Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2007.08.08 0 0 784
A Canonnak van jópár objektívje, ami produkálja az ún "Hotspot" jelenséget. Anno nekem is csinálta a Sony F828 obija. A dolog lényege, hogy a kép közepén lesz egy világosabb 'maszat', ami miatt szinte használhatatlan lesz az infrafotó. Azt, hogy mely Canon obik hajlamosak erre, sajnos nemtom, majd uténalesek, hátha megtalálom...

Más: gyanús a Cokin szűrő. Keríteni kéne valami infrás cimbit a környékeden egy csvaros infraszűrővel, és megnézni úgy.
Előzmény: capture the flag (782)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.08 0 0 783

Ja igen, ezek JPGek, RAW nincs. Feltöltéskor jól összekeveredtek a feliratok - a legfelső 17 mp, a középső 8 mp stb.

 

Másfelől viszont ez itten egy másik kamerával készült (asszem valami kis Sony), szűrő nélkül, és egy pluginnal milyen szépen infrásítható: 

 

Előzmény: capture the flag (782)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 782

20D, 24/2,8, 400 ISO, CWB a szemközti fára állítva, Cokin 007 (720nm-nél 50%ot enged át.)

 

17" f=11

 

8" f =11

 

 

6" f=11

 

 

Hmmm a kameraállás nem pont ugyanaz, de a képek 3 percen belül készültek és a nap messze a kamera mögött volt. Érdekes hogy a becsillanás a záridővel van összefüggésben, persze lehet hogy van valami pofonegyszerű magyarázata amit csak én nem tudok...

 

Előzmény: clairvoyant (781)
clairvoyant Creative Commons License 2007.08.07 0 0 781
Köszi a választ.
Eddig egy 52mm-es Hoya R72-esem volt/van, csak az erősen vignyettált az 58-52-es átalakító miatt. Ezért is váltottam a Cokinra. (foglalat P). A többi Cokinommal semmi gond, csak ez az infra gázos. A vignyettálást PS-ben viszonylag jól lehet kezelni, in kább a többi problémám zavaró. Lehet, kipróbálom ezt a napellenzőt. Legrosszabb esetben visszatérek a menetesre...
Előzmény: capture the flag (776)
madgie Creative Commons License 2007.08.07 0 0 780
Hát nemtom. A képed nagyon nem hasonlít az infrádhoz... raw nincs rúla? Meglesném...
Előzmény: capture the flag (779)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 779

Egész biztos. Ennyire gáz lenne a 20D infrához? Vagy csak akkor lehet valamit kicsiszolni belőle ha déli verőfényben nyomom? Passz...

Ez vajon sima 20D vagy a hotmirrortalanított változat?:

www.pbase.com/gunnarhorpestad/image/48629742

Meg itt van Márkus Domi Péter képe, ez ugyan 30D de infra szempontból mindegy:

http://www.fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=147888

 

Következő lépésként rábuherálom a szűrőt a távmérősömre és Kodak HIE-vel próbálkozom.

 

Előzmény: madgie (778)
madgie Creative Commons License 2007.08.07 0 0 778
Biztos nem vörösszűrőd van?
Előzmény: capture the flag (777)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 777
Namármostan itt van egy kép, ezen érdekes módon nem csillant be a Cokin (lehet hogy expozíciós időtől függ? itt 85mm, 2", f=11), ésmost hogyan hozom ki ebből az infrahatást? mer' így csak sima vörösszűrő :-( 
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 776

Emlékeim szerint a Cokin napellenzö 24mm alatt bevignettál, de ha talán P foglalatot használsz vagy ami azóta jött, a P slim foglalat...?...  Inkább az lehet a probléma hogy a szürö egy csavaroshoz képest messzebb van a lencsétöl - viszont más Cokinoknál ugyanilyen foglalattal nem volt ilyen problémám... tanácstalan vok :-x

Előzmény: clairvoyant (775)
clairvoyant Creative Commons License 2007.08.07 0 0 775
Üdv! Ezzel a becsillanásos dologgal sajna én is találkoztam a Cokinnal. Sőt, nálam, ha szűkebb rekesszel próbálkozok, akkor 'szépen' visszatükröződik az obi lencséje is a képen. :-( Gondoltam rá, hogy ki kellene próbálni a Cokin napellenzőt, hátha segít. Vagy én rontok el valamit? Valakinek valamilyen tapasztalata ilyen téren? Előre is köszi.
Előzmény: capture the flag (772)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 774

Legalábbis arra hogy a Nemzeti Galéria rögtön megveszi a képemet.

PS után se lett sokkal jobb, talán ma. Állitolag nem hátrány ha infrafotózáskor süt a nap... :-)

Előzmény: kocsi (773)
kocsi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 773
"vörösesszürke massza lett az egész. Hm."

