Keresés

Részletes keresés

Madarka Creative Commons License 1999.07.04 0 0 594
En nem voltam terhes, megis nekimentem fejjel egy lampaoszlopnak az Arpad hidon. Jo kis buckak vannak ott az aszfalton, nem figyeltem, az egyiken megugrott a bicaj. Szerencsem volt, hogy nem az autok koze repultem.
Előzmény: zsuzsa (593)
zsuzsa Creative Commons License 1999.07.04 0 0 593
Ezt most mind felirtam, a boltokat meg hogy legyen rajta az az izé, amivel benzinkutnál lehet pumpalni.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat!
Ja :egyszer bicikliztem az Arpád hidon és minden lampaoszlopnak nekimentem, mert pár hónapos terhes voltam csak nem tudtam róla. Ha a barátnötök ilyeneket csinál, akkor ez jusson eszetekbe!
Es ha lehet, ne röhögjetek ugy, mint a férjem tette.....
Előzmény: tündérlala (587)
Madarka Creative Commons License 1999.07.04 0 0 592
Zsuzsa!
A Mali is egy jo bicajbolt, ez a Nepfurdo utcaban van, a Dozsa Gyorgy ut magassagaban. Innen is haza tudsz tekerni az Arpad hidon, a jardan.
Előzmény: zsuzsa (586)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 591
Egyetértek !
Előzmény: tündérlala (587)
Robin Creative Commons License 1999.07.04 0 0 590
Ma reggel láttam egy olyan fekvő biciglit - még tanulnom kell a nevét - hát mit mondjak elég furcsán festett benne aki vezette. Hogy mennyire kényelmes? A fenekénél rugózott és ment szépen a Rómain, igen korán reggel. Nagyon fura volt.
Robin Creative Commons License 1999.07.04 0 0 589
Zsuzsa,
Óbudán a Bike Bergussont ajánlgatták nekem - régen a Szél utcában volt, most a Viharban van, talán az közel van neked. Úgy magyarázták, hogy közel esik a Vörösvári úthoz, ha jól emlékszem a piac felöli oldalon - és akik ott vannak segítenek a döntésben is.
Előzmény: zsuzsa (583)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.04 0 0 588
off - Zsuzsa, csak nem képzeled, hogy gúnyolódni mernék veled mások előtt? Tényleg ilyen a zsánerem, bocs! :( - on
Előzmény: zsuzsa (583)
tündérlala Creative Commons License 1999.07.03 0 0 587
Ez nekem tényleg nagyon tecc...!!! :-)))))
Olyan jó, hogy Ti, Nők, annyira másként gondolkodtok!!! :-)))
Előzmény: zsuzsa (586)
zsuzsa Creative Commons License 1999.07.03 0 0 586
kedves lala, tudom, hogy most közröhej tárgya leszek, de én onnan nem birom hazahozni.... mivel 5 éve biciklitem utoljára és akkor egy csendes kisvárosban laktam.
Elképzelem magamat, amint ott bénázom
a Szent István körúton :-))))
Ugy gondoltam, hogy ha a Kolosyn veszem meg, akkor azon a helyes kis kerékpáruton valahogy csak hazajutok....
Előzmény: tündérlala (584)
tündérlala Creative Commons License 1999.07.03 0 0 585
Na, megjöttem a teszt-útról a Rockshox telóval.
Jelentem új bringát kaptam! Egész más lett a bringa rugózása/menettulajdonsága a noname tajvani telóhoz képest. A korábbi csigolyazökkentős járdaszigeteket most könnyed kacajjal vesszük!
Sajnos, ez úgy van, mint a hifiben, stb... Most előjött a láncszem kövekező gyenge pontja, hogy hátul hiányzik egy kis rugózás... Láttam a garage által megadott (köszönet érte) Rockshox homepage-n egy "gerinckímélőt", ami tulajdonképpen a nyeregoszlop helyébe illeszthető lengéscsillapító.
Sajna érzem már, hogy az lesz a következő...
tündérlala Creative Commons License 1999.07.03 0 0 584
Kedves Zsuzsa,

Vásárlás előtt nézz be a "biciglisgettóba" is a Nagymező utcába. Itt 2 percre egymástól 4 bolt választékát nézheted meg. Kiindulásnak javaslom a Nagymező 43-at, (Bajcsy Zs.u.-hoz esik közelebb), a másik 2 bolt szinte mellette van. A 4. pedig a Kálmán Imre u-ban van, kb. 50 m, bal oldalon. (Át kell sétálni a Nagymezőből a Bajcsy Zs. úti zebrán.)
Sok sikert! :-)

