Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 691
"

A dolmar vs stihl vitát ez fórum fogja eldönteni úgy 10 év múlva, akkor kiderül mely fűrészek mennek igazán hosszú távon!"

 

szerintem inkább tipus függő és nem márka, 10 év múlva az derül majd ki hogy melyik tipus bizonyult megfelelő konstrukciónak, de addigra valószínű már rég nem tudod beszerezni azon tipusokat újonnan.

ezért márkahű lehetsz, de ráfaraghatsz egy másik tipussal.

 

az pedig hogy hány évig bírja egy adott tipus némelyik példánya sokmindentől függhet, halottunk már itt a forumon is, innen onnan előkerült, nem mai fűrészekről.

 

meg talán az sem igaz, hogy az a jó fürész ami 20 év múlva is működik, mert lehet hogy vmilyek tiszta "műanyag", de lehet hogy vkinekez az a  legfontosabb tényező a vásárlásnál, hogy könnyebb legyen egy kilóval mint a mási-persze ez nem azt jelenti hogy tuti kevesebb ideig működik majd.

 

 

Wector! 7300-ast 50-es lappal 169000.-ért szokták adni, 79000-ast 50-es lappal 179000-ért, 10 ropi a különbség, 400 watt a különbség teljesítményben, szerinted melyik a jobb választás? halottál vmi tapasztalatot vmelyikről? jó-rossz érdekelne, tehát érvek vmelyik melett.

köszi!

 

wector81 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 690

Aha...! :)

Pl. az, de inkább egy PS-33-as Dolmar (Makita DCS-33-35). Csak 8.000-rel drágább. Az kezdetnek és tovább is jó lesz :) Üdv

Előzmény: Aigoo (689)
Aigoo Creative Commons License 2008.02.24 0 0 689
Aha...!:)
Pl. egy Makita DCS34-35 benzines motorfűrész??
Az kezdesnek...es tovabb is jo lesz szerintetek? ;-)
Udv MINDENKINEK!!

p.s.
-Doktor ur, a Beres-csepptol teherbe lehet esni?-kerdi egy riadt menyecske a korzeti orvostol.
-Hat, az attol fugg, hogy hany eves az a beres...:-DDD
wector81 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 688

Nnnaigen, ezért is írtam idézőjelben a legjobbat.

Mindemellett, kering a neten több hasonló német teszt is, amikben szintén ilyesmi eredmény van, azt pedig azért kétlem, hogy a Makita a fél német agrársajtót lefizette volna :)

A topikra énis kíváncsi leszek!

Előzmény: Kbarnus (687)
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 687

Üdv Wector!

Én a tesztekkel szemben szkeptikus vagyok - általában ezek fizetett hírdetések - .

A dolmar vs stihl vitát ez fórum fogja eldönteni úgy 10 év múlva, akkor kiderül mely fűrészek mennek igazán hosszú távon!

Előzmény: wector81 (686)
wector81 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 686

Üdv Kbarnus! Most néztem a tesztet, ilyen Agro tech-es volt nekem is, csak abban a félprofi kategóriában teszteltek 6 gépet. Volt Dolmar PS-500, Stihl MS-270, Husi, stb... Abban is a Dolmar volt a "legjobb".

 

Aigoo! Igaza van a többieknek, ha gyümölcsösben is jársz, valóban érdemes lehet elgondolkodni egy benzinesen. Akár használtban is, amit tke is ajánlott, pl. kisebb Stihl-t. Vagy kisebb Dolmar-t :)

Előzmény: bohrer (684)
topoly Creative Commons License 2008.02.24 0 0 685
Aigoo!

Inkább vennék egy használt, benzines kicsi stihl-t. Haverkodj egy-két kereskedővel és a használt gépeikkel. Ha idejük engedik, megmutatják, szétszedik, megnézheted, kipróbálhatod a gépeket. A 021-esek, 023-asok nagyon masszívan mennek.

Írtam, fél év garit kapsz ezekre is (nyilván ezt pontosítani -és ha még nem volt géped, tanulni- kell). A kereskedő egyrészt szakértő (feltétele a forgalmazásnak) és utólérheted, nem úgy mint a névtelen nagyvállalatot. Éppen, hogy gyümölcsösben kell az a mozgékonyság (biztonság), amit a motorfűrész ad.
Előzmény: Aigoo (675)
bohrer Creative Commons License 2008.02.23 0 0 684
Nézte valaki a 680-as hozzászólás tesztjét? többek között a PS 5000 és az MS 260 volt benne ( előkelő helyezésekkel), a SHIN DAIWA valahogy visszafogottan szerepelt, ahogy a japán motorok a FORMA 1-ben. :))))
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.23 0 0 683

Szia!

