Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 559
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 558

Helló forumok !

 

Nem tudtok -e EDT5 v 6 v 8 -as elektronikus fordulatszám ellenőrző digitális leolvasó-t ,amit lehetne a gépeket alapjáratot állittani.

bohrer Creative Commons License 2008.02.06 0 0 557
Kérdezted mikor kell élezni a láncot. Amikor már nem 4-5mm forgácsot vág hanem csak fűrészpor jön, és nem visz a fűrész akárhogy nyomod neki. Ki fogod tapasztalni, élezés után mintha +2 lóerő lenne a gépben , saját súlyától viszi a fát.
Simán lehet kézzel reszelni megelelő átmérőjű reszelővel, ( láncmérethez való).
Csak minden fognál ugyanannyit tolj hogy később ne kapkodva vigyen a lánc.
Előzmény: dobro81 (550)
lord7 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 556

Helló Vektor!

 

Személy szerint örülök, hogy ilyen gyorsan reagálsz a kérdésekre! :)

Nekem is lenne egy! Én is szoktam láncfűrésszel dolgozni, sokat olvasok, kérdezek embereket, hogy mit, hogyan, merre, de az élezéssel sok a gondom. Tudom, hogy milyen szögeket kell tartani, milyen reszelőt kell használni, ennek ellenére érzem, hogy közel sem száz százalékos a lánc, amikor megélezem. A kérdésem az lenne, hogy ezzel a vezetőre szerelhető élezővel teljesen pontosan lehet dolgozni, tehát pl nem csak a 25°- 30°- 35° fokot, hanem a 90° meg a 10° fokot is lehet rajta állítani? Illetve, hogy minden méretű reszelőhöz jó (4.8, 5.5 stb)?

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Hali!

Előzmény: wector81 (552)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 555

Szeva

 

látom, akkor Te egy tapasztalt emberke vagy ezen témában!

nem dobnál egy e-mailt a dobrovics81@gmail.com ra?! mert akkor feltennék még pár kérdést és nem itt terhelem a fórumot!:)

 

Kösz előre is!

wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 554
Teljesen igazad van. Nálunk pl. az összeszerelés és a kipróbálás benne van az árban, mondjuk úgy, szolgáltatás. Mi az a pont? Hidd el, érezni fogod!!
Előzmény: dobro81 (553)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 553

Szeva

 

kösz a segítségedet! Jo ok, az rendben van, hogy akkor kell élezni amikor már nem visz rendessen, csak ugye ezt is érezni kell mi az apont. azt az elektromos köszörüt azért nem veszem meg, mert elég drága, 10 000 láttam egyet. hja csak azért érdekel a saját reszelés, mert ezt is jó lenne tudni, mert én nem szeretek mindig úgynevezett szakboltokba rohangálni, ahol csak az a lényeg, hogy péz legyen, aztán ennyi. érted, veszek egy 60 000 ezres lánfűrészt, tudom ez nem profi gép, de itthoni melóra elég, és akkor van a kereskedőnek pofája 1500 Ft elkérni, hogy összerakja. hát sztem azért ennyi pénzért egyszer összerakhatná. jo osszerakom, nem arrol van szó, csak mégis, pl a lánfeszességet tapasztalat alapján nyomom, de előszőr ki a tököm tudja milyen legyen.

wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 552

Hali! Hát, legegyszerűbben úgy, hogy nem vág rendesen :) Élezni lehet "otthon" is. Szimplán reszelővel vagy köszörűvel necces, szaki kéz kell hozzá. Könnyű félretolni. Viszont van hozzá sablon, azzal már könnyebb belőni. Esetleg vezetőlapra rögzíthető eszközzel. Nem vészes az ára, és könnyű használni. Így néz ki: http://www.dolmar.com/productcatalog/product/4673/pictures/1315.html

Vagy van hálózatról működő kicsi köszörű, az elég drága, nemtom az olcsóbbak elég pontosak-e. Pl: http://www.dolmar.com/productcatalog/product/4670/index.html (Nálunk Oregonnal éleznek.)

Elsősorban arra kell figyelni, hogy a láncodhoz milyen vastagságú reszelő vagy köszörű kell!

Üdv! w

Előzmény: dobro81 (550)
wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 551
5,5-es Honda, nem kérdés :)
Előzmény: remote access (549)
dobro81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 550

Üdv mindenkinek

 

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megállapítani, hogy a láncot már élezni kell, van valami ami alapját meg tudom állapítani? Meg érdemes-e elvinni élezni, vagy otthon is meg lehet ezt csinálni, gondolom az erdőn ha élezni kell akkor csak valahogy meg lehet élezni. Hat láncal meg nem lehet rohangálni!:) szóval ha meg lehet otthoni körülmények között élezni, akkor megkérném, hogy írjátok meg nekem. hja ha lehet akkor az e-mailemre írjatok: dobrovics81@gmail.com

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Ákos

remote access Creative Commons License 2008.02.06 0 0 549
( 5,5-6 lóerősben briggs vagy honda ?)
Előzmény: wector81 (548)
wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 548
Szia remote! Rotakapa nem az esetem, de mi lenne a kérdés?
Előzmény: remote access (547)
remote access Creative Commons License 2008.02.06 0 0 547

Üdv wector81 !

