Keresés

Részletes keresés

h.o.era Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1007

Köszi!!!

Nem is értem, hogy gondolják a dokik, hogy tudunk heteket várni... 2 hét!!! Micsoda dolog!!!

De nagyon köszi!

Előzmény: Törölt nick (1006)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1006

Szia!

 

Csak hogy csütörtök estig ne emészd magad:

5 hetesen még nem kell szívhangnak látszania, az 54 mm-es képletet a méhed mellett pedig fontos ellenőrizni.

Előzmény: h.o.era (1004)
kheiron Creative Commons License 2007.02.28 0 0 1005
Csütörtök délután-este válaszolok mindenkinek, addig türelmeteket kérem.

K.
h.o.era Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1004

Sziasztok!

 

Valaki segítene értelmezni az alábbi vizsgálati leletet?:

 

Rendes nagy uterusban 5 hetesnek megfelelő szabályos petezsák. Az uterus mellett jobboldalon legalább két rekeszből álló, zömében folyadéktartaltalmú 54 mm-es képlet. Jobboldali ovarium norm. Kevés szabad folyadék a kismedencében.

 

A vizsgálat során szívhang nem hallatszott (még???), és azt mondta a doki, hogy 2 hét múlva menjek vissza, és akkor meglátjuk, hogy viselkedik a "cisztám". Akkor ha minden ok, terhesgondozásba vesznek.

Kellett volna ennyi idősen szívhangnak hallatszania? Január 16-án volt utoljára menzeszem, ezek szerint 7 hetes terhesnek kellene lennem. 5 hetes a magzat, vagy a terhesség e szerint a lelet szerint?

Bár csak az ember ott tudna okosat kérdezni, nem pedig utána agyalni rajta, amikor már nincs kitől megkérdezni 2 hétig, csak várakozni...

 

Előre is köszi mindenkinek...

eksó Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1003
Kedves Kheiron!

Tegnap, hétfőn voltunk ultrahangon (31 hét 3 nap) Eddig mindig minden vizsgálaton minden rendben volt. A párom 37 éves, ez az első gyermekünk. Volt az előírt időben magzatvízvételes genetikai vizsgálatunk, egészséges kislányt állapított meg. Viszont ezen az utolsó vizsgálaton a doki hosszan nézegette a monitort, majd azt mondta, annak a fekete foltnak nem kellene ott lenni...és hogy nem tudja, mi az. Aztán a leletre azt írta: a magzati hólyag felett tágult bélszakasz. Kontroll pénteken. Ez a 3 nap a pokol maga.
Ha baj lenne, gyorsabb kontrollt kért volna?
Mormogott valami olyasmit, hogy lehet, hogy csak a jóllakott baba (kb. 10 óra volt) pocijából ért oda az ürítendő. De ez elég általános dolognak tűnik nekem...ilyet csak látott már egy uh szakértő.
Aztán olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy másnál is jelentkezett ilyen tünet...apropó, ha olvassa lilka-milka, érdekelne, mik a hírek a csökkenő tágulatról?
Ez valami ismert tünet ezek szerint? Vagy tényleg csak valami ártatlan dolog?
Izgatottan várjuk a válaszod.

Ja, és a BPD:74mm valamint az FL:63mm normális értékek?

Előre is kösz.
ecccsi Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1002
Kheiron, milyen táblázatokra gondolsz? a neten fellelhetőkre, vagy amik az ultrahangos gépekben vannak?
és a magyar népesség (babák) mekkorák a külföldiekhez képest?
érdekelne :))
Előzmény: kheiron (999)
iatsos Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1001

Szia Kherion,

 

36 hetes kismama vagyok és azt mondják az orvosok, hogy pici a babám. Az ultrahang vizsgálati eredmények alapján Te is így gondolod? Mondjuk, az nem baj, ha nem lesz óriásbébi, de azért egy kicsit rémísztő, az is, ha azt mondják, hogy túl kicsi!

BPD: 91mm

FL: 68.1mm

AC: 277mm

 

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,

iatsos

_Editke_ Creative Commons License 2007.02.27 0 0 1000

Kedves Kheiron!

 

Jelenleg a terheségem 31. hatéban járok, és van egy kérdésem, ami már a terhességem elejétől kezdve nem hagy nyugodni.

 

A 10+4 napon végzett ultrahang vizsgálaton mért értkek: BPD: 18 mm, CRL:40 mm.

A 19+4 napon                                                                      BPD: 52 mm FL: 32 mm.

A 26+3 napon                  BPD: 7,26 mm, FL: 4,91 mm, HC: 26,34, AC: 21,89.

