Keresés

Részletes keresés

gabesz961 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 858
Ti jobban értetek a kereskedelemhez, jobban tudjátok hogy mi, honnan, merre, ki- kivel van kapcsolatban és milyen termékeket árul. Jómagam csak inkább javítással foglalkozom.
A témához csak annyit hogy jómagam egy olyan cégnél dolgozom ahol németországba gyártanak termékeket. A terméknek minden része itt készül magyarországon. Németországban ha kezébe veszi egy vásárló szentül meg van rólla győződve hogy német termék mivel a cimkére az van írva hogy ott gyártották.
Előzmény: wector81 (851)
x31 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 857
Hello,

Mennyiért lehet szerintetek hozzájutni egy jó állapotú lánfűrészhez a 7 LE feletti tartományban?
Az ismert márkákra gondolok, Husqvarna 395 XP vagy a Stihl 066 jöhet szóba szerintem.


4125 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 856
na majd én megnézem vasárnap, hogy milyen matrica van a gépen, meg garanciapapírján a címeket, akkor minden kiderül.
Lipi07 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 855
Semmi közünk a Lidlben árult gépekhez, mint husqvarna garanciális szervíz.
Előzmény: wector81 (851)
czoki Creative Commons License 2008.03.14 0 0 854

Sziasztok!

 

Ezt nemrég találtam a Bricostore-ban: Benzinmotoros Husquarna H 136 láncfűrész 49.900,-Ft. Akció március 12.- julius 27. közt.

 

Üdv. Czoki.

 

topoly Creative Commons License 2008.03.14 0 0 853
Szia Wector!

A Familie Stihl (MS) 341-esét választottam kábé 10 hónapja. Egyetértek azzal, hogy írhatunk, sőt írjunk típust, mert nem reklámról hanem tapasztalatról van szó. Azért 'tekintettem el' ettől, mert egyrészt nem akartam direktbe menni, másrészt nem a stihl miatt írtam, hanem a minőség kontra ár témához tettem hozzá apró adalékot. Azért köszi a bátorítást:)
Előzmény: wector81 (847)
topoly Creative Commons License 2008.03.13 0 0 852
Kaberi!

Írtam már korábban másnak, neked is szívesen megismétlem azt, amit gyakorló fűrészesként tudok: nézzél szét néhány közeli szakkereskedésben. És inkább vegyél tőlük használtan minőséget (stihl, makita-dolmar, husquarna, esetleg solo), mint hobby kategóriás újat. A használt gépeket a kereskedő megmutatja, elmagyarázza, átnézheted, kérdezhetsz, meghallgathatod a motort. És könnyen kapsz fél év garanciát rá. A kisebb és régebbi stihlek közül 021-es és 023-as van a haveri társaságban. Masszívak és évek óta megbízhatóan mennek. Ha Békéscsaba környékén járnál, Húsvét után akár mutatok is ilyeneket.

Még vásárlás előtt szánj időt a tapasztalatszerzésre, kifizetődik.
Előzmény: kaberi (843)
wector81 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 851

Osztom 4125 hozzászólását. Egyébként nagyon könnyen ki lehet deríteni, hogy a fűrész eredeti-e. Meg kell nézni a matricát a markolatnál. Ha azon az áll, hogy Elektrolux vagy Husqvarna Outdoor Products vagy csak egyszerűen HOP, valamint a dobozon Made in Italy vagy Assambled in USA szerepel, akkor 100% hogy a gép eredeti. A matricát pedig mindig ráragasztják a Husiék, függetlenül attól, hogy éppen kinek a megrendelésére készült a gép és milyen "ál" márkanév alatt lesz forgalomba hozva! És természetesen a márkaszervizek is kötelesek fogadni az ilyen gépet! Én továbbra is azt mondom, hogy a Lidlis egy eredetileg Poulan-nak készült gép, csak most éppen FloraBest dobozba került. Matricát meg kell nézni!!!

