Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 456

Köszi.

Amúgy milyen a gép?

Előzmény: anejo (455)
anejo Creative Commons License 2007.12.18 0 0 455
Utólag rátehető, a helye megvan a láncvezető mögött. Én 2eFt-ért vettem.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 454

Üdv a szakértőknek!

Első fűrésznek meg szabad venni a HUSQVARNA 136-ot?

Elég jó árban van, csak visszatart, hogy nincs rajta rönktámasz.

Utólag vajon felszerelhető rá? Költsége?

Ja, HUSQ.136 50.000-ért vagy STIHL MS 170 70.000-ért a jó választás?

Köszi a gyors választ!

MAUSER

262_XP Creative Commons License 2007.12.16 0 0 453
Üdv. mindenkinek!

 

Kaptam egy Husqvarna 262 XP Professional gépet  puzzle-ban. 16 évet ment semmi baja nem volt. A hajtókar alsó tűgörgő kosara elkopott, darabok törtek ki belőle, és RENDET RAKOTT! Mindenki azt mondta felejtsem el a felújítást, vegyek újat mert nem sokkal lesz drágább, de én magamra hallgattam és felújítottam. Henger, dugó, gyűrű, csapszeg, főtengelycsapágy, főtengelyszimmering csere.

 Plusz a hajtókar alsó, kosaras tűgörgő csere. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem is, ugyanis minden mérete jó kivéve a kosár szélesség ami 11 mm helyett 12 mm. Ezt úgy oldottam meg, hogy a főtengely, hajtókar felőli felületéből 5-5 tized mm-t leköszörültem, majd összesajtolás és centrírozás után összeszereltem a motor. Bejárattam, 50-60 köbméter fa kivágásánál tartok és tökéletesen működik. És végre a kérdés, tudja e valaki, hogy a tűgörgő kosár kialakítása szempontjából a gyártók támasztanak e valami követelményt, milyen kosárkialakítást mihez ajánlanak. Csapágybolt szerint mindegy mibe teszem, de akkor miért van többféle? Ezt szereltem be: SKF, 14*20*12, 28000 r/min,

Ha unalmas voltam bocs, de hasznos információt köszönöm!

 

Üdv.!

lord7 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 452

Nagyon köszönöm a segítségeteket! A youtube-ot már én is nagyon sokat néztem:), de speciel ezt még nem láttam! Köszi! Meg is nézem most!

 

Sziasztok!

4125 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 451

némelyik láncfűrész leírásában találsz favágási technikákat pl.: a mccolluc-okban régen egy egy A/5-ös kis füzet volt benne, sok hasznos leírással.

 

egyébként a fent említett benzines fűrészemben több mint 1 évig állt a benzin és semmi baja nem lett még be is tudtam indítani idén, pedig csak olaj volt a benzinben, és a gumialkatrészeket sem oldotta meg,a másik gépemben meg már a két hónapos benzin is döglött szokott lenni.

fureszes Creative Commons License 2007.12.14 0 0 450
Ajánlom figyelmedbe a YOU TUBE videó honlapot! Rengeteg érdekes felvételt láthatsz favágókról, némelyikből még tanulni is lehet. Írók egy címet ha gondolod, írd be a you tube keresőjébe:DOUG FIR REMOVAL 2.

üdv: fürészes
Előzmény: lord7 (446)
lord7 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 449

Sziasztok!

 

Nézegettem a fórumot és eszembe jutott egy kérdés!

Egy Husqvarna 455 Rancher láncfűrésszel dolgozom, X-torq motorral. Azt vettem észre, hogy ha leálítom a gépet munka után,  mondjuk 10-15 percre, akkor van olyan, hogy megint szivatóval kell indítani. Ez valamilyen hibát jelent, vagy teljesen normális?

 

Köszönöm, sziasztok!

lord7 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 448

Nagyon köszönöm!!! Akkor még megdumáljuk!

Köszi, helló!

Előzmény: forest240 (447)
forest240 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 447
Nekem van Husqvarna  DVD-m, nem valami nagy durranás, de ha megtalálom, elküldhetem.
Előzmény: lord7 (446)
lord7 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 446

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hol található olyan szakkönyv, amely részletesen leírja a különböző vágási technikákat, a biztonságos kezelést, technikai ismereteket stb. Már körülbelül egy éve dolgozom láncfűrésszel, elolvastam a használati utasításokat, itt az interneten fellelhető dolgokat, de szeretnék minnél többet megtudni a témáról.

Előre is köszönöm, sziasztok.

StDon Creative Commons License 2007.12.14 0 0 445

Üdvözletem mindenkinek.

