Keresés

Részletes keresés

lyesmith Creative Commons License 2009.06.26 0 0 512
" ez hebraizmus (semmi köze a többesszámhoz)."

tekintve hogy szinte szóról szóra megegyezik a sumért teremtésmítoszban foglaltakkal én inkább hívnám ezt plagizálásnak.

Egyértelmű hogy a teremtés könyve megelőzte a zsidó egyistenhit kialakulását.
Előzmény: prophet1 (508)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.26 0 0 511
Persze persze. :) Vígasztald csak magad.

" És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván."
Előzmény: prophet1 (508)
Klamm Creative Commons License 2009.06.26 0 0 510
Akkoriban Isten még nem volt 3 in 1?
Előzmény: prophet1 (508)
prophet1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 509

Rajtam folyamatosan segít.

Én meg a "kisbivalyokat" elküldeném legelni - hogy növekedjenek....

Előzmény: kisbivaly (504)
prophet1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 508

Na, ez a hülyeség - mondta Besenyő Pista bácsi.... (mostmár tudják).

 

"Teremtsünk embert a mi képünkre.. - ez hebraizmus (semmi köze a többesszámhoz).

 

Azt meg, hogy egy igaz Isten van, a Kijelentésből lehet megtudni - amennyiben az (mármint a Kijelentés) elér valakit. Egyébként meg akármit lehet gondolni, meg annak az ellenkezőjét is. Teljesen mindegy....

Előzmény: lyesmith (501)
Klamm Creative Commons License 2009.06.26 0 0 507
Hasonlatosak az ikrek az madaraknak királyához.

Mert miként az sas madár az ő fiókáit félig megemésztett eledellel táplálja, akként
etetnek ők bennünket megemésztetlen ismereteikkel.

Mi peniglen igen különbözünk az sasnak fiaitól, mert azok nevekednek és erősödnek
ezen eledeltől, mi pedig senyvedünk, és az falat kapirgáljuk kínjainkban.

Az kiknek vagynak fileik a hallásra, hallják!
Előzmény: Törölt nick (497)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.26 0 0 506
:) Tényleg kár beleszólni ha nemolvasod el az előzményeket.
Előzmény: kisbivaly (504)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 505
:-)))....hááát...nehezebb meló lenne nekik...mint gyerekeket molesztálni..!Meg egy életen át a Miatyánkot duruzsolni...egészen tűrhető élet körülmények között ..!:-)
Előzmény: kisbivaly (504)
kisbivaly Creative Commons License 2009.06.25 0 0 504
Mért hány van?? Terajtad már segitett? Én a papokat elküldeném reggeltöl estig kapálni a mezőre! Aztán majd megtudnák hány isten van!!
Előzmény: lyesmith (501)
Klamm Creative Commons License 2009.06.25 0 0 503
És ami kijön, az már a boldogság mérőszáma? :-)
Előzmény: elemes2 (494)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 502
a pénz boldogítása kapcsán megfontolandó olvasnivaló lehet:
Bokor Attila - Radácsi László: Aranykalitkában
azért írom, hogy "lehet", mert én nem olvastam a könyvet, csak a minap kezembe került egy bő két évvel ezelőtti Figyelő és abban szerepelt egy recenzió a könyvről.

(na előkotortam az újságok közül: egész pontosan 2007 január 18-24 szám, 38. oldal alja)
Előzmény: lyesmith (499)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.25 0 0 501
"biztosan nincsen több."

Miért??? Mert neked így kényelmes? A sintoisták szerint több mint 100 millió isten van. Szerinted ők hol tévednek?

Ha van isten akkor létezhet akármennyi? Esetleg felteheted a kérdést. Ott abbban a világon kívüli világban ki teremtette Istent?


Viccet félretéve. Elhiszem hogy nehéz túllépni a keresztény neveltetésen, de milyen okod van azt hinni, hogy csak egyetlen isten van? Elvégre a biblia is úgy kezdődik. "Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra". Így, többeszámban. :)

Előzmény: elemes2 (490)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.25 0 0 500
"és eljutsz oda, hogy feltétleezésekbe csapsz át. Ha nem feltétlezel semmit, akkor beesel a vakhit csapdájába. Ha viszont feltéelezel valamit, akkor máris kételkedsz, és így Isten foglama lesz az ontologiai kételkedés kulcsa."


Nem, ez TE vagy! Feltételezed Isten létét és ezzel saját farkadba harapsz.

Én nem feltételezem Isten létét. Miért is tennék ilyet?
Előzmény: Törölt nick (486)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.25 0 0 499
"Mihelyt nem kell közdened a pénzért, máris megöl az unalom, mert megszűnt a küzdés. Ha ezt nem látod be, akkor... (jön a szokásos szlogenem)"

Miért ölne meg az unalom??? El van menve az eszed? Ha nem kell küzdened a pénzért akkor a pénz élmények megszerzésére költheted. Miért unatkoznál???
Előzmény: Törölt nick (485)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.25 0 0 498
Szóval szerinted a boldogság nem érzelem? Ja így már értem ismételten átfogalmazol egy fogalmat és elvárod hogy mindenki fogadja el a definíciódat.

