Keresés

Részletes keresés

Csaszu Creative Commons License 2007.10.25 0 0 337
Előzmény: Csaszu (336)
Csaszu Creative Commons License 2007.10.25 0 0 336
Szia SimonT
A Stihl 250 C farmer kategória 3,1 Le-vel, ami neked az otthoni feladatokra teljesen megfelelne. A Dolmar Ps 4600s már profi kategóriás 3,5 Le, 2,8 Nm.
Ha körübelül ugyanaz az áruk, a Dolmar lehet hogy jobban megérné, ár-érték arányban, tartósságban, többet tud.
A Stihlnek nagy előnye magyarországon az ismerettsége.
Ezen páros közül szerintem a Dolmar jön ki jobban, a profi felépítés miatt, szemben egy Farmer fűrésszel.
Ugyanazon kategórián belül a Stihl jobb, de ha túlzottan drágább, nem biztos hogy megéri az árát.
Nekem egy éve van meg a Ps 5000. Meg vagyok elégedve vele.
Voltak láncproblémák, de ezek nekem tudhatók be, a mélységhatárolók túlzottan kiálltak , és nem akart belekapni a fába a fűrész.
A fűrész alján lévő olajzócsavart a maximálisra kell állítani, mert így optimális a lánckenés.
A Ps 4600S és Ps 5000 adatlapja.

-
Előzmény: SimonT. (334)
Lipi07 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 335

Hello Simon T.!

 

Nem mondom, hogy rossz gép a Stihl 250, mert nem az! Viszont a Dolmar ezért az árért combosabb masina. Egyébként a C-s modellek nekem nem a kedvenceim, nem szimpatikus a gyors láncfeszítés, sokkal tartósabb megoldás a hagyományos csavaros láncfeszítés. Végezetül egy kis adalék a döntéshez:

 

http://members.chello.hu/fluxus/mottest2.html

 

 

Előzmény: SimonT. (334)
SimonT. Creative Commons License 2007.10.24 0 0 334

Szeva Lipi07!

 

Mégegyszer kössz a tanácsot, most már valószínűleg a Dolmar 4600S-es mellett teszem le a voksot, bár egy kicsit megingat, hogy e között és az 5000-es között "csak" 10000 ft. a különbség, köszönhetően annak, hogy utóbbira sokkal nagyobb akció van. Még egy utolsó kérdés. Milyen gép a Stihl 250C? Most erre is akció van és az ára is kb. ugyanannyi, mint az előbbiek. Mivel nem nagyon értek hozzá, csak a paramétereket figyelembe véve én úgy gondolom, hogy ez egy könnyebb súlycsoport. Mi a véleményed?

Előzmény: Lipi07 (333)
Lipi07 Creative Commons License 2007.10.24 0 0 333

Szia Simon T.!

 

Szerintem arra a munkára elég a Dolmar PS-460 (Makita DCS460-45) fűrész is. Ezek a gépek is profi kialakítású 3lovas gépek, gyakorlatilag ugyan az, mint az 5000-es széria, csak kisebb hengerrel szerelve, 46 ccm-es motorral. Evés közben jön meg az ember étvágya, ezért azt szoktam javasolni mindenkinek, hogy lehetőleg ne a legolcsóbb, leggyengébb gépet vásárolja meg, de nálad ezt nem kell elmondani, mert az emlitett munkára tökéletesen megfelelő, vagy még túl is van méretezve akár egy 3lovas gép is. Szervizével sincsen gond, alkatrész is van hozzá, amiért nem annyira ismert gépek itthon, az talán a Makita előtti forgalmazó hibája lehet. Bár azért igy is ismerik sokan ezeket a gépeket is. Az ennél kisebb modelek már hobby gépei a Dolmarnak (PS-400-40), ezért azok közül már ne válogass, de a Dolmar PS-460, vagy a Dolmar PS-4600 S pénztárcádtól függően hosszútávú jóbarátod lehet!

Előzmény: SimonT. (332)
SimonT. Creative Commons License 2007.10.24 0 0 332
 

Üdv Lipi07!

 

Köszönöm a segítséget és akkor még lenne egy kérdésem.  Ahogy már írtam az előzőekben nem mindennapos használatra akarom, de esetenként meg kellene küzdeni egy-egy vastagabb fával is (30-35 cm). Szükségesek nekem ezek az 5000-es modellek, vagy elég a kisebb változat, ha jól emlékszem 460-as, vagy 4600-as márkajelzésűek? Ja, és mégegy kérdés. Milyen a szervíz hátterük? Előre is kössz a segítséget.