 

szerintem érdemes lenne eldondolkodni egy benzinesen, gyümölcsösben nem egyszerű húzgálni a 220-at ( na de az itt leírtak alapján nem husq 136-ot kell megvenni).

Előzmény: Aigoo (675)
gabesz961 Creative Commons License 2008.02.23 0 0 682
Szia Wector81

Nem fikázni akartam a Stihlt hiszn ez nagyon távol áll tőllem, én csak egy konkrét tipusra tettem észrevételt. Jelen esetben az Ms 260 profi fűrész tehát ha valaki megveszi nagy valószínűséggel nagyon sokat fogja használni vagy lehet hogy ezzel keresi kenyerét. Az én véleményem szerint az ilyen intenzív használat mellet a fűrész ha "kibír" 6-7 évet akkor már bőven megszolgálta az árát. A többi tipusra ez nem jellemző bár az is igaz hogy az Ms200-as még nem volt "kiterítve" előttem.

gabesz961 Creative Commons License 2008.02.23 0 1 681
Szia Kbarnus

A fűrészeket nem évekre hanem meghatározott üzemórára tervezi. Azt viszont nem tudom neked megmondani hogy az Ms 250-nél ez hány óra. A fűrészeket 3 kategóriába sorolják profi, farmer ill. amibe az Ms 250 is tartozik hobbi kategória. Ha évi 10-15 alkalommal használod és alkalmanként nem vágsz össze több tonnányi fát akkor hosszü évekig hibátlanul fog üzemelni.
bohrer Creative Commons License 2008.02.23 0 0 680
http://members.chello.hu/fluxus/mottest2.html

Itt a teszt, előbb be akartam linkelni.
bohrer Creative Commons License 2008.02.23 0 0 679
Teszt
Aigoo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 678
Naagyon szepen koszonom a gyors es meggyozo valaszodat :) !
bohrer Creative Commons License 2008.02.22 0 0 677
Nem fűrész, de motor. SUZUKI 1,3 250000km után letörött a 4-es henger dugattyú szoknyája az olajáteresztő gyűrű alatt. Két oldalt be volt vágva félig, csak a csapszeg alatt volt két oldalt 20-20mm húsa. Az új dugattyún csak 5 furat van a gyűrűhorony alatt. A dugó gyárilag fordítva volt beszerelve a hajtókarral együtt, az olajfúvóka hátra állt a másik 3 hengernél előre, dugattyú tetején is más méretű a szívó és kipufogó szelepek helyére mart lyuk. Jó hír, ha szakad a vezérműszíj, nem veri szét a szelepeket. 250000 km után is látszott a dugattyún az esztergakés finom barázdálata ami az olajfilmet igyekszik megtartani.



B-D fűrész ről csak rosszat hallottam. A BOSCH AKE 30 kb 20E van aki szőlőültetvény
kiirtása után a teherautónyi akáckarókat aprította fel vele, legnagyobb problémája hogy lánckenőolajat kell vennie bele. (krómlánc , bírja az iramot)
Előzmény: wector81 (676)
wector81 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 676

Hm...na majd jól szétnézek a többi háztájon, ki hogy áll dugattyú-szoknya/palást ügyileg! :) Többi Stihl modelnél mi a helyzet?

 

Kedves Aigoo! Először is ezt az urazást kikérem magamnak! :)

Másodszor, ha jót akar, B&D-t le kell feledni, nagyon rosszak a tapasztalatok velük az utóbbi években. A GK16** sorozat leggyengébb pontja a lánckenő olaj pumpája, nagyon hamar feladja a harcot és sajnos javíthatatlan, cserélni kell. Motorikusan még csakcsak rendben lenne, viszont a műanyag hajtótárcsa is igen hitvány műanyagból van, elég egy párszor megszorítani a láncot és már darálja is le. És ezek a csereberék drága mulatságok, ráadásul ez a ledarálás nemis tartozik a garanciális meghibásodások közé. A pumpa igen, de az meg dafke kihúzza a gariidő végéig. A TX sorozatú, gyors láncfeszítős megoldásukat meg jobb lett volna gondolatában elfeledni. Szóval ha engem kérdez, B&D kuka.