Szerinted a boldogság valamiért (nem árulod el hogy miért) transzcendens. Annak ellenére hogy a boldogság egyértelműen hormonokhoz köthető. Illetve hogy nincs arra bizonyíték hogy hormonok működése nélkül lenne boldogság.

Viccess vagy a körkörös érveléseddel. :)

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 497
Halihó! Néhány oldalon át, olvastam tőled pár gondolatot....és úgy látom hogy igen nagyon szeretel, a magas tudomány -ból,és ezotériából kölcsönvett szavakkal operálni.(minden harmadik szavad ilyen..!:-)És az hogy a téma jellegéből adódóan van erre szükség,én nem hinném.Hitelesebb lennél, egyszerűbben és hétköznapibb módon fogalmazott közlési technikával.(Mégsem lehet mindenki Metafizikus:-)És nem árt ha egy kicsit, magában is kételkedik az ember....mert okos embernek látszol,és gondolom te is tudod,hogy nincsenek abszolút igazságok....mert minden relatív,és minden csak közösségi,vagy egyéni feltételezés.Egyébként elég sok fejtegetésed van ,amivel én is teljes mértékben egyet értek. A vallásról......szerintem ez az emberi természetből fakad,mert a tudatra ébredt ember ,képtelen volt elfogadni hogy meghal és ennyi....ezért mint egy önvédelmi tudat faktort kreált magának vallást,istent angyalokat,ördögöket,mitológiát..örök élet lehetőségét..!stb. És most elnézést kérek mindenkitől....de hangsúlyozom hogy SZERINTEM...a biblia meg nem több mint egy,zsidó blabla.A Vatikán pedig nem más,(Mindég is az volt)mint egy egész jól működő profit orientált nagy vállalat.A 10 parancsolattal viszont,egész frappáns erkölcsi alapot sikerült lefektetni,ami viszont rá is fér az emberiségre!(Szükség szerűen, ezt is vallási köntösbe bújtatták .A vallásban érdemi bizonyíték semmire sem létezik..!Hát én ezt gondolom ezekről a dolgokról....további sok sikert ,és érvelést kívánok!:-)
Előzmény: Törölt nick (477)
lyesmith Creative Commons License 2009.06.25 0 0 496
"És akkor ilyen alapon minden fejlődés, amire az ember valaha jutott, a Kockás Fülű Nyúl szintjén áll?"

Kevered a dolgokat. Azt mondtam hogy Isten létében az ateista vagy agnoszticsta nem kételkedik. Ahoz hogy kételkedjél valamiben el kell fogadnod a létezését.

Ezzel szemben a tudományos elméleteket tények támasztják alá, tehát azokban lehet kételkedni.
Előzmény: BraveNewWorld (482)
stor Creative Commons License 2009.06.25 0 0 495
Igen.
Nem, részben, igen.
Részben.
Nem.
Nem.
Előzmény: Klamm (491)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 494
nemrég töltöttem ki egy elégedettségi kérdőívet, volt benne vagy száz kérdés, amire 1-6-ig teredő skálán kellett válaszolni. a legtöbb témára többször is rákérdeztek különböző szempontokból, más szempontokat meg rangsorolnom kellett. gondolom ennek az eredménye egy szám lesz, amiből majd átlagot számolnak és kijön, hogy a háromgyerekes középkorú humándiplomás nők elégedettek családjukkal de aggódnak a középtávú jövő miatt stb.
Előzmény: Klamm (491)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 493
Mi az a boldogság? Mérhető?

természtesen mérhető, de minek.
Előzmény: Klamm (491)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 492
valamely konkrét egyháznak a szabályait kövesse

nyilván azét az egyházét, amely beépült abba a kultúrába, amelyben született és élt.

isten előtti üdvözülés szempontjából a vallás nem igazán számít. praktikus szempontból azonban nem egyformák az egyes kultúrák és egyházak. szerintem egy nő számára szaúd-arábia mérsékelten vonzó perspektívákat kínál.
Előzmény: elemes2 (489)
Klamm Creative Commons License 2009.06.25 0 0 491
Bocs, én nagyon tudatlan vagyok.

Mi az a boldogság? Mérhető?

Kifejezhető az átlagéletkorral, táppénzes napok számával, nettó jövedelemmel?

Antidepresszánsokra költött pénzzel?

IQ-val összefügg? Egyenes vagy fordított arányban van vele?

Testsúly, csípőbőség?
Előzmény: stor (481)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 490
Tudni véled hogy egy isten van. (Gondolom fantáziádra hagyatkoztál, honnan tudod hogy nem 100 millió?)

ha létezik, akkor egy.
ha nem létezik, akkor nulla.
biztosan nincsen több.
Előzmény: lyesmith (475)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 489
Grooceman-Metafizikus

Látom, elemes csakugyan így vélekedik azon okból, hogy minden ember életének értelme kell ,hogyl egyen, tehát nincs kitüntetett hit, illetve vallás.

