsf/ed1d619968136da688256af40002b8f7/2e6ac6af44a1743c88256cce005ed80d?OpenDocument

Ez meg valami vitorlázórepülőmodell-röptető izé (?)
http://nakotne.com/e107_plugins/kig_menu/index.php?view=image&imageId=792

András
Előzmény: Crapface (238)
Crapface Creative Commons License 2007.02.19 0 0 238
Tisztelt Berregőtársak!

Régóta foglalkozom egy lábról induló, segédmotoros sárkányrepülő meghajtás építésével. Külföldön az ilyen szerkezetek hajtására általában 90-120 cc-es motorokat használnak. Korábban sikerült szert tennem egy nullkilóméteres Druzsba 4-es csodára, aminek a mérés alapján a lökettérfogata 98 ccm. A kérdésem az lenne a tanult kollégák irányában, hogy honnan lehetne pontos adatlapot szerezni erről a fűrészről?
Ami igazán érdekelne, az a motor maximális fordulatszáma és teljesítménye, mivel 10-12 lóerő alatt érdektelen a dolog. Az eddig hallott infók sajnos, csak "és úgy vitte le Pista lábát, mint a pinty" kategóriájuak.
Ami szintén érdekelne, hogy milynek az üzemeltetési tapasztalatok. Erről is hallottam már érdekes dolgokat, gondolva a henger krómozásának a lepattogzásáról és az elmászkáló gyújtásról. (Az előbbi, feltételezem a hosszú idejű, folyamatos járatás, és hirtelen leállítás következménye. )


Köszi a segítséget és jó fűrészelést!
bezz Creative Commons License 2007.02.18 0 0 237
Ezt  láttad már?
Előzmény: zengő Komatsu (236)
zengő Komatsu Creative Commons License 2007.02.18 0 0 236

Komatsu G621AVS vs Husqvarna 350

A nagybőgő !
Előzmény: zengő Komatsu (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!