Minden, ami nagyformátum: fa- kardán- és műszaki gépek; tájkép és portré; lyukak a harmonikán, a kazettákon és a fotós magánéletén; tippek és trükkök, mit hol: nagyítógép házilag, szpotméterek, filmek, filmcserélő sátrak, zónarendszer, valamint: kit, mikor és miért néztek hülyének legutóbb (GPS koordinátákkal); meg Miért Nem egy Kamerás Mobil?
Lehet ám, hogy így van kitalálva, mert esetleg feltételezték, hogy nem tudod kezelni a kazettát a nyitott tüköraknától. csak feltételezés nem tudom tuttira. ( vagy csak egy rögzítőcsavar nincs betekerve rendesen ::)))
egy Fujinon 6.3/250-es optika hasonmása most van pont itt fent jópár fórumon 10 ezer Ft.-al többért,
mint amennyibe nekem összesen került. "
Azért arról ne feledkezzünk el, hogy itt használt cuccokról van szó és az ár (szerintem) nagyban függ az állapottól.
A fent idézett cucc egyébként tegnap elkelt, úgy hogy a vevő megnézte, kipróbálta, és örült hogy nem kell "zsákbamacskát" vennie és vámmal ilyesmivel bajlódnia...
(egyébként én még buktam is rajta vagy 5 rugót, mert benéztem mikor vettem és mégis inkább vennem kellett egy 210-est helyette, amit most használok) Persze van fent karcos, kopott is fele ennyiért, de nem mondanám rá hogy "hasonmása" és az áraikat sem hasonlítanám össze...
De ennek ellenére, vagy pont ezért szerintem sem lehet globálisan kijelenteni a kettővel osztást....
A ritka darabok ára meg csak akkor derül ki az ebayről, ha a közelmúltban volt egy vagy éppen fut. Ha éppen nincs, akkor az előfordulási gyakorisága se derül ki, illetve abból sem. Vagy folyamatosan figyeli az ember az adott optikát. Vagy valahogy meg lehet jeleníteni a sold listings-ben a valaha eladott dolgokat? Mert szerintem csak az utóbbi pár hónapot mutatja maximum. De ha át lehet állítani, érdekel hogyan?
Meg aztán itt volt a közelmúltban ez a leütött Hasselblad szett árverés. Akkor annak most annyi az értéke (direkt nem árat írtam) amennyit egy hülye adott érte? Vagy akkor most már annál csak több lehet?
És az új árak mennyire fixek? Eltérő áfa, stb, de pl ha nemsokára jön vagy kijött a váltó típus valamiből, egy digitális gép ára máris 25-30%-al lejjebb tud menni.
Egyébként elnézést mindenkitől aki előszeretettel használja ezt a fordulatot, de a "minden annyit ér amennyit adnak érte" használtautó kereskedő duma, és mindenki tudja mikor szokták mondani.
Én sem értek egyet ezzel a kettővel osztással itthonra.
Annyira csórók vagy annyira sóherek lennénk?
Másrészt ha az ebayen vásárol valaki, -ha csak nem egy jól bevált megbízható eladótól, de mivel használt cucc, a jó eladó is elnézhet egyszer valamit- mindig ott van a kockázat hogy valami gáz van vele, és akkor kezdheted a szívást hogy fizesse vissza a pénzt, és elvileg a visszaküldést akkor is te fizeted azt hiszem. Itt meg ugye ez nincs, megnézed az árut, esetleg csinálsz is pár képet és eldöntheted, esetleg alkudozhatsz. Akkor mi a fenéért adná valaki sokkal olcsóbban? Kb a postaköltséggel olcsóbban van értelme itt árulni, az reális persze.
A másik hogy mesélte nekem valaki (aki sok cuccot árul itt), hogy nem tudott eladni sokáig egy elég jó és ritka optikát reál áron. Aztán hirdette féláron, úgy se vették meg, aztán hirdette irreálisan drágán, na úgy megvették. Akkor mi a reális?
