Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.07.07 0 0 642
Kevés meló, sz..r szerver és sok gondolkodni való, lásd azt a bizonyos topicot.
Előzmény: stoki (641)
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 641
Örülök, hogy így tettél, meglátod hosszabb távra jóval kisebb lesz a költség, feltéve, hogy egy picit vigyázol a gépre is (karbantartás, nem nagyon gányolás stb.)

Na - tisztelt ktársak - itt megint bejön az, hogy sokszor az olcsóbb a drágább, persze ésszerű kereteken belül ...

Előzmény: yzy (640)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 640
Az a gond, hogy nem a megfelelő bicajt vettem, már ami néhány alkatrézt illeti (pl hátsó agy, fékek, pofák).
De igazad van, ennél azért kevesebb lesz, gondolom (remélem :), mert időtállóakkal pótoltam.
Előzmény: stoki (639)
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 639
És mi használódott el ???, ez nem túl sok kilométer ...
Szerintem egy jó géppel ennél jóval kevesebből is meg lehet úszni, ráadásul 1000 km az még csak bejáratás ...
A költségeket ennél jóval több kilométer után érdemes számolni ...
Előzmény: yzy (638)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 638
Naaaa, még mondják, hogy a bicajozás nem kerül semmibe!
Most számoltam ki, hogy nekem február óta, amióta megvettem a bicajom, menniybe került idáig kilométerenként.
Az erdmény: 29,5 Ft/km
Nagyrészt hétvégéken, néha hétközben járok (idáig 1000 km), szinte mindig off road.
Ebben benne van a centírozástól kezdve a két új belsőn és az elhasználódott alkatrészeken át a túrákra fordított pluszkalória ára is, zusammen.
Nem kevés.
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 637
yzy
De nagyon, de lassan a végére érünk, ha Arabella is úgy akarja ...
Előzmény: yzy (636)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 636
Miről van szó? Valamiről lemaradtunk? Nem off ez egy kicsit?
Előzmény: stoki (635)
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 635
Csak azért, mert elapadt a lendület ...
Most vagy haragszol rám, vagy sok a meló, vagy a fene tudja ..., vagy kaka az email rendszer (fogjuk rá erre :-))

Emlékszel még :
"Hamarosan haza kell mennem, de ezt most már megvárom, ez nagyon izgi:))"

Akkor most mi van (megint csak őszintén...)

Előzmény: Arabella (634)
Arabella Creative Commons License 1999.07.07 0 0 634
Miért kérded? Miket írtál?
A.
Előzmény: stoki (633)
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 633
Jó a többi kamu volt :-), egyet kivéve, de az nem lényeges ...

Kérdés : Hagyjalak békén ??? (de őszintén ...)

Előzmény: Arabella (632)
Arabella Creative Commons License 1999.07.07 0 0 632
99.06.25.17:48
99.06.25.18:30
99.07.05 14:04
99.07.05.18:17
99.07.06.12:19
.
stoki Creative Commons License 1999.07.07 0 0 631
Madarka
Nekem egy cateye vectra-m van azt hiszem az első széria, ami Magyarországon jelent meg. '90-be vettem, azóta szuperál a mai kor szinvonalát már messze nem üti meg, közelebb áll az analóg órához, mint a maiakhoz :-)...lassan lecserélem, mert már igencsak elavult ...
Szóval a cateye órákkal nem hiszem, hogy gondod lesz ...
...egyébként erről is van egy '99 katalógusom árak nélkül...

YZY
Azt a 260 kilométert felejtsd el !!!
Nekem eddig 200 km volt a legtöbb egy nap - hegyen-völgyön - és eléggé fájt a seggem, mert lábbal még csak csak lehet bírni, de seggel ...
De ha 1 hetet Balcsin pihensz, akkor meg lehet próbálni, de az út a kín és a szórakozás határa lesz ...

