Keresés

Részletes keresés

sinhead Creative Commons License 2007.11.12 0 0 375
Köszi gépdoki :)

Nagyon felvidítottál,tavasz óta egy pesti szervízben szunnyad a gépem,nem kapnak hozzá szivattyút.
A gépemben olyan szivattyú van.amit kézzel is lehet működtetni,lehet adni egy kis "olajfröccsöt" ha száraz a fa.
Fel fogom holnap hívni a szervízt.

Köszönöm a segítséget.
Előzmény: gépdoki (374)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.12 0 0 374
Szia sinhead!

A McCulloch PM 484-et kétféle olajpumpával szerelték. Az egyik a teljesen automata dugattyús olajpumpa, a másik a golyós aminek kézi pumpája is van, tehát a pumpát kézzel működtetve rá lehet segíteni az olajzásra.
Mindkettő van készleten nálunk.
Ha tudod, hogy melyik kell, a veszprémi üzletünk postai utánvéttel el tudja küldeni. Hívd őket a 88/420-099 telefonszámon.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: sinhead (364)
SchAnti Creative Commons License 2007.11.11 0 0 373

Azt nem vitatom, hogy a profi élezőgép jobb, ez természetes. Gondolom az ára legalább 15x-ös. A kérdésem végül is az, hogy el tudok e érni a kézinél jobb élezést vele. A profi éleztetéssel az a bajom, hogy 1000Ft, egy új láncot pedig 3-4000-ért kapok, vagyis szerintem (talán) érdemesebb otthon próbálkozni az élezéssel, és néha inkább újat venni.

Úgy néz ki, holnap megnézem a gépet, ha kézbefogva jónak tűnik, megveszem, és írok tapasztalatot.

Anti

Előzmény: 4125 (370)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.11 0 0 372
Szia mkiss!

A lánckerék kb. 6000,- a lánc 3200,- Ft.
Vezetőlapot akkor kell cserélni, ha már nem képes a lánc egyenes vezetésére. Ha megszorult az orrkerék, vagy a vezetősín annyira megkopott (kikopott), hogy a lánc billeg a nútban. A vezetőlap ára minőségtől függően 7000-9000 Ft.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: mkiss (362)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.11 0 0 371
Szia zugn!

Ha jó műszaki állapotú a Stihl 023-as, akkor megér 50.000,- Ft-ot. Az állapotfelmérést viszont érdemes szakemberre bízni, mert ha nem minden "gömbölyű", akkor akár sokba is kerülhet.
A 023-as egy nagyon jó tulajdonságokkal rendelkező fűrész, a teljesítménye elegendő szinte minden otthoni fűrészelési munka elvégzéséhez.

Ennél kisebb teljesítményű fűrész akkor jöhet szóba, ha a tűzifa rönkök átmérője jellemzően kicsi (15-20 cm), illetve puha fáról van szó.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: zugn (368)
4125 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 370

hát ha nem látod át mi a különbség az a két gép között amivel egy profi szakszervízben dolgoznak és a 10000 huf-os  gép között ......

nem volt még ilyen gépem, hátha ír vki akinek több tapasztalata van ilyen gépekkel.

biztos megélezi a 10000 huf-os is a láncodat a kérdés csak az hogy hogyan, mennyibe kerül hozzá egy csiszolókorong stb.....

nem vagyok szakértő , csak a véleményemet írtam le.

tudod fűnyírókést is lehet gyönyőrűen sarokcsiszolóval élezni-kiegyensúlyozni, csak nem mindenkinek sikerül+nem árt hozzá egy jó gép és egy normális csiszolókorong.

ha példálul a 10000 forimtos gép, nem tudom milyen fordulatszámon forog, de az tuti hogy ennyiért nem egy ultra jó minőségű csiszológorong van benne, szétrobban akkor jól jártál.......volt már nekem kőkorongom amivel ez történt!

de az is lehet hogy teljesen jó.

kb 5000 hufért már lehet kapni, nem reszelősablont, hanem keretes fűrészlánclánc reszelőt, esetleg nézz utána annak is, faápoló ismerösöm olyat használ. stihl boltokban lehet kapni, de ott valszeg drágább, de megnézni ott is tudod.

ha esetleg veszel gépet akkor írd fel a majd a tapasztalataidat a gépről.

SchAnti Creative Commons License 2007.11.10 0 0 369

Miért ne hasonlítsam össze az árát a tízszeri profi éleztetéssel?

Épp az a cél, hogy az éleztetéseket magam csináljam, ezáltal spóroljak.

A kérdést ide éppen ezért tettem fel ide, hogy tudok-e ezzel otthon hosszú távon élezni, hogy megtérülhessen az ára, vagy sem?

Anti

zugn Creative Commons License 2007.11.09 0 0 368
Szia Gépdoki....