 

Ugyan nem fűrész, de rotációs kapákkal is képben vagy?

wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 546
35-ért megérte, reméljük bírni fogja! Németből hozzák persze, nálunk nincs Güde ker. se szerviz. Valszeg Zenoah klón, vil.kékben, talán még egy kis öntvény is jutott belé :) Azért használd finoman! Üdv! w
Előzmény: keke71 (545)
keke71 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 545
Köszi a gyorsválaszt Wektor81. Nekem megtetszett mert nem müanyag az egész gép és eddig megvagyok vele elégedve,igaz én nem értek hozzá.35-ezerért vettem újjan,
németből hozzák. keke
wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 544

Ne általánosítsunk. Nem minden olcsóbb márkás gép szar, és a szarok sem mindig teljes értelemben szarok. A Husi pl most akciózta a beragadt 136-os raktárkészletet. 50-ért. Erre igaz kb, hogy kettőt kell venni, hogy legyen alkatrész :) Az a szégyen, hogy a 137-es sem jobb, pedig ő az utód. Most láttam plakáton, a 345-ös akcióban van, 99.990-ért. Na ez már egy fokkal jobb, de még mindig csak egy halom műanyag...viszont legalább használható, nem ömlik belőle az olaj stb...és még rönktámaszt is adnak hozzá :)

 

Ott a probláma, hogy ezek a nagy nevek megtehetik, hogy csökkentik a minőséget, ezáltal nyújtva az olcsóbb kategóriában is márkát. Mert az emberek ismerik, Huzsgvarna (ahogy a gyalog ejti minálunk) van? és persze annyit ért a műszaki tartalomhoz mint a csokinyúl. De Huzsgvarna kell neki, mert az ismeri, mert a szomszédnak van egy 20 éves gépe és milyen jó neki (persze abban még volt anyag). Vajon miért került nyáron a Stihl 170-es szintén 50-be? És furcsa mód a kis PS-34-est is leakciózta a Dolmar. Csak szegény Dolmar hiába akciózgat, ilyen nevek mellett hiába adja a saját kicsijét ennyiért, ha mellette Huzsgvarna meg Stílfűrész van... Ez van, remélem lassan kinövi a magyar ezt a beidegződést, és nyitni mer másfelé is. Akinek nem kell komoly gép, az megveszi a JennFenget, mert AL-KO van ráírva. 30ért.

 

Egyébként pedig, mindenki azt dícséri, ami neki bevált. Akinek a JennFeng megy 3 éve, az azt mondja, tök jól bírja...persze, jól...

Akinek van egy 20 éves Husi, az most is azt fog venni, akinek meg a Stihl megy 25 éve, az Stihlt.

Láttam már nálunk a Dolmar-ra kezet összecsapó ambert, hogy ez még létezik?! Neki a Sachs-Domar megy 30 éve. És most vesz egy újat, pedig még meg a régi is.

 

Egy szó, mint száz, kevés pénzt kiadnak a népek kínaira, akinek pedig komolyabb gép kell, az marad a bevált neveknél, bárhol is tartson most minőségben. Azért tegyük hozzá gyorsan, ez az elk*rvulás csak az olcsóbb szegmensben figyelhető meg, ott sem mindenkinél, a komolyabb gépek továbbra is megérik a nevüket és az árukat. w

Előzmény: fvcc (543)
fvcc Creative Commons License 2008.02.06 0 0 543

örülök, hogy elismered, hogy az olcsóbb márkás gépek szarok. tehát azokat kell venni = legalább négyet egyszerre.

ha meg szar, akkor miért márkás?

Előzmény: wector81 (542)
wector81 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 542

Hmm... Kicsit megnézegettem ezt a Wuyi XinRui Tools Manufacture Co., Ltd. céget... Hát mitmondjak, elgondolkodtató! Korrekt honlap, szép képek :) Egyébként www.wyxr.com címen elérhetők.

 

A Husi kereskedő nem hazudott nagyot, a kisebb gépeikhez valóban lassacskán így kell hozzáállni...

Azt minden esetre nem gondolnám, hogy ezek a XinRui-k Stihl gyártósoron készülnének. Gépdoki magához nyúl, ha ezt elolvassa :) Viszont tudomásom szerint a Stihl még ezt a narancs-fehér összeállítást is levédette, mint márkajegyet, nem tudom hogy lehet, hogy nem csaptak még le ezekre...