Előzmény: zsuzsa (583)
zsuzsa Creative Commons License 1999.07.03 0 0 583
Mindenkinek koszonom a segito szandeku
hozzaszolasokat .
Anteris, ezt hizelgesnek vagy gunyolodasnak vegyem ?
Akkor azt hiszem meg nem veszek. Obudarol szeretnek bejarni a biciklivel a Filler utcaba, a munkahelyemre. Szoval nemcsak havonta egyszer. Meg egy kerdes:
A Kolossy térnél láttam egy bicikliuzletet. Az jo szerintetek ? A masik hirdetest a Becsi ut akarhany szamban /azt hiszem, ez az Obudai temeto fele lesz/ levo bizikliuzletrol lattam.
Ismeritek? Oda erdemes menni?
tündérlala Creative Commons License 1999.07.03 0 0 582
Elkészült a telócsere (Rockshox Indy)!
Most megyek KIPRÓBÁLNI!!!
tündérlala Creative Commons License 1999.07.02 0 0 581
36-ról 26-ra van leértékelve, Rocksox Indy.
Az alu kerék (Bassano, olasz) tekintélyes súlyú, de baromi stabil és gyönyörű...
Nem tudom, hogy mennyibe került, mert az egész biciglit ajándékba kaptam.
Előzmény: garage (577)
mwr Creative Commons License 1999.07.02 0 0 580
Hali

Most készülök eladni a bringám, Mongoose alu Y váz (kék) Shimono Lx fékek és hajtókar Dyna-Compe fékkar, a maradék Stx, answer kormány, duplafalú felni, Cannondale merev első villa, hibátlan. 160.000.- at kérek érte. Ha valakit érdekel szóljon.

moga Creative Commons License 1999.07.02 0 0 579
Arra figyelj, hogy autogumi szelep legyen rajta, mert akkor a benzinkutaknál is fel tudod pumpalni a kereket.

moga

Előzmény: zsuzsa (569)
garage Creative Commons License 1999.07.02 0 0 578
Egyébként itt megtalálhatod az eredeti honlapról a két teló leírását:

rockshox

RST

Előzmény: garage (577)
garage Creative Commons License 1999.07.02 0 0 577
Egyébként menniyről van leértékelve menniyre?
Alu kerék? Mennnyi volt és milyen súlyú?
Előzmény: tündérlala (575)
Madarka Creative Commons License 1999.07.02 0 0 576
Zsuzsa!
En meg akkor sem vennek "cora-bajkot" ha csak havonta 1x bevasarololni. Akkor inkabb vegyel hasznaltan olcsobban egy kemingbicajt. Ott a Trabant-elv ervenyesul, se valto sem bonyolult fekek, nincs ami elallitodjon meg zorogjon. Ha valtos bicajt akarsz varosba akkor esetleg erdemes egy 3 sebesseges agyvaltos bicajt venni, ezen is viszonylag keves dolog tud elromlani, az agyvaltohoz nem kell es nem is szabad hozzanyulni. Ha turazni akarsz akkor tenyleg 50e. Ft-tol indulnak a bicajok, ha netan terepre is ki akarsz vele menni akkor meg dragabb.
Előzmény: garage (574)
tündérlala Creative Commons License 1999.07.02 0 0 575
Kösz a reagálást!

Nem tudom a tipusszámát, valami tavalyi, a fekete modell.
Elég hosszúnak tűnik az útja, és megnyomkodva szimpinek tűnt a rugózása. Egyébként enyhébb terep a kedvencem, viszont a bringám rugózása eleve keményebb, mert aluminium kerekeim vannak, nem küllős.

Előzmény: garage (573)
garage Creative Commons License 1999.07.02 0 0 574
Zsuzsa,
az a helyzet, hogy én olyan "cora-bájkot" akkor sem vennék, ha pisztollyal kényszertenének. De ez nézőpont kérdése. SZVSZ inkább megéri egy kicsit többet áldozni rá (kb. 50 e. HUF) és egy aránylag jobbat venni, mint szenvedni az "alig-működéstől". Persze ha csak havonta 1x használod a boltba, akkor meg nem érdemes többet kiadni rá, viszont elképzelhető, hogy többet fogsz később bicajozni, és akkor az új igénynek új bicajt veszel?
Előzmény: zsuzsa (569)
garage Creative Commons License 1999.07.02 0 0 573
Ha rám hallgatsz, akkor a Rockshock-ot választod. De ez ízlés kérdése, meg azé, hogy mire akarod használni. Azon belül melyiket veszed?
Előzmény: tündérlala (572)
tündérlala Creative Commons License 1999.07.02 0 0 572
Sziasztok,

én is tanácsot szeretnék kérni.
Fontolgatom egy jó teló beszerzését, az egyik boltban van egy leértékelt amerókai (Rockshock?), állíthatós, rulez, meg az RST 381-es jött szóba.
Árban kb. egyeznek, a boltos az elsőt ajánlja...
Tud valaki segíteni?
Előre is köszi.