 

Én ezeket az értékeket összehasonlítottam az általánosságban normálnak vett értékekkel, és nekem a BPD mindig 2 héttel nagyobb terheségnek felelt meg.

Álatlában azt mondják, hogy a 12. hétig szinte azonosan fejlődnak a magzatok. Én úgy gondolom, hogy napra pontosan tudom a fogantatás napját, mivel a ciklusom szabályos 28 napos volt és peteérést jelző pálcikát is használtam.

 

Az utolsó menstruáció első napja 2006. július 28. volt, tehát a mai napon vagyok a 30+4 napon.

 

A kérdésem az lenne, hogy miből adódhat ez az eltérés?

 

Amiért ez nagyon izgat, hogy én 4,15 kg-mal születtem, a testvéreim pedig közelt 5 kg-mal. Nagyon félek, hogy ez az eltérés arra utal, hogy nekem is ilyen nagy gyermekem születik.

Amúgy - kimondottan vékony alkatom, és kevés hízásom ellenére - terhességi diabéteszem van, amit szigorú diétával tökéletesen karban tudok tartani.

Még annyit, hogy ugy tudom, hogy még az esetleges cukorproblémák miatt sem lehetne számottevő eltérés a 12-ig.

 

Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyultam.

 

Köszönöm a segítséget.

 

Editke

  

                     

kheiron Creative Commons License 2007.02.27 0 0 999
Kedves kanga, az OFD értéket általában én is 1-2 héttel nagyobbnak szoktam mérni; magánvéleményem, hogy a táblázatok nem a magyar népességre készültek.
Előzmény: kanga76 (998)
kanga76 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 998

Kedves Kheiron!

 

Ma voltam kontroll UH-n mert legutóbb kisebbnek találták a babát a kelleténél.

Ennek eredménye 20+3hetesen:

BPD: 45mm

TAD: 40mm

FL:  31mm

OFD:  64mm

Nem extrém nagy ez az OFD érték? Nálunk a családban mindenkinek kifejezetten kerek feje van ez a gyerek meg "csúcsfejnek" tűnik.

Remélem feleslegesen izgulok már megint.

 

Előre is köszönöm a választ.

 

Kanga

kheiron Creative Commons License 2007.02.25 0 0 997
VKOrsi, Rebarbara, meglehet. Én is valószínűnek tartom, hogy minden mérendőt megmértek.
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 996
ez nálam is így volt, és nem csak a 18. heti uh-n, sok dolgot mérnek, a leletre viszont csak pár dolgot írnak...
Előzmény: VKOrsi (995)
VKOrsi Creative Commons License 2007.02.24 0 0 995
(egy ötlet... nálunk pl. a 18 heti UHn mindent mértek - amit én tudok, hogy mérni szoktak... de a leletre annak a fele sem került fel. lehet, hogy itt is ez történt)
Előzmény: kheiron (994)
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 994
Kedves idanagy, a nálad mért értékek megfelelnek a terhességi korodnak. Az, hogy miért nem mérték a többit, nem tudom. De a lényeg mindig az, hogy a magzat összességében harmonikusan fejlődjön, és a leleted kb. ezt tartalmazza. :-)

Magánrendelésre szerintem akkor "kell" elmenned, ha úgy érzed, olyan pluszt kaphatsz, amit egyébként nem.
Előzmény: idanagy (987)
Beri73 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 993
Köszönöm! :-)))
Előzmény: kheiron (989)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 992
Én is remélem, hogy a következő siekrül. Vagy spontán összejön. Remélem, hogy a méhenkivülit hamar észreveszik és tudnak segíteni miahamarabb.
Előzmény: kheiron (991)
kheiron Creative Commons License 2007.02.23 0 0 991
Értem. :-(  Remélhetőleg legközelebb sikerül.
Előzmény: lemmy99 (990)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 990
Hát úgy néz ki ebből nem lesz baba!
Ma sem láttak semmit Uh-n. Azt mondták vagy egy felszívódott terhesség, vagy méhenkívüli, amit eddig nem látnak.
Előzmény: kheiron (984)
kheiron Creative Commons License 2007.02.23 0 0 989
Nincs.
Előzmény: Beri73 (988)
Beri73 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 988
Köszi a gyors választ!

Esetleg van tudomásod olyan rendellenességről amire a túl nagy FL utalhat?
Előzmény: kheiron (986)
idanagy Creative Commons License 2007.02.23 0 0 987

Kedves Kheiron!