Előzmény: Lipi07 (331)
Lipi07 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 331

Szia Simon T.!

 

Úgy látom, hogy a címzettek nem válaszolnak neked, ezért megpróbálok én segíteni. A Dolmar és a Makita benzines gépei teljesen egyformák. A Dolmart felvásárolta a Makita, de mivel Németországban a Dolmar legalább akkora név, mint a Stihl, ezért árulják töretlenül a Dolmar márkanév alatt is a gépeket, mivel nem akarják elveszíteni a Domart már ismerő vásárlókat sem, és gyártják Makita márkanév alatt is, ami csak a szinében, és felíratában különbözik a Dolmártól, hogy a Makitát szeretők és ismerők igényeit is ki tudják elégíteni, ha benzinmotoros gépről van szó. Tehát a két gép, amiket említettél gyakorlatilag egy gép, csak pont fordítva vannak a típusjelzések, mint ahogy írtad. Makita DCS 5000, és Dolmar PS-5000. Most akcióban vannak ezek a gépek, 128.900,- Ft mindkét márkanév alatt. Amiket olvastál róluk azok tények: Megbízható, jól bevált profi gépek nagyon jó áron!

Előzmény: SimonT. (327)
Lipi07 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 330
Realm-Global Kereskedelmi Kft. (Hungary)

Cím: 1194 Budapest, Fadrusz u. 2.

Telefon: (0036-1) 347-5070

Fax: (0036-1) 347-5073

E-mail:realm2@t-online.hu

 

Szia! Szerintem próbáld meg itt, nem vagyunk kapcsolatban ezzel a céggel, de úgy látom, hogy ez a Mo.-i képviseletük címe.

Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv,

 

Lipi

 

 

sanyika88 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 329

Lipi07-től kérdezném hogy REALM ELEKTROMOS LÁNCFŰRÉSZHEZ a műanyag fogaskereket DEBRECEN környékén hol lehet beszerezni?? a futyulosbarack@citromail.hu e-mail címen el tudsz érni! előre is köszi

sanyika88 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 328
a futyulosbarack@citromail.hu e-mail cimen megtalálsz
Előzmény: Lipi07 (286)
SimonT. Creative Commons License 2007.10.19 0 0 327

Sziasztok! T. gépdoki és zengő Komatsu!

Azért nektek címeztem, mivel úgy látom ti ketten vagytok legjobban képben ebben a témában. Remélem segítetek nekem, mivel a tanácsotokra lenne szükségem benzinmotoros láncfűrész vásárlásához! Előre bocsátom teljesen amatőr vagyok ebben a témában. Ha csak ház körüli munkákhoz keresnék gépet talán nem is lennék gondban, de sajnos anyámnak van egy kis erdője amire már ráférne egy kis ritkítás, mielőtt a mások nem el nem ezt helyette - így is elég sok fa hiányzik már. Nem mindennapos munkavégzésről lenne szó, de előfordulhat, hogy egy-egy vaskosabb fát is el kell takarítani, amihez egy gyengébb gép sajnos nem lenne megfelelő. Szóval a kivállasztásnál ezek lennének a szempontok (az sem lenne persze baj, ha nem a legdrágább). Először egy Mccullogh Promac 10-46-ost néztem (főleg a kedvező ára miatt), de ahogy olvastam a linkeket erről lemondtam. A Dolmar DCS 5000-ről jókat olvastam az írásaitok között. Ez és a Makita PS5000 között van egyáltalán különbség? Vagy egyáltalán még mi jöhetne szóba?