Ja, a Soósnál egyszer én is láttam (asszem) Plaubel 5x7-es balnit kb 2500Ft-ért, odaszórva a sok lom közé, nem volt lukas. Annak egy plaubeles(?) igencsak örülhetett.
Egyébként a sold listings-hez viszonyítva általánosságban azért elég naprakészek az árai, és nem hiszem hogy az ebayesek lesnek a Soósról.
Amint látom, kevesen értik R.S. fanyar humorát...szerencsére én igen, meg ismerjük is egymást...) Tudok egy-két esetről, amit Soós benézett, de 35 év alatt alig néhány )
Ott is a vevő járt jól, bár a megszerzett obija a mai napig megvan, nem adta el ebayon se másutt )
Az ebay max egy irányértéknek jó, arra, hogy a vizsgált darab előfordulási gyakorisága kiderüljön. Árban meg kb 2-vel osztás játszik itthonra.
A lejárt aukciók vmi miatt nem jöttek elő, pedig arra szoktamm keresgélni én is. De kösz az infot, egyébként a Soós árait én teljesen rendben levőnek gondolom.
Csak az özvegyet kell meggyőzbni arról, hogy nem százezres értékről van szó ...)
Mentorosok valamit nem értek. A forgatható hátfalat csak akkor tudom függőleges állásba forgatni ha lefelé áll a kazetta fészek. Ez nekem természetellenes. Ha az ellenkező irányba forgatom a függőleges állás előtt megakad kb 8-10fokkal. Nyugtassatok meg hogy van megoldás.
Mára már a nemzetközi és a hazai piac ezen a téren (régiségek, ebben az esetben régebbi, antik jellegű fényképészeti eszközök) eléggé kiegyenlítődött (pár évvel ezelőtt még nem). Persze, mindenhol lehet találni elszállt árakat, de a piac úgyis megmutatja, mi mennyit ér. A neten megtalálható sok bolt, aukciós portál, csak rá kell szánni egy kis időt.
Itthon persze sokan vannak, akik jó drágán próbálnak meg eladni mindent, mondván"gyűjtői darab" (most is van fent a neten pár ilyen eladhatatlanra árazott obi pl.), meg az Ebayen ennyi az ára (persze ez is az előbb említett fix áras "álomár"), de ezeket ugyanúgy nehéz eladni, mint külföldön a hasonlóan túlárazott darabokat.
Mint Ebayt viszonylag jól ismerő mondom, hogy ne az fix áras kínálatból indulj ki, mert az elég csalóka: ezek ugyanis a "jó lenne ennyiért eladni" árak, amik sokszor elég messze állnak a valós értéktől (eladó/kereskedő étvágya válogatja). Sokkal többet mond a licittel zárult aukciók értéke.
Az előző, 4143-as hsz-omban említett obit is az Ebayen keresztül vettem (egyébként egy Rodenstock Bistigmat), de még ma is fenn van ugyanaz a típusú obi 3-4-szeres fix áron más eladótól. Nyilván nem fogja eladni egyhamar, ha egyáltalán...
A te obid a képek alapján közepes, vagy annál rosszabb állapotban van, és nem egy ritka darab (a gyújtótávolsága legalábbis), az Ebayen 2 lejárt akciót is találtam kicsivel nagyobb gyújtótávolságú, hasonló állapotú, paraméterű obikkal: itt az egyik és a másik. Leütési áruk 15-16 000 Ft körül volt. Szóval Soósnak igaza van, és ha nála adod le, az aukció végeredménye majd eldönti.
Ha letisztítod az obit (nem kell felújítani), kívül-belül, a lencséket is, akkor többet is ér (akár jó)pár ezressel.