Mire számítottál?
Előzmény: capture the flag (772)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.07 0 0 772

Tegnap megcsináltam az elsö infrás képeimet (20D+Cokin 007), az eredmény siralmas. Igaz hogy az idö nem volt éppen kedvezö (borult ég) de a lencsén nagyon ronda becsillanasok vannak. A custom WB-t meg hiába állitottam zöld felületröl visszavert fényre, vörösesszürke massza lett az egész. Hm. Már nagyon kipróbálnám a HIE-t, a filmes gépekre viszont még nem jött meg a szürö... körülményes egy sportág ez. 

panabubus Creative Commons License 2007.08.07 0 0 771
Akkor csak jól emléxem. Legalábbis elemeiben..:-D (az is valami)
Mer' én meg pirosra állítgatom, de szürőn keresztül :-DDD
Ma megpróbálom így, ahogy írod :-)
Előzmény: madgie (770)
madgie Creative Commons License 2007.08.07 0 0 770
Mán úgy értem, hogy szűrőn át állítok WB-t az égre. Volt olyan gépem, ami ilyenkor WB error-t írt ki. Akkor szűrő le, és keres egy piros tárgyat. Ha az se, akkor a létező legkisebb számú Kelvin érték beállítása.
Előzmény: panabubus (769)
panabubus Creative Commons License 2007.08.06 0 0 769
Na püff neki.. Akkor menjek doktorhoz a memóriám miatt? Én meg nem olvastam vissza, és mióta az újszülött tudja a custom-ot, pirosra állítom. (Persze, h. nem olvastam vissza... "Fejből" ...naná...)
Előzmény: madgie (768)
madgie Creative Commons License 2007.08.06 0 0 768
Én mindig az égre mérek WB-t :)
Előzmény: kocsi (766)
Tevemadár Creative Commons License 2007.08.06 0 0 767
A Custom WB, az nagyon jó ötlet, köszönöm. :-)
A NEF: ok, abban készülnek.
(Én Light Room -ot használok.)

Előzmény: kocsi (766)
kocsi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 766
Először is érdemes custom WB-t használni infra képeknél. (Én a zöld fűre vagy lombokra szoktam mérni)

Színcsatornacserével az ég kékjét vissza tudod állítani, bár nekem jobban tetszenek a fekete-fehér infra képek.

És természetesen kizárólag NEF!

(A "miért"-ek menet közben úgy is kiderülnek)

D70s + Hoya R72, custom WB + Capture NX
Előzmény: Tevemadár (765)
Tevemadár Creative Commons License 2007.08.06 0 0 765
Sziasztok!

Új vagyok az infra fotó terén, bár benneteket már igen rég olvaslak.
Most kaptam egy R72 -es Hoya szűrőt és készítettem 1-2 próba képet (Nikon D70-el),
és azt szeretném tőletek kérdezni - ha nem titok -, hogy ti hogyan konvertáljátok át a "piros" képeket olyan szép fekete fehérré? Van valami tuti beállítás PS -ben? Vagy vmi plugin kell hozzá? Ha igen, és nem gond, esetleg el tudná nekem valaki küldeni mail -ben, ha szépen meg kérem rá? (kissatom kukac gmail.com)

Nagyon hálás lennék, ha segítenétek.

Köszönöm szépen.

Tevemadár
panabubus Creative Commons License 2007.08.04 0 0 764
Ugye...:-D
Mióta megvan, soxor csuklik sztem Madgie.. Tőle kaptam anno, sztem ő sem gondolta, h. a "szellem és a plack esete" következik. :-)
Előzmény: capture the flag (763)
capture the flag Creative Commons License 2007.08.04 0 0 763
Ez a plugin egyszerűen (nem tudok rá jobb szót) kibaszott jó!!!
Előzmény: panabubus (762)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 762
FUJI S5700, B&W 092-es szürő, WB manuálban pirosra állítva... (módosítva BW Styler pluginnal)


Blaze of Glory2 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 761
Üdv!

2 egymásra stócolt keresztbeforgatott polárral készült:
(nem mondom hogy infra de hasonlít)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 760
Ahogy az árakat nézem, asszem marad a jelenlegi állapot.. (ha meg valami csoda folytán beleunnék az infrába, ami nem valószínű, akkor szerencsére eltettem a HM-darabkát)
kisszszoros Creative Commons License 2007.08.03 0 0 759

gúgli a következőket adta:

 

kereső kifejezés: ir blocking filter

 

http://www.optcorp.com/productList.aspx?uid=&pg=0&kw=IR%20BLocking%20filter&st=2

 

http://www.maxmax.com/aXNiteFilters.htm

 

http://www.modernastronomy.com/filters.html

 

 

Jobbára csillagászati eszközökhöz ajánlják őket...

Előzmény: kisszszoros (758)
kisszszoros Creative Commons License 2007.08.03 0 0 758
A dzsunkaüzemek termékei közt is lehet hogy van, mert ugye valahol legyártják a kamerákba valót is... csak azokat nem ismerem...
Előzmény: garfieldka (755)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 757
Köszi. Akkor így már világosabb a dolog, én idáig "hotmirror" filterként keresgéltem. Persze, h. hiába.

garfieldka: azzal akkor viszont egy darabig várok, hirtelen "too much" volt a gép-fejlesztés a házikaszát tekintve. Ha már B+W... ajjaj. Gondolom nem sok lenne különbség a tied és a Pálvölgyi-árak között. A BW092-es után is egy darabig azért furcsán vettem a levegőt :-)
Előzmény: kisszszoros (754)
panabubus Creative Commons License 2007.08.03 0 0 756
Szűrőt csak azért kérdeztem, hátha be tudsz szerezni...:-)
Előzmény: garfieldka (753)
garfieldka Creative Commons License 2007.08.03 0 0 755
Ebben igazad van, csak úgy szólt a kérdés, hogy ami a tőlem korábban vett 950-es infrával egy kategóriában van.

Panabubus! Ezeket a B+W-ket be tudom szerezni, de jóval drágábbak.
Előzmény: kisszszoros (754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!