Robin Creative Commons License 1999.07.02 0 0 571
Én nem tenném a helyedben - már megtettem egyszer, meg is bántam - annyi baj volt vele, de amikor venni kell, soknak tűnik nagyon amit ki kell adni egyszerre. Viszont annyit kellett rákölteni utánna, és a legváratlanabb helyzetekben hagyott cserben. Legtöbb bajom a fékekkel volt. Ha gondolod keress meg, szívesen megosztom veled, amit eddig tapasztaltam.
Előzmény: zsuzsa (569)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.07.01 0 0 570
Huh, pont az esetem!
Előzmény: zsuzsa (569)
zsuzsa Creative Commons License 1999.07.01 0 0 569
elnezest, hogy tanacskeressel zavarkodom.
Biciklit keszulok venni / female, 32 eves, ugyetlen / semmi vadulas, viszont 72 kg vagyok...
vegyek egy olcsot, amit pl itt a Florianban lattam, tizenezerert vagy van jobb otletetek is??
halas koszonet a tanacsokert elore is!
nagya Creative Commons License 1999.07.01 0 0 568
Az Istenhegyi egy rossz példa, mert én azt is mondtam, hogy ne legyen forgalmas. Egyébként 4,5 órával ezelőtt mentem 72-vel (Pannonhalma), meg 67-tel kanyarban (ez rekord, többet nem is próbálom, mert már alkalmam sem nagyon lesz rá). Egyébként tényleg jobb óvatosnak lenni, csak hát engem sokszor elkap a hév (meg a gravitáció). Olajfolt: a terepakadályokat már felfelé menet fel kell mérni (ha lehet).
Észak-Olaszország: ma akarok beszélni egy haverommmal, igazából még csak az én fejemben létezik a dolog (de ott nagyon mélyek a gyökerek). A Giro-t látva teljesen beindultam. Cortina: igazad van, biztos lyó.

A Tour-t meg alig várom, l'Alpe d'Huez (ilyen hülye nevet, alig tudom leírni) biztos cool lesz. Egyszer én is kipróbálom. Amikor nem látja senki. A júliusi délutánok programja elég stabilnak tűnik...

Előzmény: Bahh (567)
Bahh Creative Commons License 1999.07.01 0 0 567
sebesseg: az ismert ut sem jelent semmit.. Az Istenhegyin ugy tortem ossze magam, hogy kanyarban megcsuszott egy olajfolton a kerek:-( Ugyhogy ovatosan :-))
Az Eszak-Olaszorszagot mikorra tervezed es hanyan mentek? Sok jo hely van arrafele, Cortina d'Ampezzo sem rossz!
Nezd a Tour-t is, l'Alpe d'Huez :-)))
Előzmény: nagya (566)
nagya Creative Commons License 1999.07.01 0 0 566
Bahh !
Én is ilyen magasságokat tervezek a közeljövőben, Észak-Olaszországban. Az idei Giro alatt néztem ki jó helyeket: Passo di Gavia (2621 m), Passo Manghen, Stilfserjoch. Igazi bringás utak, csak kb. egy autó szélességűek. Előtte azért még egy kis készülés a Mecsekben...
Itt nagy vitát láttam a sebességet illetően: szerintem a 70 körüli hozható rendszeresen (én szoktam), de csak ismert, és forgalommentes utakon. Egyébként max 60. És ez nem csak a fékeken múlik, hanem hogy hogy fordulsz a kanyarokba (az útfestéseket nem árt kerülni). Nekem spec. eddig 81 km/h a rekord (Grossglocki), de itt már remegtek egy "kicsit" a lábaim.
garage Creative Commons License 1999.07.01 0 0 565
Robin,
szia, én nem a V-féket szidtam, csak a gyengébb típusait. Másrészt, ha városban használod a bicajt, akkor nem is olyan lényeges a fék fajtája, mint pl nálam, aki szinte csak offroad túrákra és downhillre használom. SZVSZ ha Shimano márkáról van szó, azért STX felett kell venni, az STX-RC szett az új típusok miatt kb hat rugó, ez nem vészes, ennyit megér.
Előzmény: Robin (564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!