Keresés

Részletes keresés

Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.17 0 0 430
Hát igen Attila leírta a lényeget a mai napról. Nem volt egy "cseresznyés" nap, de számomra jó gyakorlás volt. Pár képet felteszek:










És egy kis csemege :-)
mullerp Creative Commons License 2005.07.17 0 0 429

Koszi az erdeklodest, megvan... igencsak elegedett vagyok vele... Azt hittem, hogy csak a telehez fogom hasznalni, de tevedtem... valoszinuleg mindig rajta lesz a vazon, hosz a 28-108-as lense (35mm ekv.) 39-151mm-re valtozik ami nem rossz altalanos celokra... a nagylatoszogre keves esetben van szuksegem, a enyero pedig csak 1FE-t romlik... nem beszelve arrol, hogy a tukoraknaba pedig nem potyog a kosz obicserenel... szoval elegedett vagyok

 

Sajnalom, hogy a VB ilyen pocsekul sikerult... azert van meg miben fejlodnie kishazanknak...

Előzmény: attila7575 (428)
attila7575 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 428
Megvolt. A VB, ami nem lett megtartva, mert a víz állapota miatt a versenyzők nem voltak hajlandók indulni. Mondjuk, meg is tudom érteni, ritka egy germó volt a Tisza.

Érdekes volt, amint jiljil kifizette a belépőket a Partfürdőbe, hogy jobb helyről tudjunk fotózni, felállítjuk az állványokat a parton, elmegy két motorcsónak, majd bemondja a hangosbemondó, hogy ennyi volt, nincs több futam, vb nuku, de a nézők kedvéért rendeznek egy Szeged-kupát 13 órakor (ez volt kb fél tizenkettőkor). Na köszike szervezők. Voltam már sok bénán szervezett rendezvényen, ez simán vitte a pálmát.

jiljil: ne sajnáld azt, hogy nem vártad meg az "egy órási" futamot, átmentünk a rakpartra, kb. fél kettőig rohadtunk a napon, majd volt egy kb 5 perces "futam" (alias Szeged-kupa), és kész. Pár versenyző azért volt annyira rendes, hogy a futam lefújása után ment még kb 3-4 kört a nézők szórakoztatására. Elég, ha annyit mondok, hogy Viktor elérte a negyed 3-as vonatot hazafelé (13:40-kor kezdődött a futam). No comment...

Megbeszélhetjük, ahogy te is mondtad, hogy itt se lesz többet motorcsónak-verseny.
Csinálok majd én is a tar.hu-n valami tárat a képeknek.



mullerp: megvan-e már az 1.4-szerező?
attila7575 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 427
Miután beszéltünk telefonon nekem csak most esett le, hogy te a Maty-éren voltál. Mert én meg kimentem ma délután a Tisza-partra, ahol a motorcsónak vb edzése volt.
Oda délután érdemes menni, mert akkor hátulról süt a nap. Hely van, közvetlen a partról is lehet fotózni.
Itt van 3 kép:



Mint látható, a fehéregyensúly itt is nagyon trükkös tud lenni. A képek a 300-as telémmel készültek.

Ha valaki kimegy ide, ezeket a beállításokat javaslom:
ISO 400 (nem jó fényerejű a telém...)
1/1250-1/2000
f=7.1-f=8 (legyen valami mélységélesség)
folyamatos AF
sorozatfelvétel
egy monopod jól jött volna


