Keresés

Részletes keresés

-SilveR- Creative Commons License 2003.03.07 0 0 894
Szerelmes vagyok! Ma voltam gépnézőbe, és egymásra találtunk egy G2-vel. Igaz, még csak szerelem, de talán a beteljesülésre sem kell sokat várni. :o))

Viszont aggaszt egy-két dolog. Nem tudom, csak én látok rémeket, vagy van benne valami!?!

1. Egyetlen darab van az üzletben, ami ki van rakva az üvegszekrényben, tehát már nem szűz (bontatlan)
2. Már volt ujjlenyomat az exponálón (átnéztem! :)) ), tehát már más is körbenézte, és rossz jel, hogy miért nem vette meg.
3. Megkértem a kiscsajt, hogy had nézzem körbe, had próbáljam ki! Azt mondta, hogy oké, de nincs feltöltve az aksi, ergo próbálni se nagyon lehet. Kérdezem, hogy már lemerítették? Erre azt mondta ,hogy nem, ezt így szokták kapni egyenesen a gyárból! (pl telefonvásárlásnál annyira fel van töltve az aksi, hogy legalább kipróbálják!) Akkor rábólintottam erre, tehát nem kértem, hogy tegyük töltőre, csak hazafelé ütött szöget az agyamba, hogy miért nem ajánlotta fel Ő maga. Ti is üres aksival találtátok, amikor kibontottátok a gépet???

Honnan ismerős ez a nick? Márcsak mert soha sehol nem használtam. Legalábbis ha jól emlékszem. Általában spontán jönnek az ilyen idétlen nickek! :))

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 893
Igen, csak a többiekhez képest nagyon olcsónak tűnik.
Előzmény: Sanya_67 (891)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.03.07 0 0 892
Ezt írta ő is :)
lásd: 883.
Előzmény: Sanya_67 (891)
Sanya_67 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 891
A G3 ára a GAIA-nál br.239e.

Sanya

www.gaia.hu

Előzmény: Törölt nick (885)
Dino_ Creative Commons License 2003.03.07 0 0 890
Nekem sajnos sikerült 1 pixel hibával rendelkező CCD-t kifognom, amit a monitoron történt gyors ellenőrzés során nem vettem észre a boltban (korrektül megengedték, hogy kísérletezzek, csak igazából én se tudtam, mennyire kell figyelmesnek lenni, és a sarokban lévő pixelt nem szúrtam ki :). Aztán a szerviz később (megfelelő mennyiségű utánajárás után) megcsinálta (gondolom felvette valami javítási táblázatba a koordinátáját).
A deadpixel keresésére van nagyon jó program, csak az URLjét nem tudom, azt hiszem, a fő digicam topicban írta valaki nagyon-nagyon régen... A notebookos megoldás valóban a legjobb, ha meg tudod oldani, és magaddal viszed rajta ezt a programot :)
Előzmény: Devereaux (888)
kru Creative Commons License 2003.03.07 0 0 889
canongeketto,

az original canon 58mm-es, a Kenko 52mm,
nézd meg a múltkor említett linket, most nem tudom fejből, ...kazutoku... és ott van egy adapter összehasonlító oldal: lensmate, canon, kenko, hakuba stb.
ezek mind jók a G2-re, egy részük 58mm, másik 52, sőt van kisebb is, én Kenko-t vettem, mert az 52 szimpatikus volt, továbbá megszólalásig hasonlít a színe a G2-re...

Válaszom: mindkettő jó, de Kenko-ra 52 mm-es cuccokat lehet felrakni, Canon-ra 58-at, én is náluk vettem a Kenko for G2-t.

Előzmény: canongeketto (880)
Devereaux Creative Commons License 2003.03.07 0 0 888
Szia SilveR;

:-) Hmmm...de ismerős ez a nick valahonnan.

Viccet félre, nekem volt szerencsém mindkettőt vásárolni (a G2 saját volt, a G3-at másnak vettem). Amire szvsz oda kell figyelni, illetve le kell/le lehet ott az üzletben ellenőrizni.

1. Mechanikai sértetlenség (váz, optika, tartozékok).
2. A tartozékok meglétének ellenőrzése.
3. Ezek után akku és CF kártya be, tápkábel fel, majd funkció ellenőrzés.
4. Mindenképpen próbáld ki a zoomot, a beépített vakut és exponálj néhány képet nagyon világos és nagyon sötét háttér előtt (pl. fehér és sötét papírlap). Lehet, hogy ilyenkor manuál fókusszal kell dolgoznod, mert a kontrasztszegény témát az AF nem igazán szereti. Az elkészült képeket alaposan nézd meg és keress rajtuk a homogén (fehér vagy sötét) pixelhalmaztól nagyon elütő színű pixeleket. Ha vannak (nem hiszem, a Canonra eddig nem volt jellemző de az ördög nem alszik) akkor az gáz, mert ezek döglött pixelek. Ilyenkor két eset lehet, vagy a CCD-n vannak vagy a TFT-n, mert sajnos mindkettőn tudnak lenni de egyik sem igazán üdvözítő.
4. Az igazán "vérprofi" megoldás egy notebookkal a hónod alatt besétálni az üzletbe és a deadpixel-kereső fekete és fehér képeket a kamera pici LCD-je helyett a notebook 14 vagy 15 "-os kijelzőjén leellenőrizni. Persze előtte győződj meg róla, hogy a notebook display-je sem rendelkezik döglött pixelekkel, mert az is csak TFT :-)

Most ennyi jut eszembe.

