Keresés

Részletes keresés

tothxtamas Creative Commons License 2016.05.04 0 0 204

Ebben sajna igazad van. Már letettem volna a voksot az átfolyó mellett, de ehhez alul van méretezve a hálózat, és komolyabb pénzekért lehet csak hozzájutni.

Előzmény: Mariusi (203)
Mariusi Creative Commons License 2016.04.21 0 1 203

Átfolyós víz melegítés  elektromosana magyar lakások 95 % -ában nem megoldott. Nincs megfelelő elektromos teljesítmény.

Vas Csaba Creative Commons License 2016.03.06 0 0 202

Sziasztok!

 

Egy ideiglenes két éves ciklusra keresek megoldást vizmelegítésre, egy 100 nm lakás, 2 személy mosogatás és gyors zuhanyzás céljából. Átfolyós (villany) vagy villanybojleres megoldás lenne célszerűbb, gazdaságosabb? Ha átfolyósat választok akkor az 15 méter távolságra (ennek az elhelyezkedése a zuhanyig) is eljuttatná a vizet? Két átfolyósat kéne vegyek, ahoz hogy elegendő viz legyen a konyhában és a zuhanynál? 

 

Köszönöm előre is a válaszokat..

Ofenbau Creative Commons License 2016.02.06 0 0 201

 Egyik se.

 

A vendég hajlamos a vízpocséklásra.

 A hajdani csonka Németországban úgy oldották meg, hogy  pénzbedobos vízvétel volt  - legalább is a melegvízre. Egy, azaz  1 birodalmi  - pardon  - szövetségi márka  volt  3 perc melegvízre.

 Bezzeg most a betolakodók ingyért használják a drága melegvizüket !

Előzmény: esztella01 (199)
KSZD Creative Commons License 2016.02.04 0 0 200

Szia!

 

Átfolyós rendszerű készülékek nem tudnak ilyen nagy vízhozamot biztosítani.

Kondenzációs kazán hozzákapcsolt indirekt vagy külső hőcserélős melegvíztárolóval ami elterjedt és gazdaságos.

Másik megoldás kifejezetten nagy melegvízigényre HeatMaster TC. Keress rá a google-n.

Előzmény: esztella01 (199)
esztella01 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 199

Sziasztok

 

Egy vendégházat üzemelünk be, melyhez két vizesblokk tartozik, a vizesblokkokban van 2-2 zuhanyzó és egy egy mosdó. milyen vízmelegítési eljárás működtetése a gazdaságosabb? bojler vagy átfolyós vízmelegítő? a fürdőszobáknak egyenként 12 12 főt kell kiszolgálniuk. Nagyon köszi ha valaki tud segíteni.

Fázisceruza Creative Commons License 2015.09.23 0 0 198

Nem egyezik, de ha jó erőben vagy, akkor meg tudod hajlítani az újnak a tartóját annyira, hogy felpattanjon a régi helyére.

 

Előzmény: pripus (197)
pripus Creative Commons License 2015.09.22 0 0 197

Sziasztok,

 

a régi Hajdú bojlerek felfogatási méreteivel mennyire egyezik meg az új Aquastic Hajdú széria?

 

Z80E típusú bojlerem cserélném Aquastic 80-ra.

 

(az újnak megtaláltam a műszaki paramétereit, a réginek viszont nem, és mivel eléggé be van burkolva, így nagyon mérni sem tudok :)

 

köszi!

Matt-new2 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 196

Kedves szakértők!

 

Talán tudnak segíteni!

Bosch Therm 4000 O kéményes vízmelegítőt szereltettem fel, de a berendezés üzeme bizonytalan.Több órás "pihenés" után nem gyújt be. Adja a szikrát, hallatszik a pattogás, de nem lobban be. Ha sokadig próbálkozás után mégis, utána már működik az újbóli gyújtás is.

 

Ami eddig történt:

- a góliát elemek kapocsfeszültsége 1,6V, szerintem ez gyári állapot

- szakember ellenőrizte, hogy a szikra tényleg megérkezik

- szakember ellenőrizte, hogy gyufával begyújtható

- ami viszont megoldja a problémát: szikráztatás köznem egy kis többletlevegő. Pl: a berendeséz alá egy törölközővel odalegyintek, vagy tüdővel befújok, ekkor a begyújtás azonnal megtörténik (akár elsőre próbára is).

 

Mit tanácsolnak, hol lehet a hiba?

TomikaT Creative Commons License 2012.11.20 0 0 195

Sziasztok !

Indirekt HMV tárolós gázkazánnál szerintetek mi az ideális HMV hőmérséklet?

35-60 fokig szabályozható.

 

Egy ilyen bojler is elvízkövesedhet?Mik a Tünetei ?

Üdv

bakterom Creative Commons License 2012.11.17 0 0 194

Hasonló problémám van: nem tudom leengedni a bojlerből a vizet. (Hajdu, 80 lit-es gáz)  Használati szerint: hideg elzár, biztonsági szelep nyit, melegvíz megnyit, víz kifolyik.  