Egyébként a kínai cuccokkal egy gond van. Nem a gyártósorok precízsége, vagy az oda-nem figyelés, gányolás. Ezekkel minden rendben, enni lehet az üzemeikben a padlóról és mikronokban gondolkodnak. De az anyagminőség és a tapasztalat sajnos még nagyon hiányzik. Nincs mögöttük "anyacég" aminek a minőségellenőrei és mérnökei mércét állítanának. Eltekintve attól a pár embertől, akiket a nagyoktól esetleg elbocsájtottak és ezeknél találtak munkát.

 

Szóval van még mit tanulniuk és fejlődniük. Épp ezért, inkább vegyen az ember fia 110ropi-ért mondjuk egy 460-as Dolmar-t, ami ugyan "csak" 46ccm meg 3paci, és nem adnak 55-ös csak 45-ös lapot hozzá, de legalább gép az utolsó csavarjáig. Értelmes szervízzel. Nem egy Stihl színekben pompázó másolat, akármilyen jónak is tűnik.

 

(Csak zárójelben, a típusszámokból jöttem rá, hogy amiket mi árulunk motoros háti permetezőket, is ezen cég kreálmányai, és mit mondjak, egy rettenet...és azokra meg azt merte mondani a cég képviselője, hogy Solo gyártósorokon készülnek. És még csak nem is hasonlít. Akkor most hogy is van ez? Minden profi cég kínában gyártat? Legközelebb a Dolmar lesz kínai vagy a Husi? Netán a Mercedes? :)

 

Zárjuk ezt rövidre, és maradjunk a földön, kicsi buzgó messzi barátaink szárnypróbálgatásai jó irányba mutatnak, de még nagyon pelyhesek. Öccá, kettő visze kéccá, háámat szokat visze ezeöccá! Egyenlőre itt tartanak.

Előzmény: fvcc (538)
fvcc Creative Commons License 2008.02.06 0 0 541
igen, Batyi ...
Előzmény: forest240 (540)
forest240 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 540
fvcc, te is Szombati ? :)
Előzmény: fvcc (531)
Sihuhu Creative Commons License 2008.02.05 0 0 539

Üdv bohrer és wector81!

 

Köszönöm a gyors válaszokat. OK, elfelejtem a fáradtolajat.  :-)

 

Köszi a segítséget!

 

Zsolt

Előzmény: wector81 (534)
fvcc Creative Commons License 2008.02.04 0 0 538

valamikor a hőskorszakban, amikor megvettem az elsö fénymásológépem (márkás volt és csillagászati árú) , 2 millió másolatot készítettem vele, 18 órás munkaütemben "fütöttem" vele a helységet... végül a szervizesek tették tönkre.

- ugyanaz a márka most 50 ezer másolat után mehet a roncstelepre

Ennyit az összehasonlításokhoz és a minöséghez, hogy mi volt és mi van

 

Amikor láncfűrészt akartam venni, a helyi Husquarnás azt mondta, akkor járok a legjobban, ha egyböl kettöt veszek - ha az egyik elromlik, lesz egy csomó pótalkatrészem.

 

A Xinrui meg ugyanazon a gyártószalagon készül, mint a Stihl erösebb gépei. Ennyi

 

Tanulság? Mindenki számára más...

Előzmény: bohrer (537)
bohrer Creative Commons License 2008.02.04 0 0 537
Írd ki nyugodtan a STHIL-re, nem tudom ki koppintotta a másikét ha ez minőségében is STHIL nem csak kinézetre le a sapkával a XINRUI TOOLS
mérnökei előtt, mondjuk a Jenn Feng legalább 40-es benzint ajánl, mint a márkás gépek is, a másikat miért kell úgy kenni 25-el?
58400 Ft az induló, a 136 os huski ugyanezt tudja könnyebb és csak 50 kereken.
A többiről ne is beszéljünk.

A 93EFT-os 4,3 Le igaz ez sthilben 140 E de ezzel ismerősök MATÁV-nál csörlővel és tolólappal optikai kábeleknek ásott árkokat temettek be éveken át.
A gépnek alu háza és gömbölyű hengerbordái voltak, kb. 20-éves gép, 30
"gazdája " lehetett a cégnél , akik "vigyáztak " rá, de túlélte.
Ha 20-év múlva él a topik kíváncsi leszek az elégedett Xinrui tulajokra.
Bocsi, nem bántásképp de irreálisak a kínai árak.
Előzmény: wector81 (535)
fvcc Creative Commons License 2008.02.04 0 0 536

a netto meg a brutto az kartonos csomagolással ill. anélkül van (az anélkül: minden ami a dobozban van, kivéve a dobozt). másutt meg ugy adják a nettot: hogy gép (lista, lánc és üzemanyag nélkül).

azért vedd észre, hogy 4,6 HP a "sok ropi". azt meg lejebb írta valaki, hogy ilyen sok ropiért a Hus meg a Stihl legbutábbja megy. :-)

Előzmény: wector81 (535)
wector81 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 535

Hm... kísértetiesen hasonlítanak valamire :) És eredeti Xinrui Tools? Ne haragudj fvcc, de ezek fínoman szólva hogyismondjam... 1:25-ös keverék?! 8,5kiló?! Azzal ha mást nem, verekedni lehet. Majd' 100ropiért...