Előre is köszönöm a segítségeteket, üdv: Simon T. 

anejo Creative Commons License 2007.10.09 0 0 326
Köszönöm!
A paraméterei alapján is jobbnak tűnt kicsit a Husqvarna.
Előzmény: mihist4 (325)
mihist4 Creative Commons License 2007.10.09 0 0 325
Sziasztok! Én is vettem egy Husi 136-ost 50eFt-ért. Hobbi célra kell. Szerintem be fog válni. Előtte azért érdeklődtem szervizestől: Stihl 170-es, 180-as elég gagyi: a forgattyúsház alja műanyag, a házzal egybeöntve, főtengely 1 "sonkás". Husqvarna 136: a teljes motor fém. Üdv: mihist http://casio.extra.hu
Előzmény: anejo (324)
anejo Creative Commons License 2007.10.09 0 0 324
Tovább bonyolította nálam a helyzetet, hogy a Stihl-nél is vannak akciók, már 50-t?l.
Remélem azért segít majd valaki aki nálam tapasztaltabb.
piposta2 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 323
Láttam én is az akciót és meg is tetszett a kis gép. Valakinek véleménye/tapasztalata a masinával kacsolatban?
Előzmény: anejo (321)
remote access Creative Commons License 2007.10.07 0 0 322

Sziasztok  !

 

Van egy McCulloch  ES 16(?) elektromos fűrészem. Sajnos a lánc olajozása esetleges volt nála . Szétszedtem teljesen mert félig szétbontva valamiféle visszacsapószelep gondot sejtettem.  Most elő is került egy pici golyócska de a helyét nem találom, pedig az egész szerkezet rettentő egyszerű, csak éppen egyelőre a golyó nem illik sehova.  ???

 

anejo Creative Commons License 2007.10.02 0 0 321
Sziasztok!

Benzines láncfűrészt szeretnék venni. Nem napi használatra kell, inkább házkörüli munkákra, és az éves tüzelő felvágására, de teljesen noname-t se akarok. A husqvarna 136-os most első ránézésre elég jó áron van.
Mi a véleményetek érdemes megvenni, vagy van jobb vétel is?
gépdoki Creative Commons License 2007.10.01 0 0 320
Szia Dee Evil!

40.000,- Ft-ért strapabíró fűrészt - főleg amelyikhez alkatrész is van - nem kapsz. :-(
Ha erdőre akarsz menni fátszedni, legalább 2 - 2,5 LE teljesítményre lesz szükséged, ez kb. a Stihl MS 210 és a 230. A Stihl fűrészek most jelentős árengedménnyel kaphatóak - nézz be valamelyik Stihl kereskedésbe.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Dee Evil (315)
gépdoki Creative Commons License 2007.10.01 0 0 319
Szia kata 03!

Bizony, hogy ér ennyit az MS 260-as. Teljesen más, lényegesen masszívabb felépítés, akár folyamatos, egész napos terhelést is bírja. A 250-es hobby, a 260-as profi gép. Ez mindent elmond.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: kata 03 (314)
sinhead Creative Commons License 2007.09.27 0 0 318
Szevasztok.

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy PM 484-es Mc Culloch fűrészem.JÓ régi darab,több mint 10 éves,még kézi olajpumpa is van rajta.
Jó néhány évig a sarokban állt,tavaly ősszel elővettem,és nem volt lánckenés.
Szétszedtem az olajszivattyút,de nem lettem okosabb.Ez egy vákumműködtetésű kütyü.Annyit elértem hogy a kézipumpa működik,de jobb lenne ha a gép hajtaná.
Vagy esetleg tudtok egy szervízcímet Pesten ?