Tanácsot szeretnék kérni motorfűrész  vásárlás ügyében.
Az évi tüzifa ( méterfa kb. 15 erdei köbméter évente ) felvágásához lenne szükségem egy jó fűrészre.
Van egy 2200W- os Partner elektromos fűrészem , de úgy tűnik annak kicsi a teljesítménye , a keményfával  ( tölgy,cser ) nem boldogulok.
Az MS 170 , MS180 - as rokonszenves , de nem tudon , hogy  elég e a teljesítményük , vagy nagyobb gépet kell e vennem ?
Persze szeretném olcsón megúszni , nézegettem a használt gépeket is , láttam pl. használt  Stihl 023- ast kb. 40-50eFt környékén ,  megéri ilyet venni ?
4125 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 367

a nagy kék barkácsáruházban van kétfajta láncélező gép is.

10 és 12 huf körül .

de csak az eggyikhez van magyarnyelvű használati útmutató!

ezt mindenképpen nézd meg mielött bármit is veszel.

ezek a gépek hobby készülékek, egy hasonló ipari élező sokkal drágább, bár még nem használtam ilyen gépet. nézz utána erdészeti boltokban pl.: www.erfaker.hu

ne hasonlítsd össze hogy egy ilyen hobby gép csak 10-szer annyiba kerül mint ha profi szakemberrel éleztetnéd meg!

SchAnti Creative Commons License 2007.11.08 0 0 366

Sziasztok!

 

A lánc élezését eddig kézi reszelővel, és minden 3-4. alkalommal gépi éleztetéssel oldottam meg. A kézi élezés sajnos elég rosszul megy, a gépi éleztetés pedig 1000Ft-ért kicsit drága ahhoz képest, hogy szeretném mindíg élesen tartani, hogy a gépet kíméljem.

Szerintetek az itthoni élezéshez mit érdemes venni?

A kézi reszelőhöz vezetőt, hogy szabályosabban élezzek? Ez 2-3000Ft-os árban van, vagy inkább egy egyszerű élezőgépet, 10 000Ft körül? Az ár valószínűleg megtérül mindkét esetben. Én inkább a gép felé hajlok, de nem tudom, ezzel lehet-e jól élezni, vagy könyen el lehet-e rontani a láncot?

 

Légyszíves mielőbb válaszoljon valaki, akinek van valami tapasztalata, mert most van akcióban a gép.

 

Anti

atrego Creative Commons License 2007.11.08 0 0 365
mindenképpen   kétcsavaros   megoldásút  szeretnék
sinhead Creative Commons License 2007.11.07 0 0 364
Szevasz gépdoki.

Az egyik beírásod szerint szervízes vagy.
Ugyan egyszer már rákérdeztem,de mégegyszer próbálkozk.
McCullosh PM 484-hez van-e olajszivattyú abban a szervízben ?

atrego Creative Commons License 2007.11.07 0 0 363
Hello  Gépdoki!Kimunkáltam   a  teljes  B and D  olajszivattyút  bronzból.Teljesen  jó  lett,de   ennek   ellenére  elhatároztam   ,veszek  egy  másik  fűrészt is .Azt  kérdezném,a Makita UC3530A -t   hol   vásárolhatom  meg   akciósan,a láncfeszítő   kétcsavaros e?/az  excenteres  megoldás  nem  tetszik/és   fémalkatrészekből   van-e  a  szerkezet?
mkiss Creative Commons License 2007.11.05 0 0 362
Sziasztok!

Örököltem egy Husqvarna 40-es láncfűrészt (1997-es évjárat a kistáblája szerint). Ez milyen kategóriás gép lehet. Simán indult, vágtam is vele. Biztosan cserélnem kell a láncot, a lánckereket. Ezek kb. milyen kiadással járnak? Miről ismerem meg, ha a lapot is cserélni kell? Mire figyeljek még, mielőtt használatba veszem (házkörüli munkákra, barkács + tüzifa gondolok)?
remote access Creative Commons License 2007.11.05 0 0 361

Köszi gépdoki !

 

Sejthettem volna a dolgot, ugyan én nem szedtem szét, sőt nálam szét sem esett a kis pumpa de volt kölcsön adva a fűrész

Előzmény: gépdoki (360)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.05 0 0 360
Szia remote access!

