Keresés

Részletes keresés

asx Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11945

Melyik pénteken? Aug. 15-e az ünnepnap...

Szerintem üzletethelység addig nem kell amíg a papírok nincsenek készen. A végzettségek elfogadtatása (MA63) az legalább 6-8 hóap ha minden megan hozzá!  A Gewerbescheint megkérni az max. 5 perc online. Üzemeltetési engedély (Betriebsanlagegenehmigung) akkor kell majd ha bejelentetted a Gewerbe-t.

Kávét miért ne lehetne adni? Ha árulni akarsz dolgokat akkor max. bejelented a keseskedést is (nem kell hozzá semmilyen végzettség, freie Gewerbe)

Könyelő az van. Olcsó könyelő is van de azt én nem ajánlom! Könyelés óradíja kb. 65 EUR/óra

A hatóság akihez tartozni fogsz és segítenek az a WK (Wirtschaftskammer) lesz majd.

Ha pénztárgépet akarsz venni azt bárhol megteheted, még a METRO-ban is van.  :))

Előzmény: xtreme7 (11944)
xtreme7 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11944

Ezeket elfogadják simán, vagy kell valami ottani vizsga? Gondolom le kell fordíttatni mindet hivatalosan... Az egyéni vállalkozó jó lesz szerintem, mivel a közeljövőben 3 főnél többet nem tervezünk. Pénteken kimegyek megnézni egy üzletet az 5.-kerben, kíváncsi vagyok mit mond a tulajdonos,mivel én dobtam be pár üzletbe egy levelet, hogy érdekelne az egység, de csak "jó" helyen lévő, de láthatóan elhanyagolt, bezárt boltok, amit át tudunk alakítani . 

Tehát, ha jól értelmezem,először kiveszem az üzletet. Közben megkérem az egyéni vállalkozóit az alábbi nyomtatványokkal együtt az illetékes kerületben? Ki mondja meg az esetleges szabványokat, pl hol lehet a wc, kézmosó, minek kell lennie, papírok, tűzoltó szemle ,ilyesmik vannak e ott. Átveszi e vki az üzletet, bár nem vendéglátó egység. Lehet e kv-t adni a vendégnek a szalonban. Lehet e más terméket árulni, pl krémek, stb. Pénztárgép kell e ,ha igen mi a módja a beszerzésnek, érvényesítés,stb. Könyvelő létezik e ott, aki nem horror áron dolgozik. Milyen ellenőrzések várhatók, milyen szervvel lehet egyeztetni, aki esetleg segít vagy kontrollál.  Mik a fenti tételek költségei. Szerintem még van 1000 dolog, de azért vagyok ilyen részletes, mert itthon már volt pár üzletem és azokat sem volt egyszerű üzemeltetni. 

Előzmény: asx (11940)
exxo Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11943

Ma délután a Dom elött:

 

asx Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11942

Én még a kérdést sem értem...

Úgy látom a magyar nyelvvel sem vagy valami jóban.  :)

Előzmény: Gyuri,Réka (11941)
Gyuri,Réka Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11941

Sziasztok! Nincsen valakinek becsben pékség vagy ismerősének pékségbe? Pek munkát keresek becsben de a nemet nyelvvel nem vagyok valami jóban! :) remelem tudtok segíteni! rlore is köszi! 

asx Creative Commons License 2014.08.10 0 0 11940

Mivel mindhárom tevékenység --> Kosmetik (Schönheitspflege), Fußpflege, Massage
reglementiert, ezért a Magistrat-on (MA63) kérvényezni kell a magyar végzettségek elismerését Ausztriában! Mindhárom tevékenységre külön Gewerbeschein kell (az MA63-tól kapott papírokkal online be lehet jelenteni annál a kerületi Magistrat-nál ahová az üzlethelyiség tartozik)
Egy egyéni vállalkozó maximum 5 dolgozót alkalmazhat.

Előzmény: xtreme7 (11937)
xtreme7 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11939

Akkor az elsők között lesztek, akik kapnak kedvezményes kártyát :)

Előzmény: zmagix (11938)
zmagix Creative Commons License 2014.08.08 0 0 11938

Nem tudom mennyire sok magyar foglalkozik még ilyen tevékenységgel (pedikűr, manikűr), de a párom meg egyet sem talált. Így 2-3 hetente vonatozik vagy ha nekem van dolgom velem jön Budapestre. Így olcsóbb mint a kb. 90-100 EUR egy osztrák szalonban. Sőt az osztrák kolléganői is Pestre járnak át több esetben.