Gondolom az evezősök lassabban mozognak :))))
Előzmény: jiljil (425)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.16 0 0 426
Szia Attila!
E-mail: hrviktor@citromail.hu
Előzmény: attila7575 (424)
jiljil Creative Commons License 2005.07.16 0 0 425
Pénteken de. kint voltam egy félórát Maty-éren.
Próbaként a rajtnál helyezkedtem el. A tapasztaltakat a kép jól példázza.
Mivel ellenfény volt szinte valamennyi fotón sötétek az arcok. Ahol az arc jó, beégett a víz. A túlpartra kell szerintem mennünk.
A 600as obival készült képen, jól látszik, hogy kb. milyen távolságokra kell készülni.
/ezen a képen előttem haladtak el a versenyzők/
Az összes képem monopóddal készítettem, de inkább állvány kell, mivel sok kép bemozdult.
A 200-as telék szerintem csak a partraszálláskor, illetve a parton történő fotózásokra lesznek elegendők. 2X-et ne hagyjátok otthon!
Ennyi dióhéjban!
Holnap az állomáson 8,50-kor!
attila7575 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 424
Oké, viszont nem publikus az e-mailed, elküldeném a telefonszámom, mert itt szállsz le tőlem 100 méterre, felvennénk. Az én e-mailem atilevele kukatz freemail pont hu.
Előzmény: Viktor (Bcs) (423)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.16 0 0 423
Én, ha úgy jó, akkor 8.45 körül ott vagyok Rókuson (előtte csak 7 órára tudnék, az még korán van).
Előzmény: attila7575 (422)
attila7575 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 422
Hogy lesz a holnapi program? Kivel mikor és hol találkozunk? Ki mikor jön?
Egy szóval, hogy legyen?
attila7575 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 421
Milyen volt a Maty-ér pénteken?
Előzmény: jiljil (418)
mullerp Creative Commons License 2005.07.16 0 0 420
Jó fényeket Nektek a Matyikaéren, én indulok Kecskemétre családlátogatni és egy 1.4TC-ért... juhhhé!
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.14 0 0 419
Attila: Köszi a felajánlást.
Jiljil: ha azzal a vonattal megyek, mint múltkor az kb. 8.45-8.50 -re ér Rókusra.
Előzmény: jiljil (418)
jiljil Creative Commons License 2005.07.14 0 0 418
Viktor!
Mikorra tudsz vasárnap Szegedre érni?
Kimegyek én is állomásra, mert a Maty-ér felé útba esik!

Attila!
Péntek-szombatra biztató mail ment!
attila7575 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 417
Akkor legyen vasárnap a tuti. Bár még megbeszéljük a pontos adatokat, igazodjunk azokhoz akik messzebbről jönnek. Ha a Rókusi Pályaudvaron szállsz le, akkor én hozlak el, mert itt lakom tőle 100 méterre (az ablakból rálátok).
Előzmény: Viktor (Bcs) (416)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.13 0 0 416
Helo jiljil!
Arra gondoltam, hogy vasárnap délelőtt a Maty-éren délután 13-tól pedig a motorcsónakot megnézni lenne jó. Mert Én biztos,hogy csak 1 napron tudok elmenni Szegedre.
Előzmény: jiljil (415)
jiljil Creative Commons License 2005.07.13 0 0 415
Akkor a hétvégével kapcsolatban:

Az evezős program a Maty-éren pénteken 9,00-kor kezdődik az aznapi döntők pedig 15-kor. Így lesz szombaton is, míg vasárnap csak délelőtt lesznek események.
A motorcsónak futamai szombaton 16.15-kor kezdődnek, majd vasárnap 10.00, és 13.00-tól folytatódnak.
Mikor és hol találkozzunk, ki az aki tud jönni ....?
Én péntek reggeltől ráérek, tehát az OB-vel kezdek.
Belépődíj egyik rendezvényen sincs, hacsak nem valaki a strand felől szeretne fotózni.
attila7575 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 414
Köszi mindenkinek :)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.12 0 0 413
Csatlakozom az előttem szólóhoz, Isten éltessen sokáig Attila!

Szombaton vagy vasárnap Én is megyek, jó lenne mindkettőre elmenni. A másik napon meg itt Csabán az 1. Viharsarki Tuningfesztiválon akarok fotózni. Remélem jó idő lesz a hétvégén, bár szombatra mondja az esőt. Majd egyeztetünk, hogy mikor, hol.
Előzmény: jiljil (412)
jiljil Creative Commons License 2005.07.12 0 0 412
HepibörzdétuAttila!