Tegnap hozzájutottam egy csodálatos Einhell MKS 38/35 típusú láncfűrészhez. Az előző tulajdonos egy évig nem használta, és bennehagyta az üzemanyagot. Ezért (gondolom) az üzemanyag pumpa (nem is tudom hogyan hívják...cucli talán, amit indítás előtt nyomkodni kell párszor, ez tölti fel a karbit üzemanyaggal) gumija megadta magát. Máshol is van gond az üzemanyag rendszerben, valahol kiszivárog az üzemanyag. Esetleg tudna valaki mondani nekem Zugló Vagy az Örs Vezér Tere környéken egy olyan boltot/szervízt, ahol tudnék ilyet vásárolni? Az említett környéken akad egy szaki aki megjavítaná és karbantartaná a láncfűrészemet?

 

Üdvözlettel? Don

4125 Creative Commons License 2007.12.14 0 0 444
s110rgyuri Creative Commons License 2007.12.13 0 0 443
Ha utána hidegen újra indul minden szerelés nélkül, akkor valahol falslevegőt szív.
Előzmény: kopaszkari (440)
aard3m Creative Commons License 2007.12.13 0 0 442
hasonló jelenséget okozott nekem az, hogy túl dús volt az alapjárati keverék, és teleszívta magát meg zárlatosra mocskolta a gyertyát. egy új gyertya (állítólag olyan is van, hogy kiveszed a gyertyát, látod, hogy szikrázik, de bent, keverékkel körülvéve nem tud) és az alapjárati keverék csavar beállítása segített.
Előzmény: kopaszkari (440)
groovejet Creative Commons License 2007.12.12 0 0 441
Tesóm 340-es Husqvarnájával is ugyan ez a baj volt, bár most hirtelen nem jut eszembe milyen alkatrésszel volt gond, de asszem 20 ezerben volt a javítása.
Előzmény: kopaszkari (440)
kopaszkari Creative Commons License 2007.12.12 0 0 440

Hali mindenkinek!

Segítséget, tanácsot kérek: Adott egy Jonsered láncfűrész a következő hibajelenséggel: hidegen indul, ha megállítom, melegen újra már nem. Eddigi próbálkozások: főtengelyszimering csere, membrán vizsgálat. üzemanyag, szikra van.(meg tanácstalanság)

KÖszönöm a tippeket előre is.

lord7 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 439
Kedves Gépdoki és Többiek!

Lenne egy fontos kérdésem! Van két Husqvarna láncfűrész (345e, 455 Rancher), mind a kettőhöz 3/16-os reszelő kell. A problémám az, hogy néhány élezés után, a reszelő már belelóg magába a láncszembe is és így nem csak magát a fogat reszeled, hanem az egészet.
A kérdésem az lenne, hogy mikor kell áttérni kisebb reszelőre -ugyanis tudomásom szerint át kell-, és mekkorára?
Az ajánlott szögek mind a két lánchoz be vannak tartva, reszelősablont használok.

Válaszodat, válaszotokat előre is köszönöm!

Sziasztok!
keke71 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 438
Szia Gépdoki Tanácsot szereték kérni,hogy mi a véleményed a GÜDE KS 400B tipusu láncfűrészről? Vagy tanácsot adni hogy milyen tipusu benzines gépet vegyek otthoni használatra,30-40e ft értékben.
morpho82 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 437
Szia Gépdoki!

Köszönöm szépen a válaszodat. Nem értek annyira a láncfűrészekhez , azért kérdeztem ennyi mindent. Valószínű ,hogy MS 390 lesz belőle. Amint megvettem majd nyilatkozom hogy milyen.
Köszi!
Előzmény: gépdoki (435)
minimal Creative Commons License 2007.12.09 0 0 436
Szevasz Gépdoki,

végül MS 250 lett belőle, védősisakkal, láncolajjal és egy kanna keverékkel. Remélhetőleg szuperul beválik. :o)

Kösz a tanácsot!
Előzmény: gépdoki (435)
gépdoki Creative Commons License 2007.12.09 0 0 435
Szia morpho82/ vagy Sacni!

A félprofi gépek fő jellemzője, hogy a teljesítmény profi, a felépítése pedig a házkörüli munkákra szánt gépek jellemzőit hordozza magán. A Stihl-nél a háztályi gépek minősége sok más márka félprofi vagy profi gépeinek minőségét is meghaladja, csupán arról van szó, hogy a Stihl félprofi gépek kevesebb extra szolgáltatást és extra megoldást tartalmaznak, mint az extra terhelésre és körülményekre szánt Stihl profi gépek.
Azt, hogy milyen átmérőt lehet gond nélkül vágni - sok mindentől függ:
1./ Nyers fát sokkal könnyebb vágni, mint száraz fát.
2./ A fa fajtájától is függ, hogy mennyire könnyen dolgozik a fűrész. Puha fát könnyebb, kemény fát nehezebb, sőt van néhány fafajta, ami kifejezetten megterheli a fűrészt.(bükk, tölgy, akác, stb.)
3./ A lánc élszögének a kialakítása - de ebbe most ne menjünk bele.

