Keresés

Részletes keresés

evlali Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1134
Szia!

Ma volt nálunk egy Lux vízszűrős "bemutató" , Ők azt mondják, hogy a kútvíz is ivóvízzé alakítható a berendezésükkel.
Szuper dolog, az biztos!!
Üdv.
Évi
Előzmény: Baluka1974 (1133)
Baluka1974 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 1133
Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

A házunk vízellátása fúrt kútról történik, azonban /többek között/ a víz nitrit és nitrát tartalma olyan magas, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. Közvetlenül a kútra szeretnék egy víztisztító berendezést, ami ivóvizet varázsol a kútvízből. Milyen megoldások vannak?
vízx Creative Commons License 2009.12.24 0 0 1132
cumpika Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1131
150 dollárból itthon is megkapod ugyanazt a kinai cuccot.

Egy minősített RO berendezés az USA-ban is 600 dollárnál kezdődik.
Előzmény: szellatt (1130)
szellatt Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1130

Sziasztok!

 

Szerintem a vízszolgáltatódat hívd fel és kérd meg , hogy vizsgáltassa be az általa szolgáltatott víz minőségét, ha ugyanis már közvetlenül a vízóra mögötti szűrő is ilyen arányban szennyeződik akkor  a gerinchálózat ennyire elavult, és nem a házi hálózat a hibás......s ezt a szolgáltató kell hogy helyrehozza.

 

Erre a legjobb példa Szentendre, ahol a gerincvezetéket műanyag csövekre cserélték szemlátomást javult a szolgáltatott víz minősége.

 

Budapest más területein ugyanakkor továbbra is előszűrőket kell beépíteni a kerámiabetétes csaptelepek védelmére is.

 

Nekem a vasszűrőn kívül egy RO készletem is van, ára 55 ezer forint volt, és elégedett vagyok vele, igaz csak a saját ivóvíz használatra valamint  főzésre és kertészkedéshez használom.

 

Itt jegyezném meg, hogy a házi RO rendszer megépítése nem olcsóbb, mint a készrendszereké........ha valaki megelégedik egy akvarisztikai RO berendezéssel, az 25 ezer forint.

 

Amerikai rokonnal a háttérben 150 dollárból megoldható az 5 lépcsős emberi használatra alkalmas RO berendezés.

 

Remélem segítettem.

sziasztok

Széll Attila

cumpika Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1129
Reklámozás eleve tiltott a fórumon.

Kínai sz@rt pedig pláne.
Előzmény: Törölt nick (1128)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 1127

azt sem tudom, miaz hogy telepszám

 

Baktériumtelepszám, egységnyi térfogatra vetítve.

 

Lehet kapni egyébként szabvány szűrőházba való vasszűrőt, a Praktikerben is láttam, vagy víztisztítós cégeknél beszerezhető, rendelhető. Kínai eredetű, de attól még jó lehet:

 

http://aquafilter.com/index.php?option=com_3steps&category_id=37&parent_id=4&task=viewProducts 

Előzmény: vízx (1124)
naox Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1126
a barna trutyi valszeg vas, esetleg vizko+vas. Tehat vasat erdemes meretned, alighanem ettol sarga a vized. A budos pedig a klortol, ill. a trihalometan tartalomtol van. Klort nem nagyon tudsz meretni, mivel tovabb alakul, mire a meresre kerul a sor, a THM meres draga, paljoc kollega csinaltatott anno, talan emlexik meg mennyibe kerult. En elso korben mast nem meretnek.
Előzmény: vízx (1124)
cumpika Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1125
Egyszerű a dolog,akkor vidd be Te hozzájuk a vízedet.
Előzmény: vízx (1120)
vízx Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1124

Kedves Noax és Paljoc!

Miután Köz-Vizmű szolgáltatta csapvízről van szó /ami büdös és sárga/ , gondolom nem kell mindent megvizsgáltatni ami 100 e. Ft? hanem csak a szag és sárgaság vélt okait. Megjegyzem, hogy a vízóra aknában van egy lukacsos szűrö, amin kb. 8 m3 után már 1mm-es sárga iszap van. Elnézéseteket kérem, de e területen nagyon járatlan vagyok pl. azt sem tudom, miaz hogy telepszám, pedig olvastam itt ezt már néhányszor.

paljoc Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1123

Teljesen igazad van! :-)

 

Én már voltam a Bálint Analitikánál, korrekt cég, ajánlani tudom én is, bár nem a Villányi úton vannak, hanem a Fehérvári úton a Vállalkozók Parkja nevű helyen!

