Keresés

Részletes keresés

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 237
stoki!

Tök egyszerű, nemrég vettem a gépet, full gagyi szettel van szerelve, tulképp csak a vázért vettem meg. Szép lassan cserélek mindenfélét rajta, csak nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan :) Mostmár, hogy két hónapja használom, kezd úgy kinézni, mintha ráesett volna egy villanymozdony... Nadesebaj, most úgy látszik, hogy jutok olcsón egy Deore LX szetthez, az nekem pont elég. Vagy ha ez nem jön be, akkor alivio-t teszek rá és kész. Mivel ezzl akarok melóba járni, szeretném, ha megbízható lenne, és most nem az.

OpiumPapa

Előzmény: stoki (234)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 236
...Nálatok sűrűn van "desszert" ??? :-)

(meg ne válaszold !!!)

Milyen topic ez ::::-------)))))))) ???

Előzmény: Arabella (235)
Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 235
Desszert is volt!:)
Na ,nem azért mondom, hogy udvarolj!:) Hanem, hogy tudd, az is volt:)
Arabella
Előzmény: stoki (233)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 234
Opipapa

... és ezt, hogy csináltad ??? Magától nem szokott szétkúródni így egy gép ..

Előzmény: OpiumPapa (232)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 233
Arabella

A Kandúr nem veszi észre, hogy a vacsi Te leszel ?! ... ja meg a desszert is ...
Nem tudom jó a desszert ???
Na nem udvarlok tovább, mert az asszony ronggyá rúgja a küllős se@em...

Előzmény: Arabella (231)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 232
Nem, nem taposott meg kamion, csak felfigyeltem egy érdekes, periodikus zajra de menet közben nem jöttem rá, hogy mi a baj. (összevissza keringtem a ligetben, mint az idióta)
Aztán otthon alaposan megfigyeltem a dolgot és a hátsó fogaskoszorú nincs egy síkban a felnivel, a bringa hossztengelyével, meg a hajtóművel. Ez meg szar, mert nyirja a láncot, az meg gondolom egy idő után az egész hajtást.
Na mindegy, úgyis felnit akartam cserélni, megy az egész hátulja a levesbe.

OpiumPapa

Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 231
Ez egy kicsit off topic lesz, de leírom:
Kandúr azt mondta a tegnap 21:10-kor. Nahát, ma milyen szerencsénk van.
Alig múl el kilenc és már megvacsoráztunk.
Erre én: Khm, izé... ez az ebéd volt:))
Bocs mégegyszer, mert off voltam:)
Arabella
Előzmény: stoki (229)
Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 230
Az egyikkel melléfogtál: sze...jaj, bocs! A gyerekneveléssel:))
Wc-re is járok, de többnyire éjszaka:)
Ja és dolgozom is:) Meg fözök ,meg levelet írok, meg ,.. meg... Zajlik az életem:))
Nem panaszkodom:)
Előzmény: stoki (229)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 229
Nem mondom van programod ...

... költözés, biciklizés, biciklivétel, lagzi, gyereknevelés, szex ... (bocs ezt nem kellett volna), munka ...

WC-re szoktál járni ???

Előzmény: Arabella (228)
Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 228
Szilárdot nem nézem, mert marhaságokat mond, meg sosincs igaza.
Ellenben a Bartha Szilvy-nek hiszünk, én szoktam gyakorolni otthon, ahogy ide-oda lépeget a képernyő két széle között. Nagyokat nevetünk és közben nem halljuk, hogy mit mond:))
Még nincs meg a járgány, mert most kell ezerrel mindenki összeházasodjon és minket meg mindenhova elhívnak:) vagy:( ?
De meglesz a brinyó és akkor lehet tekerni:))
Arabella
Előzmény: stoki (225)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 227
Qtyi

...ja...sajnálom a srácot egyszer lehet, hogy én is így fejreállok !!!

Előzmény: Qtyi (226)
Qtyi Creative Commons License 1999.06.14 0 0 226
Bringasok!
A nepbaszi ma beizgatott, hogy Isten-hegyi ut danger, meg egyebek. Olvastatok?
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 225
Azt nem tudom, de marha szemét dolog !!!

... a hétvégére eltolom a felhőket nyugodtan KÉSZÜLHETSZ !!!

... a Szilu-ra ne hallgass az mindig hazudik !!!

Jut eszembe megvan már a gép ???

Előzmény: Arabella (224)
Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 224
Mér van az, hogy hétvégén mindig esik az eső?
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 223
Na mi lelte ???

Megtaposott egy kamion ???

Előzmény: OpiumPapa (222)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 222
Valesz !

Hát itten is? Nem is tuttam, hogy te is biciklizel...Milyen verdád van?
Az enyémen most kell kicseréltetni az egész hátulját :(

OpiumPapa

stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 221
Banana In Drive

Na egyre jobban örül a szívem, hogy kezd mégegy "őrült" kialakulóban lenni. Ha mérnökösködsz, akkor Te még jobb helyzetben vagy, mint én ...
A többivel egyetértek, még egy kis szervezőkészség és kézügyesség és szerszámok kellenek. Egy gagyi vázat úgy 30 körül ki lehet hozni az eddigi tapasztalataim szerint (CO hegesztés) teljes összeszereléssel, beállítással. A nehezebb az anyagbeszerzés : fékkonzol + preciziós csövek, villanyakcső, hajtóműház, fékkonzolok..., de még mindig azt mondom, hogy ne add fel !!!

Előzmény: Banana In Drive (205)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 220
Andreas

Szerintem a lemérés pontosabb !!!
Én lemértem 5x és átlagoltam ...