 

Ami szerintem ebben a 20e környéki kategóriában még ér valamit, az talán a McCulloch/Partner ES1816-os, bár arról is megoszlanak a vélemények.

Viszont ha nem szeretne szervízekbe mászkálni, alkatrészre várni, bosszankodni, és néhanapján még egy-egy fakivágás is étlapon lenne, akkor esetleg Bosch, vagy el kell ballagni egy Makita ker-be, és most akciós modell a Dolmar ES-38A / Makita UC3520A. Ez ugyan kerek 30pénzbe kerül, de legalább nem 3 évig lesz jó és nem kell vele szervízbe mászkálni meg bosszankodni. Ja és 1800W-os, 35-ös lappal. Nemtom a Metro milyen őrült árat alkudott ki a B&D-re, de gondolom 20 alatt van erősen. De ha pár éven belül a dupláját költi szervízdíjakra, meggondolandó egy minőségibb, megbízhatóbb és hosszabb élettartamú gépbe beruházni!

Előzmény: gabesz961 (672)
Aigoo Creative Commons License 2008.02.22 0 0 675
Udvozletem Mindenkinek!

En csak egy laikus "hobbi kertesz" vagyok, es wector81 urhoz lenne egy kerdesem:

A jelenleg a Metro-ban kaphato Black&Decker GK 1630-as elektromos lancfuresz-t mire tudna ajanlani? :-)

Egy kisebb gyumolcsosben, evente par fa eltavolitasara ill. Feldolgozasara, On szerint alkalmas lehet-e?

Valaszat elore is koszonom!
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.22 0 0 674
vagy a lábadra...
Előzmény: aard3m (673)
aard3m Creative Commons License 2008.02.22 0 0 673
"- könnyű legyen fűrész és kicsi (a baleset veszély sztem így kissebb)"
a druzsbán nincs semmi fék, de nem félek attól, hogy beledobná a 15 kilóját az arcomba :-) maximum leesni tud a földre.
gabesz961 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 672
Sziasztok

Nekem lenne egy hozzászólásom lenne az Ms 260-hoz. Annak ellenére hogy rendkivül jó fűrésznek tartom van egy hibája ami kihat a tartóságra. Én műszaki szemmel nézem a fűrészeket. A 260-as dugattyúlya ki van könnyítve, a dugattyú szoknyája nem kör alakú hanem két "palástból" áll. Ez a fordulatszám és a teljesítmény előnyére vállik de a tartóság rovására. A dugattyú szoknya része kis felületen érintkezik a dugattyú falával ezért hajlamos a kopásra, az erdőben mindennapi használat mellet nemhogy 20 évet de még 10 évet sem bír ki.A tapasztalat ezt bizonyítja.
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.22 0 0 671

bocs.

nem az üregem hanem az Öregem! :)

Kbarnus Creative Commons License 2008.02.22 0 0 670

Szia!

 

azért gondoltam mert írtad, hogy kereskedsz és a maki párti vagy. na mindegy azért azt kívánom legyen neked (na meg nekem is) makikered!

 

Nem akarok fűrészt venni a vita ötletét csak azért vetettem fel, hogy hátha sokan tanulnak belőle.

 

Egyébként nekem (vagyis a fateromnak) egy stihl ms250cb van. Azért esett rá a választás leginkább az üregem használja és közel a 70-hez a következőek voltak a fő érvek:

- megbízhatóság

- elasto start (könnyű indítás)

- könnyű legyen fűrész és kicsi (a baleset veszély sztem így kissebb)

- egyszerű láncfeszesség állítás

 

azt tudja e vki, hogy ezt a fűrészt hány évre tervezték? kiméletes használat (évi 10-15 alkalom akácdarabolás - igaz vágtam vele 15 éve száradó 40 centis akácrönköt is, vitte rendesen-).