A rossz hír az, hogy az ES 16 olajpumpája elméletileg és gyakorlatilag is javíthatatlan.
A golyó a pumpaházon belöl kell, hogy legyen, amit egy rugó tart a helyén. A golyó csak úgy kerülhet kívülre, hogy a szorosan illesztett betétet kihúztad, viszont ezután a pumpa már nem fog jól működni. Egyetlen megoldás: az olajpumpát ki kell cserélni.
Nálunk jelenleg is van raktáron 3210,- Ft-ért.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: remote access (322)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.04 0 0 359
Csaszu tökéletes válaszához csak annyit egészítenék ki, hogy otthoni felhasználásra elegendő az 1400-1600 Watt teljesítmény is, így a sorba még beírnám a hővédelmi kapcsolóval is ellátott Stihl MSE 140C és MSE 160C típusokat is.
Előzmény: atrego (357)
Csaszu Creative Commons License 2007.11.04 0 0 358
Szia atrego
A te jelenlegi géped hobbi felhasználóknak készült, tehát minősége is hasonló.
Azért azt nem mondanám, hogy egy noname jobb, de sok a hasonlóság a kettő között.
Én 3 csoportba tudnám sorolni az elektromos láncfűrészeket.
alkalmi ( noname, tesco stb ), hobby ( einhell, partner, oleo-mach, black&decker stb )
és a profi fűrészek ( stihl, makita, husqvarna, és egy-két kisebb márka )
A hobbi fűrészek szinte mindegyikénél azonos motort, egyéb alkatrészeket használnak.
Pl nagykanizsán egy olasz tulajdonú cégnek van villanymotor-tekercselő üzeme, ahonnan több, hobbi kategóriás gépeknek szállítják a villanymotorokat.( ferm, black&decker,einhell, stb )
Szerintem ha megbízható gépet szertnél mindenképp a 3 profi közül válogass.
STIHL MSE180C 87000 Ft
MAKITA UC3530A 60000 Ft helyett most leárazva 32000 Ft
MAKITA UC3503A 47000 Ft
A husqvarnáról árat nem tudok mondani.
Előzmény: atrego (357)
atrego Creative Commons License 2007.11.03 0 0 357

Hello Gépdoki!Azt  hiszem,azt   a  kis   vacak  szivattyút   elkészítem  csigakerekestől,fogaskerekestől   fémböl....Lesz  benne   marás  ,hegesztes   ,esztergálás....rendesen!Már   csak  úgy   dacból,hogy   működjön   ez   a   szerkezet,ha   már   ennyi   időt   ráinvesztáltam.....

Ennek   ellenére   ,mivel  a   fűrész   most   is   kell,megkérdezem,ha   elektromosban   gondolkodom,mi   az   ami   tartós,fémalkatrészekből    van,a   láncfeszítés   két   csavarral   van   megoldva,a   fogas  és   csillagkerék   fém,az  olajzás    normális  és   nem  megy  rendszeresen  tönkre....

Tehát   megköszönném,ha   ajánlanál   nekem   egy   igazán   strapabíró  kis/1600-2000Wattos-30-40cm  pajzshosszúságú  fűrészt,amelyhez   Budapesten   alkatrész   is   kapható.

Én  pedig   mindenkinek  ajánlom,BLACK and  DECKER   fűrészt   ne    vegyenek,mert   egyszerűen    egy  kalap   gomba   az   egész   és   még   egy  teljesen   noname   is   sokkal   JOBB!!!!!!!

 

Blue Stone Creative Commons License 2007.11.03 0 0 356

Szia Gépdoki !

 

A 322-ben leírt problémában tudnál segíteni?

Előzmény: gépdoki (355)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.03 0 0 355
Szia atrego!

Sajnos nem túl sok hely van, hogy külső olajpumpát fel lehessen szerelni, egyébként sem érdemes vele foglalkozni, hisz valószínűleg az ára megközelízené egy új elektromos fűrész árát.

Talán érdemesebb lenne valóban egy jobb minőségű fűrészt választani.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: atrego (353)
atrego Creative Commons License 2007.11.02 0 0 354

tehát olajpumpa  ügyben  mit  tudnék  tenni?

 

atrego Creative Commons License 2007.11.02 0 0 353

Szia Gépdoki!Még   4   éve  kaptam ajándékba  egy  Black and  Decker   elektromos   láncfűrészt.Csapnivaló,már garanciálisan  is  minden   baja   volt,pedig   alig  volt   használva.Garanciaidő   lejárta   után  is   ismét  tönkrement   az  olajozója/garanciaidőn   belül  az  olajozó   kétszer  ment  tönkre ,a   csillagkerék  egyszer  eltört,a  műanyag  fogaskerék  egyszer  elolvadt,a   pajzsrögzítő  csavaron  a  menet  megszakadt.../Tehát  gariidő   után   szétszedtem,martam  bele   fogaskereket,átalakítottam  a   biztonsági  mechanikát,a  pajzsrögzítő  csavart megoldottam   dupla  csavarozással,így  ezek   tökéletesek  is  lettek...Eldobni   nem   akarom,mert  a  motorja    igen   jó és   így  átalakítva   majdnem  olyan   jól   működik,mint   egy  komolyabb   gép,de   ilyen   vacak   olajozót   többet  nem   vennék  bele.Az  olajozása   az  ,ami  csapnivaló!!!Mit   ajánlasz,milyen"mikro"szivattyút   tudnék   beletenni,amely  az  olajozást   biztosítaná?Akár   olyan  is   jó  lenne ,amely külön   áramtáplálással működne.Ugyanis   már   ennek   az  olajozónak   a   hajtáselve   vacak,a   csigakerék is műanyagból   van,ez   eleve   hosszú  ideig  nem   bírhat  ekkora    fordulatot.... 