Előzmény: xtreme7 (11937)
xtreme7 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 11937

Szia. Köszi a gyors választ. Jelenleg a jogi forma az egyéni vállalkozó lenne, ha így tudunk alkalmazni + egy személyt. Végzettségek magyar verzióban megvannak, itthon 10 éves vállalkozói múlt is. Gondoltunk rá, hogy kezdetnek egy kisebb helységet alakítanánk át szalonnak, ahol lenne külön masszázs terem is, mivel egy itthoni profi csontkovács kijárna kezelni. Gyakorlatilag fogalmunk nincs ,hogy mivel kellene kezdeni a dolgot, most kint voltunk körülnézni üzlethelyiség ügyben, néhány helyen hagytunk is levelet, hogy érdekelne az eset. A párosunk egyik tagja jelenleg is Bécsben dolgozik egy szalonban (4.ker) és ott is lakik (18.ker). Érdekelne ,hogy milyen papírokat kellene beszerezni és az üzlet nyitásához kell-e valamilyen engedély, kritériumok, szemle, stb. Hirtelen ennyi és köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal.

Előzmény: asx (11936)
asx Creative Commons License 2014.08.06 0 0 11936

Nekem az a véleményem, hogy arra semmilyen recept nincs, hogy hol lesz sikeres egy vállalkozás...
Szépségszalont bevásárlóközpontokban érdemes nyitni, ott viszont brutálisan drágák a bérleti díjak. Esetleg fodászüzlet közelében vagy egy nagyobb fodrászüzlet részeként.
Ha bármi kérdésed van cégalapitással kapcsolatban akkor kérdezz, ha tudok válaszolok majd. A vállalkozás jogi formája már el van döntve?

Előzmény: xtreme7 (11935)
xtreme7 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 11935

Sziasztok. Kíváncsi lennék a véleményetekre. A közeljövőben nyitunk egy szépségszalont Bécsben. Pedikűr, manikűr, kozmetika, műköröm lesz kezdetnek. Érdekelne, hogy melyik kerületet ajánljátok , ami nem az 1., és kifizethető a bérleti díj. Esetleg tudtok olyan embert aki segíthet az ottani papírozásban, ügyintézésben, engedélyek, stb. Ha olvassa olyan, aki már vállalkozással rendelkezik Bécsben és van kedve segíteni nekem ebben az ügyben, szívesen veszem.

samjan Creative Commons License 2014.08.03 0 0 11934

Köszönöm a véleményed. Erre igazából nem is gondoltam,nekem ez az egész teljesen új...soha nem gondoltam volna hogy megtörténhet velem ilyen,ráadásul hogy elismerték a munkámat stb.és mégis kijelentettek-de "várnak vissza"szóval ez ad okot a hitetlenségemre...

Elolvastam már minden létező osztrák munkajogi rendeletet ami a munkahelyi balesettel kapcsolatos,és nem találtam olyat ami a próbaidőre is vonatkozna-tehát nincs különbség a cégnek kell fizetnie mindenképp,de ők állítják nem így van..szóval ez itt a kérdőjel...

Előzmény: Törölt nick (11933)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.02 0 0 11933

Ezt miért nem a betegbiztosítódtól kérded?

Szerintem passzol...

vagy nem....

Előzmény: samjan (11932)
samjan Creative Commons License 2014.08.01 0 0 11932

Üdvözlök mindenkit.

Kb.két héttel ezelőtt munkahelyi balesetet szenvedtem.Csőszerelőként dolgoztam.A balesetben sújosan sérültem és operáltak is. A kórház ahol vagyok az AUVA.Nos a cég akinek dolgoztam a baleset napján ki is jelentett,mivel próbaidőben voltam és azt mondták hogy ne aggódjak mert mindent a biztósító fizet. Még az első nyolc hetet is ami 100%.

Azt szeretném tudni ez igaz és tényleg így van -e.? Persze előtte is osztrák cégnél dolgoztam.. A baleseti bejelentő nyomtatványt elküldték,azon rajta van a számlaszámom,baleset dátum,a bér,meg az alján be van x-ve hogy 8 hét folyamatos fizetés...tehát ez így passzol e.?

A válaszokat előre is köszönöm...

asx Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11931

Ja, hogy ezt ki kellett volna taláni?

Előzmény: ibalogh10 (11929)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11930

Igen. Legalábbis vidéki városokban nem nagyon van ilyen (kiszállítás), Bécs már lehet, hogy más dolog...

Előzmény: ibalogh10 (11929)
ibalogh10 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 11929

Hogy lenne -e rá kereslet!

asx Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11928

Mit akartál kérdezni tulajdonképpen?

Előzmény: ibalogh10 (11927)
ibalogh10 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 11927

Üdv Honfitársak.

 

Piackutatás céljából írok nektek,ezért szeretném kérni akinek van pár perce reagáljon nekünk.

Olyan kajálda nyitáson gondolkozunk ami rendelésre házhoz szállít.

Tészták,saláták,készételek amiket magyarban szoktunk enni.

Plusz minden nap egy teljesen magyar menü ebédre.

Aki írna megkérném,hogy az ibalogh10@freemail.hu E-mail címre írjon.

Köszönjük.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 11926

Üdv, ha van itt valaki, aki úgy 30 és 60 között van és végez valamilyen csoportos sportot, testmozgást, edzést, és lehetne csatlakozni hozzá, szóljon!