Ez nálam nem működik, csak akkor folyik ki valamennyi víz, ha a hidegvízcsap van nyitva! Nem akar elfogyni a bojlerből a víz. Mi lehet a baj? Nem én kötöttem be, szerelő. 

A bojler előtti elzáró szelep után, ha jól értettem a hozzászólásból, a hidegvíz flexi vezetékét  leszerelve kifolyik a víz??? (közben a biztonságinál is folyik?)

 

Előzmény: colizoli (165)
tozso7210 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 193

Van egy FZ150-es Hajdu bojlerem erről szeretnék többet tudni!

Köszi a segítséget!

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.02 0 0 192

bicskeyd: nekem azt mondták a fényező fórumon, hogy  fel fog robbanni, felhasad stb. :)) Vegyek inkább kifejezetten erre a célra használható puffertartályt, vagy építsek poroltó palackokból :) De 7,5 báron használom , teljesen jó. Csak eddig nem mertem beleengedni annyi nyomást. A bojlert megnéztem egyébként és 6,5 báron fúj le a biztonsági szelep, tehát 1-2 bárral több meg se kottyan neki.

Előzmény: bicskeyd (191)
bicskeyd Creative Commons License 2011.12.02 0 0 191

Szerintem simán bírná a 8 báros nyomást. Ha jól tudom legalább a dupláját el kell viselnie a névleges nyomásnak a nyomás alatt lévő tartályoknak. Ha rosszul tudom úgy is leb...nak.

Üdv:bicskeyd

Előzmény: vw_golf1.6TD (186)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 190

egyébként... szerintem jobb a tárolós bojler, mert nincs folyamatos gázfogyasztás az örláng miatt, valamint kéményesnek is fizetni kell... inkább a kéményt el kell bontani. Akkor éves ellerőrzés stb. valamint még 1 dolog ami az átfolyós ellen szól, hogyha már elrakódik a perlátor a csaptelepben, vagy a !falban lévő vezeték! eldugul vagy vízkövesedik, akkor már nem gyullad be az átfolyós melegítő ! Tapasztalatból beszélek.

Zöldár Creative Commons License 2011.11.29 0 0 189

 Viszont ha ilyen infrafűtésben gondolkodol - tévúton jársz !!

Előzmény: Zöldár (188)
Zöldár Creative Commons License 2011.11.29 0 0 188

 Karakán gyerek ez a karakán, kissé talán beképzelt !!

Előzmény: bicskeyd (187)
bicskeyd Creative Commons License 2011.11.28 0 0 187

Kedves Kara kán!

Úgy látom ez volt az első hozzászólásod ebben a topikban. Azért nem csak két szavas a kérdés mert akkor meg az a probléma ,hogy nem írtam le semmit a témáról. Nem tudtam ,hogy a fórumot csak olvasni szabad.

Előzmény: Kara_kán (184)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 186

sziasztok !

 

Tudja valaki , hogy az alu bojler tartályt hány bárral tesztelik le ? csak annyit tudok, hogy az üzemi nyomás 6 bár.

8 bárt szeretnék benne pufferelni, sűrített levegőnek.

 

köszönöm !

Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.19 0 0 185

A tartály korrózióját csökkenti.

Ha kihagyod, akkor pár év alatt szétrohad, elsősorban a pereménél, és kuka az egész.

Előzmény: Törölt nick (180)
Kara_kán Creative Commons License 2011.11.19 0 0 184

Kedves Dávid!

 

Nem vagyok szerelő, de ha az is lennék, úgy elmenekülnék az ilyen szófosástól, mint ördög a szentlevíztől.

 

Egyet, illetve négyet tanulj meg:

 

  1. Ha lehetséges, ne tegyél fel semmilyen kérdést, keress utána a neten.
  2. Ha mégis kérdezned kell, akkor fogalmazz logikusan, a lehető legegyszerűbben.
  3. Egyszere csak 1-2 kérdést tegyél fel, ne 26-ot.
  4. Ne meséld el a családod történetét kezdve a honfoglalással, se a lakásod építésének menetét, meg a tíz évvel ezelőtti festés-mázolás szoriját, mert a kutyát sem érdekli, és különben is, nincs jelentősége a téma szempontjából.

 

Remélem, hogy segítettem.

Előzmény: bicskeyd (183)
bicskeyd Creative Commons License 2011.10.22 0 0 183

Üdv! Röviden vázolnám a helyzetemet. Vettem egy kertes házat,és 1973-ban épült tipikus kocka ház.

A fürdőszoba az elég retró. Van benne egy volt fatüzelésű vízmelegítő,aminek a kályha részét nem lehet használni mert a központi fűtés víze van belevezetve. Milyen megoldással azt még nem néztem mert úgy is ki lesz dobva onnan.Gondolom valami hőcserélővel. Tehát az elgondolás az jó,miszerint a nénike eltüzeli a nyáron összegyűlt szemetet, és ha eléggé meleg a kazán akkor meg is tud fürödni az álltala felmelegített vízzel. Csak a kivitelezés ocsmány. A vegyes tüzelésű kazánt (1983-as évjáratú) már eladtam,a fűtés gravitációs jellegű + a mellék épületben (konyha+fél szoba az öregek itt éltek és a házban nincs is kialakítva konyha) MORA fali gázkazán. A tigázos ember most jött ki óra átírás miatt, és csak nevetett a kazánon :) igaz én is vasba leadni szánom. A gáz a mellék épületben van csak, az órával 1ütt és egy karancs tűzhellyel.

