Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2009.07.15 0 0 3573
(nonverbálisan) Széttárom a karjaimat, államat felhúzom, szám sarka kicsit lefelé görbül, homlokom ráncolom. (verbálisan) fogalmam sincs, hogy történt.
Előzmény: violini (3571)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 3572
A magam részéről én arra tippelnék, hogy a festék is egy idő után "bedöglik" - nem lehet, hogy jelen esetben is ez lehet a magyarázat?

Persze majd Ildi megmondja a tutit, én csak hangosan gondolkodom. :-)
Előzmény: violini (3571)
violini Creative Commons License 2009.07.14 0 0 3571

Elsősorban Ildihez intézem a kérdést, de szívesen veszem bárki tapasztalt válaszát.

Elkezdtem egy kis takarót varrni festettekből, és kb. a harmadánál jártam, amikor a vasaló gőz helyett vizet engedett az anyagra, és a sötétrózsaszín jól befogta a sárgát.Szidtam magam, hogy nem öblítettem festés után eleget. Már el is temettem magamban az addigi melót, gondoltam be a mosógépbe, aztán lesz ami lesz. És nem az lett hogy összefogta mégjobban, hanem kijött az előző elszíneződés is és semmi baja nem lett a sárgáknak.

Ez hogy van? Most akkor ereszt és fog, vagy sem?

ildiq Creative Commons License 2009.07.13 0 0 3570

 

Katafa ! Zömmel a te irányításod alatt készültek !

Szeretnék még sok mindent kipróbálni, remélem lesz még tovább képzős tanfolyamod  ősszel, vagy bármikor, valahol a környéken ! Előre is jelentkezek !!!

 

Kuckós !

Nagyon szépeket festettél, különösen az első fotón lévő  zöld aljú tetszik !!!

kuckós Creative Commons License 2009.07.13 0 0 3569
Ildig!

Nagyon szépeket festettél!
Az enyémek ilyenek lettek!



Előzmény: ildiq (3567)
katafa Creative Commons License 2009.07.13 0 0 3568

Judilla! Írjál akár az itt levő címre, akár a blogra.

 

Ildiq! Nagyon klasszak lettek. Ezek még a múltkoriak vagy mostanában csináltad őket?

ildiq Creative Commons License 2009.07.12 0 0 3567

Ezek meg a kékek-lilák

ildiq Creative Commons License 2009.07.12 0 0 3566

Szia Kuckós !

 

Köszönöm a segitséged !!!!

Előzmény: kuckós (3564)
ildiq Creative Commons License 2009.07.12 0 0 3565

 

 

Ennyit sikerült feltennem !

kuckós Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3564
Szia! Én le szoktam kicsinyíteni kb. 45 %-ra. Akkor sikerülni fog biztos!
Előzmény: ildiq (3561)
kuckós Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3563
Szia Cicvarek!

Szóval festettem ám, de nagyon! Igaz kicsit későn fogtam hozzá, de már nagy része kinn szárad. Szerintem vannak benne jók is, de igazán holnap este tudok meggyőződni róla. Úgy bele lendültem, hogy alig tudtam abba hagyni! Nem soká találkozunk!

Judilla! Gyerek Te is! Tök jó szokott lenni, igaz, hogy még én is csak egyszer voltam, de már nagyon várom a következőt!
Előzmény: Törölt nick (3558)
ildiq Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3562

 Na, hogy ezt hogy csináltam ?

Nem akartam , mégis sikerült kétszer hsz-t írni . Bocs !!!!

ildiq Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3561

Sziasztok !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem ! Nem tudom a festéseimről a fotókat feltenni, mert nagyok. A fórumot anno végigolvastam és úgy emlékszem, valakinek volt már ilyen gondja. Ha valaki tudna némi eligazítást adni, nagyon megköszönném !

 

Az alábbi idézet ma jött velem szembe, és a festés jutott róla eszembe:

 

 " Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam és megértem ."

                           Kung Fu Ce

ildiq Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3560

Sziasztok !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem !

A festett anyagaimról készült fotókat nem tudom feltenni, mert túl nagyok.  A fórumot végigolvastam, és úgy emlékszem, valaki már kínlódott hasonló problémával.

Szóval, ha valaki tudna némi útmutatást adni, nagyon hálás lennék.

 

Ma olvastam a következő idézetet: / a festés jutott róla eszembe /

 

" Mondd el és elfelejtem, mutasd meg és megjegyzem, engedd, hogy csináljam, és megértem. "

                                    Kung Fu Ce

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3559
judilla!
Foltosvirág ugyan már mondta, én csak kicsit pontosítok - július 20-25. között foltvarró tábor lesz és remélhetőleg megint sok szép és hasznos dolog fog készülni.
Előzmény: judilla (3556)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3558
Máris kíváncsivá tettél, hogy mit fogsz festeni. :-)))) Majd lemeózzuk élőben. ;-)))
Előzmény: kuckós (3554)
foltosvirág Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3557

Szia!

 

Karcagon foltvarró tábor van minden évben. Nagyon sok klassz dolgot tanulunk és a társaság is nagyon jó.

Előzmény: judilla (3556)
judilla Creative Commons License 2009.07.11 0 0 3556
Meg lehet kérdezni, h mi ez a Karcag? ott mit fogtok csinálni, és mikor?
kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3555
Judilla!

Valamikor én is festettem Colombus festékkel, ahhoz ha jól emlékszem nem kellett mosószóda, hanem talán só. De rá volt írva, hogy hogyan kellett elkészíteni a festéket, s főzni kellett. Próbáltam mosógépbe is 90 fokon. Még batikoltam is, egész jó lett! De a procionnal nem lehet egy napon sem említeni! Szerintem a főzéssel roncsolódik az anyag is, no meg elég macera kavargatni. Ráadásul a fazekat jól befogja a festék.
Előzmény: judilla (3553)
kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3554
Szia Katafa!

Köszi a biztatást, hamarosan neki kell fognom, mivel megyek Karcagra és oda a táskához szeretnék saját festésű anyagot vinni. No meg nagyon izgat a dolog. Már a mosószódát is megvettem, úgy hogy mindenem van most már. Még fecskendőt is találtam itthon meg gumikesztyűt is. Úgy örültem neki, hogy na! Holnap kifőzöm - remélhetőleg - az utolsó adag baracklekvárt és után már semmi nem tarthat vissza!
Ha kész leszek megmutatom!
Előzmény: katafa (3552)
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3553
KAtafa, kuckós!
Köszi a válaszaitokat! Katafa, ez esetben szeretnék majd mindenképp a szeptemberi szeánszra benevezni, csak ha lehet ne pont szept.10-13 közt legyen, mert akkor nem leszek itthon. Sajnálom, hogy lecsúsztam a most május végi békásiról :-(

Es az működik úgy is, hogy csak ott szállok be festékbe, v előtte kellene rendelnem akkor tőled? Mert eléggé úgy néz ki, h nem fog menni ez anyósékkal...
Ha írok a blogodra, arra válaszolsz? - úgy felvehetjük a kapcsolatot!

S még annyit kérdeznék: mosószóda kb. mennyit tesztek mennyi vízbe, és abban csak előtte áznak a festendők és... v magával a festékkel is ott a mosószóda is? És ha vmilyen más pl. batikfestékkel próbálkozom addig is, ahhoz is jó/kell vajon a mosószóda? Valaha régen, hajdanában danában, próbáltam ilysemiket colombussal csinálni... de közel nem lettek ennyire tutik, mint a tieitek!

Nagyon köszi!




katafa Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3552

Bocsánat, de az utóbbi időben valahogy nem olvastam ezt a topicot - ezért nem válaszoltam többek kérdésére.

Ildiq! Örülök, hogy itt vagy, reméljük, ezzel kicsit megint fellendül itt a forgalom.