 

Le kéne végre fogynom, de unom, hogy eljárjak egyedül a McFitbe súlyokat emelgetni. Feleségemmel nem tudunk együtt, mert valamelyikünknek a babával kell lennie. Szívesen részt vennék valamilyen csoportos mozgásformában, az talán jobban motiválna.  Minden ötletre nyitott vagyok, de azt meg kell, hogy mondjam, hogy ilyenekhez, mint foci, nincs meg az ügyességem. Inkább küzdősport, túra, fenetudjami. Gondoltam rá, hogy megtanulhatnék mondjuk teniszezni, ha valakinek van kedve hozzá együtt csinálni. Igazság szerint  nem is igen tudom, hogy egyáltalán milyen sportok léteznek, sohasem érdekelt, most is csak amiatt, mert le kéne fogynom. Ja, paintball-t szívesen kipróbálnám egyszer meg ezt a lézeres lődözést is, ha valakine van kedve hozzá.

Bence' Creative Commons License 2014.07.10 0 0 11925

A bécsi egyetem német-angol tanári szakának végzett friss diplomás nyelvtanárként nyelvoktatást, nyelvvizsgára való felkészítést vállallok angol és német nyelvből kezdőknek és haladóknak egyaránt Bécs belvárosban a 9. kerületben. Németországban érettségiztem,ezért Iskolások korrpetálását is vállalom nyelvtanból és irodalomból (fogalmazások megírása, verselemzés, helyesírás, mondatelemzés, ezek korrigálása stb.) .Egy félévet a San Diegoi egyetemi nyelvi fakultánsán tanultam, majd ezt követően a cambridge egyetem angol tanári oklevelét is megszereztem, ezért az angol nyelvet is nagy gyakorlattal tanítom. A Személyre szabott oktatás teljes mértékben a tanulók igényeihez igazodik kedvező óradíjjal (10€/60perc) Rugalmas időbeosztás. Helyszín megbeszélés alapján. Forduljon hozzám bizalommal:06604912056 e-mail cím: gondabence@mail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 11924

Előzmény: exxo (11923)
exxo Creative Commons License 2014.06.29 0 0 11923

Mér'? Há' nem szórakozni járunk ide? Hol rendítem én a légkört?

Tudod, én egy nyúgodt, béketürö és nem öncélú kekec vagyok. De ha olykor hiányzik valakiböl a God-support,

vagy a "Maslow piramis" vagy netán intelligencia deficitben szenved?

 

És javaslom ne egy, hanem mindjárt két repülöjegyet vásárolj. Magadnak és feleségednek.

Szentpétervár megér több mint egy hétvégét!

Előzmény: Törölt nick (11921)
exxo Creative Commons License 2014.06.29 0 0 11922

Ugyan, a lenkerekedet mi hajtja?

Márkát ne mondj, csak szeszfokot!

Előzmény: Törölt nick (11920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 11921

Leszarom. Nem zavar. Soha nem találkoztam vele, nem láttam, nem is fogom....

Te százszor irritálóbb vagy számomra, mert itt rondítod a légkört....

Szóval kb ugyan azt kívánom neked  és a hozzád hasonlóknak, mint te Wurschtnak :-) 

Előzmény: exxo (11919)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.29 0 0 11920

"ez a világ nem igényel pozitív értelembe vett változást."

 

LOL. De igényel, csak nem olyat amiben a szomszédos országokat csak úgy lerohanjuk, repülőket lövöldözünk le az égről, sárba tiporjuk a demokráciát, emberi jogokat, stb...Ha neked ez kell, veszek neked repülőjegyet, de csak oda, menj nyugodtan!

Előzmény: exxo (11917)
exxo Creative Commons License 2014.06.28 0 0 11919

Hajnalcsillagtól kellene megkérdezni, Wurst, Lunacek & Co, vajon a Nagyfal melyik oldalára kerülnének? 

Előzmény: asx (11918)
asx Creative Commons License 2014.06.28 0 0 11918

Az europai morált láttuk az ESC-en...

Reménykedem benne, hogy az csak egy rémálom volt.

Előzmény: exxo (11917)
exxo Creative Commons License 2014.06.27 0 0 11917

Köszi, hogy ennyit fáradsz a példákkal, de ez sem volt igazán ütös.

Nincs gazdag morál és szegény morál.

Nincs orosz morál és európai morál.

Nincs orosz boldogság és más, gazdagabb boldogság.

Nincsenek országhoz, népekhez vagy vagyoni helyzethez kötödö "szép és erényes" szavak.

 

És persze jellem sincs orosz, az se függ se rassztól, se országtól, se vagyoni helyzettöl...

 

Csak agyaltál rajta, hogy öszintén kimond magadnak, ez a világ nem igényel pozitív értelembe vett változást.

Előzmény: Törölt nick (11916)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 11916

Akkor te működj velük együtt magad. Nekem megfelelne egy új nagyfal kínai mintára. Ilyen barbár népnek nincs keresnivalója a felvilágosult nyugati világunkban....

Előzmény: exxo (11914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!