guci Creative Commons License 1999.07.07 0 0 630
yzy, hat igen, sajnos ez igy van - itt sokhelyen nem a minoseg a lenyeg, teny.
En mivel ha bicajrol van szo, allat vagyok:), elso 2-3 oraban szoktam 35-38-as atlaggal is kenni. Aztan egy ora piheno, sa vegso szakasz, az meg jo 20-25-el ott van. Verseny-type bicajjal en szemely szerint neki nem mernek vagni ennek az utnak, a montim meg nagyon tutira van beallitva, ugy megy, mint az alom.- remelem mindketten (bicaj es en) birni fogjuk:))
-g-
ps.: nem lehetne kijavittatni Kere'kpA'ros -ra a topicot?:)
Előzmény: yzy (629)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 629
guci,
igazad van, lényegében az az egyetlen bolt Kméten, ezért rá vagytok szorulva, egy ideig én is azt hittem, hogy király. De aztán kiderült: egyrészt - mivel rendszeresen hazajárok - semmit nem kapni, ami STX szint feletti (SPD pedált SZVSZ még nem is láttak, a tajvani fékeken és telókon "ToP Gun" kivül nem ismernek mást), másrészt látom itt a kínálatot, hát azé’ van különbség. Olyan boltból, ahol a fő cikk a Cora-bájk, itt rengeteg van, viszont van színvonalas is, ami ott nincs. Félre ne érts, nem vettem fel azt a "budapesti-lettem-mostmá-leszarom-a-vidéket" típus, de tény: alegtöbb vidéki bolt nem a minősgből él, amit itt azért megtehetnek a boltosok, hiszen pl Kméten kereslet sincs akkora, mint itt. De a mentalitással is baj van. Bp-en néhány boltban tényleg a seggedet is kinyalják, segítőkészek és szakszerűek (igaz, ennek ára is van).

Egyébként ha bármiben tudok segíteni, konkrét alkatrész keresésében, megvételében, szólj, szívesen segítek,

Az a napi 260 jó kis távolság montival!
Én általában 25-30 km/h-t számolok átlagba visszintes terepen, slick gumikkal.

üdv,
yzy

Előzmény: guci (628)
guci Creative Commons License 1999.07.07 0 0 628
Hmhm. koszonom mindenki hozzaszolodasat a temahoz. Hogy miert kell nekem analog km-ora? azert, h ne forduljon ojan eset elo, mint Madarkanak.:)
Asszem ha ilyen zsir dragak a telik, akkor varok meg a vasarlassal, hatha lesz valami tutibb. yzy, en pl. ott vettem a nagykorosi utcan olcsoe a Stx rcmet, nekem nincs bajom a bolttal. Gyakorlatilag az az egyetlen komolyabb bicajbolt Kecson.
Mas. Most eppen a Balaton meghoditasara torexxem, nem tudom, valaki ment-e mar a Kecskemet-Solt-Dunafoldvar-Siofok utvonalon, ha igen, kerem ossza meg otleteit.
(egy nap 260km az nem sok, ugye?)

-g-

Madarka Creative Commons License 1999.07.07 0 0 627
Ugy fagy le, hogy egyszeruen beall a kepernyo, azaz pl 25km/h-t es 8:23 orat mutat es semmire sem reagal, csak ha kiveszem az elemet.

Teleszkop: Lattam egy ujfajta megoldast: ket elso villa van parhuzamosan, az egyik kb 30 cm hosszu, a masik az igazi amin a kerek van, mindketto a kormany magassagabol indul, 2x2 karral vannak osszerogzitve, itgy egy trapezt alkotnak ami mozog, tehat a ket villa egymahoz kepest parhuzamosan tud mozogni. A trapez atlojaban van egy hidraulikus dugattyu, ettol rugozik. Allitolag sokkal egyenletesebb a rugozasa es konnyebb is mint egy teleszkop.

Előzmény: Bahh (624)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 626
garage,
nagyon szuper ez a szótár!!!!
Előzmény: garage (611)
yzy Creative Commons License 1999.07.07 0 0 625
Szia guci,
Kecskemét? Én onnan vagyok, de Bp-n élek. Ott vettem a bicajom, a Nagykőrösi utcában, a bolt nevére nem emlékszem (talán Baranyi vagy ki a tulaj), de ha igényes vagy, kerüld el!!!! A bicajomat én úgy vettem, hogy még kezdő voltam, 110-ért, de azóta ki kellett cserélnem a fékkart, féket (a V-fékhez kanti-fékkart adtak, ami életveszélyes!!!!! most már nekem is STX RC-m van, rulez), hátsó agyat, koszorút, sz@r a küllő befűzése, nem is sorolom. Ha ezt tudom, mert azóta már kiművelődtem, itt veszem a bicajt!!

A leengedett ülés a Downhillesekre jellemző (az más kérdés, hogy ilyen b*i divat lett), egyszerű súlypontkérdés, ha lesiklasz, jobb, ha lent és hátul van a súlypontod, ezért is van kiemelve nagyobb teleszkóp-úttal a DH-sok bicaja elől (mint a crossmotorosoknál a motor).