Előzmény: gabesz961 (849)
4125 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 850

én több gépet is vettem a lidl-ben, elektromos barkácsgépeket amik parkside márkanévre halgatnak, jól bírják, pedig ipari körülmények között használom őket, és nem is igazán kímélem őket, parkside csavarbehajtónak például a tokmányát a RÖHM német cég szálítja, ami elég híres gyár (fegyvereket is gyárt) és ez a tokmány új technologia semmilyen más márkánál nem alkalmazzák még, pedig nagyon jó ez a gyorstokmány.

összehasonlításképen az 4-szer annyiba kerülő hitachi csavarbehajtógépemmel nem igazán vagyok kibékülve :(

 

kerti szerszámokatis vettem, most utoljára egy szorókocsit, itt a neten óvaintettek a megvételétől, de ebben is kellemesen csalódtam, 3000 huf körül vettem, de hasonló tudású szorókocsit csak közel 20ezer forintért lehet kapni, persze erre is 3 év garit adtak.

 

ezt a láncfűrészt tavaly is árulták, volt a kezemben, szerintem nem hamisitvány.

a lidl és a hamarosan hazánkban is megnyíló Aldi nevű áruházláncok, nem gagyit adnak olcsón, hanem igen magas minőséget jó áron, csak más márkanév alatt, olyan nagy tételről kötnek szerződést a beszálító cégekkel, és annyira agresszíven alkudnak, hogy szinte anyagáron veszik meg a termékeket.

olvassatok utána, rengeteg cikk foglalkozik velük a neten.

gabesz961 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 849
Nem vagyok meggyőződve arról hogy a lidl-ben árult fűrész ugyanaz mint a Mcc 46.
Lehet hogy ugyanaz a csalafintaság van a dologban mint a Mcc 800-as széria és a külsőleg szinte ugyanaz kínai csodák között, amelyek gagyi minőségükkel jóval olcsóbb árukkal elárasztották Európát.

Kaberi az én vleményem is az hogy csak márkás gépet vegyél még ha többe is kerül egy kicsivel.
Előzmény: 4125 (844)
wector81 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 848
Csatlakozom :) A kis kedvencem ki is ment a fejemből. PS-33 / PS-400
Előzmény: Csaszu (846)
wector81 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 847

Nnna, a Stihl oldalon nincs közvetlen hivatkozás...gratula. Mindegy, nézz körül :) Motorfűrészek --> Fagondozó fűrészek.

 

tke! Írd ki nyugodtan, hogy melyik gépről van szó!!! Ez itt a reklám helye! :) Én Husi 359-re tippelek, eltaláltam?

Csaszu Creative Commons License 2008.03.13 0 0 846
Szia Kaberi
A gyümölcsfák karbantartására úgygondolom hogy elég lenne egy kisebb gép is, persze ha nem kivágni akarod az egészet :), de neked kell mérlegelni hogy pontosan mennyire lenne terhelve a fűrész. Gondolom ár az elsődleges szempont, de nem kell sokat hozzátenned, és kijönne egy Stihl Ms 180 vagy egy Dolmar/Makita Ps-33/Dcs-33, amiket 60 000 Ft körül megkapsz, és már bizonyítottak.
Előzmény: kaberi (843)
wector81 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 845

Hali! Megsasoltam ezt a hatalmas teszkós akciót... Hát nem csalódtam, a 4125 által említett gépek eredeti Straus márkájú megoldások. Ezen márkáról sztem bárki, akinek volt dolga velük ódákat tudna zengeni. Én csak az eladott/visszahozott gépek arányát tudnám érvként felhozni. Ez kb úgy fest, hogy 10 gépből ha csak 12-t hoznak vissza, már jó az arány. És nem elírtam. Egyszerűen rettenet. De mindenki maga mérlegeljen. Akkor már ezerszer inkább az MTD láncosa 30-ért.