Üdv. Devereaux

Előzmény: -SilveR- (881)
víztorony Creative Commons License 2003.03.07 0 0 887
így van. egy 256 megás kártyát nyugodtan vehetsz a géppel egyidőben, de akksit majd csak akkor érdemes, ha a használati szokásaaid alapján tényleg kiderül, hogy nem elég egy. engem nem hagyott cserben még soha.
persze tudni kell hogy mikor lett töltve, és nem töltetlenül elindulni hétvégén :o) mert pl. hiába van két akksid, ha elfelejted feltölteni...
Előzmény: Dino_ (886)
Dino_ Creative Commons License 2003.03.06 0 0 886
-SilveR-: Ahogy más is írta, a memória biztos, hogy kevés lesz. A 32 megára nagyon kevés fér el, mindenképpen érdemes min. 128-ban gondolkodni, de ha lehetőség van rá, minél nagyobbat választani. (Én mondjuk könnyen beszélek, nekem 340-es Microdrive járt akcióban a géphez, az eddig elég volt 1 hetes nyaralás/telelés alkalmával :-)
A tartalék akkunak eddig én nem láttam szükségét, kétszer fordult elő, hogy lemerült idő előtt az akku, de mindkét eset olyan volt, hogy előtte sokat használtam a gépet, és nem töltöttem fel reggel az akkut, hanem csak napokkal korábban. Hacsak nem akarsz heteket konnektor nélkül eltölteni, nem hiszem, hogy nagy szükség lenne pót-akkura.
Kb. ennyit tudtam saját tapasztalatból írni. A G3 új funkciói közül nekem sok tetszik (4szeres zoom, kép mellé hangot felvenni, automatikus képelforgatás, meg pár ilyen kisebb, de praktikus extra), viszont ahogy írtad, külső tekintetében tényleg a G2 néz ki jobban :-)
Előzmény: -SilveR- (877)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 885
A g2 majdnem ugyanannyi, de a g3 nál jelentős különbség van, mindenhol 280 körül kezdődik a bruttó ára. G3-at mindenképpen külföldön venném, ha csak nem megy le a g2 mostani árára.
Ha digitálisban gondolkodnék, asszem g3-at vennék, de inkább várok még a digitálissal, fejesszenek egy kicsit (aztán lehet, hogy mégis g3 lesz belőle az eos30v 50 helyett ...).
Előzmény: víztorony (884)
víztorony Creative Commons License 2003.03.06 0 0 884
A fotomarket.hu-n 199 990 Ft a G2.
Én ott vettem, igaz még 320ezerért, ajándék tévével :o)
Előzmény: Törölt nick (883)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 883
helló,

http://www.gaia.hu/digfenyk.htm

Itt a g2/g3 ára 205/239 ezer Ft, és azt írják hogy bruttó, ezen kívül nem tudom mire vélni az alábbi mondatot : "Dobozos termékek, a mindenkori gyári összeállításnak megfelelő tartozékokkal."

Van benne valami nem frankó ?

Előzmény: Fuel (882)
Fuel Creative Commons License 2003.03.06 0 0 882
En a neten rendeltem.
itt:http://www.webaruhaz.hu/extremefoto
viszont mar nem latok naluk G2-t, csak G3-at.
Egyebkent nagyon korrektek voltak.
Uv:Fuel
Előzmény: -SilveR- (881)
-SilveR- Creative Commons License 2003.03.06 0 0 881
Oké, akkor eddig nagyjából 2:0 a G2 javára a "körülmények figyelembevételével"! :)

De nem ússzátok ám meg újabb hülye kérdések nélkül! Szóval, Én mint "hozzánemértő" elmegyek venni egy G2-t (esetleg G3-at) és mi az amire nagyon oda kell figyelni?! Mire kell rákérdezni?! Mit kell rögtön kipróbálni? Milyen problémákra hajlamosak?
Ki tud valami jó helyett Pécsen, ahol komolyabban foglalkoznak ilyen gépekkel!?