Előzmény: Andreas (204)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 219
tündérlala !!!

kétkerekes mindent leírt, bár én még annyival kiegészíteném, hogy ez függ a testsúlyodtól és a tereptől. Ha rossz a terep, akkor egy picit kevesebb levegő kell, ha aszfalt, akkor egy picit több és ha husíbb vagy pl. (80,90 kg), akkor mindkét terepnél eleve emelj a nyomáson.

... én az elsőbe 3 bart a hátsóba 3,5 bart nyomok ..., tehát a testsúly eloszlása miatt, szerintem a hátsónak mindenképpen nagyobb nyomást kell kapnia !!!

Előzmény: tündérlala (209)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 218
,de ha városban használod oda miért vettél ilyen drága gépet ??? :-)
Előzmény: Foti (212)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 217
Foti !!!

Nagyon nem kell vitatkoznod lejjebb már írtam erről !!!

Ettől függetlenül még mindig tartom : hivatalosan egy 0-35 rugós gépet nem tartok egy precíz, tartós masinának !!!

Előzmény: Foti (212)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.13 0 0 216
keveset bringázik inkább fotozik
valesz Creative Commons License 1999.06.13 0 0 215
Opium, I'm your nitemare....
hat baze, nem kompromittalak, de tenyleg nem hittem volna, hogy epp te nyitod meg (es epp elottem) a topikot. Na de orulok h itt van, ha nem fojik ki a szemem meg el is olvasom, de ha ijen nagy biker vagy, es meg romaipartos hapenningek sem vettek el a kedved, akkor uccu, baze, en is most jottem haza, biztos nehany autos most muteromat emlegeti, de en....

Hajtas Pajtas!

valesz

moga Creative Commons License 1999.06.13 0 0 214
Szvsz jól választottál bringát, mert ennek a gépnek ez a max. terhelhetősége. Én nem mernék ezzel a géppel egy erdei úton végigmenni. (Márcsak a súlyom miatt sem ... ).

moga

Előzmény: Foti (212)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.13 0 0 213
-könnyűfém kerék,alu. kevlár szuperkönnyű, egybeépitett / agy felni küllők /szilárd,kicsi a légellenállása/nem keveri a levegöt/nem kell centirozni nagyon drága/100-200e db.és szép
Foti Creative Commons License 1999.06.13 0 0 212
Vitatkoznom kell veled:
Már lassan két éve vettem MB-met kb. 35 ezerért (Extend). Az túlzás, hogy minden nap, de jó időben hetente 3x melóba menet tutti használom (oda vissza kb. 41 km) . Eddig kb 5000 Km került bele. Igaz hegyi túra minimális, inkább a budapesti utakon, járdákon edződik.

Gumijavítás, fékpofa csere volt eddig, ill 1x lánc + hátsó fogaskerék. Szerintem ez belefér.

Szóval, ha van pénzed, el lehet költeni sokat bringára, de ha tudod, hogy mire akarod, akkor nem biztos, hogy OTP hitel is kell hozzá.

Előzmény: stoki (54)
tündérlala Creative Commons License 1999.06.13 0 0 211
Kedves kétkerekes,

Köszönöm! Holnap megnézem!
Lehet még 1 kérdés: miért jó ez a könnyűfém/küllőtlen kerék? Vagy nem jó?
(De olyan szép... :-) )

Előzmény: kétkerekes (210)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.12 0 0 210
tündérlala! A külsőgumi oldalára felvannak külünböző számok és jelek nyomtatva, ebből a lényeg egy nyíl ami a forgásirányt mutatja, a másik szám valószinü 30-60 közötti psi, ez jelenti, hogy mennyire fújd fel a gumidat /2 bar 30 psí/. Ha keményebb nem baj,nem a gumi a lengéscsillapitó. Általában 3-3,5 barra nyomd fel a benzinkútnál.
Hosszabb fejtegetés volt a nyergekről, a leglényegesebb,hogy az ülőcsont alá legyen támasztva. Ez a férfiaknál is különböző a nőknél természetesen szélesebb, de semmi esetre sem a fotelméret a jó. A nyereg hosszúsága a stabilitást biztosítja, de ez komoly lejtőknél jön számításba. Létezik, nők számára készített nyereg is aminek az elején egy kis bemélyedés van.A felemlített idegvégződés problémákat a helyesen megválasztott nyereg (nem az idegvégződéseken ülsz, hanem jól alá vagy támasztva), néha kiemelkedve az ülésről elősegíti a véráramlást.
A fekvőbringa régi vágyam csak a feltünéstöl huzodozom,de alapvetöen a szinte megszerezhetetlen minöségi váz na meg az árr,de most ujra probálkozom.Minden info érdekel,a linkek jok.
tündérlala Creative Commons License 1999.06.12 0 0 209
Sziasztok!

Szeretnék én is belépni a Klubba, mert kaptam egy bicajt. GYÖNYÖRŰ!!!
Aluminium váza van, meg sárga ötküllős (így kell mondani?) könnyűfém kereke.
Ilyen Shimano váltók meg izék vannak rajta. Fantasztikusan szuper!

Lenne egy kérdésem is: mekkora keréknyomást kell fújni az (átlagos) montenbájk tipusú gumikba?
Előre is köszi!

Red Dawn Creative Commons License 1999.06.11 0 0 208
Miért van az, hogy nálunknál földhözragadtabb embertársaink (értsd: nem biciklisták) állandó jelleggel beszólnak mindenféle faszságot? Irigyek ránk?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!