A hétvégével kapcsolatban:
Ha szerencsénk van az evezős programok Maty-éren de. kezdődnek, míg a motorcsónak verseny általában délután szokott lenni.
Én már pénteken /de./ kimegyek az OB-ra, szombat vasárnap pedig jó lenne mindkét rendezvényt lelátogatni.


Előzmény: attila7575 (411)
attila7575 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 411
Ja, egyet elfelejtettem. Holnap leszek 30 éves.
attila7575 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 410
Két napja most kerültem gépközelbe. Maty-éren is lesz valami? :-O
Ezt nem tudtam. Vasárnap és szombat a Tisza, vb, azt tudtam.


jiljil: szerda-csütörtökig ki tudnád deríteni hogy ki a szervező, vagy ki osztja ki a "jó" helyeket? Esetleg sajtó, fenntartott hely? Mert ha megvan, én megpróbálom megkérdezni, hogy nemelehetnee :)

A Maty-érrel tényleg mi van? Oda is menjünk? Nekem jó, de mostanában, a hét első két napján egy kicsit szét voltam szórva. Holnap nem tudom, hogy javul-e, de bízom benne. Kicsit szervezzünk már rá...
wadr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 409
Köszönöm a tanácsot! Lehet, hogy megpróbálkozom vele.
Előzmény: Viktor (Bcs) (408)
Viktor (Bcs) Creative Commons License 2005.07.12 0 0 408
Helo wadr!
Ajánlom a figyelmedbe a tar.hu-t. Ha jól emlékszem ingyenes regisztráció és 1 GB képtár kapacitás, ráadásul ftp-n keresztül egyszerűen a commanderben lehet felmásolni a képeket. Nagyon hasznos, jól személyre szabható (sok galéria, almappák, galéria típus szerinti besorolása, leírás a galériáról, stb.).
Előzmény: wadr (401)
wadr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 407
Fuji S5500 digikompakt
Előzmény: fisherhu (406)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.12 0 0 406
Milyen masina? Általában lehet hozzá fabrikálni házilag is. Durrelnek volt egy filmjében olyan, hogy két alufóliát használt kapcsolónak, amikor a jószág rálépett, akkor exponált a gép. Én sünökre terveztem ez kipróbálni, de újabban iszonyat ritkán vagyok otthon :(
Előzmény: wadr (405)
wadr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 405

Mármint az őzeket vagy a rozsdafarkúékat?

 

Különben állvány természetesen, távkioldóm nincsen.

Előzmény: fisherhu (404)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.12 0 0 404
Állvány és távkioldó? Csak el ne riaszd őket....
Előzmény: wadr (402)
jiljil Creative Commons License 2005.07.12 0 0 403
Péntek-szombat-vasárnap a Maty-éren OB lesz!
wadr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 402

Mullerp.

 

A cserkelés nekem is jól esett! Bármikor kapható vagyok hasonlóra, ha össze tudjuk hozni!

KS mondta,  hogy hazafelé jövet nem messze onnét, az erdészház közelében találkoztak egy bakkal. Kb 2 percen keresztül szemezgettek egymással néhány méter távolságból. Sajnálta is, hogy nincs nála gép! Máskor is látta már arrafelé azt a bakot, úgy hogy érdemes volna közelebbről megvizsgálni a dolgot!

 

Rozsdafarkúék meg szórakoznak velem!

Itt élik az életüket pár méterre tőlem, de ha gépet veszek a kezembe, akkor mindig eltűnnek. Most is olyan egyhelyben lebegések sorozatát produkálta az orrom előtt, hogy csak ámultam. Persze gép nélkül!

Előzmény: mullerp (395)
wadr Creative Commons License 2005.07.12 0 0 401

Szia Viktor:

 

Mivel csak most kezdtem a fotózást, így saját képtáram nincs a NET-en.

Az előtétet is csak az udvarunkban volt szerencsém próbálgatni, így érdemi képet nagy méretben nem tudok mutatni. (kicsiben meg nem sok látszik a minőségből)

Előzmény: Viktor (Bcs) (385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!