Köszönet minden infóért!

canongeketto Creative Commons License 2003.03.06 0 0 880
SilveR
Én ugyan nem vagyok nagy fotós, csak amatör szinten fotózom, most legtöbbnyire a kislányomat. Nekem G2-es em van és ha most újra választhatnék most is e mellett döntenék. A g3 as kinézetre sem tetszik annyira, igaz több funkciója van valamivel, de megér ez 70 ezer külömbséget? Meg aztán 1 éven belül megint kijön egy újabb tipus és akkor a G3-as is elavult lesz, a digi terén is olyan rohamos a fejlödés mint a PC piacon. Szerintem ha G2 veszel, nem döntesz rosszul.

kru
Írtam az Optiformba, már megis jött a válasz, de nagyon összezavartak a válaszukkal, idézem a mailt:
A Canon PowerShot G2-re az adaptergyűrű LA-DC58 szükséges, Bruttó 8.000,- Ft.
Hoya UV szűrőkből többféle típust lehet kapni, árakat a honlapunkon megtalálja: www.optiform.hu címen.
Védősapka 58mm-es méretben (Matin márkájú) 890,- Ft.
Miskolci partner cím: Prizma Fotókereskedés
3530 Miskolc örösmarty u.3 Tel: 46/327-802
Üdvözlettel:
Optiform BT.
Most vagy én értettem félre a fórumon, hogy jó az originál Canon helyett a Kenko is, vagy az Optiform-nál nemtudják? Megírnád Kru, hogy most hogy van ez, mert hamarosan megszeretném venni.
A Kenko adaptergyűrű 3600,- FT.

Fuel Creative Commons License 2003.03.06 0 0 879
Ja es meg itt is erdeklodhetsz:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9084058&uq=788

Előzmény: Fuel (878)
Fuel Creative Commons License 2003.03.06 0 0 878
Hello!
-SilveR-

En nem akarok itt eszt osztani :) mar csak azert sem mert, en sem ertek nalad jobban gepekhez.
En most vettem G2-ot, es nekem is itt segitettek a hozzaertok.Elfogadtam amit mondtak, es nem bantam meg egyaltalan.Viszont azt mar most ki merem jelenteni, hogy a 32MB-os kartya 1 het mulva mar kicsi lesz, tehat azt mindenkeppen kalkulald bele, hogy venni kell egy nagyobbat.
En potaksin is gondolkozok erosen.
A tobbivel meg vard meg amig, vki. valaszol.
Addig is Birdie tesztjei:
G2 -> http://anapfotoja.pcdome.hu/teszt/
G3 -> http://index.hu/tech/digicam/cikkek/g3/!1
Udv:Fuel

Előzmény: -SilveR- (877)
-SilveR- Creative Commons License 2003.03.06 0 0 877
Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy meglepem magam egy G2-G3-al, és nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre. Három napja már csak ezt a topic-ot olvasom, úgyhogy igyekszem nem ugyanazon kérdéseket feltenni, mint amik már voltak! (Hát nem volt könnyű olvasmány egy ennyire analfabétának mint én vagyok, de rengeteget tanultam! :) )

Pénz tekintetében elég szűkösen állok, ezért nagyon igyekszem úgy dönteni, hogy egy év múlva is tudjam használni.
Szerintetek válasszam a G2-t és vegyek hozzá egy pótaksit, vagy még pár MB-ot? Vagy G3-at és egy darabig maradjak csendben, és örüljek, hogy G3-am van? Jobb azzal a 60-70 ezerrel a G3?
Nagyon analfabéta vagyok a fényképezéshez, csak öregszem, és utálom hogy elrepül mellettem az élet, és nincs amivel megörökítsem, :)

Gondolkodtam még Nikon CoolPix 4300-ben, de annyi jót írtatok a G2-ről hogy ebbe szerelmesedtem bele. Szóval melyiket vegyem? Sietek vele, mert a G2 kifutó mindenütt!

gabor74 - Ausztriából hoztad a G3-adat, vagy itthon vetted, és mennyiből úsztad meg?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

ötvezetős Creative Commons License 2003.03.06 0 0 876
Birdie, a linked harmadszor fagyasztott le...
Előzmény: Birdie (871)
kru Creative Commons License 2003.03.06 0 0 875
canongeketto,

Elnézést a topiktárstól, aki annak idején nekem tanácsot adott, mert nem emlékszem a nevére, talán épp _pompi_ volt? A lényeg, hogy én analóg világban SkyLight-ot használtam porvédőként, de a G2-re az UV(0)-t ajánlották többen és olyat, ami minél kevesebb fényt nyel el...
Ilyenek a Hoya HMC és SuperHMC bevonatú UV(0)-s filterei többek között, amik jó minőségűek (Tokina, ha jól sejtem). Ezeket megkapod az Optiformnál, a HMC és S-HMC között pár száz ft különbség van csak. Azt van ennél drágább is...

Olvass vissza párat...