Én telepszámot vizsgáltattam az aktívszenes tisztítómnál!

Előzmény: vízx (1120)
naox Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1122
Ba'lint Analitika
Előzmény: naox (1121)
naox Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1121
nezd, egy parszor mar leirtam, hogy egyszeruen nem letezik olyan, hogy "bevizsgaltatom" a vizet. Egy vizsgalat soran megmernek nehany parametert, a tobbirol -ertelemszeruen- nincs informaciod. A meresek egy resze filleres (1-2000HUF), de vannak draga, es nagyon draga meresek is. Egy komolyabb, szeleskorubb vizsgalat 100.000+ HUF.
Ha tudod, hogy mit akasz kivenni a vizedbol, akkor azokat a parameterek meresd meg: az egyik legprofibb ceg a balint analitik budan a villanyi uton.
A kaki az, hogy a teged erdeklo parameterek eseten (pl. vas, klor, trihalometan) mar a mintavetel is trukkos dolog, a minta nem igazan tartosithato, etc. A vasvizsgalathoz pl. saletromsavval kene tartositani a mintat (es muanyag flakonba venni), a klor/thm vizsgalathoz speci uvegbol keszult mintauvegbe, ugy, hogy ne legyen gazbuborek folotte, huteni, es 1-2 oran belul merni.
Előzmény: vízx (1120)
vízx Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1120
Köszönöm, de nem jól kezdődik. Hozzám ne jöjjön ki senki én elviszem a mintát a laborba /segítségetekkel / megmondom mit nézzenek meg és utánna segítségetekkel választok egy megoldást. Legalább is ezt szeretném. Mint tudjuk "inegyenebéd" nincsen, ha valaki kijön az nem kis ktsg. és valakinek meg kell fizetni.
Előzmény: cumpika (1119)
cumpika Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1119
vízvizsgálat

Tőlük kimennek a helyszínre és ott vizsgálják meg a vizedet,majd az eredmény ismeretében,és az igényeidnek megfelelően ajánlanak megoldást.
Előzmény: vízx (1118)
vízx Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1118

Tisztelt Hozzászólók!

Úgy érzem cserben hagytatok, mert ha rejtetten, márkák közötti vitáról, vagy preztizs vitáról van szó, nagyon élénkek és találékonyak vagytok és mint kivülálló, csak csodállak benneteket. De itt nem erről van szó: én szeretnék a problémámra egy korrekt, ktsg. optimalizált megoldást.  Ehhez kérem a szakmai segítségetek. Végig olvasva a topikot ez szerintem nem nagy kérés. SEGÍSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vízx Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1117
hem= nem
vízx Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1116
Fizetem én, csak nem tudom, hogy mennyit kell analizálni, egyszerűen nem tudom mi mennyi, így hem is tudom megrendelni. Ha tudnátok segíteni, megköszönném. Bp - Siófok - Szekszárd vonalon jó nekem, mármint az analizáló hely. 
Előzmény: naox (1115)
naox Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1115
Barmelyik forgalmazo. Kiontik a mintadat, es kiajanljak a legdragabb szarjukat. Nekik semmibe nem faj, ha te foloslegesen adsz ki penzt. (Na jo, biztos van olyan, aki tisztesseges. De hozomra senki nem fogja fizetni az analizist.)
Előzmény: vízx (1114)
vízx Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1114

Köszönöm Naox, de az alagútban még mindig nem dereng fény. Másik oldalról próbálom meg: van olyan hely ahová beviszek vízmintát és mondanak alternatívákat a megoldásra?. Amúgy a havi vízfelhasználás 1-2 m3.