 

A Lidlis eksönben pedig valóban a gyengébbik McC California 46 van, csak Poulan-os színben. Viszont ezért a pénzért télleg nem rossz, sőt. Ez a gép McC-ban kb 60e körül szokik mozogni. Az, hogy profi, erős túlzás, de tény, hogy nagyonis korrekt masina! Alkatrészellátását a Husqvarna intézi, gondolom még a Lilinél is, bár a 3 év gari valszeg úgy áll össze, hogy 1 év Husi gari, +2 év Lidlis cseregari. De megnyugtató, hogy a Husi szervízek ott vannak a háta mögött. Viszont Kaberi, ha komolyabb munkára szánnád, talán érdemes lenne elgondolkodni, akár egy "ingyen hiteles" konstrukióban is, és venni egy komolyabb (nem rősebb, vagy nagyobb, csak strapásabb!) gépet. Ezek a McCulloch-ok, bárki bármit mondd (elsősorban kereskedőkre gondolok itt), hobby vagy max farmer kategóriás gépek. Tehát kisebb, rövidebb munkákra valók, a nagyobbak, 3-4LE fölöttiekkel pedig néha neki lehet menni egy-egy izmosabb fának. De nem rendszeresen. Egyszerűen a szerkezetük/motorjuk nem bírja hosszú távon, nem nagy igénybevételre vannak tervezve, gyártva. Persze ebben az 50ezres kategóriában nem is találsz olyan gépet, ami tudná ezt. Mérlegelj, mennyire lenne nyúzva a gép, milyen vastagságú anyagot vágnál és mennyit, főleg egyszerre mennyit. Valamint mennyire fontos, hogy a gép 8-10 év múlva is lehetőleg muzsikáljon. Mert itt jön be az ára a drágább masináknak. Nem ajánlok konkrét márkát vagy típust, de véleményem szerint - és ezzel nem vagyok egyedül - egy nevesebb gép drágább terméke hosszú távon behozza az árát. És még valami. Mivel gyümölcsöst írtál, gondolom a munka java részét emelt géppel végeznéd. Itt pedig fontos lehet a könnyebb súly és kezelhetőség. Ajánlom figyelmedbe az egykezes, közepes teljesítményű faápoló fűrészeket. Ezek arányában drágábbak, de dolgozni sokkal könnyebb velül! Csak példának:

http://www.dolmar.com/productcatalog/product/4476/index.html

 

http://www.stihl.hu/navi/default.htm?cat=0&sub=1

 

http://www.husqvarna.hu/node1556.aspx?pid=4959

 

http://www.hitachi.hu/hu/showmachine.jsp?Model=CS35EH&Prod=HITACHI&Menu=200

 

http://www.solo-germany.com/seiten/p_template_1.php?id=1196341086&sprache=_de

 

Üdv! w

4125 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 844

Szia kaberi!

 

a lidl-ös akciós lánfűrész ugyanaz mint a mcculloch California 46

ami jóval drágább, nekem van egy jó pár éves mculloch láncfűrészem az jól muzsikál, de ezt a tipus nem ismerem, elvileg ez félprofi-profi kategoria,  délután biztos megírják mások is a véleményüket akik használtak-szereltek már ilyet, vagy csak halottak róla.

 

itt a link ahol a mcculloch gépet meg tudod nézni:kattincs rá :)

 

http://www.kertikisgepek.hu/?ter=953%2090%2007-33

 

 

egyébként az alkatrészellátása közepes, de nem biztos hogy azonnal a polcról le tudják szedni, ellentétben a nagy márkákkal ahol szinte biztos hogy aznap bármilyen alkatrészt meg tudnak szerezni, de persze ott az árát is megkérik, már az alapgépért is.

 

nekem a lidlben vet hibás termékemet, kicsit több mint 24 órán belül cserélték, úgy hogy nekem csak egy telefonhívásomba került és a futárköltség több volt mint a termék vételára, (ezt ők fizették) persze ez nem extra dolog, csak itt magyarországon hangzik furán, mindenhol így kéne cserélni a terméket ha gond van vele.

 

de várd meg hátha vki tud konkrét véleményt tud mondani az adott tipusról!

 

 

persze ekkora munkához vmi nagyobb márka gépét kéne vedd, ami most biztos többe kerülne, de hosszútávon jobban járnál. persze a pénz behatárolja a vásárlást.

 

olvass vissza topicban, olvasd el az 525-ös hozzászólást, meg amennyit az ídőd enged.

Előzmény: kaberi (843)
kaberi Creative Commons License 2008.03.13 0 0 843
Uraim!