 

18+5 hetes kismama vagyok. Ma voltam UH-n, amelynek a leletén "csak" a következők állnak:

szíműködés: van

Placenta: mellső

fekvés: haránt

BPD: 45 mm

grav.s: 18

Gerinc:épnek látszó

Femur:27 mm

Magzatvíz: norm

 

Az érvényben lévő Msznut protokoll....... rendellenesség nem látható.

 

A korábbi hozzászólásokból látom, hogy máshol jóval több értéket mérnek és rögzítenek a leleten, mint nálam. Ennyi elég, vagy menjek el magánrendelésre, ahol mást is megnéznek.

 

Válaszodat köszönöm.

kheiron Creative Commons License 2007.02.23 0 0 986

Az FL valóban nem illik a képbe, tényleg nagyobb, de szerintem ne izgulj. Még ha többször is mérték meg, akkor is elvileg előfordulhat, hogy többször ugyanazt a mérési hibát követte el a vizsgáló - velem is előfordult már, hogy becsapott valamilyen bevetülő ín, aztán a másik oldalon mérve teljesen szabályos értéket kaptam.

Előzmény: Beri73 (985)
Beri73 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 985
Kedves Kheiron!

Az utolsó mensi szerint ma vagyok 18+2hetes terhes. Ma voltam uh-on ahol a következő leletet kaptam:
BDP:41mm, AC:132mm, FL:35mm. GR.s: 19w4d Bs: 239gr. Szerinted nem túl nagy az Fl? Erre 21hetet ír a kalkulátor. Az orvos 3*is lemérte és mindig ez a méret volt, tehát nem elmérés. Normális, vagy kezdjek izgulni?

Köszi!
Beri
kheiron Creative Commons License 2007.02.21 0 0 984
De hát írt konkrétat: "korai terhesség". Ennél mi kell még több? :-)

A lombik miatt kért még további vizsgálatokat szerintem.
Előzmény: lemmy99 (980)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 983
hát...erre majd inkább egy hozzáértő válaszol. Douglas azt hiszem a méh mögötti üreg. Az ott lévő folyadéknak viszont fogalmam sincs mi a jelentősége...
Előzmény: lemmy99 (982)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 982
Rebarbara!

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam látott valamit, meg ki is nyomtatta nekem, de azt mondta, hogy ő most nem mond semmi konkrétumot.
Pénteken úgyis megyek vissza és akkor minden kiderül remélem.
Köszi, hogy biztatsz, szerintem is terhes vagyok, csak a doki nem mondta az arcomba.
Lehet, hogy azért mert meddőségi szakorvos és tutira akar menni.
Végül is úgy váltunk lehe, 1, 2 vagy 3 baba is, mert 3-at kaptam vissza.
Csak a párom is nagyon letört a történtek után ő is mást várt.
Douglasban folyadék van az mit jelent????
Előzmény: Rebarbara10 (981)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 981

fura, először azt írod, az orvosod nem látta a petezsákot, utána meg azt, hogy a papírodra az van írva, 10mm-es petezsák...

szerintem biztos, hogy terhes vagy, minden jel arra utal.

Nekem annak idején 4 hetesen derült ki a terhesség (épp műteni készültek, aztán teszteltem egy pozitívat - műtétet pedig lefújták), és ebben a korban az endometirum vastagsága nálam 11mm volt, benne 4mm-es felritkulás. 6 hetesen pedig újra megnézték, akkor már a crl 6mm volt, 3mm-es szikhólyaggal, szívveréssel.

Előzmény: lemmy99 (980)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 980
Nálam azt írta a papírra, hogy 10mm petezsák gyürü formályában. Korai terhesség. 26mm méhnyálkahártya. Ez volt az első lombikom és így egykicsit letörtem a pozitív teszt után, hogy nem mond konrétat az orvos, hanem elküld még HCG-re.
Mindenesetre én még reménykedek, hogy terhes vagyok, ma is hányingerem van.

Köszönöm válaszod.
Előzmény: kheiron (979)
kheiron Creative Commons License 2007.02.19 0 0 979
Általában az 5. héten hüvelyi vizsgálattal már látszik a néhány mm-es petezsák.
Előzmény: lemmy99 (977)
kheiron Creative Commons License 2007.02.19 0 0 978
Kedves mikiné, nem én vizsgáltalak, az biztos. :-)

Én az első vizsgálatot mindenképp hüvelyi ultrahanggal végzem, és az ott látott CRL már ad egy támpontot a terhesség korára vonatkozóan. Azért hüvelyivel, mert a hüvelyi vizsgálófejeknek jobb a felbontása, és a célterülethez is közelebb tudunk jutni.

Az más kérdés, hogy a szakmai irányelv is ezt javasolja.
Előzmény: mikiné (976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!