Vettem 1 éve olcsón egy sosem használt kb 15 éves 200literes Hajdú bojlert zománcozott tartállyal még én bontotam ki a dobozából. És ugyan innen egy Hajdú 15 literes konyhai kisbojlert csappal mindennel dobozában (1994-es a számlája is a dobozban ) szintén sosem használt.

A most vett házban a fürdőben pedig van felszerelve egy 80literes Hajdú (új dizájnos márkajelzés) bojler.

Ez sokat nem lehetett használva,mert nincsen éjszakai áram és a konektorba lehet bedugni.A tanácsotokat kérném mivel fűtés sincsen jelen pillanatban a házban,ezért a gázzal való fűtés és hmv kiépítése,engedélyek kémény stb eléggé húzós árban mozoghat. A csöveket és radiátorokat is ki fogom szedni. Fűtésnek http://www.youtube.com/watch?v=X13i4hd_moU

ezt gondoltam (haverom nyáron csinálta meg magának az egész házat, majd tavasszam megkérdezem mennyivel olcsóbb ,drágább ez mint az eddigi konvektoros fűtés)

kiegészítésnek pedig kandallót gondoltam.

A bojlerek adottak és nem tudom melyiket rakjam fel. Mennyibe kerül a vezérelt áram kiépítése? A 80literes (1200w) mondjuk 70 fokos vízzel vagy a 200literes (3000w) 40 fokos vízzel a hőveszteség csökkentése végett. És szinte fürdéskor csak kevés hideg vizet hozzákeverni. 

Kicsit sok lett a szöveg,de remélem érthető a kérdés. 

Üdv:Bicskey Dávid

nixon70 Creative Commons License 2011.10.19 0 0 182

Másoljátok át a kérdéseiteket a víz-gáz-fűtésszerelő topicba,ott nagyobb a mozgás!

SweetRBD Creative Commons License 2011.10.18 0 0 181

Üdv!

 

Egy kis segitséget szeretnék kérni,illetve tanácsot!Quadriga gázbojlerünk van,illetve a lakással együtt  "örököltük"!eddig semmi gond nem volt vele,pár hónapja lett kitisztítva.Mióta bekapcsolták a központi fütést(panelben lakunk),azóta nem csöpög a kondenzvíz a kifolyón!Minden oké,melegit rendesen és többször sem kapcsol be mint eddig ,csak ez a "kondenzvíz csöpögés" szünt meg most hirtelen....Igazából nem tudom,hogy ez probléma-e,ha igen akkor mi okozhatja és mi a teendő?Előre is köszönöm a segítséget! 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 180

Tudja valaki a jelenlévők közül hogy az anódnak mi a szerepe a villanybojlerban , és ha nincs a az gond-e , vagy miért jó ha van és miért jó  ha nincs ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.05 0 0 179

Jó a Hajdú és van hozzá minden, és olcsóbb az alkatrész a többihez képest. Ha gond van vele nem mindegy hogy van e hozzá minden , fűtőbetét , tömítések vezeték szett , szinte 3-4 ezerből felújítható .

Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 178

sziasztok

 

fürdőszobai villanybojlert szeretnék venni.

Ariston az jó márka?vagy ne vegyek Aristont,mert a Hajdú az jobb?

 

péter1967 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 177

Sziasztok!

A szakemberektől kérdezném:

Hajdú boyler kb 1 éve büdös lett a melegvíz,szerelő kihív boyler szétszed kipucolva,azt mondta valószínüleg az aktív anódtól büdös,így az ki lett flexelve.Jó is lett,de most pedig ronda sárga a melegvíz és vas ízü.Szerelő kihív,szétszed ,kipucol nem lett jó,ugyanolyan.Egyébbként belül szép tiszta volt egy kevés vízkő volt csak benne.A hideg víz rendben van az nem sárga.

remélem tudtok segíteni,mert nagyon gusztustalan mosakodni is benne. A fürdésről már leszoktam mert akkor látom,hogy mibe ülök bele,így marad a zuhany.(az sem jó,csak nem látom:))  )

köszönöm

Gotha72 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 176

Elvileg lehet a mosogató alá is tenni, legalább eltűnik.

Gyorsan lerajzoltam a sémát, eddig így volt. A bojler és a mosogató kb 1 méterre van, oda van kiépítve a vezeték, két elzáróval. a fekete körök a csapok.

Ezek szerinz mindenképp kell földszint/emelet tekintetében csapcsere, vagy az eddigi keverőcsap megoldja?

 

 

Axióma Creative Commons License 2011.08.18 0 0 175

Hm, most az 5-10 literes az atfolyosnak szamit? En azt hittem, az atfolyos az a durvan sok ampert zabalo, nulla tartalyos.

Előzmény: Axióma (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!