Előzmény: wector81 (669)
wector81 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 669

Hámá hémán mé lenne nékem Makikerem?! :) De tetszik az ötlet! :) De akkor már inkább egy csak Dolmar márkakert lécci! :)

 

Üdv Doki! Ritkán látunk! Én úgy gondolom ezt a dolgot, hogy éppen ebben a minőségi kategóriában már igenis dönthet az ár. Mivel - ha maradunk a két alpéldán, MS-260 vs. PS-5000 - itt már nemigen lehet olyan technikai/konstrukciós/élettartambeli eltérést találni, hogy az jelentősen befolyásolja a döntést. Ezek a gépek 20+ évig mennek, ha rendesen használja őket az ember. És nem mellesleg, de sztem nyugodtan ide lehet sorolni a többieket is, Solo, nagyobb Husik, Komatsu Zenoah, ShinDaiwa, Tanaka (mostmán Hitachi). Szóval a plussz jópár ezres, legalábbis számomra (és szvsz azoknak is, akik képesek túllátni a Stihl nevén), igenis döntő lehet. Persze mindenkinek él a döntés joga, és az is biztos, hogy ezek közül bármelyik gépet is választja, befürödni nem fog vele!

 

(Zárójelben kisbetűvel. Már egy ideje nem árulok Dolmar gépeket, semmi hasznom belőle, hogy ezeket a gépeket favorizálom. A kissé elfogult hozzászólásaim pusztán a róluk alkotott igen pozitív képből, és vásárlói visszajelzésből fakadnak. Jelenleg úgy fest a dolog, hogy a Makitával zátonyra futottak a "tárgyalásaink" és erősen a Solo felé billen a mérleg. Ez nem azt jelenti, hogy innentől már hirtelen a Solo-t fogom éltetni! :) Minden esetre közelebbről meg tudom vizslatni és kipróbálni őket, és remélhetőleg pozitív tapaztalatokkal is gazdagodom, amit pedig meg fogok osztani a nagyérdeművel - feltéve ha van rá igény.)

Előzmény: Kbarnus (665)
gépdoki Creative Commons License 2008.02.21 0 0 668
A szerviztapasztalatok nem ezt bizonyítják!
Előzmény: Isti2 (662)
gépdoki Creative Commons License 2008.02.21 0 0 667
Tökéletesen így gondolom én is, csak azonos kategóriát hasonlítsunk.
Viszont nem jó, ha az ár dönt. Motorfűrészt - főleg ebben a minőségi osztályban - nem egy-két évre veszi az ember. Bizony érdemes egy kicsivel többet költeni a beruházáskor, hogy később lényegesen olcsóbb legyen!
Az eladott motorfűrészek több, mint a felét a Stihl adja el, és nem csak Magyarországon. Ez nem véletlen!
Ezzel nem akarom leszólni a többi márkát és főleg nem a Dolmar-t, de én biztosan az MS 260-ast választanám. :-)
Előzmény: wector81 (664)
gépdoki Creative Commons License 2008.02.21 0 0 666
Kbarnus! Az attól függ, hogy milyen feladatra és milyen jelleggel akarod használni a fűrészt? Összehasonlítani csak azonos kategóriájú és teljesítményű gépeket lehet, viszont az összehasonlításnál nem csak a műszaki paramétereket, hanem minden összefüggést vizsgálni kell. (Alkatrészellátás, szervíz, konstrukciós megoldások, technikai megoldások, várható élettartam, stb. és legvégül az ár.)

Előzmény: Kbarnus (658)
Kbarnus Creative Commons License 2008.02.21 0 0 665
azt hittem neked az van.
Előzmény: wector81 (664)
wector81 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 664

PS-460 110e pénz, 45-ös lappal.

 

Halvány fogalmam sincs, mennyiből lehet Makikert indítani, miből gondolod hogy tunom? :)

 

4125! Sztem nem így van, Doki azért képben van, ebben a kérdésben nem hinném, hogy azt mondaná, hogy Stihl, mert Ő is tisztában van vele, hogy a két gép nem egy kategória. Ha az MS-260-ast kérdezted volna, már énsem jelenteném ki így a választ. Viszont nálam még számít az ár is, és a PS-5000 45-ös lappal 130e, mennyi is egy MS-260-as újonan? 150e fölött. Na nálam ez meg itt dőlt el. :)

 

Kék eget! w

Előzmény: Kbarnus (660)
4125 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 663

MS-250 vs. PS-5000 pedig nem kérdés, sztem még Dokinál sem. A Dolmar-t az MS-260 vagy a 280-assal lehetne összeereszteni, a 250-es kategóriája kb a PS-460. Szóval ebben az esetben Dolmar, egyértelműen, indokolni sem nagyon kell szerintem.

 

Gépdoki a stihl-t választaná, wector81 pedig a dolmart! :) ez nem kérdéses! :)

 

Előzmény: wector81 (659)
Isti2 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 662
A kínai technikát ma már nem szabad ilyen könnyedén lebecsülni! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!