Előre is köszönöm a segítséget.
aard3m Creative Commons License 2007.09.27 0 0 317
Sziasztok!
Van egy kis gondom a Druzsbával.
Úgy sejtem, hogy túl dús keverékkel megy. Egyrészt elég sűrű, benzinszagú füst jön belőle, meg hamar ki is fogy a tank, másrészt a maximális fordulatát is alacsonynak találom kicsit. Múltkor kicsit lelazult a karburátor a motorblokkról, fals levegőt tudott szívni, így kicsit összevissza járt, meg nagyobb fordulaton, mint általában (úgy pörgött, mint amikor kifogy a benzin, és egyre szegényebb a keverék, amíg teljesen el nem fogy). Na ez tetszett, így jobban lehetett haladni a fűrészeléssel. :-)
Eszembe jutott, hogy hátha a levegőszűrő koszolódott el. Levettem, kipróbáltam szűrő nélkül, határozottan megnőtt a max. fordulat. Pedig teljesen tiszta volt a szűrő.
Ez is tetszett volna, de hát nem fogok szűrő nélkül fűrészelni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a keverék arányát állítani?
Kb úgy néz ki a Druzsba karburátora, hogy van egy álló helyzetben lévő pogácsa, amit kettéoszt a membrán. Kb negyed magasságig áll benne a benzin. A membrán egy szelephimbaszerűségre támaszkodik, ha szív a motor, akkor kinyitja a benzin útját.
A gázkarral egy dugattyúszerűséget és a belőle kiálló, vége felé vékonyodó szeleptűt húzogatom, ezzel nyitogatom a levegő útját meg a benzin fúvókát. Aki ért hozzá, gondolom, ennyiből átlátja, miről van szó. :-)
Itt egy kép róla
Előre is köszönöm a segítséget.
András
baalazs Creative Commons License 2007.09.24 0 0 316
Alkatrésznek Dollmark 100-as láncfűrészt vennék! 06 20/ 438-0980 baalazs2@freemail.hu
Dee Evil Creative Commons License 2007.09.10 0 0 315
Hali! Szeretnék venni egy benzines láncfűrészt mellyel erdőből szeretnék így tél elején fát vágni, nem túl vastagok szóval nem kell egy erőgép, de azért ne is hagyjon cserbe. Nem túl nagy költség vetéssel rendelkezem, olyan 40000ft körül szeretnék ráfordítni. Szerintetek milyet vegyek? Amihez estleg alaktrészt is lehet kapni, és elég strapabiró készülék. Előre is köszi a segítségért.

Üdv: Dee Evil
kata 03 Creative Commons License 2007.09.07 0 1 314

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy stihl láncfűrészt.

Gondolkodom az ms250 és az ms260 közt.

30000ft-tal drágább a profi 260-as,ér-e ennyivel többet??

Válaszotokat elöre is kössz.

J_V Creative Commons License 2007.09.06 0 0 313

Sziasztok!

 

Nekem egy Husqvarna 480-as motorfűrészem van. Tönkrement  az olajcsöve. Nincs valakinek ötlete, hol tudok új olajcsövet venni hozzá? Már nagyon sok helyen próbáltam, de sehol nem kaptam.

gépdoki Creative Commons License 2007.08.26 0 0 312
Ennél valamivel több infó kellene, hogy milyen fajtájú és rendszerű láncélezőről van szó?
Előzmény: obex (311)
obex Creative Commons License 2007.08.20 0 0 311

Sziasztok!

A Praktikerben vettem egy láncélező gépet, de nincs hozzá magyar nyelvű leírás,

nem tudom, hogy kezdjek az élezéshez.

Ha esetleg valaki tudna segíteni megköszönném.

gépdoki Creative Commons License 2007.08.18 0 0 310
Szia Bimbadli!

A henger berágódása lehetett attól is, hogy esetleg nem megfelelő minőségű olajat használtál, vagy túlmelegedett a motor. Az ilyen hobby fűrészek szakaszos üzeműek, tehát 1/2 óránként érdemes szünetet tartani, főleg melegebb időben.

Sajnos nem tudok róla, hogy használt hengert hol lehetne szerezni. Sok esélyt nem látok rá - esetleg valaki itt jelentkezhet.
Én azért meggondolnám, hogy érdemes-e ennyit költeni egy ilyen olcsó gépre? Talán érdemesebb egy kicsivel többet áldozni egy jobb, megbízhatóbb, márkásabb gépre.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Bimbadli (309)
Bimbadli Creative Commons License 2007.08.16 0 0 309
Szia Gépdoki.

Egy kis segítségre volna szükségem. Van egy 352-es partner gépem, bár a papírjai szerint 1:40-es keverékkel kéne üzemeltetni, én 1:30-al tettem. Ennek ellenére berágódott a dugó és a henger fala is. Sajnos az új alkatrész kb 25000 ft-ba kerül. Kb egy éve vettem 32000-ért.
Kérdésem, hogy hol lehetne szert tenni, egy használt, de rossz gépre, amelyből meg tudnám csinálni a sajátomat.
Előre is köszönöm.
gépdoki Creative Commons License 2007.08.12 0 0 308
Pontosan. A vágószem hátrafelé lejt. Tehát minél rövidebb a szem, annál alacsonyabb is, ezért kevesebbet fog a fából, a hosszabb szem pedig többet. Ha az egyik oldalon rövidebbek a szemek, mint a másik oldalon, akkor a hosszabb oldalon mindig nyagyobbat fog, ezért elkanyarodik.
Előzmény: aard3m (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!