Előzmény: canongeketto (872)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.03.05 0 0 874
Valaki fel tudna nekem tenni valahova, vagy tudna küldeni e-mailben egy G3-al készült raw filet?
Fuel Creative Commons License 2003.03.05 0 0 873
canongeketto:

Majd szamolj be a vegeredmenyrol, + a tapasztalatokrol ha meg vetted , mert en legalabb annyira vagyok kepbe ezekkel mint te.
Elore is koszi.
Udv:Fuel

Előzmény: canongeketto (872)
canongeketto Creative Commons License 2003.03.05 0 0 872
_Pompi_, Kru
Köszi a tippet, megérdeklödöm az Optiform-nál. Még egy dologban kérem a tanácsotokat, bár lehet hogy már itt el is hangzott - melyik UV filtert ajánljátok?? mert annyi van, hogy nehéz választanom, föleg hogy nem értek hozzá, valami olcsóbbal is beérem.
Birdie Creative Commons License 2003.03.05 0 0 871
Aki eseteg nem olvassa a Digitális Fényképezés topicot:

II. Index digitális fényképezés fórumtalálkozó!

Jelentkezés a site-on olvasható e-mailcimen...

9876aaa Creative Commons License 2003.03.05 0 0 870
Hi.

toppi
Berci77
gabor74

Melyikötők tudna kisegiteni egy G3-as magyarnyelvű manuallal?

Köszi.

_Pompi_ Creative Commons License 2003.03.05 0 0 869
Jó ez a kis oldal, ennek fényében nem érdemes a Lensmattel kacakolni szerintem se, jó ez a Kenko is. Amikor én vettem még nem volt ekkora választék.
Ugyan már ex vagyok, de azért felizgatta a fantáziámat, hogy mi lehet az a valami a markolaton, amig megvolt a gép rendszeresen kerestem valami jókis grip javító dolgot, ahogy nézem ez valami olyasmi...
Előzmény: kru (867)
kru Creative Commons License 2003.03.05 0 0 868
Canongeketto, szerintem hívd fel az Optiformot és csak van valami partnerük Miskolcon, akinek leküldik, ha meg nem, lehet, hogy van postai utánvétel. Nem hiszem, hogy ez gond lenne, nagyon segítőkészek voltak. És persze van náluk egy rakat Hoya HMC meg S-HMC UV(0) filter is, meg lencsevédő sapka meg ilyenek, szerintem összeraknak neked egy csomagot.

Előzmény: canongeketto (863)
kru Creative Commons License 2003.03.05 0 0 867
Ha valaki nem akarja bevállalni a macerát, ott a Kenko adapter, amit 52-es (mégsem 58-as) az Optiform-nál, és a Kenko sem egy utolsó gyártó, alumíniumból, viszont G2 színűre lakkozva, nagyon profi, árban elviselhető (3.800,- körül).

De egyébként http://kazutoku.cside21.com/G1andG2/adapter/index_eng.htm
site-on megtaláljátok az összes használható adaptert, összehasonlítás, képek, vélemények, én ez alapján döntöttem a Kenko mellett (és mert Kenko és Raynox előtétlencsék érdekelnek és az 52mm jó választásnak tűnt, nem kell annyit közgyűrűzni)

Előzmény: _Pompi_ (866)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 866
Lensmate adapterről:

Én tőlük rendeltem meg, igaz a fizetés nem probléma mentes, mert az oldalukon feltüntetett fizetési módokból egyet sem tudtam prezentálni.
Írtam nekik egy mailt, hogy oldjuk meg valahogy, amire a kedves hölgy (ahogy néztem gyakorlatilag ő intéz mindent) elmondta, hogy kvázi bevett szokás (vagyis már többször csinálták), hogy készpénzt küldenek nekik borítékban, képeslappal.
Így is lett, a csomag elég hamar megjött, vámolni nem kellett rá volt írva, hogy "sample", de látszott, hogy a postán belenéztek mert át volt ragasztva a magyar posta ragasztószallagával. Ha be fért volna a postaládába simán ott hagyta volna a postás, de mivel nem így érte kellett mennem a postára.
Mivel a szállítási költséggel együtt is minden olcsóbbra jött ki, mint itthon, rögtön rendeltem hozzá UV szűrőt, lencsevédő sapkát, makrószettet.
G2-re szerintem ez a legjobb adapter, elég sokat olvastam a különböző adapterekről akkor a dpreview fórumon és nem csak nekem jött ki ez győztesként (kevesebbet takar ki, szebb, tartósabb és olcsóbbak a 49-es szűrők mint az 58-asok).

_Pompi_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 865
Azért az vicces lenne ahogy a nagybácsi megérkezik egy karton akkumlátorral :)))
Szerintem perempe valami nagyobb dologra gondolt, amiből 1 darab is elég egy kis szakításhoz...
Előzmény: canongeketto (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!