A telo kérdése: alább van két jó link (RST, Rockshox) és néhány bejegyzés a telókról, tanulmányozd őket, de szerintem amit érdemes megvenni, az 30 felett van. Ha engem kérdezel, 45-ért lehet kapni Marzocchi Bomer Z5-t, a lehető legtutib, csak levegős, állítható, én ezt akarok venni. Ezért éppen eladom az enyémet, egy DH-szerű, dupla vállú, nagyon jól néz ki és jó állapotú, fél éves, ha érdekel, elküldöm a fényképét, ocsóé adom :)

Előzmény: guci (613)
Bahh Creative Commons License 1999.07.07 0 0 624
madarka
Cateye megizhato, nyugodtan vehetsz olyat!
Egyebkent nekem valami noname van es 6 ev alatt meg semmi problemam nem volt vele. Mi az, hogy lefagy? A magnes nem mozdulhatott el a kullon vagy az erzekelo a villan?
Előzmény: Madarka (622)
garage Creative Commons License 1999.07.07 0 0 623
Madarka,
nekem Cateye van, asszem olyan középkategóriás lehet az árából itélve, Mity 3 a neve, 3200 péz volt. Nagyon megfelel, Mér: pillanatnyi sebesség, óra (ezeket egyszerre is kijelezve), három távolság (az egyik rész, bármikor nullázhatod a többi nullázása nélkül, egy útvonaltávolság és egy össz, ami soha nem nullázódik), max. sebesség, átlagsebesség (effektív tekeréshez méri), kétféle kerékmérethez lehet állítani, mozdulatlanság esetén egy óra után automatikusan kikapcsol, de nem nullázódik le, több színben kapható :) Tökéletes, semmi bajom vele, mi kell ennél több?
Előzmény: Madarka (622)
Madarka Creative Commons License 1999.07.07 0 0 622
Tunatok ajanlani nem nagyon draga de megbizhato sebessegmerot? Egy 5 funkcios boven megtenne, csak az a baj hogy a legtobb annyira gagyinak nez ki, hogy nem merem megvenni. Eddig egy Equs markaju volt, USA gyartmany de ez sem birta 4 evnel tovabb, elkezdett lefagyni meg lenullazodni. Most a Cateye meg a Vetta ami tetszik, de nemtom ezek megbizhatok-e.
DoubleBack Creative Commons License 1999.07.07 0 0 621
Üdv mindenkinek.
Kedves guci !

Ha pneumatikusat, vagy olajosat akarsz, akkor azt -SZVSZ- nem úszod meg 42000 HUF alatt. (RST ZETA TL - 42000HUF nagyker, Cseke rt)
Épp most nézegetve egy RST katalógust (99-es), gyakorlatilag ez a legolcsóbb pneumatikus. Az olajosok még drágábbak.
Én most vettem egy Magellan Polaris vázas bringát RST 381-es telóval, (76 mm rugóút, rugózó elem: MCU/csavarrugó, 26500 HUF, Cseke Rt), és bár még csak a városban járkáltam vele (és ismerve a pesti utak minőségét) nekem nagyon megfelel. Persze terepen még nem nagyon próbáltam, de már csak a hétvégét várom.

Lehetséges, hogy találsz olyan árban is telót amit leírtál, de az 1-2 hó alatt tönkremegy ha nagyon nyúzod.

Ezért SZVSZ érdemesebb befektetni egy drágább villába, de akkor az tartós lesz.

Üdv
DB

Előzmény: guci (613)
Robin Creative Commons License 1999.07.07 0 0 620
Ezt úgy mondtad, mintha nekünk semmit sem tudna nyomni az ülés ...

nem lehet, hogy csak lustaságból hagyják lent, mert a boltból úgy hozzák el, és kellene egy kulcs (vagy kettő), hogy állítsanak az ülésen. El-elnézem, hogy tudnak menni, hogy a térdük majd a kormányt éri...

Előzmény: stoki (618)
stoki Creative Commons License 1999.07.06 0 0 619
Rastaman

Mennyiért vesztegetnek most egy rugós kormányszárat ???
5 éve úgy 9 rugó volt, de ahogy megnéztem elég gagyi volt, gondolom azóta van már spécibb ...