Tudom,más   nem   vacakolna   ennyit   egy  ilyen   szerkezettel,de  ,ha   már   egyszer   ennyit   bajlódtam   vele,/a  fűrész   70%-ban   át   van   alakitva/jó  lenne   az  olajozási  problémát    megoldani 

gépdoki Creative Commons License 2007.10.31 0 0 352
Szia Kbarnus!

Gratulálok. Csak üdvözölni tudom a döntésedet, szerintem jól döntöttél. Jó a másik két márka is, de itthon és külföldön is a legtöbben a Stihl-t választják, szerintem nem véletlenül.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kbarnus (351)
Kbarnus Creative Commons License 2007.10.31 0 0 351

Sziasztok!

 

A husqvarnáról sok rosszat hallotam. Ma megvettem a stihl250-est. Megvizsgáltam még a 270;290-es modelleket, de azok túl nehezek és robosztusak voltak. Szerintem egy könnyű, de viszonylag erős géppel egyszerűbb és biztonságosabb dolgozni, mint egy nagyobb (esetemben túlméretezett) masinával.

 

kerteszke Creative Commons License 2007.10.31 0 0 350

Szia!!!

 

Én szerény véleményem szerint a makita fűrészek nem valami jó gépek! Példának okáért van egy pici egy kezes makita fűrészünk, amit csak lécek vágására meg ilyenekre használunk és elég sok gondunk van vele. Az igazsághoz mondjuk hozzá tartozik, hogy a stihl fűrészünk kb. 5 év után ment a levesbe (hozzáteszem céges felhasználás mellett, otthon biztos többbet bírt volna). Husqvarnában nem gondolkodsz? Én személy szerint arra esküszöm! A 136-os most akcióban van mindenhol (Praktiker, gazdaboltok, stb.) 49.900-ért. Szerintem az egy jó választás lenne!!!

Előzmény: Kbarnus (346)
Lipi07 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 349

Szia 4125!

 

A Makitánál minden negyedévben van akcióváltás, a következő 2008. január 1.-től lesz majd, addig ezek a gépek maradnak akcióban, amíg el nem fogynak.

 

A  6400, 7300, 7900 csak köbcentiben különböznek, a 9010-nél vannak lényeges változások. A 7900 HS már feladta nekem is a leckét, néztem a dolmar honlapján is, de ott nincs ilyen gép, a makita árlistájában pedig szerepel. Én arra tippelek, hogy mentőfűrész lenne, de konkrétan nem tudom sajnos :=(

 

Nadrágtartót, és egyéb ruházati felszerelést csak Makitásat lehet vásárolni itthon, Németországban szerintem lehet Dolmárost is!

 

 

Előzmény: 4125 (348)
4125 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 348

profikisgepesektől kérdezném?

 

én majd egy dolmar ps7300-50 est szeretnék venni, ha akcióba lesz. :)

 

egyébként a 6400, 7300, 7900-asok ugyanazon gépből vannak csak nagyobb ccm-sek?

 

mit tud a 7900 HS?

 

karácsonyra egy dolmar nadrágtartót szeretnék, csak makitásban létezik vagy dolmarban is be lehet szerezni?

4125 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 347

olvass vissza pár napja ugyanezt kérdezte vki!

 

amúgy én tuti dolmart választanám.

 

jah még vmi szerintem ha vki dolmar/makita  gépet vesz kérje dolmarként.

ha az eladónak nem tetszik , akkor elég gyatra a hozzáállása.

tiszteljünk meg egy ilyen nagy multú márkát-ezzel, hozzásegítjük hogy fennmaradjon a márka neve.

 

Kbarnus Creative Commons License 2007.10.31 0 0 346

Sziasztok!

 

Még 1 kérdésem lenne:

 

Lánfűrészt szeretnék venni. Ritkán használnám, de amikor üzemel akkor egyszerre több (legalább 4-5) üzemórát, és vastagabb rönkökhöz is.

 

Kinéztem két gépet, de nem tudom eldönteni melyik lenne a megfelelő számomra.

 

dolmar/makita 4600s      vagy      stihl250

 

Válaszotokat előre is kösz!

 

Üdv: kbarnus.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!