1. Bizonyos keretek között. A ciántológia például kitüntetett, abban a vonatkozásban, hogy vallásként bemutatkozó üzleti vállalkozás, amely felhasználja az egyház mint működési forma adózási és jogi előnyeit ("vallásszabadság").

2. Amellett, hogy a (valódi) vallások között nem gondolom, hogy lenne kitüntetett, tehát isten előtt az emberek (sokfajta hívők és sokfajta ateisták) egyenrangúak,
teljesen ésszerűnek tartom, hogy egy hívő ember -- akár ennek tudatában is -- valamely konkrét egyháznak a szabályait kövesse. Ha gondolkodása érett és hite mély, akkor számára nem okoz nehézséget a ramadán, a napi öt ima és a tilalom a bortól, vagy a vasárnapi szentmise és a gyónás, hiszen mindig megtalálja a módját, hogy elbeszélgessen istennel.

a katolicizmuson kívül sok vallás úgy vallja, hogy csak az ő fiai és lányai idvezülnek

A katolicizmus (ma már) viszonylag megengedő ebben a tekintetben -- például úgy tartják, hogy esetleg mindenki üdvözül.

A vallás csak egy fajta keresés, egy fajta ontológiai út, boldogság iránti vágy.

A vallás szerintem inkább keret, intézményes forma a hit elmélyítésére. Amiben természtesen ellentmondásban áll egymással az eredeti elvekhez való hűség és az intézményesülés.

könnyen lehet, hogy Isten a mi szemszögünkből egyenlő a semmivel, hiszen téren és időn kívül van, illetve a semmit se tudjuk meghatározni, csakúgy, mint Őt. Tehát Isten=semmi, ezért értelmezhetiitek Őt úgy hogy nem létezik.

Amellett, hogy téren és időn kívül létezik (ha létezik), nem biztos, hogy igaz az isten=semmi állítás, mert vannak jelek arra, hogy időn kívülisége ellenére megtalálja a módot, hogy nagyon diszkréten, nagyon visszafogottan, de válaszoljon azoknak, akik őszinte kérdéseket intéznek hozzá.
Előzmény: Törölt nick (357)
elemes2 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 488
lyesmith

Honnan veszed azt a baromságot hogy a pénz nem okoz boldogságot?

Ez nem baromság. Közismert, hogy a pénz nem boldogít.
Valójában a pénz logaritmusának deriváltja boldogít.
Előzmény: lyesmith (460)
BraveNewWorld Creative Commons License 2009.06.25 0 0 487
Ez csak egy kifejezés része volt. Irónia, ha úgy tetszik. Annyi "baj" érheti az embert, hogy még a végén erkölcsös lesz.
Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 486
"Kételkedni abban lehet aminek a létezésére vannak utaló jelek. Kételkedhetsz pl abban hogy a Föld lapos. (végül is ha szétnézel laposnak látszik, de vannak arra utaló jelenk hogy nem az pl kör árnyékot vet a holdra), de vajon te kételkedsz e az "50 tonnás repülő rózsaszín elefánt" létezésében?"

Ugyanazt kérded, csak más szóval: nézd a kételkedés az az is, hogy valamiről semmi foglmad sincs, (jelen esetben azért, mert minél többet ismersz, annál inkább rájösz, hogy mily kevés a tudásod) és eljutsz oda, hogy feltétleezésekbe csapsz át. Ha nem feltétlezel semmit, akkor beesel a vakhit csapdájába. Ha viszont feltéelezel valamit, akkor máris kételkedsz, és így Isten foglama lesz az ontologiai kételkedés kulcsa.
Előzmény: lyesmith (460)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 485
"A pénzről pedig: Honnan veszed azt a baromságot hogy a pénz nem okoz boldogságot?"
Mihelyt nem kell közdened a pénzért, máris megöl az unalom, mert megszűnt a küzdés. Ha ezt nem látod be, akkor... (jön a szokásos szlogenem)

"Próbálj meg boldog lenni szerotonin nélkül!"
A boldogság hormonról nem volt szó előbbi beszédünkben, de ha már felveted, akkor arra nagyon egyszerű a válaszom: mint minden transzcendens manifesztálódás meg tud nyilvánulni fizikai módon, úgy a transzcendencia felé törekvés kialakíthat a biológiában is mechanizmusokat, ami a képzelt boldogság megéléséhez segít elő - de ez csak érzelem, ami a hipotalamusztól függ.
Előzmény: lyesmith (460)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 484
Hát bajnak tüntetted fel, ha valaki erkölcsösen éli le életét...
Előzmény: BraveNewWorld (483)
BraveNewWorld Creative Commons License 2009.06.25 0 0 483
És ki mondta neked, hogy elítélem az erkölcsöt?
Előzmény: Törölt nick (476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!