Mielőtt bárkit megsértenék, annyit a védelmükre, hogy biztos van, aki megveszi.

 

 

 

 

 

Ma beszéltem AL-KO-ékkal, a Solo-frigy elmarad, marad a JennFeng...:S Vivát... Nem értem, miért nem próbálkoztak az Alpina-val, hamár régen bevált...talán az MTD közbeszólt? :)

Ja, és az alanti felsorolásból kimaradt, az Einhell is tőlük rendeli a gépeit. Kékben. Így teljes a JennFeng kollekció :)

 

üdv w

Előzmény: fvcc (531)
wector81 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 534
Szia Sihuhu! Korrekt kis gépet vettél, nincs sok gond velük, az árukhoz képest egészen használhatóak. De ezt a hajtóműolajas megoldást szerintem is hanyagolni kéne. Oké, hogy bírja a hőt, meg jó a konzisztencia állósága, viszont semmi olyan adalék nincs benne, amit a lánckenő olajokba tesznek. Ezek felelősek azért, hogy a láncon rendesen megtapadjon az olaj és nagy sebességnél is kenjen, ne csak fröcsköljön. Továbbá "taszítja" a szennyeződéseket, finom fűrészport. Sima olajba sokkal jobban beleragad a kosz. Azért írom ilyen emberi nyelven, hogy érthető legyen a fontossága. Én megmondom őszintén, most hallom először ezt a motorolajas-bejáratós történetet, és tisztességes lánckenőt sem nagyon láttam még úgy besűrűsödni, hogy az gáz lett volna. Persze ha hosszabb ideig nem használod a gépet célszerű belőle visszatölteni a maradékot.
Előzmény: Sihuhu (530)
wector81 Creative Commons License 2008.02.04 0 0 533

Hali liszaa!

Lehet hogy azén tudatlanságom, de nekem Husi 459 nem rémlik... Tudtommal a 4es sorozatból a 455ös és a 460as a két legnagyobb most. Vagy a 459 egy régebbi gép? 359-es van, az most használtban valahol 80-90e között mozoghat állapottól függően, úgy tudom az új ára 130-140e.

Előzmény: liszaa (529)
bohrer Creative Commons License 2008.02.04 0 0 532
Ne a fáradt olajjal spórolj, drága lesz a szivattyú és a lánc, inkább vékony TESCO motorolajat tegyél bele. De én vettem 600/L növényi CHALLOIL lánckenőt, ez nem drága azt hiszem és sokáig kitart a liter, ha nem használod hónapokig az utolsó töltésnél bármilyen új tiszta ásványit tegyél bele, az nem gyantásodik ki.
Én pl:csapágy kenőolajat tettem bele télire, nem dugult el a nyílása.
Előzmény: Sihuhu (530)
fvcc Creative Commons License 2008.02.04 0 0 531

Március 2. felétöl lesznek ilyen láncfűrészeim:

http://home.nextra.sk/fvccrs/furesz.pdf

 

ha valakit érdekel, az ott levő (email) címre írjon

Sihuhu Creative Commons License 2008.02.04 0 0 530

Üdv!

 

Kérdésem van!

 

A napokban a Tesco-ban vásároltam egy AL-KO KE 1800/40S villamos láncfűrészt valamivel kevesebb, mint 16 ezerért. A hétvégén szorgalmasan elolvastam a használati útmutatóját. 

 

Az útmutató szerint a lánc olajozása céljából a gépen lévő tartájba speciális olajt kell tölteni, amelyet érdemes kiönteni belőle használat után, ha egy hónapig nem használja az ember. Azt is javasolja, hogy a biztonság kedvéért öntsünk az olajtartályba motorolajt és járassuk meg rövid időre. Ezzel az eljárással a lánckenő készülékben nem fog besűrűsödni az erre hajlamos speciális lánckenő olaj.

 

Most jön a kérdés: Érdemes-e vacakolni a lánckenő olajjal, főleg, ha az besűrűsödik, és eltömi a lánckenő készüléket? Van használt hajtóműolajom, mi történhet, ha ülepítést követően azzal használom a láncfűrészt? Ráadásul a hajtóműolaj nem hajlamos a besűrűsödésre, nem kell a fenti "olajcserés-kicsit járatós" műveletet elvégezni.

 

Köszi előre is a választ:

Zsolt

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!