Előzmény: naox (1113)
naox Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1113
"ami büdös, hypó szagú és a kádba engedve sárgás, gusztustalan valami./mondtak olyat, hogy sok oldott szerves anyagot tartalmaz./ "
A sargulasert valoszinuleg a magas vastartalom a felelos, az kevesse valoszinu, hogy sok szerves anyag lenne, akkor nem engednek a vizmuvet mukodni. A kolloid rozsda eltavolitasa nem konnyu, pl. egy membrant siman eltomhet par het alatt ugy, hogy esetleg ki sem tudod pucolni. Ha ennyire magas az oldottanyag-tartalom, talan egy nagy (fel-1 kobmeteres) homok/szen szuro tartalyban kene gondolkodni, amiben van ideje a vas nagy reszenek koagulalni, es a klor jelentos resze is lebomlik. Kis viztisztito szvsz ilyen eros igenybevetel mellett par het alatt kimerulne.
Előzmény: vízx (1111)
vízx Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1112
Bocsánat, egy fontos infót kihagytam, a vízfelhasználás nem folyamatos gyakran 3-10 napot nem tartókodunk a házban , így nem fogyasztunk - gondolom ez a baktériumok miatt fontos. 
Előzmény: vízx (1111)
vízx Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1111

Üdvözlet minden topik-olónak!

Régóta foglalkoztat a víztisztítás problémája, de eddig néhány napos nekibuzdulás után mindig ejtettem a témát. A mostani nekifutásban leltem Rátok, végigolvastam a topikot /na jó, nagyjából/ és úgy jártam mint szegény Zsuzsi, "Sok hsz-t végigolvastam ebben a topikban, de igazából nem jutottam semmire.
A műanyag palackokból pedig elegem van" .

Helyesbítek, az igényemet talán már meg tudom fogalmazni.

Én egy Tolna m-i kis faluban használok csapvizet, ami büdös, hypó szagú és a kádba engedve sárgás, gusztustalan valami./mondtak olyat, hogy sok oldott szerves anyagot tartalmaz./

Emberi fogyasztásra szóba sem jöhet, de a fürdés sem igazán élmény.

Én az egész bejövő vizet szeretném annyira megtisztítani, hogy minimum ne legyen büdös és színes. Ezt követően vagy fogyasztható, vagy asztali készülékkel tovább kell javítani.

Ebben kérem szíves segítségeteket, mert ez meghaladja - ha nem is képességeimet, de a döntéshez szükséges ismereteimet. 

A segítséget mailban is szívesen fogadom, természetesen a kialakított döntésemről itt is szót, ill. írást ejtek.

Köszönettel: vízx

harken Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1110
nagyon szépen danke :)
Előzmény: naox (1109)
naox Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1109
"aktív szenet hol szerezhetek"
donauchem.hu
Előzmény: harken (1108)
harken Creative Commons License 2009.10.02 0 0 1108
No, én pont ilyenben gondolkodom, miután túl vagyok már pár szűrőfajtán..
És rozsdamentes házban képzelem el. Kvarchomokot még egyszerű szerezni, de tudja valaki, aktív szenet hol szerezhetek 'lédigben'?

Egyébként ez sem rossz cikk, mondjuk amerikában vizsgálódtak, de gondolom nálunk sem lehet ez másként.
Előzmény: Teaway (1099)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1107

Hello, adok szívesen emailt, vagy ide is beírhatod, mi a gond, hátha mást is érdekelnek a technikai részletek, vagy be tud segíteni tapasztalattal is.

 

Lényegében a beszerzési forrás, amit valóban jobb emailben, hogy ne tűnjön reklámnak. Erre én csak 1 db miskolci üzletet tudok (ha esetleg miskolci vagy), valamint rendelés útján szereztem be a fotókon is látható membránt és még pár alkatrészt.

Előzmény: boukhagold (1106)
boukhagold Creative Commons License 2009.09.07 0 0 1106

Szia Misland!

Kaphatnék egy privát mailcímet hozzád?

Szeretnék összehozni egy nemgyári RO szűrőt,és elkelne egy kis segítség (ha van időd rá).

 boukha@euromail.hu

Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (1096)
.psp Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1105
dpek Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1104
De ettől már lényegesen drágább ami jobb.
Előzmény: Teaway (1103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!