Előzmény: Rastaman (616)
stoki Creative Commons License 1999.07.06 0 0 618
Látod ezért jó nőnek születni, mint ahogyan Arabella tette ...:-)
Előzmény: Rastaman (616)
stoki Creative Commons License 1999.07.06 0 0 617
guci

Végre egy "új hús" :-) Örülök, hogy a szívedhez nőt ez a topic, így vagyunk ezzel sokan...
I. teloban nem vagyok otthon nem igazán tudom kiaknázni a lehetőségeit, meg nem is nagyon szeretem ...
II. ANALOG km óra ??? már nem is emlékszem milyen az ...
III. Kecskemét az messze van tőlem ...
IV. Szerintem egyfajta triálozás-bmx, bár arra építenek spéci triál vagy bmx gépeket ...
V. ...a szerelem öl, butít és egymásra dönt ...
VI. huuuuuuuu...., de leizzadtam...
VII. Neked is, de azért sűrűn nézz be ide...

Előzmény: guci (613)
Rastaman Creative Commons License 1999.07.06 0 0 616
1.) szerintem ennyi penzert nem talalsz semmit....ugy ket eve volt egy rugos, meghozza femrugos teleszkop, mar ha lehet igy nevezni, 25-30 e Ft....na es ha mar veszel, akkor erdemes markasabbat venni...na es gondolkodtal-e rugos kormanyszaron? olcsobb, bar kevesbe tartos...
2.) mar megbocsass, de ,miert akarsz te analog kilometerorat? nem ertem...

ja, es a ltolt ules a montisoknal azert van, h ne vagjak be azt ami a labuk kozott log...ez is 1 szempont, meghozza igen fontos...
:))

Előzmény: guci (613)
stoki Creative Commons License 1999.07.06 0 0 615
Moga
Én biztos nem, ugyanis szerintem dög unalmas... egyedül az "időre szimplán" gyorsasági szakaszokat nézem, de azt sem bírom sokáig.
Bezzeg rekuversenyt nem nyomnak sűrűn...
A bringázást nem nézni jó, hanem csinálni...úgy mint a szexet...gondolom Te is így vagy vele ;-)
Előzmény: moga (614)
moga Creative Commons License 1999.07.06 0 0 614
Már három napja megy a Tour ..., azóta viszonylag lanyha a forgalom. Ugye nem mindenki azt nézi !!??

moga

guci Creative Commons License 1999.07.06 0 0 613
Sziasztok 'pa'lyata'rsak'!:) Elfoglalt ember leven nem sokat erek rá - sajna - a tasztalt olvasgatni, de ez a topic a szívemhez naon kozel all. Ha megengeditek, ekezet nelkul, mert nem tuti a karakterkeszletem. A Bicaj, nekem a minden. Az En peldanyom egy ragasztott alu vazu MTB, shimano stx rc fekrendszer (nagyon ajanlom mindenkinek - draga igaz [14000 HUF], en mondjuk a feleert vettem), egy tuti zseles ules - (nagyon kenyelmes, nem gondoltam volna, ajanlat ismet:), valamint eros, szlovak acelfelnik (szerintem beszt of <10000HUF alatt). Eddig 4 eves egyuttelesunk alatt ovatos becslesek szerint turara majd 5000, plusz napi hasznalatra kb. 2x annyi km ment el.
A kerdeseim is a gephez kapcsolodoak lennenek: pontosan milyen markaju, jominosegu elso olajos v. pneu villat vegyen az ember, aki nem milliomos? (kb. 15 -20000HUF korul) ha tudja valaki, mondja meg, hol lehet ijent kapni, nagyker is jo, hozatok.
II. tud-e valaki ANALOG kilometerorat szerezni? Ha igen, maganban keressen meg, utanvetel rendelnek tole. Itt Kecskemeten nem lehet mar kapni.
Kerdes no.3: kecskemeti bicajosok hol vannak?:) van valaki a hiros varosbol itten?
Szerintetek mi ez az uj orulet a tokig benyomott ulesu montizassal? BMX nagy kerekekkel?
Vegul egy jo sztori. Erosen tanacsolom mindenkinek, h ne menjen ejszaka kivilagitas nelkul. De ha igy tesz, akkor se kovesse az ut jobb oldalan lathato felfestest. Mi egyszer igy tettunk, s nem lett jo vege. Hirtelen egymas nyakaba borultunk. Oka: a nagy sotetben az ut - s vele egyutt mi is beagazott egy buszmegalloba... Bemenni a pillanat muve volt.. de kijonni mar nem sikerult:))))

Minden jot, kellemes tekerest.
-g-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!