Persze, mindig lehet szerencséje az embernek: talál egy tájékozatlanabb, de gazdag vevőt, aki megveszi jó drágán, mert ez 'antik' és biztos sokat ér. De aki ismeri a piacot, az tudja, mit ér. (Hasonló obikat simán lehet venni szinte bármikor az Ebayen hasonló áron, mint amit fentebb írtam. Persze, nem a fix áras kínálattal játszó kereskedőktől, hanem aukciókon.)
Ami itt fixáras, az ugyan 260 mm, de haonló. Másutt is ilyen 35-70 ezer közötti árakat látni, de Soós pl 15e kikiáltást mondott használhatónak. Amit persze fel lehet tolni ))
42-44 körül, de megméretem. Egy kollégámnál van, egy barátja özvegyéé. Szép állapot, jár a rekesz puhán, a lakkozás patinája látszik, de direkt nincs hozzányúlva. Még. Kellene szakvélemény arról is, hogy szabad-e, kell- e tisztítani, polírozni a rzezs részeket, stb.
Részemről annyi: a 6-ik képen látható állapot elég el-ijesztő. A leírásod viszont az elmondottakhoz képest már egyértelműbb, persze az a kérdés, ki akar foglalkozni ennyi pénzért még plusz a rendbetételével is. Javaslom, keress fel ( pszántótól nincs messze Pest) szakembert, aki szépen és jól rendberakja, amit lehet, és utána hirdesd meg újra. December hónap olyanokat is előcsalogat a vásárlásra, akik eddig még nem tették ezt )))
Az első mondatod mindenképp köszönöm, értékelem. Ha kell szaki név, tel, tudunk páran ajánlani. Sok sikert a továbbiakban. Is.
Oké, így is lehet nézni, elfogadom. Arra gondoltam, hogy aki vevő lenne rá, privátban elküldöm a vaterás linket, részletes leírással, képekkel. Ide nem szerettem volna másfél képernyős hsz.-t.
De akkor itt a hirdetés,remélem, nem nagy baj, hogy beraktam. Elvégre ez nem licitgyűjtő, hanem fix áras + alku.
Ezért nehezményezem, hogy páran csípőből "tisztességtelen ajánlat" rágalommal illetnek. Ott van minden, lencsék közelről fotózva. Reklamációt is mindig fogadok; meg lehet nézni az értékeléseimet.
Nem szeretnék hosszúra nyújtani egy történetet, de olvasd vissza magadat:
Eladás és panaszkodás.
Van egy kisebb doboz eladó obim, de nem értem én már az árazásokat. Itt van ez, tavasszal elindítottam faterán, aukción, 62 ezerig ment fel az ára. A lencsék belül valószínű gombásak és koszosak, de hát akkor is érkezett rá sok licit.
Mivel ezek külföldön baromi drágák, a nyertessel megegyeztem, hogy inkább megtartom. Fórumokon szintén azt javasolták, ne herdáljam el, értékesek.
Sajnos a külföldi eladás túl körülményes lett volna, úgy döntöttem, akkor hazánkban próbálom értékesíteni. Jelenleg 30 ezres indulóárral nem érdekel senkit.
Nem fér a fejembe, mi a fenétől függ ez.
Itt egy szóval sem írod le, hogy pontosan mit, hogyan tettél és hirdettél, a "valószínű gombásak.." kezdetű mondatod kissé kusza értelmezésre ad lehetőséget...
Alapjában véve a feltett kérdésedre a leírásodban van a válasz: azért nem érdekel senkit a cuccod pár tízezerért sem, mert utólag ? vagy már a leírásban - nem néztem utánad a vaterán se másutt - kiderül, hogy koszos, gombás minden...
Ne csodálkozz tehát.
Ha ugyanezt az ebay-en tetted volna meg, érdekes visszajelzéseket kaptál volna.
Ne herdáld el tényleg, de elsőként tetesd rendbe, tisztíttasd ki, fotózd le úgy, hogy minden korrektül látszódjon, és utána gyere vissza eladni a fórumra...