Egy láncfűrészekben teljesen járatlan, és általában műszaki dolgokban enyhén szólva felhasználói szinten járatos család kér segítséget!
Nemrégiben birtokunkba került egy öreg gyümölcsöskert (kb. 80-100 fa). Ennek rendbehozatalára, ápolására szükségünk van egy motoros láncfűrészre. Tudjuk, hogy a Stihl a legjobbnak tartott márka, de közel 100 000 Ft-ot most nem tudunk rá kiadni. A konkrét kérdés:

A vasárnapi Lidl akcióban lesz egy Florabest fűrész, a köv. paraméterekkel:
dekompressziós szelep
41 cm kardhoszúság
19m/mp láncsebesség
6 fokozatú olajpumpa
automata láncolajozó rendszer
elektronikus gyújtás
2.6PS/1.9kW teljesítmény
vibrációszegény oregon krómlánc (oregon doubleguard 91).

Mindez 45 000 forintért. Merjük-e megvenni? Ha nem, inkább a nem megfelelő minőség miatt, vagy a szervizelési, alkatrészellátási bizonytalanságok miatt? Merre keresgéljünk akkor tovább?

Köszönettel várjuk a hozzáértő jótanácsokat.
Kaberi és családja
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 842
topoly Creative Commons License 2008.03.12 0 0 841
Hali!

Hétfőn és ma délelőtt 60-65 mázsa elég öreg vadgesztenyét és hársfát daraboltam fel. 80-90 centi átmérőjű törzsek adták a munka nagyobbik felét, a 30-35 centi vastag szeleteket is ketten emeltük a teherautóra. A temetőben az elmúlt évtizedekben úgy 'kezelték' a vágás utáni sebeket és az odukat, hogy téglatörmelékre folyékony betont öntöttek. Szóval két láncot kell majd éleztetnem.
Nagyjából folyamatos üzemben tankoltam és vágtam.

Az elmúlt félévben kábé 5 hasonló és elég sok kisebb munkám volt. Egyszer vittem szerelőhöz a gépet, karbantartásra. Számlástul fizettem 1800 forintot.

A gépem 59cm3 40-es vezetővel. Az egyik vezető márka profit gépét vettem meg 180 rugóért, nem a gazdaságos áruházban. Eddig bőven megérte.

Hogy mennyit bír az említett gép, én nem tudom..., csak azt, hogy ők is üzleti alapú vállalkozás.
Előzmény: 4125 (839)
gabesz961 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 840
A kipufogó olyankor szokott eldugulni ha nem megfelelő vagy sok olaj van a keverékben.
Előzmény: firegabesz (838)
4125 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 839

ma jöt tescos kert különszám újság   :)

van benne:

benzines sövénnyíró 19990.-

benzines teleszkopos ágvágó láncfűrész 24990.-ezt biztos meg fogom nézni !!!

benzines fűrész 52ccm 50cm-es vezetővel 39990.-ezt is meg akarom tapicskolni !!! :)

és egyéb műszaki nyalánkságok. :))))

 

ja ezekét még múszáj beírnom :)

benzines kapagép 45990.-

elektromos komposztaprító 16990.-

 

az árak forintban értendők:)))

firegabesz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 838

Sziasztok!

 

Köszi Gabesz de meglett a baja.szétszedtem miszlikjeire,de csak annyi volt a baja hogy a kipufogó el volt dugulva.ugyhogy  legalább láttam ilyet is darabokba.na sebaj szokták vokt mondani,adtam a szarnak egy pofont.

de lényeg hogy meglett a baja.

és az volt az érdekes hogy  a kipufogón nem a külsőrács volt eldugulva hanem alatta a szitás rész./lukacsos/

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 837
STIHL HS 246
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 836

Helló !

Keresek!

Nincs-e valakinek egy eladó használt STIHL HS 246 -os sövényvágó adaptert.

bohrer Creative Commons License 2008.03.11 0 0 835
Offtopic, elnézést . Gyerekkoromban még a narancssárga ollókba FISKARS Finnland volt gravírozva, most már nem biztos.
Előzmény: 4125 (833)
nyil jan Creative Commons License 2008.03.11 0 0 834

ezuton kérek elnézést az érintettektől a hirtelen felindulásomért! való igaz hogy minden felhasználónak az a gép a favorit amelyik épp a birtokában van és sikeresen használja legyen az német kinai japán stb...

a lényeg hogy az elvégzendő feladathoz megfelő legyen.