Átlagos keménységű nyers fa esetében az MS 390 játszva megbírkózik 30-40 cm átmérővel, mi 45 cm vágáshosszú vezetőlemezt ajánlunk hozzá. Lényegesen vastagabb rönk is vágható vele, de ilyenkor már azért kicsit oda kell figyelni - és lehetőleg ne a bejáratási idő alatt.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: morpho82 (431)
Babik Creative Commons License 2007.12.02 0 0 434
Van 1 1986-os Mcculloch Duble Eagle50 motorfőrészem!Vennék hozzá alkatrészt de ha valakit érdekel ell is adom!e-mail címem:babikzoltan@freemail.hu
Babik Creative Commons License 2007.12.02 0 0 433
Hello!Bocsi de nekem is van egy ugyan ilyen gépem(1986-os évjáratú).Nem tudok kapni hozzá alkatrészt és igy eledom!Nem-e érdekel-e?Olcsón adom!!!
Ha igen itt a e-mail címem:babikzoltan@freemail.hu
Előzmény: IKSZ (266)
nyil jan Creative Commons License 2007.12.02 0 0 432

üdv! mi a véleményetek az uj x torq motorról a husqvarnánál?

a tul sok "rés" a henger palástján nem eredményez élettartam megrövidülést?

lehet én tudom tévesen.

 vagy esetleg még is?!

 mer ugye fogyasztói társadalomban élünk

vedd meg hsználd dobd ki vegyél ujjat

mert ugye a régi gépek még ha a sulyuk 2 x nagyobb volt mint a mostaniaké

azért valjuk meg öszintén még ma is muzsikál egy kettö!!?

morpho82 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 431
Szia Gépdoki!

Köszönöm a segítséget!

Nem napi használatra lenne inkább alkalmanként. A Hobby felépítés az arra utal, hogy kevésbé ellenálló anyagokból építették fel? Nekem a folyamatos terhelés úgy nézne ki hogy alkalmanként összevágnék 10 méter fát.
A 390 –nel milyen átmérőjű fákat tudok erőlködés nélkül vágni?

Üdv: Sacni
Előzmény: gépdoki (430)
gépdoki Creative Commons License 2007.11.30 0 0 430
Szia Sacni!

A két típus közül neked a Stihl MS 390 lenne a megfelelőbb, a lényegesen nagyobb teljesítménye miatt.
A farmer fűrészek tulajdonképpen félprofi fűrészek, ami annyit jelent, hogy a teljesítménye profi, a felépítét pedig a hobby gépektől örökölték. Ha nem profi jelleggel, tehát nap mint nap használod, akkor neked nem szükséges a profi gép. Az MS 260 nagyon jó ágazó fűrésznek, és az építőiparban használják főleg az ácsok, tetőfedők, mert könnyű és erős, folyamatos terhelést is bírja, de nekik nem kell nagy teljesítmény.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: sacni (420)
turp Creative Commons License 2007.11.30 0 0 429
Szia!
Köszönöm az ötletet,megnéztem a makitát is,igazából árkülönbség nincs olyan nagy köztük.Két független szervízt megkérdeztem az e pro mac géppel kapcsolatban és azt mondták bátran vegyem meg,mert nagyon jól összerakták ezt a szériát.Viszont igy,hogy ajánlottad a másikat törhetem a fejem melyiket válasszam:D
Mégegyszer köszönöm a segítséget,majd beszámolok mit léptem.
szia
Előzmény: Csaszu (425)
Kriszbacsi05 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 428
Köszi szépen Amphenol! Hát igen a súlya nem kispályás...
Amphenol Creative Commons License 2007.11.29 0 0 427
Szia Kriszbacsi05 !

Nem én lettem megszólítva , de hasonló gépem ( is ) van , egy Stihl 51 .

Hosszú - hosszú évek óta kb 50-es Stihl olaj keverékkel használom ,
olyan megerőltető munkához is pl. mint 2.5 méteres akác rönk kettévágása
stb..

Komoly fánál ezt veszem elő , sajnos egy igazi hátránya van : a súlya ...

Nem egy kifejezett ágazófűrész :-) , de igazi erőgép ...

AMp

Előzmény: Kriszbacsi05 (426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!