Ahama! A Procion nem igazán alkalmas gyapjú festésre ezzel a módszerrel (csak főzve ecettel és ammóniával), de kisebb mennyiségeket persze meg lehet csinálni.

Judilla! Próbáltam nézni a neten, de szerintem Stuttgartban nem lehet kapni. München biztos, meg még néhány hely. Tanfolyam nem tudom, mikor lesz - talán valamikor szeptemberben.

Kuckós! Örülök, hogy sikerült a biznisz a fiad segítségével. Ne félj az egyedül festéstől. Tudod, mosószóda bele és akkor elronthatatlan - majdnem.

kuckós Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3551
Szia Judilla!
Nekem a festéket a "kisfiam" hozta aki kint dolgozik Angliába. Interneten rendelte. Én kértem tőle, hogy milyen színeket szeretnék. 10 dkg-os kiszerelésbe rendeltünk 7 színt, és ezt megfeleztük az egyik barátnőmmel. Az erdős anyagot hajtogatással sikerült ilyenre festeni. Azt a festős hétvégén csináltam, még egyedül nem próbáltam, de hétfőtől szabin leszek és akkor nekiugrok!
Előzmény: judilla (3550)
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3550
Kuckos, ez a tavaszi erdo nagyon tetszik! enisenisenis... ilyet hogy kell, h ilyen hosszanti csikok legyenek?
Es teneked honnan erkeztek a festekeid?

Katafa, toled hogyan lehet rendelni? (bocs, probaltam rakeresni, de a blogodban erre semmi utalast nem talaltam)

Lesz vmikor mostanaban egy szeansz? v mar csak osszel? addig is probalkoznek.... majd probalok okosodni innen a netrol.

szep napot mindenkinek, ugy latom, csak en huzom az igaz, mindenki mas nyaral :-(
J
judilla Creative Commons License 2009.07.10 0 0 3549
bocs, pontosítanék: Stuttgartban vannak - ott van vmilyen bolt, ahol találhatnak? Sima kreatív boltban nem sikerult...
Es Jaquard Procion MX-t keressenek, v mit, és mi a neve a kezdo keszletnek?
Nagyon kosziiii!!!!!
J
judilla Creative Commons License 2009.07.09 0 0 3548
kedves mindenki,

anyósék még pár napig épp Németországban, szeretnék hozatni velük Prociont, mit mondjak, pontosan mit és hol keressék? Annyira szeretném kipróbálni, sokat nézegettem már a fórumotokat... :-)
Érdekelne egy tanuló-alkalom is, ha lesz mostanság! (ill. bármikor)

Nagyon köszi!
J
kuckós Creative Commons License 2009.07.08 0 0 3547
Sziasztok! Megérkezett az első festékcsomagom! Egyelőre még csak kerülgetem, nézegetem mint macska a forró kását. Sajnos a sárgabarackok győznek, mert még mindig nem fogyott el a fáról. Talán hét végére, s akkor már nem menekülök, hozzá kell fogni. Kicsit félek egyedül, de majd csak megbírkózom vele. Ha sikerül, megmutatom!
36évi Creative Commons License 2009.07.06 0 0 3546
Jó bizony. Bár én nem csináltam, valszeg semmi extra nincs vele,mivel ezt hidegen fested, a gyapjúnak sem lesz baja tőle. Mosószódás víz, aztán neki a festékkel.
De majd Márti megmondja, ő már minden lehetséges anyagtipust összebabrált vele. :)
Amúgy üdv az első munkanapomon... :( meg :) is...

Előzmény: ahama (3545)
ahama Creative Commons License 2009.07.06 0 0 3545

Ezek szerint a proci jó gyapjúfonalra is?

Pont erről akartam kérdezni :), esetleg kell hozzá egy kis külön hókuszpókusz is ?

 

Előzmény: Márta néni (3536)
ildiq Creative Commons License 2009.07.02 0 0 3544
Egy kicsit szomorú vagyok, úgy látom ,mindannyian elmentetek nyaralni........

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!