Előzmény: gabesz961 (830)
4125 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 833

fiskarst sem finnországban gyártják, vmielyik termékükre az van ráírva hogy made in usa, de szerintem ők is a rízsföldek közöt gyártatnak vhol.

 

hitachi egy jó márka, de van akkus csavarbehajtóm tőlük ami egy rakás ****.

szóval ők sem tökéletesek :)

 én az mtd-vel meg vagyok elégedve, persze jobb lenne ha a több minőségi rízsföldes gépet látnánk a hazai boltok polcain, jót tenne a piacnak.

 

bohrer Creative Commons License 2008.03.10 0 0 832
Mondjuk én az utóbbi 10 évben minden műszaki cikk terén japán párti lettem.
A legendás német precizitás-megbízhatóság inkább a japánokra illik.
Ezért favorizáltam előttetek a Maruyama gépet, láttam én is Kawasaki motoros fűnyírót, és a topik segítségével megismertem a Subaru Robin gépeket amikről eddig azt hittem hogy honda kínai koppintás. meggyőződésem csak saját vélemény ugyanannyi pénzért csak japán cucc mint olasz , MTD stb. 60-90 ért már volt Kawa motoros fűnyíró is, de minimum Briggs.
A husi 136 nál helyretettétek a mundér becsületét, átlag olvasót eddig alaposan elriasztott a kenés probléma. 50-ért parádés kis MÁRKÁS gép a Partner Poulan és 40 ezres sorstársai között.
A Fiskars finn márka már az átkosban is csak ezt ismerték a varrónők ollók Rolls Royce-a gyanánt.
Kerti felhasználást csak az utóbbi években láttam.
Azon kiakadtam hogy a STHIL 170-en made in china karburátor van.
Nem veszek már gagyit, mondom a 9 éve használt Braun borotvám helyett veszek újat, otthon vettem észre hogy kína, sokkal szarabbul vág mint a régi germany és kotyog a szitája is. Panasonic fényképező, szintén kína,
olasz Zanussi porszívó kína, Sharp számológép szintén, új Videoton TV ez sem Székesfehérvári. Persze úgy tudom min. 30% hazai beszállítóktól kell gyártaniuk.

No comment.
Előzmény: 4125 (827)
gabesz961 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 831
Szia bohrer

A 136-nak nem is igazából a szivattyúval van probláma hanem a beépítássel. Pontosabban a szivattyú egy gumiágyban van, ez a gumiágy elég gagyi módon van rögzítve a házban, ezért a szivattyú nem csak olajat hanem levegő is tud szívni, emiatt elégtelen az olajzás
A szivattyú működése nagyvonalakban a következő. Van egy csöved amiben forog egy tengely aminek a vége le van lapolva. A cső ahol a lapolás van át van fúrva. A forgás közben a tengely kicsit kifele ill. befele mozog. Amikor kifele mozog az eggyik lyukon ami egyvonalban van a lapolással szív, amikor átfordul a lapolás és befele mozog a tengely a másik lyukon nyom.
Előzmény: bohrer (825)
gabesz961 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 830
Szia nyil jan

Ebben teljesen igazad van. Azért abban eggyet érthetünk hogy más gyártóknak is vannak nagyon jó fűrészeik.
Előzmény: nyil jan (828)
gabesz961 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 829
Szia firegabesz!

Először is alapjárat van-e? Ha van akkor vedd le a levegőszűrő házat, majd vedd ki a közepén levő kis rácsos betétet. Amint kivetted a betétet láthatóvá válik egy kis hosszúkás nyillás ami összeköttetébe van a karbi tetején található kis csonkal amin gumigyűrű van, na ezt a kis csatornát tisztítsd ki. A gyujtó tekercs biztosan jó annak nem szokása meghibásodni. Gondolom a főfúvókát kivetted ás kifúvattad rendesen?
Előzmény: firegabesz (824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!